• Ново
FEELDO 3,5 мм TRS Конектор Активна антена со вграден засилувач за дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА #FD-4152

FEELDO 3,5 мм TRS Конектор Активна антена со вграден засилувач за дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА FD-4152

DEN 539.04
DEN 480.00 -11 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Клучни зборови : Автомобил активна антена,Автомобил антенски,Автомобил антена,Автомобил активни антенски Активна антена со вграден засилувач за дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА Конектор тип : 3.5 mm TRS(Машки) Оперативен Напон : DC12±3 V Оперативни Струја : 20±3m A Моќ : 0.25 W(±0.03 W) ШВ Фреквентен Опсег : 3.3~20 MHz 16d B(±3d B) FM Фреквенција на Опсегот : 64~108 MHz 17d B(±3d B) VHF Фреквентен Опсег : 40~298 MHz 28d B(±3d B) UHF Фреквентен Опсег : 300~900 MHz 28d B(±3d B) Отпорност : 75Ω(±5Ω) Поларизација Тип : Вертикална Линија Должина : 5.5 м Температурата на работа : -20c~85c Инсталирате Начин : се Држиме

Особините

Тип На Објект:
Aerials
Специјални Функции:
3.5 mm TRS(Машки)
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CC
Автомобил Производител:
Audi
Автомобил модел:
A6
Модел Година:
2016 година
Frequence Опсег:
3.3~20MHz
Објектот Висина:
1cm
Бренд Име:
FEELDO
Објектот Тежина:
0.15kg
Материјал Тип:
пластика и метал
Објектот Должина:
23.5cm
Име На Модел:
FD-4152
Објектот Ширина:
1cm

Купувачите избираат и

beler 6cm Сребро Автомобил Stubby Антенски Краток Антена За Форд Фокус Fiesta Територијата Избега Фузија Mustang Транзит Edge C-MAX

2.4" 6cm Сребро Автомобил Stubby Антенски Краток Антена За Форд Фокус Fiesta Територијата Ласерски ♦ СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ Точка име : 2.4" 6cm Сребро Автомобил Stubby Антенски Краток Антена За Форд Фокус Fiesta Територијата Ласерски Состојба : 100% нови Боја : Сребро Објект се вклучени : Stubby Антена * 1 ♦ ОПИС на ПРОИЗВОДОТ Компатибилен : Ford CMAX 2013 2014 годинаFord Работ 2008 2014 ГодинаFord Избега 2013 2014 ГодинаFord Explorer 2011 2014Ford Fiesta 2010 2014 ГодинаFord Flex 2009 2014 ГодинаФорд Фокус 2000 2014 година (за седан, hatchback и вагон само)Ford Fusion 2007 2014 година (за покрив поставена антената само)Ford Mustang 2010 2011Форд Транзит 2010 2014 ГодинаФункција : • Погоден за ПОВЕЌЕТО Фордовите автомобили со две различни големина завртки.• Тоа е функционален и се наменети за AM / FM радио сигнал само.• НЕ може да ги замени моќ антени.• НЕ се компатибилни со сателитски радио и / или GPS систем• Пред купување, ве молиме да се осигурате големина на завртки со цел да се вклопи во вашиот автомобил.• Ултрамала тежина, подобрување на стил и изглед.• Лесно ЗаврткаЗа Инсталација Без Модификација, Сечење, или Дупчење.• Материјал : не ' рѓосувачки челикБарање : Фабриката антена база која ја прифаќа заврткаво вид на антена...

DEN 210.24

FEELDO 12V е Радио за Автомобил Антенски Антена Сигнал Бустер Засилувач За Автомобил Со FAKRA II Конектор FD-1051

*ЗАБЕЛЕШКА : во Оваа точка се користи за да се зголеми јачината на сигналот,ако антена за прием е многу лошо или нема сигнал,тоа нема да работи! Карактеристики : Подобрување на радио сигнал и да се намали бучавата Бакар сигнал жица, силна антимешање, обезбедување подобар сигнал се Згусне на коњ устата метален заштитен капак, на сите круг на заштита на Работа за двете AM и FM радио станици додека сте во Можност да обезбеди висока излезна струја,ниските хармонично нарушување и крст,обезбеди безбедност на работа Лесно да го инсталирате,заштеда на трошоци и простор Specifictions : Боја : Црна Точка должина : 330mm за Приклучок Стандард : Машки / Женски мото радио антена интерфејс Водоотпорен сечилото осигурач носителот дизајн Стекнат : 12~13d B Бучава Фактор : >2 Отпорност : 75 Ohm Моќ : DC10~15 V се Однесува на : автомобил автомобилската и други FM прием на сигнал,зголемување на приемот на далечина,зголемена чувствителност на слаби сигнали Пакување Листа : 1x Автомобил радио сигнал бустер засилувач 1x 3 M лепило за хартија 1x Заклучување брз splice 2x Феритни јадро кабел клип

DEN 412.00 468.00

Ајкула антена посебен автомобил радио aerials ајкула перка авто антена сигнал за Chevrolet Каприз

На дното дупка големина : 10x6.2 cm,pls направени сигурни дека вашата оригиналнаантена база големина помалку од тоа,во спротивно,тоа не може да се инсталира.Ве молиме купи Супер ајкула антена,тоа одговара поголема база.

DEN 475.20

Eightwood Авто Автомобил AM / FM Радио Кратки Црти Антена Млазницата Црна Со Универзална M5 M6 Адаптер

Автоматскиот Автомобил AM / FM Радио Кратки Црти Антена Млазницата Црна Со Универзална M5 M6 АдаптерСпецификација : Должина : 6 CMДното дијаметар : 1.4 CMМатеријал : металБоја : ЦрнаАнтената е лесно да се соберат и треба да одговара преку правото на 2 различни тема големини на секој автомобил...

