ткаенини Страница 1 - Century-spring.news

ткаенини Страница 1 - Century-spring.news

ткаенини Страница 1 - Century-spring.news

50*155cm точка сјајот газа ткаенина за Ткиво Детска Постелнина текстилни за Шиење Tilda Кукла, DIY рачно изработени материјали,44356

DEN 60.48

recommendstart recommendendДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ПРИЛАГОДЕНО НА ВАШИТЕ СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ, НАЈДОБРО Е MOQ И ЦЕНА ЗА ПАНДЕЛКА .СМОЛА...

17.7X15.7in/45cmX40cm крпа-felts Не-Пациентот се Чувствува Ткаенина,Рачно изработени материјали, Текстил, Felts,Полиестер, Акрилик Nonwoven Ткаенини,Diy

DEN 954.24

[име] : 17.7 "X15.7in (45cm X40cm) текстилfelts Чувствува Ткаенина НеПлетени,[size] : 45*40 см[пакување] : 10 бои секој 2 =20 парчиња / торбаДебелина : 20 дебелина од околу 3 сантиметри, секој дебелина од околу 1.5 ммКарактеристика Не ткиво ткаенина може да се направи многу добри работи за да се дојде, не го прават производот повеќе реални, да не се направи ткаенина може да се направи, многу убава торта, исто така може да се направи кукла ткаенина,Тоа ќе се притисне во влакна текстил, користи сличен процес на papermaking...

памук Twill крпа цртан филм Тивка ноќ сива лента портокал Stras ткаенина за DIY деца креветчето постелнина перници Quilting рачно производство

DEN 267.00 310.08-14 %

Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои Намалување : најмногу 5% за памучна ткаенина...

половина метар чешлани памук Poplin ткаенина со симпатична пржени јајца печати, памук, рачно изработени DIY облека крпа CR-A157

DEN 235.00 258.72-9 %

1 Материјал : 100% памук ткаенини2 Ширина : 140cm / 56"3 Пакетот Вклучува : 1pc = половина метар4 Големина : 50cm долги x 140cm широк / 19.9" x 56" (намалување од страна на рака, за грешка +3cm)Ако купувате 2 парчиња или повеќе, ние ќе не го сечеме на ткаенина, ткаенина ќе биде континуирано.5...

1Yard Везени Sunflowe Цвет Chiffon Чипка Ткаенина Ткаенина За Ракотворби за Шиење Облека венчаница DIY Облека Кукла Капа

DEN 982.00 1259.04-22 %

Опис Детали : Тоа е добро за украсување на : јака, половината, ткаенината , појас, булчински ,слика рамки, фото албуми, капа, чевли, свадба перница, кукла облека, како и занает.Ширина : 130cmМатеријал : полиестерПакет се вклучени : 1yard(1yard = 36.6 инчен=91.4 см)

1 метар Brocade ткаенина за шиење ширина е 62/63 инчи жакард ткаенина предиво обоена Zakka комбинација ткаенина ткаенина DIY 238

DEN 623.00 830.40-25 %

brocade ткаенина100% полиестерширина е околу 160 см (62 / 63 инчи)тежината е околу 280 g / mцената е за 1 метар = 1.1 дворовинепрекинат ако купите повеќе метривисок квалитетмаслото стил шемаодговараат за правење overcoat,здолниште итн..2 бои за вашиот изборжолта тонсино на ѕвонење​КРАЈОТ

Уметнички ретро двоен слој памук, во бела палачинка мека текстилна ткаенина за DIY рачно производство бебе облека, маица, блуза фустан ткиво

DEN 462.00 537.60-14 %

22.36 / метар 17.89 / метар 19.35 / метар 11.01 / метар 20.21 / метар Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои...

