• Ново
Црвена Сина 240 LED Итен Ризик Предупредување LED Мини Бар Strobe Светлина w/ Магнетна База За Форд фолксваген опел пежо мицубиши џип

Црвена Сина 240 LED Итен Ризик Предупредување LED Мини Бар Strobe Светлина w/ Магнетна База За Форд фолксваген опел пежо мицубиши џип

DEN 1919.52
DEN 1689.00 -12 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Црвена Сина 240 LED Итен Ризик Предупредување LED Мини Бар Strobe Светлина w/ Магнетна База За Форд "фолксваген ""опел" пежо мицубиши џип Карактеристики : Инсталација : Plug ова во вашиот 12 V запалка приклучок и со magnetized дното место на било кој надворешен метал Панел Димензии : 12" ( широк ) x 6.2" ( deep ) x 2.8" ( висина ) / Кабел должина : ~7 FT / Број на LED : 240 / животниот век : 30000 часа Со само едно копче за да се префрлате помеѓу 7 режими, одлично за тајна или да се користи кога е потребно Лесно да се инсталира, Монтирани со магнети до врвот, и приклучок во 12 V запалка приклучок. Компатибилен со : Сите возила се опремени со 12 volt DC цигара адаптер. Дополнителни Карактеристики : 7 различни избор на strobe модели со едно притискање на копче. Режим промени со притиснете на копчето До 30,000 часот животен век Единица има вкупно 240 Led диоди Производ вклучува : 1 x Strobe единица СПЕЦИФИКАЦИИ : Жици : Извиткани 2ft - се протега над 6 ft Димензии : НИ Стандард : Единица : 11.8" ( широк ) x 2.0" ( висина ) x 6.1" ( длабочина ) Метрика : 300мм ( широк ) x 50mm ( висина ) x 155mm ( длабочина ) Начини : Mode 1 : Заменици помеѓу левата и десната страна на Владата 2 : Заменици меѓу предната и задната страна на Владата 3 : Молњи, контра стрелките на часовникот Режим 4 : Трепка насока на стрелките на часовникот Режим 5 : Strobes сите светла неколку пати потоа се приспособува помеѓу левата и десната Режим 6 : Трепка сите Порти одеднаш Режим 7 : се Врти на сите Порти Пакет 1x 240 LED Strobe светлина

Особините

Емитуваат Боја:
redblue
F-550 Супер Должност-Година:
2010,2006,2004,2012,2000,1999,2001,2003,2007,2005,2014,2013,2008,2009,2002,2015,2011
Тип На Објект:
Strobe Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Ford
Објектот Тежина:
1.3kg
Ford Модел:
F-550 Супер Должност
Lumens:
2800lm
Wattage:
120w
Име На Модел:
На Возилото
Бренд Име:
DASRAITO

Купувачите избираат и

Cafoucs За Chrysler Sebring предниот браник се Претвори Сигнал рефлектор светилка Декоративни светла жолта страна светилка

За Chrysler Sebring Пак Јачина на светлината страна маркер светлина Состојба : Brand New Лесно да го инсталирате, ве Молиме изберете производи треба според бојата опции Бела = Левата страна (L) Жолта = Десната страна (R) Црвено = 2 парчиња (L+R)Внимание : ве Молиме потврдете дека производот одговара за вашиот Автомобил пред купување, ви благодарам!!!...

DEN 518.00 575.52

2x T10 W5W 3 SMD За Samsung Чипови Паркинг Страна LED Сијалица За SUZUKI Grand Vitara Брза SX4 Vitara Aerio Самурај 12V

Fitment : T10 W5 W (194, 168), ве молиме проверете со вашиот приклучок пред да го купат тоа Напон : DC 12 V LED чип : 3pcs висока моќност За Samsung 3030 чип светла Боја : Бела / Сино / Red / кристално сино / розова Прозрачна флукс : за 400 LM Осветлување агол : 360 степени Живот Време : околу 50, 000 часа Големина : за 25mm(L)x10mm(Диа) Употреба : погоден се користи во разни област во внатрешноста или околу автомобил Ниска потрошувачка на енергија...

