• Ново
50# 5(125mm) дијамант мермер сува полирање влошки,со врвен квалитет и конкурентна цена за полирање камен

50 5(125mm) дијамант мермер сува полирање влошки,со врвен квалитет и конкурентна цена за полирање камен

DEN 2708.64

Износот
Во форма достапна за нарачката


5 инчен хексагонални сува полирање влошки Опис на Производот
Вовед
Нашите дијамант сува полирање подлоги се користат за сува или влажна полирање гранит и мермер contoured и straight edge. Велкро боја кодирани за лесна идентификација заедно со Велкро поткрепени за брз влошки промени.
Детали Слики
Производи информации
Надворешниот Дијаметар(mm)
125mm
големина на : (инчи)
5 инчен
Ронки :
50#
Дебелина(мм) :
2.5 mm
Вртежи во минута :
4500
Квалитет :
Класа
Подлога Материјал
Смола+Дијамант
полирање подлога(мокра или сува)
сува и влажна
ТОЧКА БР.
DC-WHPP03
Примена :
Гранит ,Бетон,Мермер,камен
Магистерски Пакет/Тежина (килограми)
10pcs/set
G. W
0.5 kg/set
Н W
0.45/set
Производи карактеристики
Гранит полирање влошки
1, Сува и влажна полирање;
2, Еластична и мазна полирање;
3, Брзо полирање без scrach;
Компанијата Информации
Diamant Cut & Абразивни CO.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Нашите главни производи се дијамант сегменти, видов ножеви, жица пили,дијамант абразивни, флексибилни дијамант полирање подлога, кат полирање влошки, купот на тркала, профилирање тркала, CNC-профилирање тркала, вежба битови, прст рутер битови, четки, абразивни блокови и electroplated tools, со различни спецификации. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Сите наши производи се под строга контрола на квалитетот.
*Големина : 5" (125mm)
*Ронки : 50#
*Дебелина : 2.2 mm
*Квалитет : Премија
*Примена : Сува или Мокра за Polihsing Terrazzo/Бетон/Инженерните Камен/Порцелански/Кварц
*Максимална Брзина : 4500 RPM
*Пазарот : САД,Европ,Австралија,Нов Зеланд итн.
Вовед : Дијамант сува полирање влошки со висок дијамант концентрација и погусто дијамантски слој, се создаде подобар квалитет на резултатите и подолг живот во споредба со типична сува влошки на пазарот. DRA сува влошки се совршени за сите природни камења, особено за мермер конкретни и terrazzo. Тие, исто така, може да се користи со малку вода за да добиете подобар сјај.
DC (Diamant cut&абразивни CO.,LTD) е професионална производител на Дијамант Алатки во кина. Ние сме Кинеско-Евра компанија, која беше формирана во 2001 година. DC главно произведуваат Дијамант алатки за камен и градежништвото. Нашите производи ги покрива видов ножеви, sintered ножеви, полирање влошки, Мелење тркала, Core малку, Vaccum Brazed дијамант алатки и др. Ние секогаш производство на висок квалитет на алатки за нашите клиенти. Досега нашите алатки се добредојдени од страна на нашите клиенти од целиот свет.
1
Плаќање
(1) уплатата мора да се направи во рок од 7 дена од денот на поставување на својата цел;
(2) купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност задолжени од нивните земјата;
(3) Заради безбедносни причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса ќе се потврди.
2
Пратката и Ракувањето со
Превозот
1.

Особините

Употреба:
Polihisng
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
casaverde
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DC-WTPP03
Материјал:
Смола+Дијамант
Боја:
Бела
Пакет:
хартија кутија
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
Дебелина:
2.2 mm

Купувачите избираат и

6mm Мелење месо тело Абразивни Дрвен Мебел Корен Резба Олеснување Носат - Отпорни, Полирање Четка Stamestki За Резба

Се однесува на : Дрво, мебел, корен олеснување олеснување махагони мебел, три иверица површина по завршувањето, дрво, мебел, сложени обработка на познати жито, конвексни површината мелење функционирање на Превозот листата : 80 мрежа,120 мрежа,180 мрежа,240 мрежа,320 мрежа,400 мрежа,600 мрежа

DEN 1915.20

5 компјутери Дијамант соединенија W0.5/10000 ронки масло damond триење мелење паста огледало полирање

5 компјутери Дијамант соединенија W0.5 / 10000 ронки масло damond триење мелење паста огледало полирање карактеристики на Производот : Дијамант мелење паста е направен од казна дијамантски прав и други суровиниТоа е еден вид на идеален паста за брусење и полирањесо добро подмачкување и ладење перформансите на Примена опсег : Овој производ е погоден за обработка на направени од стакло, керамика, тешко легури, природни дијаманти, скапоцени камења и други материјали со висока цврстина мерење алатки, сечење алатки, оптички инструменти и други високи крајот на работното парче...