GGGGGO ДОМА,Полиестер/spandex Бохемија стил предиво обоена ткаенина за дама здолниште/перница/троседот/маса крпа/завеса/торба дома декорација

DEN 542.00 695.52-22 %

GGGGGO ДОМА,Полиестер / spandex Бохемија стил печатени ткаенини за дама здолниште / перница / троседот / маса крпа / завеса / торба дома декорацијаШирина : 150cm(59") , 1 парче=1.5 m x 1m 1m = 100cm, 1"=1 инч = 2.54 см

6 Дизајни Zaka Прилично Зголеми Цвет Флорални Печатени Памук, Лен Ткаенини 15x15cm ткаенина Telas Комбинација Tissu за шиење торба Перница

DEN 405.00 430.56-6 %

Нова 6 Дизајни Zaka Прилично Зголеми Цвет Флорални Печатени Памук, Лен Ткаенини 15x15cm ткаенина telas Комбинација tissu за шиење торба Перници DIY рачно изработени ткаенина Ткаенина ве молиме имајте на ум ова е дигитално печатење на лен ткаенини, вистинска боја може да биде малку светлина, но сите покажа длабока кога преземање на слика, ви благодариме за вашето разбирање Име на Производ : LF096 Нови Zaka Прилично Зголеми Цвет Флорални Печатени Памук, Лен Ткаенини Материјал : лен / памук мешавина Бои : како што покажа Платно Големина : 15*15cm (намалување од рака, толеранција 1cm) Пакет Содржина : 1pc / дизајн, вкупно 6pcsDIY Предмети за референца! се забавуваат ^_^

ZY DIY Толку Симпатична Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини платно Цртан филм ткаенина Telas Комбинација ткиво за шиење торба Перници

DEN 89.00 95.04-6 %

ZY Толку Симпатична Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини платно Цртан филм ткаенина telas Комбинација ткиво за шиење торба Перници ве молиме имајте на ум ова е дигитално печатење на лен ткаенини, вистинска боја може да биде малку светлина, но сите покажа длабока кога преземање на слика, ви благодариме за вашето разбирање Име на Производ : LF146 Доста Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини Материјал : лен / памук мешавина Бои : 6 дизајни како што се покажа на Платно Големина : 15x15cm (намалување од рака, tolearance 1cm) Пакување : 1pc на избраните дизајни Број 1 Верверица No...

Толку Симпатична Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини платно Цртан филм ткаенина Telas Комбинација ткиво за шиење торба Перници

DEN 89.00 94.56-6 %

Толку Симпатична Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини платно Цртан филм ткаенина telas Комбинација ткиво за шиење торба Перници ве молиме имајте на ум ова е дигитално печатење на лен ткаенини, вистинска боја може да биде малку светлина, но сите покажа длабока кога преземање на слика, ви благодариме за вашето разбирање Име на Производ : LF146 Доста Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини Материјал : лен / памук мешавина Бои : 6 дизајни како што се покажа на Платно Големина : 15x15cm (намалување од рака, tolearance 1cm) Пакување : 1pc на избраните дизајни Број 1 Верверица No...

памук цртан филм нордиските правец на сиво бела круна Twill крпа DIY за дете постелнина перници Cot листови комбинација ткаенина за шиење

DEN 281.00 326.40-14 %

метар Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои...

Гроздобер Бренд 22x24cm Црвена Роза Цвет Печат Печатени Памук, Лен Ткаенини Текстилни ткаенини за шиење занаети материјал, кукла облека

DEN 176.00 186.72-6 %

Гроздобер Бренд 22x24cm Црвена Роза Цвет Печат Печатени Памук, Лен Ткаенини Текстилни ткаенини за шиење занаети материјал за кукла облека Име на Производ : LF116 E Гроздобер 6 Бои Polka Точка Памук, Лен Ткаенини Материјал : лен / памук мешавина Бои : 6 бои како што покажа Платно Големина : 22x24cm (Намалување од рака, tolearance 2cm) Пакет Содржина : 1pc Потекло : произведено во Кина ве Молиме Љубезно ве молиме Имајте во предвид : 1)сечење е од страна, не од страна на машина,па ±2 CM е дозволено...