DEN 186.00 364.32

Одлична KIA Sportage Оптима Душата Ultrabright 1157 BAY15D Dual-Боја Switchback LED светилки drl Паркинг+ пак Сигнал светлина

Одлична KIA Sportage Оптима Душата Ultrabright 1157 BAY15 D DualБоја Switchback LED светилки drl Паркинг+ пак Сигнал светлина Карактеристики : Brand NEW LED Осветлување Технологија! Посебни IC builtin за одложување на ОСЛ (ЖолтаOFF) функција Тип : 12 W 1157 / BAY15 D LED Сијалица Боја на располагање : бела+златно жолта Штекер (Полнач) : 1157 / BAY15 D LED Type : 5730 SMD Led диоди : 12 W / ЕЕЗ, Висока Моќност Работен напон : 12 VDC Осветленост : 1000 LM Крстот Референца : 1157 BAY15 D=1016, 1034, 1154, 2057, 2397, 2357, 3497, 7528 Апликации : Опашка светла, Пак сигнал светлина, Агол, светлина, Стоп светло, Паркинг светлина, Страна маркер и Копија светла за штедење енергија, Едноставно одговара на Висок квалитет на супер светло; Долг Живот До 50.000 Часа : Лесна инсталација, само plug & play Заштеда на Енергија : Користење на висока осветленост LED извор на светлина, која може да заштедите енергија 70% од конвенционалните натриум и меркур светилки...

DEN 944.64

3157 ПРЕДВОДЕНА од Автомобилот Пред Задните Пак Siganal Светилки Извор Светла 15SMD 3000K Жолти Светла LED Автомобили Светилки трговија на Големо

ПРОИЗВОД PRAMETERТочка Бр.Ек 006AСпецификација3157 15 SMD 2835НапонDC 10 V36 VМоќност7.5 WЛумен280 LMТемпература На Боја6000 KБојаЖолтаЖивот Време30000 часаПоларитетотНеполаритетотПакување1pcs

DEN 299.00 403.20

9pcs LED Копија Обратна светилка + внатрешни работи купола мапата светлина комплет + Страна маркер Светла за Хонда за Граѓанско 10 Генерација (+)

Ова ДОВЕДЕ комплет одговара : за Хонда за Граѓанско (2016+)ZOOMSEEZ е бренд на zsled Optoelectronic ко.ltd Нашата компанија е професионална авто led светло производителот од 2007 година во Dongguan Град во Кина...

DEN 1631.52

2 x 36mm Грешка Лиценца Број Плоча Светлината LED Светилки C5W За FIAT сиена ја Викенд

Fitment : C5 W Напон : DC 12 V Боја : бела Led број на секоја сијалица : 3 led диоди Led type : 5050smd Големина : 36mm (L) х 13mm (W) Компатибилен со Сите автомобил , CanbБЕСПЛАТНО , Без Грешка...

DEN 193.00 379.20

2x T15 W16W LED CANBUS 2835 Чип Висока Моќност Копија Обратна Светлина за ФОЛКСВАГЕН Tiguan Sharan Scirocco Шкода Врвен Автомобил Извор на Светлина

2x T15 W16 W LED CANBЧип Висока Моќност Копија Обратна Светлина за "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan Sharan Scirocco "Шкода" Врвен Автомобил Извор на Светлина Опис : Напон : DC9 V24 V, која е погодна за различни типови на возила Грло : T15,w16w LED Извор : 2835 најновите мушка LED Кол : 15pcs Висока Лумен : 800 LM Боја : бела(6500k) Големина : 41mm*14mm*8мм Само plug & play Користи за обратна светла Canbгрешка слободни Доаѓаат со вграденво CANBоптоварување отпорници за да се избегне OBC код за грешкаПакет : 2pc T15 светилки Забелешка : ве Молиме потврдете го вашиот приклучок пред цел.Fitment : 906 579 901 904 908 909 912 914 915 916 917 918 920 921 922 923 926 927 928 939,W16 W,T15,итн

DEN 273.00 287.52

deechooll 14pcs Автомобил Купола Светлина за Volvo V70 V70R 2007+ ,Canbus Авто LED Светло за Внатрешни работи Volvo, Тип 3 07+, Светлата за Читање

deechooll 14pcs Автомобил Купола Светлина за Volvo V70 V70 R 2007+ ,CanbАвто LED Светло за Внатрешни работи Volvo, Тип 3 07+, Светлата за ЧитањеПроизводот се покажеАвтомобил LED внатрешно осветлување светилки одговара на Volvo, Тип 3 V70 V70 R од 20007 Тие Тука треба внатрешно осветлување за своето возило.Сите Led сијалицата во оваа група се прибираат CanbLED Светилки со вграден CheckResistand.Ова има предност од : Нема порака за Грешка во одборот компјутер.Не "afterglow" со палење на исклучување...

