• Ново
Ac моторни прилагодливи брзина на мотор реверзибилна мотор опрема мотор /напон 220V/YN90-120 VTV 120W+90JB-50G15

Ac моторни прилагодливи брзина на мотор реверзибилна мотор опрема мотор /напон 220V/YN90-120 VTV 120W+90JB-50G15

DEN 6000.00
DEN 5700.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Детали За Производот
Номинална моќност : 220 V една фаза
Сооднос : 50 : 1
****************************************************************
Задоволството На Клиентите
Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство.
Плаќање
1. Целосна исплата мора да се плати во рок од 7 дена по поставување на својата цел.
2. Ние ќе се направи за испорака на стоки во рок од 3 работни дена по приемот на вашата исплата.
Превозот и предавање
1. DHL е нашата склопот на превозот метод. Во меѓувреме ТНТ,EMS,Fedex,UPS-от се достапни.
2. Бидете сигурни дека за да се остави телефонски број кога пополнување вашиот купувачот информации.
3.Можете да проверите на стоки каде што тоа е во транзит преку следење БР. .
Наплата(Размена Само)
1.Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да разменувате објекти примени. мора да контактирате со нас на рок од 5 дена од денот на приемот на вашата нарачка. И треба да се обрне сите дополнителни такси превозот направени и предмети вратени треба да се чуваат во нивната оригинална состојба.
2.Ако сакате да ја размена на неисправни или неточни испраќаат стока, ве молиме контактирајте со нас во рок од 5 дена по приемот на стоката.
Белешки
1. Купувачот се одговорни за било каква осигурување мислите дека е потребно.
2. Обработка време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акции статус. Најчесто, обработка на време може да биде 3 до 15 работни дена.
Повратни информации
1.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута.
2.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.Ви благодариме!

Особините

Фаза:
Еднофазен
Фреквенција:
50Hz
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Број На Модел На:
220V/YN90-120
AC Напон:
208-230 / 240 V
Тип:
асинхрони мотор
Излезна Моќност:
120W
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Бренд Име:
fullmida
сертификација:
CCC

Купувачите избираат и

Leadshine 1500 W 220 V AC серво мотор ACM13015M2F-51-Б (EL5-M1500-1-51) NEMA51 max 3000 вртежи во минута и 18 Nm вртежен момент 3000 Линија Енкодер

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine серво мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 220 V AC серво мотор ACM13015 M2 F51Б NEMA51Забелешки : На ACM13015 M2 F51Б е ист како и EL5M1500151.Следните опис е врз основа на EL5M1500151.Ќе добиете модел : ACM13015 M2 F51Б.На EL5M (ACMXXXX) серија висок напон, brushless AC серво мотори обезбеди апликации со висок вртежен момент густина за постигнување на висок забрзување способност и побрзо позиционирање...

DEN 17975.00 20196.00

110*110MM 0.8 KW 220VAC 2000rpm 4Nm 800W 3.5 ЕДЕН 2500 поединечни енкодер,Нема нафта печат 4 Парови на полови

110*110 MM 0.8 KW 220 VAC 2000rpm 4 Nm 800 W 3.5 ЕДЕН 2500 поединечни енкодер,Без електрична енергија загуба кочница и Без нафта печат 4 Парови на половиПлаќање1...

DEN 15696.00

Делта CNC 400V 2KW AC Серво Keyway Кочница Мотор колекции 9.55 NM 2000r/мин 130mm со 3M кабел ECMA-K11320SS+ASD-А2-2043-M

ECMAK11320 SS+ASDА22043M Делта 400 V 2 KW 9.55 NM 2000r / мин 130mm AC Серво Keyway Кочница Мотор колекции со 3 M кабелМоторни + Диск : ECMAK11320 SS+ASDА22043MПакет Содржина : 1* 2 KW AC серво Мотор1* 2 KW AC Серво Диск1* 3 M Енкодер Кабел &Power Кабел1 Мотор СпецификацииМоделECMAK11320 SSИме На ПроизводЕлектронски Commutation МоторСерво ТипAC СервоИмето на СеријатаА2Номинална Напон400 VЕнкодер Типпораст на тип, 20битнаМоторни Големината На Рамката130mmТип на Бунари со Дијаметар и Нафта ПечатKeyway(со фиксна завртка дупки), Со Кочница, со Нафта ПечатСтандард Вратило ДијаметарS=22mmНоминална Излезна Моќност2000 WНоминална вртежен момент (Nm) *19.55Max...

