чипка Страница 1 - Century-spring.news

чипка Страница 1 - Century-spring.news

чипка Страница 1 - Century-spring.news

9.5 см ширина бела Embroid шиење лента Guipure чипка ткаенина трим искриват плетење DIY Облека, Додатоци африкански чипка 1793

DEN 84.00 90.72-7 %

Име на производ : 9.5 см ширина Embroid ЧипкаПроизводот НЕ : 1793Материјал : памук и најлонЧипка ширина : 9.5 cm(најмногу широк)Боја : млеко или црна,pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

9cm бела Embroid шиење лента Guipure чипка намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот 1804

DEN 67.00 71.52-6 %

Име на производ : 9cm ширина Embroid ЧипкаМатеријал : памук и најлонПроизводот НЕ : 1804Чипка ширина : 9.5 cm(најмногу широк)Боја : млеко,pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

10cm бел памук Embroided чипка лента Guipure тапацир ткаенина DIY шиење Додатоци материјали африкански француска чипка Applique1797

DEN 75.00 81.12-8 %

Име на производ : 10 цм ширина Embroid ЧипкаМатеријал : памук и најлонПроизводот НЕ : 1797Чипка ширина : 10cm(најмногу широк)Боја : млеко или црна,pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картонИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

10cm ширина Млеко Embroid шиење лента Guipure чипка намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот 1794 година

DEN 67.00 71.52-6 %

Име на производ : 10 цм ширина Embroid ЧипкаПроизводот НЕ : 1794 годинаЧипка ширина : 10 cm(најмногу широк)Боја : млеко бела,pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

Луција занаети 2y/5y 40mm Мулти-боја Чипка Скриј Лента рачно изработени Комбинација DIY за Шиење Облека Headwear Оркестарот Додатоци 050025044

DEN 47.00 47.04-0 %

Луција занаети 2y / 5y 40mm Мултибоја Чипка Скриј Лента рачно изработени Комбинација DIY за Шиење Облека Headwear Оркестарот Додатоци 050025044Име : Чипка Скриј ЛентаПакување : 2yards / многу ; 5yards / многуSzie : 40mmБои : Бела / Розова / Сино / Светло Розова / Rose red / Red / Жолта / ЦрнаНапомена : 1.Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.2.Ве молиме овозможи 13cm разлики поради прирачник за мерење.3.Ви благодариме за вашиот љубезно разбирање.Поради фотографски технички и осветлување проблем, слики појава малку chromatism се споредат со Реалните производи.Ве молиме да забележите тоа!! Ви благодаримеЗа Плаќање : 1.Ние прифаќаме Т / Т...

Бесплатен Превозот 14cm/ 5.5 инчен 10yards/многу Бела Мрежа Чипка Ткаенина DIY Чипка Намали Чипка Везови Трим

DEN 570.00 619.20-8 %

Функција : 1 Материјал : полиестер / памук 2 Боја : бела 3 Големина : прибл 14cm / 5.5" 4 Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли, headbands, Beanies,губење на клипот..итн секаде каде што сакате...

22X15cm Шарени Ткиво Tulle се Тркалаат Гајтанот Занает Свадба Партија Декорација Organza Чиста Газа Елемент Табела Тркач Врвен квалитет

DEN 1637.00 1722.72-5 %

Материјал : 100% ПолиестерГолемина : 22*15cmКоличина : 10rolls / многуPS : ве молиме љубезно дозволете ми да знам боја на број по наредбата,ако не, ние ќе го испрати за вас од страна на случаен избор,ви благодарам.

Африкански Швајцарската Voile чипка Sequin фустан ткаенина Најновите Нигериската Еко-Пријателски Висок Квалитет на Африкански Organza Чипка F4-285

DEN 4375.00 4704.00-7 %

Производот Се ПокажеПовеќе Новиот Дизајн се провериНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ1 Може ли да се добие било попуст?А1 : цената е да се преговара, ние може да ви понуди попуст според вашата цел количество...