DEN 959.52

Куполата PDC JRS-11 Абразивни пескарење Вежба алатки мелење паста Дијамант композитни лист за ролери конус битови

Куполата PDC JRS11 Абразивни пескарење Вежба алатки мелење паста Дијамант композитни лист за ролери конус битовиПочитувани купувачот, модел имаат различна висина, 13.84 мм, 13.34 мм, 12.84 мм, 12.34 мм, 11.84 мм, ве Молиме оставете порака која големина сакате.Други Производи кои можете да изберете : ПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 2379.00 4665.12

(100g/Многу) JRD380 50-60mesh Синтетички дијаманти во прав абразивни пескарење дијамант соединение дијамант абразивни

(100 Грам / Многу) JRD380 2080mesh Синтетички дијаманти во прав абразивни пескарење дијамант соединение дијамант абразивниФункција : Кристал форма главно е целосна и редовна cubooctahedron со висока чистота, висока цврстина, висока термичка стабилност и висока отпорност.Жито опсег : JRD400 3060 мрежа, JRD390 3060 мрежа, JRD380 2060 мрежа.Applicatin : му овозможува на корисникот избор од кои за производство на алатки за тешко камења, како што жица видов, банда видов, групата го виде голема виде ножот и др...

DEN 2918.00 3840.00

Бесплатен превозот на 1pc висок квалитет 150 100D*10W*5U*20*35T алуминиумски тркала сад дијамант мелење тркала за легура ножот острат

Опис На ПроизводотВисок квалитет Дијамант CBM сојузник тркала мелење тркала сад вид на легура ножот острат со крупни 150# жито...

DEN 1055.52

JROL-1308 Синтетички дијаманти во прав Абразивни пескарење Дијамант композитни лист Вежба алатки мелење

JROL1308 Синтетички дијаманти во прав Абразивни пескарење Дијамант композитни лист Вежба алатки мелењеОва е ново развиен производ на нашата компанија...

DEN 1439.00 2821.44

Бесплатен превозот на 1pc на 80--800 100D*10W*5U*20*35T алуминиумски тркала сад дијамант мелење тркала за легура ножот острат

Опис На ПроизводотВисок квалитет Дијамант CBN сојузник тркала мелење тркала сад вид на легура ножот острат Големина : 100 D*10 W*5 U*20*35 TИме : алуминиумски тркала тркала сад дијамант мелење тркалаСпецификација : D : D= тркало пречник од W= мелење мелење ширина U= дебелина H= отворотЖито одделение : 80#800#КОЛИЧИНА : 1pcНето тежина : 0.65 kgПримена : за брзо острат легура на ножотСлични Производи : Производот се покажеВовед : на жито големина број (#) е повеќе мали, повеќе крупни мелење тркало, алуминиумски, побрзо, или грубо брусење нож, жито големина број (#) на повеќе поголеми, толку повеќе парична казна алуминиумски тркала, мелење побавно, или од фино брусење нож .Ве молиме купи точниот жито големина на мелење тркала , мелење алатка / каков вид на материјал или , за да одберете воланот .Пакет : 1pc во меур хартија кутија, неколку компјутери во извоз стандард krabičkách, тогаш засилен со ремени.Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

DEN 1103.52

JROS-1308 Дијамант соединение ронки дијамант Дијамантски диск Композитни Лист за вежба алатки мелење

JROS1308 Дијамант соединение ронки дијамант Дијамантски диск Композитни Лист за вежба алатки мелењеСпоред потребите на клиентите, ние се користи напредна технологија , со користење на уникатни синтеза на празнина структура дизајн, по многу пати тест, производ перформанси, дупчење ефикасност, е претпочитаниот производ за висок квалитет на малку масло...

DEN 1088.00 2133.12

Бесплатен превозот на 1pc висок квалитет 100 100D*10W*5U*20*35T алуминиумски тркала сад дијамант мелење тркала за легура ножот острат

Опис На ПроизводотВисок квалитет Дијамант CBM сојузник тркала мелење тркала сад вид на легура ножот острат со крупни 100# жито...

DEN 1055.52

50 ролни Nitto 903ul Nitoflon PTFE селотејп За Топлинска отпорни 0.08x13x10

100% Оригинални Вистински ! На повеќе ќе ги нарачате повеќе discound можете да имате! ! : )50 ролни Nitto 903ul Nitoflon PTFE селотејп За Топлинска отпорни 0.08x13x10Fluoroplastic селотејп NITOFLONБрендNITTO DENKOПотеклоЈапонијаМоделНЕМА.903 ULSpec.T0.08mm*W13mm*L10mЛепило СвојстваСиликониДолготрајна температура отпорни60~280 степенКраткорочни температура отпорни300 степенЗатегнувачка цврстина(n / cm) 55Rewinding сила(N / 19mm) 4.4 Преглед : Класа H електрични изолациони селотејп користење fluoroplastic филм.Еден површински третирани polytetrafluoroethylene (PTFE) филмбаза лента обложени со силиконски лепило со одлична топлинаотпор...

DEN 13680.00