• Ново
Трговија на големо & Мало RepRap Sanguinololu Рев 1.3 на PCB Колекции за 3D Печатач

Трговија на големо & Мало RepRap Sanguinololu Рев 1.3 на PCB Колекции за 3D Печатач

DEN 2059.20

Износот
Во форма достапна за нарачката


Трговија на големо & Мало Rep Rap Sanguinololu Рев 1.3 на PCB Колекции за 3 D Печатач
Опис :
Одборот е дизајниран да биде флексибилна во корисникот е извор на енергија достапноста, овозможувајќи за ATX напојување за напојување на одборот, или корисникот може да избере да се инсталира на напонски регулатор за полнење за употреба со било која напојување 7 V-30 V.Одборот карактеристики на инвеститорот пријателски проширување порта поддршка на I2 C, SPI, UART, како и неколку ADC иглички. Сите 14 проширување игли може да се користи како GPIO, како и. Белешки : На Sanguinololu дизајн е одлично, но ако ви се случува да се кандидира на топлина кревет траги на Sanguinololu одбор НЕ се доволни да се носат сегашните потребно да се работи на топлина кревет.
Карактеристики :
1.Поддржува повеќе комуникација конфигурации 2 thermistor конектори со circuitry 2 N-MOSFETs за екструдер/кревет, или било што друго Избор 12v(или напон)/5v endstop напон Раб конекторите овозможуваат десен агол конекции 13 Екстра иглички достапни за проширување и развој - 6 аналогни и 8 дигитални, со следниве способности, и SD КАРТИЧКАТА ПОДДРШКА
2. Поддржува повеќе моќ конфигурации Логика & Мотори обезбедени од страна на ATX напојување (потреби molex harddrive конектор, и факултативниот 4pin atx конектор за дополнителен 12v/напон) Логика обезбедени од страна на USB автобус ,факултативна на-табла напонски регулатор (molex harddrive конектор не можат да бидат инсталирани во исто време) Мотори обезбедени од 5mm завртка терминал 7-35 V
3.Мали дизајн - одборот е 100mm x 50mm (4" x 2") - едвај еден инч повеќе од бизнис картичка! 4.Sanguino клон, Atmel е ATmega644 P - ATmega1284 drop-in компатибилен!!
5.UART1 (RX и TX)
6. I2 C (СДА и SCL)
7.SPI (MOSI, MISO, SCK)
8. PWM pin (1)
9.Аналогни I/O (5)

Особините

Број На Модел На:
Sanguinololu Рев 1.3 на
Бренд Име:
GEEETECH
Тип На Објект:
Матичната плоча

Купувачите избираат и

SWMAKER Авто Кревет Израмнување TL-допир автоматски израмнување сензор BLTouch : Авто Кревет Израмнување на Допир Сензор / Да се Премиум 3D Печатење

Дракер . допир Авто Израмнување 3 D Сензор Авто Израмнување Kostenloser VersandПроизвод вовед : TLtouch е целосно автоматско универзална 3 D печатач топол кревет калибрација сонда (целосно автоматски израмнување на сондата).Предностите се едноставни, компактен, високо ниво на прецизност и добра компатибилност, Може да се компатибилни со сите кревет материјали како што се стакло, метал, акрилна пластика дрвоДалекуЕ авто израмнување TLдопир сензор за 3 D Печатачите базирани на отворен код.Едноставно, Паметни, Висока прецизност, би Можеле да работат со било кој вид на кревет материјали како очила како шумата метали и така натаму...

DEN 1824.00 1919.52

Deek-Робот 9Pcs/Set DIY Бела Пластика Тркало Макара Управувано Тркала За 3D Печатач Делови

Опис : Точка Име : 3 D Печатач Тркало Макара Материјал : Пластични + Метал Боја : Бела Надворешниот Дијаметар : 21.5 mm Внатрешен Дијаметар : 5mm Дебелина : 7mm Примена : за 3 D Печатач делови Количина : 1 Сет (други додатоци демо на сликата не е вклучена) Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 01cm грешка поради прирачник за мерење...

DEN 223.00 268.80

V000138810 L300 L305 L350 GM45 GL40 се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

DEN 3054.24

LCD Дисплеј 3D Печатач Reprap Smart Контролер Reprap Рампи 1.4 2004LCD Контрола

1 Buc LCD Дисплеј 3 D Печатач Reprap SmartКонтролор Reprap Рампи 1.4 2004 LCD КонтролаОпис : На интелигентен контролер вклучува SD читач на картички, ротари encoders и 20лик × 4 линија LCD дисплеј...