DEN 71136.00 74880.00

60KTYZ 28W 50RPM ,Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

Инструкции1.Брзина не е прилагодлив.2.Поддршка за долго време континуирано работење.3.Тоа е нормално за моторот да биде топол во работата,за мотор ќе произведуваат топлина за време на работата,тоа може да биде високо како 60~70 C ,тоа може да биде повисоко во лето.ДимензииТопло Прашува : 1...

DEN 767.52

3W мотори AC опрема мотори AC 110V индукција опрема мотори една фаза 50/60hz ac мотор

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.3 W мотори AC опрема мотори AC 110 V индукција опрема мотори една фаза 50 / 60hz ac моторГлавната Спецификации : Мотор Мотор со gearhead МоделДоведе Жица Тип На МоќW НапонV ФреквенцијаHz ТековнатаОценет Вртежен Моментm N.м Cid 0 IK3 GNБ 3 1 PH 110 50 / 60 0.120.13 1110 39 : 1Други напон на располагање за овој модел што се : 3phases,220 VДруги cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 3.6 : 1, 5 : 1, 6 : 1, 7.5 : 1, 9 : 1, 12.5 : 1, 15 : 1, 18 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 36 : 1, 50 : 1, 60 : 1Pls ни ги испратите вашите потребни напон и cid остави порака.Тие се лесни за инсталација и одржување.Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.Повеќе стоки ве молиме кликнете на линкот како што е подолу : ви Благодариме за вашето внимание !Повратни информации : ти посакуваме се задоволни со вашето купување...

DEN 984.00

AC220V 0.23 НА 50W 3 Брзина Вентилатор Фан Мотор x 10.5 9.5 x 8cm за Фабрика 50Hz 50W

Име на производ Вентилатор Фан Мотор Оценет Напон и Струја & ВРТЕЖИ во минута AC напон 220 V 0.23 НА 1250r / мин Номинална Фреквенција 50 hz Моќност 50 W Препорачува Почетна Capacitance 1.2 u F, 500 V(не се Вклучени Овде) Материјал Метална Боја на Тон Сребро, Бронза на Ѕвонење Вратило Тема Кол 8mm / 0.31" Окно Големина 31 х 8мм / 1.2" x 0.31"(L*D) Моторни Кол 80mm / 3.1" Кабел 30cm Должина / 12" Вкупната Големина 10.5 x 9.4 x 8cm / 4.5" x 3.7" x 3.1"(L*W*H)На пет бои е жици настава : Bule / Зелена Жица : БавноБела Жица : МедиумЦрвено Жица : Брз (Live Wire)Црна Жица : Нула Жица и CapacitanceЖолта Жица : CapacitanceПРЕВОЗОТ : Превозот форма : препорачана поштаПроценка time : 1525days на светотAnswer : ___________________________ Note : 1 : Објекти во акцијата ќе бидат испратени во рок од 24 часа откако сте изработка на плаќање и оние кои се надвор од акциите, ќе се организира за да се испрати во рамките на обработка дена ние во собата.2 : ве Молиме бидете сигурни дека ќе добие најмалкуоданочуваат предмети, исто така, ние може да delcare ниска вредност за вас.Гаранција : Ние ви обезбеди 12 месец фабрика гаранција.Политика : Ако објекти беа оштетени или загубени за време на транспортот,ве молиме контактирајте со нас во 7days,ние ќе ја вие или рефундирање на дека.ANYQUESTIONS ВЕ МОЛИМЕ КАПКА БЕЛЕШКИ ЗА НАС ПРЕКУ ALIEXPRESS ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА TRADEMANAGER.СРЕЌЕН НАДДАВАЊЕ!

