• Ново
RepRap Мега Pololu Shield Електроника Ramps1.4 PCB Колекции

RepRap Мега Pololu Shield Електроника Ramps1.4 PCB Колекции

DEN 475.20

Износот
Во форма достапна за нарачката


Опис :
Верзија 1.4 користи површината планината кондензатори и отпорници и понатаму да ги покрие работ прашање случаи.Како на верзија 1.3, со цел да се вклопи во повеќе нешта РАМПИ повеќе не е дизајниран за лесно коло дома офорт.
Ако сакате да etch свој PCB или добиете верзија 1.25 или Generation_7_Electronics. Верзија 1.25 и порано "1.5 слој" дизајниран одбори(на пр. тоа е двојно повеќе двострано одбор, а еден од слоеви може лесно да биде заменет со жица-џемпери) дека е некој на вашиот Rep Rap со etch се спротивстави на пен метод, или дома fabbed со тонер за пренос.
Пакет Листата :
1 x РАМПИ PCB Колекции
Getech Rep Rap Sanguinololu V1.3а Управа,4 x Step Stick Pololu A4988 stepper возачот,heatbed MK2a,Heatsink, Endstop,Кулер Фан и др. САД$ 111.00 /парче
Geeetech РАМПИ 1.4,SD картичка збег,5pcs A4988 stepper возачот, LCD2004 Smart Контролер-3 D Печатач Reprap Prusa Mendel I2 US$ 139.90 /парче
3 D Печатач комплет-Melzi Ardentissimo Одбор за Контрола,Heatbed MK2a,Thermistor,Акрилик плоча за РАМПИ 1.4 & Mega2560,SD Картичка US$ 114.00 /парче
MWC Multi Wii SE Стандард мулти-Copter 4-оската Главната контрола на летање US$ 54.90 /парче
BMA180 Тројна Оска Акцелеметарски Збег US$ 28.90 /парче
Генерација 6 Електроника Gen6 US$ 60.00 /парче
Rep Rap Sanguinololu Рев 1.3 aPCB Колекции US$ 44.90 /парче
Нови Colorduino V2.0 Матрица RGB LED Драјвер shield US$ 31.80 /парче

Особините

Бренд Име:
GEEETECH
Тип На Објект:
Матичната плоча
Број На Модел На:
PCB Колекции
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

L300mm 330mm 400mm 500mm D8mm 8мм Хоризонтална Двојно Песна Доведе Завртка Спојка Имајќи & Линеарна Вратило Оптичка Оска Имајќи го Постави

L300mm 330mm 400mm 500mm D8mm 8мм Хоризонтална Двојно Песна Доведе Завртка Спојка Имајќи & Линеарна Вратило Оптичка Оска Имајќи го ПоставиФункција : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Главен Елемент се користи за општи машински алатки, 3 D печатење4.На Спојка е нула backlash,и со цел да помогне да се компензира за misaligned паралели и axial5.Има добри перформанси,ниска триење коефициенти и долго користење спојува6.Добра отпорност на абење и сила, висока точност, тешко да ' рѓа2 ПАРЧИЊА Цинк Легура 8мм Внатрешна Кол 55x13x30mm Перница Блок Имајќи4 PCS Алуминиум 8мм Innner Кол 42x32x11mm SK8 Линеарна Род Железнички Поддршка Водич Вратило Имајќи2 ПАРЧИЊА Алуминиумска Легура D19 L25 5x8mm Флексибилни Вратило Спојка4 PCS 8мм Внатрешна Кол L34.5mm SC8 UU Линеарна Имајќи2 ПАРЧИЊА 8мм L300mm Linear Вратило Оптичка Оска( или 330mm / 400mm / 500mm)1 PCS Нерѓосувачки Челик & Месинг L500mm D8mm 8мм Доведе Завртки Орев

DEN 1238.00 1238.40

0.35 mm Резервни M6 млазницата за сите метални j-раководител V2.0 hotend за 1.75 mm филамент

0.35 mm Резервни M6 млазницата за сите метални jраководител V2.0 hotend за 1.75 mm филаментМатеријал : МесингЗавртка тема : M6Големина : 14x8mmПакет листата : Резервни M6 млазницата за метал jраководител V2.0Ние имаме различни големина за оваа млазницата, ако треба други големина,pls остави порака за whait големина што ви треба.