1 двор 3D цвеќиња Beaded Birdal чипка ткаенина, свадба фотографија позадина, високата Couture мека решетката ткаенина проп

DEN 2395.20

Почитувани клиенти, Топло Добредојде на Феј Материјали онлајн продавница.Ние, главно, снабдување со врвен квалитет чипка ткаенина, чипка намали, чипка appliques, кристал applique, headpeices, ткаенина цвеќиња, за шиење, булчински sash, DIY вештини, почетен прибор, венчаница, фото позадина, реквизит и така натаму..Исто така, ние може да обезбеди нешто што ќе може да не најдете во нашата производ на листата, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори.Феј материјали продавница оглас : ЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece и сè што можете да ...Нека вашиот инспирира работа!............................................................................................БОЈАНие, исто така, има многу други во боја за опција, ве молиме контактирајте со нас.ГОЛЕМИНАна фиксна ширина е 120cm / 47 инчиКоличинаНие го продаде од дворот...

R11323 Чиста Рамија ткаенина маица, фустан чиста рамија ткаенина 140 Cm 55 ширина 120 Gsm тенка облека 100 метри Fabricsmall трговија на големо

DEN 30240.00

Материјал : 100% Рамија ТкаенинаШирина : 140 cm 55" ширина,Боја : Бела, сива, сина, беж..Дебели : Супер тенок, 120 грама / метар квадратен, 100 x 100 нишкатоа е кул и удобно за летна облека.Оваа цена е за по 100 метри должина...

Производителите продажба на памук водат предиво обоена Plaid Кошула шарени ткаенини S015 серија ткаенина трговија на големо

DEN 326.88

Предмет : Маица ТкаенинаБоја : Види слика / Контакт со сервисот заКвантитативни description1 Pcs=1meter / една бојаDensity140x90

Памук платно ткаенина боја мрачно фолк стилот активност печатење памучна крпа троседот перница ткаенина трговија на големо

DEN 623.52

​Item Linen ткаенинаТкаенина материјал : ленСостојки : Памук содржина 100 %Colorsee сликаКвантитативни description1pcs=1meterWidth150cmFrom Jun Youzhenzhi

5cmx100cm 9 компјутери/ многу памук печатени флорални црна поставува Jelly Roll ткаенина ленти Quilting DIY Quilting кукла облека Tildas

DEN 163.20

Име : jelly roll ткаенина ленти црна поставуваМатеријал : 100% памук тенка,не густа , погоден за шиење играчки, tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети и други шиење проекти.Портретирани како слика се прикажува,9 црна дизајни колекцијаГолемина : 1piece= 5 CM x 100 CM(намалување од рака , +2cm грешка)Пакет Содржина : 9 дизајни , секој дизајн едно парче.Ве молиме љубезно ве молиме Имајте во предвид : 1 )за секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн.2)пакетот е пресече,ако цел 2 или многу повеќе,тоа НЕ е континуирано.3) мала боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.

150cm ширина париз бисер ткаенина светло беж позадина цвеќиња шема за лето жените облека и DIY Косата Додаток CH-5991

DEN 389.00 422.40-8 %

chiffon ткаенинаќе биде трговија на големо цена доколку купите повеќе квантитет!Можете да го изберете ја вашата боја комбинација само дозволете ми да знам однапред ве Молиме да се види прилог боја листа на мојот достапни бои !!ве молиме, напишете боја НЕ ,во ред !на ткаенина цена за 1meter ...

Пинк дното Дама буба дигитално сликање Ред Twill ткаенина за девојки фустан Vestidos бебе костим за деца Tissu ау метар Tissus

DEN 412.00 686.40-40 %

Име : Пинк дното Дама буба дигитално сликање Ред twill ткаенинаСостав : 100% полиестерШирина : 148cmТежина : 280g / метар

БЛОК EMF Rfid блокирање материјал да се направи заштитен простор

DEN 18672.00

БЛОК EMF rfid блокирање материјал да се направи заштитен просторНа Информација За Производот : ФункцијаRFID блокирање,EMF / EMI / RF оклопна,проводнициКористат запаричникот ling / торба ling / оклопна шатор / заштитен ѕид / заштитен просторТипобичнаБојасребро сиваГрам тежина8090g / метарПроизводот БезEMF67#PСостав23% бакар+20% nickle+57% полиестерДебелина0.080.09 mmНега : Машина перат со студена вода(под 30 centiстепенНе железоНе белењеБез хемиски хемиско чистењеПримена : 1...

