• Ново
4Pcs Бела Авто 31mm 36mm 39mm 41mm 5050 4SMD Festoon Купола LED Светилки за Читање Светлина #J-1181

4Pcs Бела Авто 31mm 36mm 39mm 41mm 5050 4SMD Festoon Купола LED Светилки за Читање Светлина J-1181

DEN 57.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Придобивки : долготрајни Ниска енергија не зап вашиот напојување Побрзо вклучување/исклучување на времето за одговор Уникатна живописни бои Едноставни за да ги собере Спецификации : ЛЕР по сијалица : 4 LED боја : бела Напон : DC 12 V Фитинг : festoon Димензии : 31mm 36mm 39mm 41mm ве Молиме имајте во предвид : LED светилки не се толку светла како стандард, блескаво светилки, но тие се подолготрајни и да имаат повеќе живописни бои Овие светилки се 1 W модел замена за употреба во вашето возило е : Вратата светла Над главата светла Ракавица кутија светлина, светлата за Читање Подигање светла Лиценца/број плоча светла

Особините

Емитуваат Боја:
31mm, 36mm, 39mm, 41mm
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
ASX
Температура На Боја:
6000K
Лер Зрак Тип:
Комбинација
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Бренд Име:
FEELDO
Wattage:
-
Име На Модел:
J-1181
Тип На Објект:
Светлата За Читање
Објектот Тежина:
0.02
Lumens:
780

Купувачите избираат и

10pcs/pcak Бела LED T10 КОЧАН W5W Автомобил Внатрешни работи Оптоварување Вратата Страна Светилки Сијалица Инструмент Страна Крушка Светилка Автомобил Бели Извор 12V

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет;Супериорен осветлување перформанси и добра стабилност;Висока осветленост, долг животен век, см сите сегашни, ниско ниво на загревање;Трајни, не овенат светол зрак; универзално применливи за повеќето возила;Спецификации : Напон : 12 VПриклучок : T10Светла боја : белаВек : 50.000 часовиЗрачењето агол : 360°Применливи прилики : паркинг крушка, taillight, мапата осветлување, чекор осветлување, багажникот светло, табличка светлината и така натамуПроизвод големина : 17 x 12 x 12mm / 0.67 x x 0.47 0.47"Бруто тежина : 5g10 x Автомобил Внатрешни работи Оптоварување Вратата Страна Светилки 1...

DEN 38.00 47.04

2 ПАРЧИЊА/Многу T10 6 LED SMD 5050 RGB Висока Моќност W5W Led Мултифункционален 15 Режими супер Светло W5W 192 168 Доведоа Автомобил Сијалица

Спецификација : Предмет : T1050506 SMD15modes Висок квалитет на производот, 100% сосема нов директно од фабрика Долг животен век (повеќе од 50.000 часа) Направени со висок интензитет 3 боја база Epistar 5050 SMD x 6pcs, Со интелегентни IC програмирање контрола Светилка носителот : T10 / w5w Светлина, боја на располагање : 7 бои (бела, сина, црвена, зелена, cycanсина, мраз сина и розова) Можете да изберете боја што ви се допаѓа! Влезен Напон : DC12 V Моќ : Од 1,5 W lumens : 150170 LM Големина : L (должина) 36mm * W (ширина) 11mm * H (висина) 8мм (Огледало со LED) Пакет : 2 ПАРЧИЊА LED Светло 15 Начини : (Mode 1) бела задржи осветлување; (Режим 2) црвена и сина флеш; (Mode 3) црвена задржи осветлување; (Mode 4) црвена флеш; (Режим 5) зелена задржи осветлување; (Режим 6) зелена флеш; (Режим 7) сина задржи осветлување; (Режим 8) сина флеш; (Режим 9) цијансина задржи осветлување; (Режим 10) цијансина флеш; (Режим 11) розова задржи осветлување; (Режим 12) розова флеш; (Режим 13) мраз сина задржи осветлување; (Режим 14) мраз сина флеш; (Режим 15) бела флеш; Инструкции за користени 1.) Меѓусебна конверзија помеѓу модови : префрлување време на помалку од 3 секунди, веднаш преминете на следниот светлина на владата; ако префрлување време повеќе од 3 секунди, зачувајте ја тековната светлина на чекање за следниот switch...