Трговија на големо 10cm широк Црно Бела Полиестер Везени Облека Accessary Чипка Намали Чипка Tassel Дополнителните Z579

DEN 512.00 575.52-11 %

Добредојдовте на нашата продавница! Име на производ : Tassel чипка намали Ширина : 10cm Боја : црна и бела Пакување : 4yards / многу...

Бесплатен Превозот 10Yards/многу ,2.37 инчен Мали Зголеми Цвет Везени Rayon Чипка Намали Бела Чипка Намали

DEN 618.00 671.52-8 %

Функција : 1 Материјал : полиестер / памук 2 Боја : бела 3 Големина : прибл 6cm / 2.37" 4 Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли, headbands, Beanies,губење на клипот..итн секаде каде што сакате...

22cm ширина еластична чипка намали DIY лента чипка швајцарската француска чипка булчински.headband,жартиера

DEN 456.00 518.40-12 %

Ширина : 22cmБоја : како на сликата прикажаниКоличина : 5yards / многуУпотреба : Идеален за Фустан, headbware, женски underware гребенот,чанта додаток, шапка...

чипка лажни јака бела везени лажни чипка јака трим Diy жените Applique материјали за шиење африкански Guipure чипка јаки3526

DEN 81.00 85.92-6 %

Име на производ : бела чипка везени лажни јакаПроизводот НЕ : 3526Боја : бела,pls се погледне на сликиФункција : чипка embroidПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

Guipure африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења африка злато чипка ткаенина Fushia розова нигериската Tulle нето чипка ткаенина

DEN 1885.00 3696.00-49 %

Guipure африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења африка злато чипка ткаенина fushia розова нигериската tulle нето чипка ткаенинаПоврзани со топла производот : Информација за производот : 1.Број на модел : C50670 2.Материјал : африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења 3.Тип на производ : злато чипка ткаенина 4.Techins : Везени 5.Ширина : 5152" ,120cm130cm 6.Име : Ourwin нето чипка ткаенина 7.Боја : Fushia розова,кралска сина,злато,јоргованот,бела,розова,единствена боја 8.MOQ : 5 метри по компјутери 9.Испорака : Од DHL / ФЕДЕКС / ТНТ / ПРОЗОРЦИ и др бесплатен превозот 10.Испорака време : во Рок од 5 работни дена откако ќе го добие исплата од Alipay...

XWL 12M/Многу Завеса Чипка Додатоци Три Боја на Дрво Монистра Чипка Tassel Дополнителните Скриј Лента DIY Завеса Троседот Valance Дома Декор

DEN 2628.00 3503.52-25 %

метарXWL Нови 12 M / Многу Завеса Чипка Додатоци Три Боја на Дрво Монистра Чипка Tassel Дополнителните Скриј Лента DIY За Завеса Насловна Оркестарот ТкаениниОпис : Материјал : P olyester&Дрвени монистраШирина : За 10.5 см / 4.13"Интервал меѓу две монистра : Околу 4.5 cm / 1.77"Боја : 7 боја за да изберетеПакет : 12 M / МногуКористете Завеса,светилки и крпа декорација100% сосема нов и висок квалитет.Висок квалитет и добра цена за вас.Напомена : 1.Бојата може многу малку поради бојата калибрација на секој поединечен мониторинг,големината однесуваат на детален опис.2.На производи се вештачки пакување,поединечни производи ќе имаат мала грешка,секој волумен arround 0.5 m грешка...

Неверојатна вечер фустан материјал бела француски Tulle чипка ткаенина за дама Африкански нето чипка ткаенина со блеска UN35(5yards/многу)

DEN 2759.00 4310.40-36 %

Добредојдовте на нашата продавница,уживајте во вашата шопингОпис на производот : 1.ширина : 51" / 52"2.Материјал : полиестер / најлон3...