DEN 480.00 504.96

Добро driiling Месинг 2 Во 1 Од Hotend млазницата Мулти Боја Млазницата 2colors млазницата 0.4 mm 1.75 mm V6 Heatsink 3D Печатач

Добро driiling Месинг 2 Во 1 Од Hotend млазницата Мулти Боја Млазницата 2colors млазницата 0.4 mm 1.75 mm V6 Heatsink 3 D ПечатачОваа млазницата е 2 во 1 одAnswer : ___________________________ Note : оваа понуда е само за 1 парче млазницата, не вклучувајќи го heatsinks и heatbreaks, ве молиме да знаат тоа.Ако ви треба 3 во 1 од Дијамант hotend млазницата, ве молиме побарајте го во нашата продавница, или контактирајте со нас.Предности на овој дизајн : Лесно калибрација Подобро прецизност во однос на мултимлазницата печатење Отпечатоци со 2 различни бои Минимално со вжарено отпад Материјал : Месинг Млазницата големина : 0.4 mm Филамент големина : 1.75 mm1piece Млазницата

DEN 373.00 393.12

L300mm 330mm 400mm 500mm D8mm 8мм Хоризонтална Двојно Песна Доведе Завртка Спојка Имајќи & Линеарна Вратило Оптичка Оска Имајќи го Постави

L300mm 330mm 400mm 500mm D8mm 8мм Хоризонтална Двојно Песна Доведе Завртка Спојка Имајќи & Линеарна Вратило Оптичка Оска Имајќи го ПоставиФункција : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Главен Елемент се користи за општи машински алатки, 3 D печатење4.На Спојка е нула backlash,и со цел да помогне да се компензира за misaligned паралели и axial5.Има добри перформанси,ниска триење коефициенти и долго користење спојува6.Добра отпорност на абење и сила, висока точност, тешко да ' рѓа2 ПАРЧИЊА Цинк Легура 8мм Внатрешна Кол 55x13x30mm Перница Блок Имајќи4 PCS Алуминиум 8мм Innner Кол 42x32x11mm SK8 Линеарна Род Железнички Поддршка Водич Вратило Имајќи2 ПАРЧИЊА Алуминиумска Легура D19 L25 5x8mm Флексибилни Вратило Спојка4 PCS 8мм Внатрешна Кол L34.5mm SC8 UU Линеарна Имајќи2 ПАРЧИЊА 8мм L300mm Linear Вратило Оптичка Оска( или 330mm / 400mm / 500mm)1 PCS Нерѓосувачки Челик & Месинг L500mm D8mm 8мм Доведе Завртки Орев

DEN 1238.00 1238.40

H000046310 C870-1FZ се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

DEN 2772.00

1PC LJ18A3-8-Z/BX Тип Autolevel Индуктивен Сензор За Anet A8 А2 A6 3D Печатач

Опис : Име : Autolevel Индуктивен СензорСпецификации : Тип : LJ18 A38Z / BXСетилните Растојание : 8mmБоја : СиваВкупна Должина : Околу 125cmКарактеристики : Овој Сензор Има Пред Лемење КонекторСензор Работи СовршеноPlug And PlayСо Претходно Лемење КонекторОреви И ИзолацијаПримена : За Anet A8 А2 A6 3 D ПечатачПакет се вклучени : 1 x Autolevel Индуктивен Сензор

DEN 480.00 959.04

20240 алуминиумски истиснување профил должина 310mm индустриски алуминиумски профил workbench 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : 20240 алуминиумски профилМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 310mmПакување содржина : 1pcs 20240 алуминиумски профилПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 816.00

Funssor MK10 Силикони Чорапи наместо керамички изолација за Wanhao i3 QIDI ТЕХНИКА Flashforge СИЛИКОНИ ГРЕЈАЧ БЛОК МАСКА

Работи совршено во 19x19x13mm големина MK10 грејач блок(M7 навој),антивисока tempature за PLA / ABS 3 D печатење.Работни Покаже :

DEN 130.00 136.80

K000111600 LA-6841P C660 се поврзете со 3d-печатач плоча тестирани од страна на системот круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 1434.24

1008HA круг се поврзете со 3d-печатач плоча ЕПС целиот тест круг случај поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 906.24

12Pcs Нерѓосувачки Челик Топката Завртка + Круг Магнетни Заградата за Полнење За 3D Печатач Reprap Делта Kossel K800 Печатење Додатоци C26

За топка : Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Боја : Сребро Надворешниот Дијаметар : Φ10 (mm) Тема : M4 За магнетни заградата : Материјал : не' Рѓосувачки Челик Боја : Сребро Понесе големина : 4mm надворешен дијаметар : 12mm Дебелина : 4mm Примена : за 3 D Печатач делови Количина : 1 Сет (други додатоци демо на сликата не е вклучена) Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 01cm грешка поради прирачник за мерење...