DEN 1248.00

AC напон 220V-240V 4W 4RPM Плочата Синхрони Мотор за Микробранова Печка 49TYZ-А2

Спецификација : Име на Производ Синхрони Моторни Модел 49 TYZА2 Насока Г.С. / CCW Напон AC напон 220 V240 V Фрекфенција 50 / 60 Hz Моќ 4 W Брзина 4 RPM Вкупната Големина 65 x 60 x 27mm / 2.6" x 2.4" x 1" (L*W*T) Вратило Големина 7 x 11mm / 0.27" x 0.43" (D*L) Планината Дупка Кол...

DEN 227.04

50KTYZ AC моторни 220V моторни микро бавна брзина машина 10W 2.5-50rpm постојан магнет синхрони моторни мал мотор

50 KTYZ AC моторни 220 V моторни микро бавна брзина машина 10 W 2.550rpm постојан магнет синхрони моторни мал моторКарактеристики : мала брзина, позитивни и негативни, голем вртежен момент, ултра тивок, може да биде директно поврзан со електрична енергија Овој мотор е главно се користи за : фаза осветлување, електрични завеси, следење PTZ, клима, Новогодишни елки, маркетинг светлината кутии, динамична слика, вода контрола, пластична машина, Dianjiao Ji, печатот, на екранот машина, Електронска опрема и така натаму...

DEN 473.76

Делта CNC 220V 2KW AC Серво Keyway Мотор колекции Систем 6.37 NM 3000r/мин 100mm ECMA-C11020RS+ASD-А2-2023-M со 3M кабел

ECMAC11020 RS+ASDА22023M Делта 220 V 2 KW 6.37 NM 3000r / мин 100mm AC Серво Keyway Мотор колекции со 3 M кабелМоторни+ Диск : ECMAC11020 RS+ASDА22023MПакет Содржина : 1* 2 KW AC серво Мотор1* 2 KW AC Серво Диск1* 3 M Енкодер Кабел &Power Кабел1 Мотор СпецификацииМоделECMAC11020 RSИме На ПроизводЕлектронски Commutation МоторСерво ТипAC СервоИмето на СеријатаА2Номинална Напон220 VЕнкодер ТипПораст на тип, 20битнаМоторни Големината На Рамката100mmТип на Бунари со Дијаметар и Нафта ПечатKeyway (со фиксна завртка дупки), w / o Кочница со Нафта ПечатСтандард Вратило ДијаметарS=22mmНоминална Излезна Моќност2kwНоминална вртежен момент (Nm)6.37Max...

DEN 54264.00 57120.00

Ново!! 1.5 kw воздух за ладење вретено мотор комплет cnc вретено моторни + 220V/1.5 KW инверторот Плоштадот мелење машина вретено Плоштад

Ново!! 1.5 kw вретено мотор комплет cnc вретено моторни + 220 V / 1.5 KW инверторот Плоштадот мелење машина вретено ПлоштадПакетот вклучува : 1 x 1.5 kw Вретено Мото1 x 1.5 kw HY Инвертер13x ER11 Collet (17mm)Функција : 1.Воздух За Ладење Вретено : Моќност : 1500 WНапон : 220 VФреквенција : 0400 HzБрзина : 024000rpmВода За Ладење ER11colletRunout исклучување : помалку од 0.005 mmМаст За Подмачкување2...

DEN 13776.00

60KTYZ 28W 60RPM ,Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

Инструкции1.Брзина не е прилагодлив.2.Поддршка за долго време континуирано работење.3.Тоа е нормално за моторот да биде топол во работата,за мотор ќе произведуваат топлина за време на работата,тоа може да биде високо како 60~70 C ,тоа може да биде повисоко во лето.ДимензииТопло Прашува : 1...

