• Ново
Dual ЕКСТРУДЕР wanhao 3d печатач со 2 слободни filaments Wanhao D4S, Wanhao Duplicator 4, со бесплатен SD картичка

Dual ЕКСТРУДЕР wanhao 3d печатач со 2 слободни filaments Wanhao D4S, Wanhao Duplicator 4, со бесплатен SD картичка

DEN 20592.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Dual ЕКСТРУДЕР wanhao 3d печатач со 2 слободни filaments
Добредојдовте на 3 D свет. WANHAO произведе нова верзија со име duplicator 4 . WANHAO Duplicator 4 десктоп 3 D печатач е нашиот најнов, најлесен, најбрз и повеќето affodable алатка уште за изработка на професионален квалитет модели. Ние постави нови стандарди со нашата работа, така што ќе може да се постави нови стандарди со твое. Висока резолуција 3d екран 3 D Печатач Детали Висока резолуција 3d екран 3 D Печатач
Superiorities
Карактеристики
Релевантни Опис Висока резолуција 3d екран 3d печатач
Може да се пренесат во авион и целосно решавање на печатење обработка на сите видови на форма, криви, три-димензионални површината. Лесен за ракување ,заштеда на време и работа и зголемување на madrket конкурентноста.
Може да се широко се користат во зградата декорација,образование, дизајн, лого, знаци, подароци и други индустрии.
Опсег на важечките материјали : PLA и ABS filaments. Целата машина е дизајниран во согласност со човечки инженеринг, лесно ракување.
Конкурентна :
1) CE сертификат,безбеден и сигурен.
2)Напреден дизајн,контрола клеточна структура,погодно за продажба на услуги.
3)Машина дизајн е убава,Печатени производи се одлични. Пакување
Секоја Висока резолуција 3d екран 3 D печатач е добро спакувани. Нашите botcave пакување со 8 брана може добро ја заштитите вашата машина во добро состојба.
Wan Hao 3 D Печатач Фабрика Шоу
Примероци Произведени со Висока резолуција 3 D Печатач Поддршка
Ако имате технички проблем или ако вашата машина е немирни, имаме пријателски SUPPORT @ wanhao3dprinter.com стоејќи од страна на обезбедување на бесплатна стручна нега за да се добие вас и вашата машина се врати на вистинскиот пат.
Ние обезбедуваме 7days/недела, 365 дена/година on-line услуга. се потрудиме да се вратам на вас како е можно поскоро и да се понуди e-mail услуга понеделник-недела . Треба да се добие одговор во рок од 24 часа. Нашата над 40 дилери целиот свет се на ваша страна , Сите wanhao луѓето се подготвени да го решат вашиот проблем.
Гаранција, се Враќа, и Замени Wanhao Висока резолуција 3 D печатач обезбеди ограничена гаранција. Враќа се можни само на неискористените објекти, во рок од 7 дена од денот на приемот. Ние ќе ви обезбедиме делови или услуга на предмети кои можеше да се неисправни од времето на производството, и ние ќе работиме со вас за да го добиете вашиот печатач работи повторно.

Особините

Брзината На Печатење Во Боја:
40 mm/s
Број На Модел На:
WANHAO D4S / Duplicator 4 Двокреветни екструдер
Бренд Име:
WANHAO

Купувачите избираат и

DEPlus03 Големи се Изгради Големина 400*300*520 мм Тројно Екструдер Метална Рамка 3d Печатач CreatBot 2KG Filaments PLA ABS 3.0 mm

Добредојдовте на Creat BotHenan Suwei Електронска Технологија Co,.LtdS хоп директно од Creat Bot Фабрика во Кина НАЈНИСКА ЦЕНА БРЕНД ПРОИЗВОДИ Ве Молиме Имајте Предвид Имаме два вида на екструдер...