DEN 153.60

4080 заградата агол е фитинг агол алуминиум агол заградата fastener за ЕУ стандард 4080 алуминиумски профил 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Се применуваат за : ЕУ стандард 4040 4080 алуминиумски профилПакување содржина : 1pcs 4080 агол е фитингПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 24.00

30mmx30mm алуминиумска плоча должина 100mm L алуминиумски профил агол алуминиум дебелина 3мм 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : L алуминиумска плочаМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 10 0mmДебелина : 3ммПакување содржина : 1pcs 30x30x3 100mmПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 12.96

657963-001 круг се поврзете со 3d-печатач плоча 4230s I3 HM65 целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 336.00

V000218130 L600 L655 L650 се поврзете со 3d-печатач плоча тестирани од страна на системот круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 3853.44

2 парчиња TR8 ПОМ орев TR8x8/TR8x4/TR8x2 OpenBuilds Анти-Backlash Орев Блок за 8мм Метрички Acme Доведе Завртка CNC 3D печатач резервни делови

TR8x2x2 : 2mm теренот, 2mm на линеарното движење на ротација 8мм широкTR8x4x2 : 2mm теренот, 4mm на линеарното движење на ротација...

DEN 410.00 431.52

1PC LJ18A3-8-Z/BX Тип Autolevel Индуктивен Сензор За Anet A8 А2 A6 3D Печатач

Опис : Име : Autolevel Индуктивен СензорСпецификации : Тип : LJ18 A38Z / BXСетилните Растојание : 8mmБоја : СиваВкупна Должина : Околу 125cmКарактеристики : Овој Сензор Има Пред Лемење КонекторСензор Работи СовршеноPlug And PlayСо Претходно Лемење КонекторОреви И ИзолацијаПримена : За Anet A8 А2 A6 3 D ПечатачПакет се вклучени : 1 x Autolevel Индуктивен Сензор

DEN 480.00 959.04

30mmx30mm алуминиумска плоча должина 300мм L алуминиумски профил агол алуминиум дебелина 3мм 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : L алуминиумска плочаМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 30 0mmДебелина : 3ммПакување содржина : 1pcs 30x30x3 300ммПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 38.88

1M/2M ХТ-NTC100K Thermistor Сензор на Температура на Висока Температура со Вжарено 350 Степени Hotend Комплет 3d печатач дел

Спецификации : Негативна Температура Коефициент (NTC) Thermistor Модел : B3950Температурата мерење главата големина : 3 * 15mm1...

DEN 55.00 57.60

3d печатач појас затворена јамка гума HTD 3M времето појас 105 заби 315mm должина 10мм ширина HTD315-3M-10 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : Затворенијамка времето појасБрој на модел : 3153 M10Теренот : 3ммПојас дебелина : 2.4 mmЗабот висина : 1.17 mmЗабите количина : 105Должина : 315mmШирина : 10ммМатеријал : Neoprene гума со fiberglass coreПакет содржина : 1pcs 3153 M10Превозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 20.64

Funssor MK8 алуминиум еден/dual екструдер II генерација 1.75 mm директни екструдер MK10 I3

MAKERBOT 2 генерација екструдер II комплет директни внесувач (не вклучуваат stepper мотор)CNC NC обработка Левата рака : Десната рака : Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

DEN 912.00 959.52

SWMAKER Авто Кревет Израмнување TL-допир автоматски израмнување сензор BLTouch : Авто Кревет Израмнување на Допир Сензор / Да се Премиум 3D Печатење

Дракер . допир Авто Израмнување 3 D Сензор Авто Израмнување Kostenloser VersandПроизвод вовед : TLtouch е целосно автоматско универзална 3 D печатач топол кревет калибрација сонда (целосно автоматски израмнување на сондата).Предностите се едноставни, компактен, високо ниво на прецизност и добра компатибилност, Може да се компатибилни со сите кревет материјали како што се стакло, метал, акрилна пластика дрвоДалекуЕ авто израмнување TLдопир сензор за 3 D Печатачите базирани на отворен код.Едноставно, Паметни, Висока прецизност, би Можеле да работат со било кој вид на кревет материјали како очила како шумата метали и така натаму...

