интегрирани кола Страница 1 - Century-spring.news

интегрирани кола Страница 1 - Century-spring.news

интегрирани кола Страница 1 - Century-spring.news

Бесплатен Превозот!!! LCSC-16 16-канал серво контролер серво мотор контролер

DEN 571.00 672.00-15 %

..LCSC16 16канал серво контролер серво мотор контролер... Опис на производот Ayr Трка LCSC16 16канал серво контролер серво мотор контролер1, контрола на моќта : 45 .5 V DC 2, Серво Моќ : 4.56 V DC 3, до 16 независни канали на серво управувач канал 4, поддршка за сериски (TTL / USART интерфејси), или да користите USB кабел за податоци за да се постигне целосна контрола на USB интерфејс 5 поддршка на пазарот повеќето на PWM сигналот за контрола servos 6, вграден уред за откривање на функцијата, автоматски се идентификува сериски порт, без поставување 7, PCB димензии : 42.5 (mm) x42.5 (mm) ..Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл...

Бесплатен Превозот! Микро Програмабилни 2-фаза+4-жица и 4-фаза+ 5-жица Stepper моторни возачот Control Panel DIY робот автомобил

DEN 400.00 470.40-15 %

Бесплатен Превозот! Микро Програмабилни 2фаза 4жица 4фаза 5жица stepper моторни возачот control panel DIY робот автомобилКога ќе се користи 5 V напојување потребно е да се вози на мотор 5 V напојување на моторот одбор 5 V моќ порта, 5 V пристаниште не може да биде поврзан со висок напон, о! При користење на 630 V моќ вози мотор, кога моќта на одборот 630 V Моторни моќ порта, На користење на onboard прекинувач : 1 Тоа е 5 V или 630 V прекинувач...

Бесплатен Превозот!!! 10pcs 9921 супер регенеративни модул јас Zr-3А KLS3 HS0010 R03-2 EF-Р LXF-271 BT1403

DEN 400.00 470.40-15 %

..10pcs 9921 супер регенеративни модул јас zr3А KLS3 HS0010 R032 EFР LXF271 BT1403..Опис На Производот . Спецификации : Оперативен напон : DC 5 V Трансфер го оценувате : 3 KB Работа : ПРАШАЈ (СУМ) Quiescent Струја : 2 ~ 3m A Приемник чувствителност : 103d Bm Димензии : 30 × 14 × 8мм Работна температура : 10 ~ +60 Оперативни Фреквенција : 315 MHz; 360 MHZ; 433 MHz; фрекфенција стабилност : ± 75 KHZ Сигнал : TTL ниво Pinout : GND, ПОДАТОЦИ, ПОДАТОЦИ, VCC Pin функции : GND : Земјата; ПОДАТОЦИ за : Примање на податоци излез; ПОДАТОЦИ за : Примање на податоци излез; VCC : DC 5 V; Производи и услуги : вашето барање, ние ќе ви одговори во рок од 12 часа; Други производи што треба, ние може да ви помогне да дизајн и стави во производство; Заштита на вашиот продажен, дизајн и сите вашите приватни информации; ..Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл...

Бесплатен Превозот! 1pc меморија RS232 12V PC компјутер за контрола на Осум - канал Реле Одбор за Контрола на комуникација интегрирано коло

DEN 1120.00 1317.60-15 %

Бесплатен Превозот! 12 V PC компјутер за контрола на Осум начин Реле Одбор за Контрола со енергијанадолу меморија RS232 комуникацијаА, Големина : 25мм висока 150mm X широк 96mm X Второ, главниот чип : STC89 C52 SCM (поддршка AT89 S52) Трето, работен напон : DC 12 V (24 V потребни, ве молиме контактирајте со продавачот) Четврто, преку сериски преземете Пет карактеристики : 1, со моќ индикатор...

DDR3 мемориски чипови H5TQ4G63AFR-PBC H5TQ4G63 автентична оригинална !

DEN 537.60

Напомена : следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само befor пристигне на аеродром на вашиот countryplease изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации...

6-30V DC Мотор Брзина Контролер Реверзибилна PWM Контрола Напред / Назад префрлате

DEN 205.00 215.52-5 %

Опис На ПроизводотОпис•На брзината на моторот контролер вклучува висока моќност со топлина мијалник и лесно може да се обезбеди постојан струја на 6 A на вашиот DC мотор или други DC load.•Овој Мотор Возачот Брзина Контролорот може контрола на моторот Г.С., Стоп, CCW Ротари.•Напомена : рокер прекинувач : 1 е CCW, 2 е г.с.,и 0 е да Престане.Главни Карактеристики•Име на производ : Моторната Брзина на Контролорот;за : Моторни Г.С. / СТОП / CCW;Работен Напон : DC 630 V;Контрола на Моќност : 150 W•Континуирано Струја : 6 A;Преоптоварување Струја : 8 A;Модулација Тип : PWM;Контрола од Страна на : B10 K Potentiometer•Големината на телото : 74 x 46 x 28mm / 3"x 1.8" x 1.1"(L*W*H);Potentiometer Големина : 28 x 16mm / 1.1" x 0.63"(L*D);Рокер Switch Големина : 21 x 15 x 20mm / 0.83" x 0.6" x 0.8"(L*W*H);Рокер Switch Позиција : 3•Одредување Дупка Кол : 3.5 mm / 0.13";Одредување Дупка Центар Растојание : 65 x 35mm / 2.5" x 1.3"(L*W);Материјал : Метал, Алуминиум, PCB•Главната Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење, Зелена;Wieght : 64g;Пакет Содржина : 1 x Моторни Брзина КонтролерСпецификации• Производител : uxcell• Испорака Тежина : 10• Производ Димензии : ширина : 5.10должина : 8.50длабочина : 0.90

10pcs/многу FQP32N20C ДА-220

DEN 230.40

Добредојдовте на нашата продавница Ние ќе се стремиме за повеќе предност Испорака : стандардно, Кина пост е најмал Курир, ако долго време не сте добиле стоки, ве молиме оставете порака за нас, ние ќе ви ги даде да се прошири на времето на стоката! Ако имате итна потреба, ве молиме изберете друга DHL, EMS....

20pcs USB Полнење Полначот Моќ Контрола IC Чип За IPhone 6 Iphone6 Плус Q1403 9pin Ic

DEN 746.88

Опис на производотТопла продажба Relacement ДеловиFlex и други АлаткиМодулиНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

5pcs/многу Оригинални IT8586E FXA FXS CXS Компјутер QFP-128

DEN 576.00

/ / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / Превозот И Ракувањето Со 1 ние можеме да брод на објекти за целиот свет.Сме биле испратени до многу земји, на пример : Украина, Турција, руски ,сад, Itlay,Шпанија,Франција,Иран и така натаму...