DEN 95.00 146.40

GEETANS 4PCS/Set 33 LED Стрелка Панели Автомобил rearview Страна Огледало Пак Јачина на светилка Индикатор Последователни 5 бои Блиц Светлина AJ

GEETANS 4 PCS / Set 33 LED Стрелка Панели Автомобил rearview Страна Огледало Пак Јачина на светилка Индикатор Последователни 5 бои Блиц СветлинаСосема нов и висок квалитет.Универзална одговара за 12 V автомобили, камиони, мотоцикли и скутери.Може да се користи како претворање на светлината, индикатор за светло, кочница на светлина итн.Ефикасно предупредување укажува на правецот на возилото се движи.LED светлата се синхрони да вртење сигнал.Соодветна LED светло интензитетот нема да влијае врз возачот визија.Лесно да се инсталира.Работен напон : DC 12 V.LED количина (секој) : 33 SMD ledОблик : стрелка.Светла боја : жолта, сина, црвена, бела,зеленаКоличина : 2pair.Големина : 6cm * 7cmПакет Се Вклучени : 4 PCS 33led светлинаПАКУВАЊЕНапомена : Секој од нашите производи се спакувани во OPP вреќа првично.ПРЕВОЗОТ И ИСПОРАКАНие обезбедуваме бесплатен превозот со сите видови на превозот метод, како пост воздух mail, DHL, Aramex, Fed Ex, EMS и така натаму, зависи од земјата на дестинација и цел износ, Ако сакате да го одредите за испорака метод, ве молиме да обрнете превозот цена, Подолу е проценка испорака брзина за вашиот референца,Ви Благодариме!Превозот НачинПроценето Време на Испорака за Следење на Вебсајтот на Превозот Начин Проценува Време на Испорака за Следење на вебСајт Пост Воздух Mail 15~60 Дена 17track.net DHL Express 3~10 Дена dhl.com Epacket 7~20 Дена ЕМС Изразуваат 5~15 Дена 17track.net Ali Express Стандард Превозот 16~60 Дена global.cainiao.com СФ Изразуваат 5~20 Дена www.sfexpress.com Posi Финска Економија 15~60 Дена Fedex Експрес 5~15 Дена fedex.com EMS 15~45 Дена hongkongpost.hk Продавачот за Испорака Метод 15~60 Дена global.cainiao.com ПРОЗОРЦИ 5~15 Дена aramex.com♦Над испорака брзина само за референца, зафатен сезона, лошите временски услови може да предизвика одложување.♦Пост воздух mail на ИсточноEruopean земји, Јужна Америка земји може да потрае подолго од 60 дена.♦Exress обично има сопствени даночни прашања, во тој случај, ве молиме да соработува обичај да плаќаат данок.ВРАЌАЊЕ ИЛИ НАДОМЕСТОККОНТАКТИРАЈТЕ СО НАСОнлајн Време : Понеделник ~ СаботаЊујорк Време : 19 : 30 ~ 04 : 30Пекинг Време : 08 : 30 ~ 17 : 30Лондон Time : 00 : 30 ~ 09 : 30Москва Time : 03 : 30 ~12 : 30Brasilia Time : 21 : 30 ~ 06 : 30Линија : +8613828853846Whats App : +8613828853846Skype ID : led диодикомпонентиWhatschat : 13828853846facebook : 13828853846VK ID : GEETANS

DEN 561.00 623.52

FEELDO 50Pcs Бела Авто LED Светилки 31mm 36mm 39mm 41mm 16SMD 1210 3528 16LED Чип Festoon Купола Мапата Товар Автомобил LED Светло FD-1216