DEN 1824.00 1919.52

H000046310 C870-1FZ се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

DEN 2772.00

Flashforge/CTC/Wanhao 3D печатач резервни делови MK10 Сите Метални Hotend Надградба за Полнење за 1.75 mm топлинска бариера цевка

алуминиум и нерѓосувачки челик материјал,сите метални,0.4 mm нерѓосувачки челик млазницата, користете 1.75 mm филамент,компатибилен со Flashforge / Wanhao / CTC 3 D печатач

DEN 456.00 479.52

Funssor MK10 Екструдер Грлото Барел со PTFE Лагер за FlashForge Wanhao CTC 3D печатач

Flash Forge Wanhao CTC 3 D печатач MK10 Екструдер Грлото Барел со PTFE ЛагерОвие нерѓосувачки челик грлото е компатибилен со MK10 екструдерите на Flash Forge, Wanhao или CTC 3 D печатари...

DEN 364.00 383.52

647626-001 круг се поврзете со 3d-печатач плоча G4 G5 G6 Г-7 целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 2474.40

V000138810 L300 L305 L350 GM45 GL40 се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

DEN 3054.24

MBX-237 I5 I7 се поврзете со 3D печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 4058.00 4058.40

3d печатач појас 2GT Полиуретан челик жица отвори заврши појас 1000mm времето појас ширина 9mm GT2 појас линеарно движење СТП 1pcs

Тип : Отворете го заврши времето појасБрој на модел : 2 GT9Теренот : 2mmПојас за висина : 1.38 mmЗабот висина : 0.75 ммШирина : 9mmМатеријал : Полиуретан жицаПакет содржина : 1 метар СТП отвори заврши времето појасПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 24.96

V000127260 A300 A305 L305 се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DEN 4031.04

30mmx30mm алуминиумска плоча должина 250mm L алуминиумски профил агол алуминиум дебелина 3мм 1pcs

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : L алуминиумска плочаМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 25 0mmДебелина : 3ммПакување содржина : 1pcs 30x30x3 250mmПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

DEN 33.60

2 парчиња 220*220*0.3 мм PEI Матирано Жолта 3D Печатење Ладно PEI Лист со 3M 468MP Лепило Polyetherimide за Wanhao i3 Anet A8 A6

2 парчиња 220*220*0.3 мм PEI Матирано Жолта 3 D Печатење Ладно PEI Лист со 3 M 468 MP Лепило Polyetherimide 0.3 mm дебелинаPEI polyetherimide (Polyetherimide), тоа исто така се однесува и на вработените ефикасност индикатори...

DEN 759.00 863.04

3D Печатач Дијамант Hotend Месинг Мулти Боја Млазницата Контрола Колекции Мајка Румба Одбор Со 6pcs A4988 Stepper Возачот 6pcs Heatsink

Производ вовед Име на Производ : РУМБА Производ големина : 135 * 175 (мм) Тежина : 90g Моќност : 12 V35 V Поддршка Број на мотори : 6 Моторни возачот поддршка : A4988 DRV8825 Контрола екран поддршка : LCD2004 LCD12864 Компајлерот средина : Arduino IDE Фирмверот : Marlin PC софтверот : printrun RepetierДомаќин Опис Како јадро на 3 D принтер, Румба е трчање е контролирана од страна на електричното дел...

DEN 3690.24

Geeetech Резервни M6 млазницата за сите метални j-раководител V2.0 hotend

Оваа M6 млазници е резервни accessorie за Geeetech Сите Метални Jраководител V2.0 hotend.Материјал : МесингЗавртка тема : M6Големина : 14x8mmПакет листата : 1 x Резервни M6 млазницата за метал jраководител V2.0Pls да ни каже големина што ви треба, инаку ние ќе испрати 0.31.75 mm млазницата за вас

DEN 105.60

LCD Дисплеј 3D Печатач Reprap Smart Контролер Reprap Рампи 1.4 2004LCD Контрола

1 Buc LCD Дисплеј 3 D Печатач Reprap SmartКонтролор Reprap Рампи 1.4 2004 LCD КонтролаОпис : На интелигентен контролер вклучува SD читач на картички, ротари encoders и 20лик × 4 линија LCD дисплеј...

DEN 480.00 504.96