Моден Полиестер Spandex Пејзаж Печатени 2mm Neoprene Печатени Ткаенини

DEN 3420.00 3600.00-5 %

Ако вашите квантитет над 100 метри, ве молиме истрага под линкот подолу : ​ЧПП ве Молиме да обрнете внимание пред да ред1.Зошто ткаенина боја добивме има малку разлика од компјутер или телефон екран?Почитувани, тоа е неизбежно, бидејќи нема камера може да донесе 100% реално боја колку што е сега.Ако ви се грижат за боја разлика, ве молиме да ни побара да се брод мал боја на примерок пред да нарачате.2.Можам да купите 1 метар, наместо на 1 многу?Тоа е во ред ако треба само 1 метар...

Сончогледово Природна Свила Мазна 2018 Нов Модел Инкџет Свила Ткаенини Шамија Кошула Здолниште Ткаенина

DEN 1501.00 1766.40-15 %

метар метар метар метар метар метар метар метар modname=ckeditor ве Молиме кликнете на за да добиете забава.Трговија на големо купувачи, ве молиме контактирајте со продавачот.Цената за еден метар долгДоколку купите повеќе од еден метар,ќе добиете континуирано парчеНајчесто поставувани ПРАШАЊА : Кога ќе можам да добијам мојот парцела? Времето ќе добиете парцела=Обработка на време+време на Испорака...

210D Водоотпорен Оксфорд Ткаенина Мебел Тапацир Ткаенина Трајни Ripstop Отворено Ткаенина Сребро Обложени 2 Двор

DEN 815.52

Име : Сјајна Oxfford ТкаенинаШирина : 150cmГустина : 210 DТежина : Околу 120 gsmОтпорност на вода : 2000mm ПогореДебелина : 0.12 mmКоличина : 2 ДворБоја : Сина , портокалова , црвена , Црна ,Вино , Khahi, светло зелена , светло розева , небото сино , Сиво Сребрена.Ткаенината е Оксфорд ткаенинаПогоден за матурска / топка фустани, деверуша фустани, завеси, постелнина, перници и општи декорација за свадби и настани, торби, чадори, шатори, постелнина, завеса, маса крпа, маса крпа, декоративна ткаенинаАлијас : чадор и шатор крпа ...

Поставен Taro боја ритам животински модел на тешки Сатен Жакард Свила ткаенини сечење увезени ткаенини.

DEN 1112.00 1356.00-18 %

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки |умерено| Малку дебела | дебелиЕластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 115cmТежина : 120g / Mhttps : / / item.taobao.com / item.htm?spm=a1z10.3cs.w400214524644636.48.c Gyg IJ&id=25918436738

Booksew Памук Ткаенини Зелена Солидна Боја 1 метар за бебешка постелнина лист за шиење деца Bibs облека Quilting160cmx100cm

DEN 395.00 438.24-10 %

Име на производ : памучна ткаенина метарМатеријал : 1 0 0% памук добар квалитет,погоден за бебе постелнина лист за шиење,децата bibs,облека,quilting,крпеница,tilda кукла за шиење и други проекти.портретирани како слика се прикажува.Ширина : 63"160 смПакет Содржина : наведени цената е за 1 метар(160100cm)Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1)намален за рака(+2cm грешка)2)ако цел 2 метри или повеќе,ќе се намали на континуирана парче.3)мала боја разлика може да постои поради светла, камера и различниприкажи поставување.

Цветни дигитални позиционирање печати Spandex свила ткаенини за летен фустан водат свила ткиво ткаенина Tela 19mm бесплатен превозот SP1510

DEN 2090.00 4180.80-50 %

дворот дворот дворот Тип : Флорални дигитални позиционирање печати spandex / свила ткаенини Боја : Светло портокалова како што е подолу слик покажа Материјал : 93%Silk7%Spandex Ширина : 118cm±5%(46.5") Дебелина : 19mm Гласат единица : Парче Употреба : Свадба / партија облечи,Cheongsam,костим,кошула Забелешка : големината на ширина и должина ќе биде ±5% димензија варијација.Крај на боја може да се разликуваат од вашиот компјутерски екран.

1 метар Памук Ткаенини гроздобер Сина Рози Печатени детска облека, Постелнина Tilda Крпа Quilting комбинација од Метар 160cmx100cm

DEN 416.00 438.24-5 %

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...