Придобивки : долготрајни Ниска енергија не зап вашиот напојување Побрзо вклучување / исклучување на времето за одговор Уникатна живописни бои Едноставни за да ги собере Спецификации : ЛЕР по сијалица : 16 Сијалица Модел : 3528 LED боја : бела Напон : DC 12 V Фитинг : festoon Димензии : 31mm 36mm 39mm 41mm Овие светилки се замени за употреба во вашето возило : Вратата светла Над главата светла Ракавица кутија светлина, светлата за Читање Подигање светла Лиценца / број плоча светла

DEN 836.00 995.52

240 LED Магнетни Покрив Врвот Итен Ризик Предупредување Забавува Strobe Светло Црвена Светилка За Фолксваген jeep wrangler голф тојота Ауди опел

240 LED Магнетни Покрив Врвот Итен Ризик Предупредување Забавува Strobe Светло Црвена Светилка За "Фолксваген" jeep wrangler голф тојота Ауди "опел" Карактеристики : Инсталација : Plug ова во вашиот 12 V запалка приклучок и со magnetized дното место на било кој надворешен метал Панел Димензии : 12" ( широк ) x 6.2" ( deep ) x 2.8" ( висина ) / Кабел должина : ~7 FT / Број на LED : 240 / животниот век : 30000 часа Со само едно копче за да се префрлате помеѓу 7 режими, одлично за тајна или да се користи кога е потребно Лесно да се инсталира, Монтирани со магнети до врвот, и приклучок во 12 V запалка приклучок...

DEN 1689.00 1919.52

За KIA Forte,Forte Koup,Forte5 Одлична Ultrabright 1157 BAY15D Dual-Боја Switchback LED светилки drl Паркинг+ пак Сигнал светлина

За KIA Forte,Forte Koup,Forte5 Одлична Ultrabright 1157 BAY15 D DualБоја Switchback LED светилки drl Паркинг+ пак Сигнал светлина Карактеристики : Brand NEW LED Осветлување Технологија! Посебни IC builtin за одложување на ОСЛ (ЖолтаOFF) функција Тип : 12 W 1157 / BAY15 D LED Сијалица Боја на располагање : бела+златно жолта Штекер (Полнач) : 1157 / BAY15 D LED Type : 5730 SMD Led диоди : 12 W / ЕЕЗ, Висока Моќност Работен напон : 12 VDC Осветленост : 1000 LM Крстот Референца : 1157 BAY15 D=1016, 1034, 1154, 2057, 2397, 2357, 3497, 7528 Апликации : Опашка светла, Пак сигнал светлина, Агол, светлина, Стоп светло, Паркинг светлина, Страна маркер и Копија светла за штедење енергија, Едноставно одговара на Висок квалитет на супер светло; Долг Живот До 50.000 Часа : Лесна инсталација, само plug & play Заштеда на Енергија : Користење на висока осветленост LED извор на светлина, која може да заштедите енергија 70% од конвенционалните натриум и меркур светилки...

DEN 944.64

13pcs LED табличка сијалицата + внатрешни работи купола мапа светла за полнење за Hyundai за Grand Santa fe XL ( 2013-)

Ова ДОВЕДЕ комплет одговара : за Hyundai Grand Santa Fe (20132016)ZOOMSEEZ е бренд на zsled Optoelectronic ко.ltd Нашата компанија е професионална авто led светло производителот од 2007year во Dongguan Град во Кина...

DEN 1295.52

240 Сини LED & White Итен Ризик Предупредување LED Мини бар Strobe Светлина w/ Магнетна База За Џип Фолксваген голф kia lada опел хонда

240 Сини LED & White Итен Ризик Предупредување LED Мини бар Strobe Светлина w / Магнетна База За Џип "Фолксваген" голф kia lada "опел" хонда Карактеристики : Инсталација : Plug ова во вашиот 12 V запалка приклучок и со magnetized дното место на било кој надворешен метал Панел Димензии : 12" ( широк ) x 6.2" ( deep ) x 2.8" ( висина ) / Кабел должина : ~7 FT / Број на LED : 240 / животниот век : 30000 часа Со само едно копче за да се префрлате помеѓу 7 режими, одлично за тајна или да се користи кога е потребно Лесно да се инсталира, Монтирани со магнети до врвот, и приклучок во 12 V запалка приклучок...