DEN 648.00 912.00

2x 1156 BA15S Lumileds Чипови P21w LED Бел Автомобил Магла Главата Сијалица Авто Светилка Возила се Претвори Сигнал Опашка Кочница Светла Автомобил Светла Извор

2x Висока Моќност S25 1156 800 LM 6500 K P21 W BA15 S LED Сијалица Авто Паркинг Назад Нагоре Сопирачка Магла Обратна Светла Светилки Автомобил Извор на Светлина Спецификации : LED По Сијалица : 6 LEDТемпература на бојата : 6500 K БелаТеоретски Моќност : 80 WВистинската Моќ : 8 WОсветленост : 800 ЛУМЕНЖивотен циклус : 100000Напон : DC 1224 VЗрак Агол : 320°Тело Материјал : АЛУМИНИУМБаза Материјал : ПЛАСТИКАИнсталација : PLUG & PLAY Белешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер / грешка трепка или дефект проблем...

DEN 708.00 943.68

6000K Xenon Бела T10 168 194 2825 W5W LED Светилки 12V За Табличка Светла, исто така, Паркинг Позиција Светла, Светла за Внатрешни работи

Answer : ___________________________ NOTE : Нашите предмети доаѓаат со мало поле На оваа аукција карактеристики еден пар сите нови дизајнирани Philips 1СМД3030 168 194 2825 T10 LED светилки за табличка светла, како и многу други апликации како што се паркинг позиција светла или автомобил внатрешни светла...

DEN 170.00 191.52

Анти Заден крај Автомобил Задните Led Ласерски Магла педалата на Авто Табличка Светлина Задните Опашка Светилка 12V 24V Водоотпорен Автомобил Автобус

1pcs Анти Судир Заден крај Автомобил Ласерски Опашка Магла Светлина Светилка Одгледувањето Предупредување Светлина antifogging Водоотпорен за сите автомобили ,камиони ,motos

DEN 1439.52

1pc 24V 6 SMD LED приколка индикатор камион страна маркер царинење светла Светла Предни Задни надворешни Светла

Карактеристики : Висок квалитет, ниска потрошувачка на енергијаЛесно да се инсталира, долготраен и издржливВодоотпорен, сигурен и безбеденОдговара за повеќето Возила / Камиони / Приколки / Камиони, ве молиме бидете сигурни дека големината пред купување.Овие може да се користи за страна маркер светла, задните светла, итн.Спецификации : Материјал : ABSГолемина : 9.5 x 2 x 0,8 cmДупки spacer : 8.3 cmДоведе кабел должина : околу 28 смСветла боја : бела, црвена, жолта, сина, зеленаLED количина : 6 x емитуваат светлина диодиНапон : DC 24 VПогоден за повеќето на автобуси, камиони, приколки, и камиониПакет Содржина : 1 x Страна Маркер Светлина2 x Завртки'

DEN 85.92

1Set 31CM Автомобил LED Sonic атмосфера светла музика автомобил шасија Внатрешни работи strobe светла Круг на насоки на светлата Извор За ФОЛКСВАГЕН Алфа

1 Set 31 CM Автомобил LED Sonic атмосфера светла музика автомобил шасија Внатрешни работи strobe светла Круг на насоки на светлата 8 Боја акустичнаВтората генерација на авто контрола на гласот атмосфера осветлувањеОсум светлата на владата : понекогаш Флеш понекогаш бавно Флеш , неправилни светкавиПостојан режим : бела , сина , црвена , жолта , зелена , Портокалова , розова , мраз синаБоја : 8 бојаНапон : DC12 VАктуелни : 80m A ( 20m A*4 )Големина : Rana 4 бела пластична обвивка светлина бар , 4 таблети 3 M лепило , пура полесни приклучокот , а гласотсе активира домаќин , далечински управувач , приколка, четири конектори .Опис : Секоја светилка може да биде свиткана да 360 степени , светлина бар има должина од 31cm,18 светла 5050 led лежиште , светлина бар на гласотсе активира режимот ќе се промени бојата како музика ; секоја светилка е да се носат 3 M лепило , може да биде фиксирана на дадената локација осум бои се опционални Инсталација : Директно на производот конфигурација на запалка приклучок за штекер приклучокот за запалка приклучок за штекер може , без било какви електрични промени Led лента од материјал : увезени силика гел , Фитил 5050 .Овој производ е за 1 контролер 4 светлина бар , 1 безжичниот далечински управувач можат да го контролираат модулација режими Флеш метод , со повеќе боја светлосни ефекти ...