1 / метар 2 боја во 3CM широк водат чипка

DEN 37.00 43.20-14 %

ставка детали[ Широк ] : 3cm[Боја] црна, бела , морнарица[Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облеказапочнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

1 / метар 4 -боја во наборите се водат чипка

DEN 21.00 40.32-48 %

[ Ширина ] : ( прирачник за мерење , мала грешка )4 боја во [боја][Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облеказапочнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

14cm ширина Памук Embroid чипка шиење лента Guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3090

DEN 79.20

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 14cm ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3090Чипка ширина : 14cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

23cm голема ширина Памук Embroid чипка шиење лента Guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3133

DEN 85.92

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 23cm голема ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3133Чипка ширина : 23cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

F0302 2018 Играчки, облека и обувки багаж мрежи без школки чипка додатоци 2cm топла продажба

DEN 11.00 19.20-43 %

Кликнете подолу за повеќе изберете : Драги пријатели, наредби се полни 5$ слободни поштенски ! Ве молиме оставете порака за нас откако ќе цел, и ние ќе го промени тоа во времетопла продажбаКликнете подолу за повеќе изберете :

9.5 см ширина Памук Embroid чипка шиење лента Guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3088

DEN 81.12

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 9.5 см ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3088Чипка ширина : 9.5 cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

крем Ретро флорални Везени чипка намали, Scalloped Трим чипка, гроздобер стил чипка ткаенина

DEN 216.00

Чипка Намали, Ретро везени Флорални Чипка Кроење, Чипка Ткаенина на продажба 2016 нов стил, булчински чипка, свадба ткаенинаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАслонова коска како видите од сликата...

6.8 Cm ширина Памук Embroid чипка шиење лента Guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3135

DEN 76.32

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 6.8 cm ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3135Чипка ширина : 6.8 cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картонИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

1 / метар 2 боја мазна водат полиестер чипка

DEN 16.00 31.20-49 %

[ Ширина ] 2cm ( прирачник за мерење , мала грешка )【Бои : Бела, Црна[Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облекаСовети : чипка повремено малку пропустот засолниште , прашина, lint , но не влијае на користењето, про ум , ве молиме внимателно да ги шут О ! Поради компјутерски монитори, камера агол, светлина и други фактори, изложби и фотографии ќе има одредена боја , боја За мерење во тешки про внимателно шут О , па како не, да предизвика непотребни проблеми , онлајн шопинг добрите и лошите страни, про рационално купувачи !започнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

исклучување Бел Памук, Чипка Намали, гроздобер извезени се зголеми чипка лента, газа чипка лента

DEN 143.52

Чипка Намали, Ретро везени Флорални Чипка Кроење, Чипка Ткаенина на продажба 2016 нов стил, булчински чипка, свадба ткаенинаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАисклучување бела како се види од сликите.ГОЛЕМИНА4.9 см во ширина ( околу 1.92 инчи)...

Топла Продажба! 12 Бои 5Yards/Многу 5MM Пом Пом Трим Топката Дополнителните Лента DIY Шиење Додаток Чипка За Домашна Градина Партија Декорација

DEN 80.00 107.52-26 %

Опис На ПроизводотТопла Продажба! 12 Бои 5 Yards / Многу 5 MM Пом Пом Трим Топката Дополнителните Лента DIY Шиење Додаток Чипка За Домашна Градина Партија ДекорацијаДолжина : 5 дворови / многуNote1 : Можете да изберете различна боја сакате .Note2 : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.За Нас1)...

2yard Златни Метални 3D Цвет Везови Чипка Ткаенина Трим Кабелот Guipure Средување на Чипка Мотив Venise Шиење Додатоци T2051

DEN 367.00 431.52-15 %

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, embellishments,scrapbooking, торба, капи, итн...

Новиот француски Нигериската Sequins нето-чипка , Африкански Tulle мрежа чипка ткаенина висок квалитет за партија венчаница 5yards/многу M10415

DEN 1537.00 3136.80-51 %

Известување Почитувани Купувачи, ви Благодариме на сите за давање нашата продавница целосна поддршка во 2017...