DEN 257.00 301.92

ХГ линеарна водич HGR25 ширина 23mm должина од 450 мм со HGH25CA линеарна водич слајд железница за cnc xyz оска HGH25CA1R450 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! овој водич железнички е честа квалитет направени во кина ! ако ви е потребен висок квалитет.можете да изберете HIWIN водич железнички !Тип : HGR scries линеарна водич железничкиБрој на модел : HGR25Водич ширина : 23mmВодич должина : 450 ммПакет содржина : 1pcs HGR25450 мм со 1pcs блокПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 1203.84

657963-001 круг се поврзете со 3d-печатач плоча 4230s I3 HM65 целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 336.00

Funssor MK8 алуминиум еден/dual екструдер II генерација 1.75 mm директни екструдер MK10 I3

MAKERBOT 2 генерација екструдер II комплет директни внесувач (не вклучуваат stepper мотор)CNC NC обработка Левата рака : Десната рака : Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

DEN 912.00 959.52

MBX-229 поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 4623.84

Поголем! Нови PCB Heatbed MK2A со led Отпорник и кабел за 3D печатач RepRap РАМПИ 1.4 топол кревет 300*200*2.0 XT0359-3D S101

Опис На ПроизводотПоголем! Нови PCB Heatbed MK2 A со led Отпорник и кабел за 3 D печатач Rep Rap РАМПИ 1.4 топол кревет 300*200*2.0 XT03593 Dпакетот вклучува : 1pcs MK2 A (300*200*2.0)Големина : 300*200mm Моќност : 12 V Бакар позлатен дупки Отпор помеѓу 1.2 и 1.5 ohm Максимална температура : 100 C Добредојдовте на нашата продавница Следниот пат!

DEN 831.00 875.04

Flashforge/CTC/Wanhao 3D печатач резервни делови MK10 Сите Метални Hotend Надградба за Полнење за 1.75 mm топлинска бариера цевка

алуминиум и нерѓосувачки челик материјал,сите метални,0.4 mm нерѓосувачки челик млазницата, користете 1.75 mm филамент,компатибилен со Flashforge / Wanhao / CTC 3 D печатач

DEN 456.00 479.52

3d печатач делови OOZNEST ВОЛ CNC Плочи алуминиумска плоча 1set

Тип : Алуминиумска плоча Материјал : алуминиумПакување содржина : 2 парчиња Y плочи1pcs Xплочапред1pcs Xплочаназад4pcs Yкрајплочи4pcs крајот капи2 парчиња Yзаграда1pcs навојродмонтирање на моторот1pcs навојродпланината дното 1pcs лицеплочаПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 3024.00

Жешка!MK8 Екструдер Нерѓосувачки челик+Месинг 0.4 mm Млазницата 1.75 MM Филамент Двојно Двојна Печати ја Главата Hotend за ABS PLA 3D Печатач

Ние може да се испратат Преку DHL / Федекс / EMS , ако треба, ве молиме да го стави на ред, но не ја плати, Оставете порака на нас, ние ќе се разговара трошоците за превозот.Со почит! Опис : Млазницата дијаметар : 0.2 / 0.30.4 / 0.5 мм Движење оска брзина : 40m Млазницата проток : за 24cc / h Печати Материјал : ABS PLA 1.75 mm вентилаторот за Ладење оперативен напон 12 V (24 V опција,MOQ=2 ПАРЧИЊА)...

DEN 3114.24

2 парчиња 220*220*0.3 мм PEI Матирано Жолта 3D Печатење Ладно PEI Лист со 3M 468MP Лепило Polyetherimide за Wanhao i3 Anet A8 A6

2 парчиња 220*220*0.3 мм PEI Матирано Жолта 3 D Печатење Ладно PEI Лист со 3 M 468 MP Лепило Polyetherimide 0.3 mm дебелинаPEI polyetherimide (Polyetherimide), тоа исто така се однесува и на вработените ефикасност индикатори...

DEN 759.00 863.04

30mmx30mm алуминиумска плоча должина 350mm L алуминиумски профил агол алуминиум дебелина 3мм 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : L алуминиумска плочаМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 35 0mmДебелина : 3ммПакување содржина : 1pcs 30x30x3 350mmПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 48.00

трговија на големо 3D печатач Melzi 2.0 1284P одбор за контрола за Reprap prusa i3 одбор

3 D печатач делови продавница Ние нудиме сите видови на 3 D печатач делови и accessiries , ако треба некои нешто што не може да се најде на мојата продавница, само контактирајте ме, јас ќе се произведуваат за вас...

DEN 1801.00 1896.00

20240 алуминиумски истиснување профил должина 830mm индустриски алуминиумски профил workbench 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : 20240 алуминиумски профилМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 830mmПакување содржина : 1pcs 20240 алуминиумски профилПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 2160.00

4080 заградата агол е фитинг агол алуминиум агол заградата fastener за ЕУ стандард 4080 алуминиумски профил 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Се применуваат за : ЕУ стандард 4040 4080 алуминиумски профилПакување содржина : 1pcs 4080 агол е фитингПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 24.00