DEN 233616.00

CTC Bizer Брзо да направат прототип на 3D печатач со LED дисплеј

CTC Електронски,Co,Ltd 3 D Печатач Проект Dual екструдер мултиформа примероци машина за правење 3 D печатач Практичен модел Maker Bot Replicator 2 , Dual екструдер контрола на слој дебелина 0.10.5 mm Брзината на Печатење 40mm / s Димензии на Печатење 225x 145 ×150 mm Опрема Големина 467×320×381 mm Пакување Големина 565430535 мм Дијаметар на глава за печатење 0.4 mm операција брзина Истиснување млазницата тек е за 24cc / час Движење вратило брзина : 30мм / s100mm / s (се Препорачува млазницата се движат брзо : 3540 mm / s) Работа Темп...

DEN 9600.00

MULTOO MT2 Еден Двоен 3D Печатач Висок Квалитет и Прецизност Прецизни 3D Печатач Големи Печатење со Големина 400*400*500 Ниска price500X500X600

MT2 Б 400 промоција,1 Благодарение на нашите клиенти, за нивната поддршка и љубов, ние со ова не промотивни активности во април...

DEN 57552.00

CTC Prusa i3 3D Печатач Дрво Рамка Висока Прецизност Impressora DIY Комплет LCD 2018 Топла Продаде Машина

Ве молиме оставете ги вашите messege за кои приклучоци треба, ЕУ приклучокот,САД приклучок или АУ приклучок?Превозот од Кина,треба да ни каже прогласи вредноста што сакате,или ние declaer вистинската вредност.и aslo изберете го приклучокот...

DEN 6864.00

Duplicator 5S Висок Квалитет Wanhao фабрика 3d печатење машина големи печатење на големината на SD Картичка и 1kg Филамент За Слободни 3D печатач

Duplicator 5 S Висок Квалитет Wanhao фабрика 3d печатење машина големи печатење на големината на SD Картичка и 1kg Филамент За Слободни 3 D печатач2 GB SD картичка и 1kg филамент за слободниМакс Печатење Објект Големина 290*190*590mmМакс Брзина на Печатење 300ММ / SAdvaced карактеристикиDuplicator 5s 3d печатач машина е дизајниран за печатење на големи димензии на објектот.Ние дизајн за Дизајнер, индустријата и ниво на употреба.F ull метална рамка со маса стил 3d чоколадо printe Тоа може да го поддржи PLA / ABS печатење материјал Upgrated физички дизајн со Висок квалитет делови за 3d чоколадо печатач Висока точност stepper моторни Големи димензии на печатење, накит 3d печатачОпшта СопственостИнтерфејсSD или USB2.0Макс Печатење Објект Големина305*205*605mmЕкструдерАнтиЏем КралицатаX,Y Оска Позиционирање Резолуција0.01 mmСлој дебелинаМинимална 0.02 mmX,Y оска максимална брзина5000mm / минутаZ оската позиционирање резолуција0.005 mmZ оската максимална брзина1000mm / минутаСофтверWanhao Imaker 1.2.5.2210Печатење МатеријалPLA3.0mmВлезна моќност110 V220 VРамкаЕкстремни XV Рок Челична конструкцијаТекст форматSTL, GcodeИзлезен формат*.ЈасБучава48 decibel за време на печатењеДимензијаПроизвод димензија400*460*860mmПакување димензија510*570*970mmТежина35kgМатеријална ПоддршкаPLAМатеријал Големина3.0 mm filamentsМатеријал големина барање3.0+0.1 mmСензор На Температура Наthermocouple температурни сензориФункција 1 : Овој професионален прототип на 3 D печатач опремен со Екстремни XV Рок Челик структура ...

DEN 63792.00

Супер квалитет А4 големина Мулти-цел УВ печатач

Шенжен Интерџет Technology Co.,Ltd е еден производство за серии flatbed печатач .УВ Flatbed Печатач е еден вид на инкџет печатење тип hightech дигитално печатење опрема која работи објект неконтакт .Користете УВ мастило,освен Тмаица, се применуваат речиси сите видови на материјал и слика може да биде директно боја печатени со оваа машина, како што се : Телефон школка,Кожа,Стакло,Етикета ,Метал,Кристал,KT Одбор,Акрилик,ПВЦ,ABS,ЕВА,Пластика,Мобилни Моќ,Камен,У диск,и на други материјали, printout е многу отпорност на абење,scrape,алкохол чистење,водоотпорен,бледнеатотпорни...

DEN 85440.00