Јагоди, Ананас Овошје Laciness Чипка Декорација Додатоци Детска Облека Косата Додаток Laciness Декорација MaterialYN092

DEN 360.00

Ширина : јагода 3.2 cm, ананас 3.2 cm, банана3cm, цреша 3.5 см пакувањето на Производот = 5 метри / торба (код еквивалент на 34 јагоди, 32 банани, 22 ананас или така, цреша 27 или така) Опсег : децата облека, облека, дом, текстил, модни додатоци, накит, DIY ракаВи благодарам многу за вашата посета.Продавница оглас : Ние ги чува сите производи се сите вистински снимање...

14 метри бисер Beaded кабелот чипка намали, Scalloped Sequined трим чипка, свадба се облекуваат превез додатоци

DEN 3353.28

сребрена боја на слонова коска чипка намали, слонова коска бисер beaded чипка намали, слонова коска alencon scalloped sequined трим чипкаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАрозова или сребрена боја на слонова коска како можете да изберете кога местото цел...

Smiry 1pc Чипка Ткаенина Црна Lvory Бел Памук Везени Applique DIY High-end Свадба Фустан Додатоци рачно изработени

DEN 192.00 239.52-20 %

Smiry 1pc Чипка Ткаенина Црна Lvory Бел Памук Везени Applique DIY Highend Свадба Фустан Додатоци рачно изработениСостојба : 100 % нов и висок квалитетМатеријал : ПолиестерБоја : ЦрнаМодел : ЧипкаШирина : Прибл...

Ширина 5cm 4yds/многу бели цвеќиња вода растворлив Venise Чипка Намали со Дизајн за Свадба, Свадба и Облека, Декорација 1741503

DEN 372.00 412.80-10 %

добредојдовте на нашата продавница 1.Мешани цел е добредојден ,секој дизајн копчето MOQ 2.Ве молиме укажуваат на вашите лични барања, како што се бои, пакети, вредноста на декларацијата итн, во порака кога ќе се грижат за нас...

6Yards Гроздобер Везени Чипка Работ Скриј Лента Свадба Applique Сребро Автомобил Коска DIY Занает За Уметности и Занаети Шиење Свадба Оркестарот

DEN 861.00 945.60-9 %

Функција : чипка намали.Ширина : како што е прикажано на слика.Количина : 6yards.Потекло : произведено во Кина.Имаме и други слични производи, ве молиме посетете ја првата категорија "" во мојата продавница, ви благодариме.

1 двор 3D розова Rosette трим, Blur мушка чипка Applique, слонова коска 3D цвеќиња скратува, булчински чипка Appliques свадба Sash додатоци

DEN 264.00

1 двор 3 D розова rosette трим, blur мушка чипка applique, слонова коска 3 D цвеќиња скратува, булчински чипка appliques свадба sash додатоциЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАцрна исклучување на бела или светло розе, лубеницата розова, пурпурна и светло сина како можете да изберете...

1 двор 3D розова Rosette трим, 3D мушка чипка Applique со Rosette, 3Д цветови, чипка Applique, булчински чипка додатоци

DEN 264.00

1 двор 3 D розова rosette трим, 3 D мушка чипка applique со rosette, 3Д цветови, чипка applique, булчински чипка додатоциПочитувани клиенти, Топло Добредојде на Феј Материјали онлајн продавница.Ние, главно, снабдување со врвен квалитет чипка ткаенина, чипка намали, чипка appliques, кристал applique, headpeices, ткаенина цвеќиња, за шиење, булчински sash, DIY вештини, почетен прибор, венчаница, фото позадина, реквизит и така натаму..Исто така, ние може да обезбеди нешто што ќе може да не најдете во нашата производ на листата, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори.Феј материјали продавница оглас : ЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece и сè што можете да ...Нека вашиот инспирира работа!............................................................................................БОЈАовој оглас е за, како што се гледа на сликата...