DEN 1689.00 1919.52

1Pcs ретровизорот Светлина Светилка Пак Сигнали Индикатор Светлото Десната Страна RH За 2013-2015 Toyota RAV4

1 Pcs ретровизорот Светлина Светилка Пак Сигнали Индикатор Светлото Десната Страна RH За 20132015 Toyota RAV4Тоа е нов производ,оем замена за вашиот автомобил.ОДГОВАРА ЗА 20132015 Toyota RAV4Ве молиме проверете со вашиот автомобил модел 100% исто како и нашата слика се прикажува пред купување!!!Начин На Плаќање : Ќе имаат 24 часа да ги уплатата за вашата нарачка...

DEN 1310.00 1439.52

AutoEC автомобил led ba15s p21W 64 smd 1206 доведоа Автомобил авто Задните светлина, крушка светилка БЕЛА Бесплатен превозот 50pcs/многу LF60

1156 BA15 S 64 SMD 1206 Пак Сигнал ДОВЕДОА Автомобил Автоматски Светла белаПриклучок : 1156 1206LED светла Боја : БелаSMD Количина : 64 SMDГолемина : 40.11 mm X 19.25 mmНиска енергија не зап вашиот напојувањеПобрзо вклучување / исклучување време на одговорЕдноставно да одговарасамо како нормален сијалицаАпликација за "автомобил led p21 W 64 led диоди smd 64 smds 25 ba15s 1156 Задните светлина, крушка светилка БЕЛА"50pcs 1156 1206 64 SMD автомобил пак светлинаLed БазаСоодветни ЗаT5Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлинаT10Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлинаT15Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлинаT20(7440)Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлинаT20(7443)Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )1156Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина1157Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )BA9 SИндикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.и пак сигнал светлина3156Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина3157Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)Festoon / КуполаPate број светлина, читање светлина и таванот светлинаH1 / H3 / H4 / H7 / H11 / 9005 / 9006Правец на ветер : светлинаВе молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа.

DEN 3456.00 3840.00

2 ПАРЧИЊА CF13 Л-02 LED Flasher 3 Pin Електронски Реле Автомобил Поправи SMD LED Пак Сигнал Светлина Грешка Трепка Blinker 12V 0.02 А ДО 20A

CF13 Л02 LED Flasher 3 Pin Електронски Реле Модул Поправи SMD LED Пак Сигнал Светлина Грешка Трепка Blinker 12 V 0.02 А ДО 20 AДетали за производот и Слики на Овој карактеристики за 3pin Електронски LED 12 V Flasher Реле Фикс за Возврат Сигнал, Blinker Светлина...

DEN 364.00 383.52

10X Xenon Бела 31mm 36mm 39mm 41mm Festoon SMD 5050 6 LED C5W Автомобил Led Авто Сијалица DC 12V Работа Светилка за Внатрешни работи Купола Светла

Опис : Оваа листа карактеристики Сосема Нов, суперсветли Бели 65050СМД 6418 C5 W LED светилкиСекој LED сијалица содржи 6 Висок Квалитет 5050 SMD Led диоди , кои се многу посветла од акциите ОЕМ светилки.Спецификации : 1.За 12 volts2.100% Сосема нов и висок квалитет3.LED Боја : ладна Бела4.LED Type : 36mm 5050 6SMD LED5.Долг Живот : +500006.Крстот Референца : DE3425,6418, 6411, 6413, C5 W, DE34237.Примена : Внатрешни работи Купола,Вратата Светлина, Крушка Светилка Пат осветлување,Домашна Светлина.8.Нема промена потребни на сите...