DEN 767.52

60KTYZ 18W 10RPM централна оска Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

Инструкции1.Брзина не е прилагодлив.2.Поддршка за долго време континуирано работење.3.Тоа е нормално за моторот да биде топол во работата,за мотор ќе произведуваат топлина за време на работата,тоа може да биде високо како 60~70 C ,тоа може да биде повисоко во лето.ДимензииТопло Прашува : 1...

DEN 623.52

ECMA-E21315RS+ASD-B2-1521-Б ДЕЛТА 1.5 kw 2000rpm 7.16 Н. м ASDA-B2 AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабел

ECMAE21315 RS+ASDB21521Б ДЕЛТА 1.5 kw 2000rpm 7.16 Н м ASDAB2 AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабелПакетот вклучува : 1pcs Делта ASDAB2 AC серво мотор 1.5 kw 2000rpm 7.16 Н...

DEN 34154.00 35952.00

ECMA-C20602SS+ASD-B2-0221-Б ДЕЛТА 200w 3000rpm 0.64 Н. м ASDA-B2 AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабел кочница

ECMAC20602 SS+ASDB20221Б ДЕЛТА 200w 3000rpm 0.64 Н м ASDAB2 AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабел со сопирачкиПакетот вклучува : 1pcs Делта ASDAB2 AC серво мотор 200w 3000rpm 0.64 Н...

DEN 25490.00 26832.00

60KTYZ 18W 15RPM централна оска Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

Инструкции1.Брзина не е прилагодлив.2.Поддршка за долго време континуирано работење.3.Тоа е нормално за моторот да биде топол во работата,за мотор ќе произведуваат топлина за време на работата,тоа може да биде високо како 60~70 C ,тоа може да биде повисоко во лето.ДимензииТопло Прашува : 1...

DEN 623.52

120W 90mm еднофазен опрема моторни AC 220 со 7А електрична струја микро мотори опрема за намалување на мотор мотори сооднос 5:1

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.120 W 90mm еднофазен опрема моторни AC 220 со 7А електрична струја микро мотори опрема за намалување на мотор мотори сооднос 5 : 1Главната Спецификации : Мотор Мотор со gearhead МоделДоведе Жица Тип На МоќW НапонV ФреквенцијаHz ТековнатаОценет Вртежен Моментm N.м Cid 5 IK120 GUСП 120 1 PH 220 50 7 930 5 : 1Други напон на располагање за овој модел што се : 3phases,220 VДруги cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 3.6 : 1, 5 : 1, 6 : 1, 7.5 : 1, 9 : 1, 12.5 : 1, 15 : 1, 18 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 36 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 75 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 150 : 1, 180 : 1;200 : 1Pls ни ги испратите вашите потребни напон и cid остави порака.Тие се лесни за инсталација и одржување.Повеќе стоки ве молиме кликнете на линкот како што е подолу : Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.Ви благодариме за вашето внимание !Повратни информации : ти посакуваме се задоволни со вашето купување...

DEN 4315.20

ECMA-G21309RS+ASD-B2-1021-Б ДЕЛТА 0.9 kw 1000rpm 8.59 Н. м ASDA-B2 AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабел

ECMAG21309 RS+ASDB21021Б ДЕЛТА 0.9 kw 1000rpm 8.59 Н м ASDAB2 AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабелПакетот вклучува : 1pcs Делта ASDAB2 AC серво мотор 0.9 kw 1000rpm 8.59 Н...

DEN 29822.00 31392.00

60KTYZ 28W 20RPM ,Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

Инструкции1.Брзина не е прилагодлив.2.Поддршка за долго време континуирано работење.3.Тоа е нормално за моторот да биде топол во работата,за мотор ќе произведуваат топлина за време на работата,тоа може да биде високо како 60~70 C ,тоа може да биде повисоко во лето.ДимензииТопло Прашува : 1...

DEN 767.52