DEN 1068.00 1386.24

JSTOP висок квалитет ширина светлина JAC Сигнал светилки грешка wy5w 12VAC Автомобил T10 Надворешните светилки w5w canbus led T10 Царинење Светла

Производ модел : JST10 WG24 SMD4014LED Type : 4014 SMDLED П'ty : 24 КОМПЈУТЕРИ Led диодиLED боја : црвена / белаПриклучок тип : T10 W5 W 194Напон : 1224 VACТемпература на бојата : 60006500 KПрозрачна флукс : 250300 LMЖивотниот век : 50000 часаширина светлина JAC T10W5 W Јачина на светлината led w5w canbгрешка T10 12 V Автомобил T10 Надворешни Светла светилка w5w canbled светилка T10 светлина* Ви се одговори на вашата порака или email во рок од 48 бизнис часа (со исклучок на викенд и јавни празници).* Нашите деловни време е од понеделник до сабота, 9 : 00 да 23 : 00 (Кина Пекинг време)...

DEN 291.00 383.04

240 Сини LED & White Итен Ризик Предупредување LED Мини бар Strobe Светлина w/ Магнетна База За Џип Фолксваген голф kia lada опел хонда

240 Сини LED & White Итен Ризик Предупредување LED Мини бар Strobe Светлина w / Магнетна База За Џип "Фолксваген" голф kia lada "опел" хонда Карактеристики : Инсталација : Plug ова во вашиот 12 V запалка приклучок и со magnetized дното место на било кој надворешен метал Панел Димензии : 12" ( широк ) x 6.2" ( deep ) x 2.8" ( висина ) / Кабел должина : ~7 FT / Број на LED : 240 / животниот век : 30000 часа Со само едно копче за да се префрлате помеѓу 7 режими, одлично за тајна или да се користи кога е потребно Лесно да се инсталира, Монтирани со магнети до врвот, и приклучок во 12 V запалка приклучок...

DEN 1689.00 1919.52

За Тојота Сиена Solara Такома Тундра Venza Одлична 3157 Dual-Боја Switchback LED светилки drl Паркинг+Пред се претвори Сигнал светлина

Одлична 3157 DualБоја Switchback LED светилки drl Паркинг+Пред се претвори Сигнал светлина За Тојота Сиена Solara Такома Тундра Venza Карактеристики : Brand NEW LED Осветлување Технологија! Посебни IC builtin за одложување на ОСЛ (ЖолтаOFF) функција Тип : 12 W 3157 LED Сијалица Боја на располагање : бела+златно жолта Штекер (Полнач) : 3157 LED Type : 5730 SMD Led диоди : 12 W / ЕЕЗ, Висока Моќност Работен напон : 12 VDC Осветленост : 1000 LM Крстот Референца : 3157=3157 A 3155 3157 NA 3357 3457 3457 A 4157 Апликации : Mrake светлина, Паркинг светла, Багажникот светло, Маркер светлина штедење енергија, Едноставно одговара на Висок квалитет на супер светло; Долг Живот До 50.000 Часа : Лесна инсталација, само plug & play Заштеда на Енергија : Користење на висока осветленост LED извор на светлина, која може да заштедите енергија 70% од конвенционалните натриум и меркур светилки...

DEN 944.64

2 ПАРЧИЊА/Многу T10 6 LED SMD 5050 RGB Висока Моќност W5W Led Мултифункционален 15 Режими супер Светло W5W 192 168 Доведоа Автомобил Сијалица

Спецификација : Предмет : T1050506 SMD15modes Висок квалитет на производот, 100% сосема нов директно од фабрика Долг животен век (повеќе од 50.000 часа) Направени со висок интензитет 3 боја база Epistar 5050 SMD x 6pcs, Со интелегентни IC програмирање контрола Светилка носителот : T10 / w5w Светлина, боја на располагање : 7 бои (бела, сина, црвена, зелена, cycanсина, мраз сина и розова) Можете да изберете боја што ви се допаѓа! Влезен Напон : DC12 V Моќ : Од 1,5 W lumens : 150170 LM Големина : L (должина) 36mm * W (ширина) 11mm * H (висина) 8мм (Огледало со LED) Пакет : 2 ПАРЧИЊА LED Светло 15 Начини : (Mode 1) бела задржи осветлување; (Режим 2) црвена и сина флеш; (Mode 3) црвена задржи осветлување; (Mode 4) црвена флеш; (Режим 5) зелена задржи осветлување; (Режим 6) зелена флеш; (Режим 7) сина задржи осветлување; (Режим 8) сина флеш; (Режим 9) цијансина задржи осветлување; (Режим 10) цијансина флеш; (Режим 11) розова задржи осветлување; (Режим 12) розова флеш; (Режим 13) мраз сина задржи осветлување; (Режим 14) мраз сина флеш; (Режим 15) бела флеш; Инструкции за користени 1.) Меѓусебна конверзија помеѓу модови : префрлување време на помалку од 3 секунди, веднаш преминете на следниот светлина на владата; ако префрлување време повеќе од 3 секунди, зачувајте ја тековната светлина на чекање за следниот switch...

DEN 95.00 146.40