DEN 136.00 196.80

JSTOP Царинење Светла кинескиот Ѕид T10-W5W Јачина на светлината led w5w canbus светилки грешка T10 12V Автомобил Надворешни Светла led ширина светилки

Производ модел : JST10 WG24 SMD4014LED Type : 4014 SMDLED П'ty : 24 КОМПЈУТЕРИ Led диодиLED боја : црвена / белаПриклучок тип : T10 W5 W 194Напон : 1224 VACТемпература на бојата : 60006500 KПрозрачна флукс : 250300 LMЖивотниот век : 50000 часаJSTOP Царинење Светла кинескиот Ѕид T10W5 W Јачина на светлината led w5w canbсветилки грешка T10 12 V Автомобил Надворешни Светла led ширина светилки* Ви се одговори на вашата порака или email во рок од 48 бизнис часа (со исклучок на викенд и јавни празници).* Нашите деловни време е од понеделник до сабота, 9 : 00 да 23 : 00 (Кина Пекинг време)...

DEN 258.00 348.96

Јули Кралот Автомобил LED Кочница Светла + Задни Ноќ Работи Светлина Случај за Toyota Land Крстарење FJ100 LC100 4500 4700 Lexus LX470 1998-07

36 LEDs кочница црвено задниот браник магла светилка случај за Toyota Land Крстарење FJ100 LC100 4500 4700 и LexLX470 19982007 , автомобил модифицирани светлина, автомобил LED задни магла светлина, брза испоракаПрименливи модели : случај за TOYOTA Land Крстарење FJ100 4500 4700 и LEXLX470!Бидете сигурни дека вашиот автомобил е кочница reflectors е иста форма со обликот на нашите производи.Ако не може да се потврди, ве молиме да ги доставите слика на вашиот автомобил за нас, ви благодариме!Детали За ПроизводотВозење осветлување (30%)Кочница осветлување (100% )Effection : Применливи модели : случај за Toyota Land Крстарење FJ100 LC100 4500 4700 и LexLX470 19982007КарактеристикиМултикомунални возила се помогне светилка, ноќта привлече завидувам на многу...

DEN 1199.52

3157 ПРЕДВОДЕНА од Автомобилот Пред Задните Пак Siganal Светилки Извор Светла 15SMD 3000K Жолти Светла LED Автомобили Светилки трговија на Големо

ПРОИЗВОД PRAMETERТочка Бр.Ек 006AСпецификација3157 15 SMD 2835НапонDC 10 V36 VМоќност7.5 WЛумен280 LMТемпература На Боја6000 KБојаЖолтаЖивот Време30000 часаПоларитетотНеполаритетотПакување1pcs

DEN 299.00 403.20

Одлична KIA Sportage Оптима Душата Ultrabright 1157 BAY15D Dual-Боја Switchback LED светилки drl Паркинг+ пак Сигнал светлина

Одлична KIA Sportage Оптима Душата Ultrabright 1157 BAY15 D DualБоја Switchback LED светилки drl Паркинг+ пак Сигнал светлина Карактеристики : Brand NEW LED Осветлување Технологија! Посебни IC builtin за одложување на ОСЛ (ЖолтаOFF) функција Тип : 12 W 1157 / BAY15 D LED Сијалица Боја на располагање : бела+златно жолта Штекер (Полнач) : 1157 / BAY15 D LED Type : 5730 SMD Led диоди : 12 W / ЕЕЗ, Висока Моќност Работен напон : 12 VDC Осветленост : 1000 LM Крстот Референца : 1157 BAY15 D=1016, 1034, 1154, 2057, 2397, 2357, 3497, 7528 Апликации : Опашка светла, Пак сигнал светлина, Агол, светлина, Стоп светло, Паркинг светлина, Страна маркер и Копија светла за штедење енергија, Едноставно одговара на Висок квалитет на супер светло; Долг Живот До 50.000 Часа : Лесна инсталација, само plug & play Заштеда на Енергија : Користење на висока осветленост LED извор на светлина, која може да заштедите енергија 70% од конвенционалните натриум и меркур светилки...

DEN 944.64