DEN 134.00 152.16

Е Радио за автомобил Стерео Адаптер за Антена Антенски Приклучок за ISO ДИН Фенер Тело 2

14528 Hote Продажба (Што е цената по попуст?)Е Радио за автомобил Стерео Адаптер за Антена Антенски Приклучок за ISO ДИН Фенер ТелоПроверка на оригиналниот автомобил стерео поврзување на вашиот автомобил пред да го заменува со cid) е радио за автомобил...

DEN 48.00 59.04

Новиот Автомобил Антена Карбонски Влакна Краток радио fm antena за Форд Фокус Peugeot За Citroen ФОЛКСВАГЕН Опел Astra За Шкода За Тојота

Материјал : Алуминиумски + Јаглерод Влакна Должина : 12cm (4.7") Дното ширина : 1.5 cm Вклучуваат : адаптери во 4 заеднички големини Лесно installtion,Без никакви модификации...

DEN 259.00 287.52

3G Антена TS9 Конектор 50W 50 ohm Црна

нов и висок квалитет на производот Погоден за примање на пораки е Лесно да се инсталира Погоден за TS9 напад нов и висок квалитет на производотПогодно да примате поракиЛесно да се инсталираПогоден за TS9 нападИме : 3 GA3o GX002 антенаБоја : ЦрнаКабел должина : 3m ПриблФреквентен Опсег : 1880 1920 / 1990 2170 MHZVSWR : 1.5Поларизација Тип : Вертикална ЗрачењеМаксимална моќност : 50 WТекст отпор : 50ohmКонектор Тип : TS9пакет : 1 x 3 G АнтенаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

DEN 132.48

beler 16 Fuba Стил Автомобил Завртка На AM/FM Радио Антена Антена Проширија Покривот Јарболот Камшик Црна за BMW 318ic 330ci Chevrolet Aveo

16" Црн Автомобил Завртка На AM / FM Радио Антена Антена Проширија Покривот Јарболот Камшик Fuba СтилСостојба : 100% нови Боја : Црна Материјал : високо квалитетни пластични Димензии : должина : 400mm / база ширина : 15mm / теренот тема : 5mm Објект се вклучени : 1 x Антена Компатибилен : Answer : ___________________________ Note : Само За Замена, Не ОЕМ Делови.За BMW Z4 20032008За BMW Z3 19962002За BMW M3 19982006За BMW 330ci / 325ci .....

DEN 192.00 248.64

2017Автомобил AM / FM Покривот Камшик Антенски Антена База за ФОЛКСВАГЕН / Фолксваген / Passat / Голф / Jetta / Поло

2017new Автомобил AM / FM Покривот Камшик Антенски Антена База за "ФОЛКСВАГЕН" / "Фолксваген" / Passat / Голф / Jetta / Поло Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на материјалот Директно Одговара, Лесна Инсталација, Совршен ОЕМ Замена AM / FM Прием на Приклучокот, Антена База W / Заптивка Боја : Црна Fitment : Голф / Jetta Mk4 / Passat Б5 (98~04), Lupo & 3 L (98~05), Поло 6 N / 9 N (95~04) За Вашиот референца : 19982007 Буба 2 DR 19952002 Cabrio 2 DR Corrado Сите Модели од Сите години 19992005 Голф / GTI 2 DR / 4 DR 19931999 Голф / GTI со Покрив Монтирање на Антена 19992005 Jetta Сите 4 DR / Вагон 19931998 Jetta Сите Модели со Покрив Монтирање на Антена 19902005 Passat Сите 4 DR / Вагон", Освен W / On Star" Пакет се вклучени : 1x Антена База

DEN 181.00 255.36

Eightwood Камиони/Home Комерцијални Сателитски Радио Антена Ајкула Перка Fakra К Женски и Fakra Продолжување Кабел за SiriusXM

Камиони / Home Комерцијални Сателитски Радио Антена Ајкула Перка Fakra "К" Женски и Fakra Продолжување Кабел за Sirius XMСпецификацијаDielectric:XM : 23202345mhzVSWR:1.5 : 1Пропусниот Опсег(MHz):±5Отпорност:50ohmВрв Стекнат >3d Bi врз Основа на 7cm×7cm земјата авионСе здобијат со Покривање >4d Bi на 90°<0 <+90°(над 75% Волумен)Поларизација:RHCPLNA / Filter : LNA Добивка (Без кабел) :28 d Bi ТипичнаБучава Сл(d B):1.5Филтрираат Бенд Слабеењето (f0=1575.42 MHz)7d B Мин f0+ / 20 MHz;20d B Мин f0+ / 50 MHz;30d B Мин f0+ / 100 MHzVSWR <2.0DC Напон(V):2.7 / 3.0 / 3.3 / 5.0 / 3.0 да 5.0 итн.DC Струја(м):11 MaxМеханички : Тежина(грам) : 131gГолемина(мм):84×53.8×62Кабел Должина(м):0.3 m (RG174)Конектор :FAKRA кари женски код КМонтажа:Завртка(Дупка / Покрив)Домување:ЦрнаЖивотната средина : Работа Темп:40℃~+85℃Складирање Temp:45℃~+100℃Вибрации:Sine издржам 1g(0p)10~50~10 Hz секоја оскаВлажност:Humidity95%~100% RHВодоотпорна:100% ВодоотпорниАнтена Продолжување На Кабел : Конектор : Fakra"К" машки да Fakra"К" женскиКабел : RG174 5 MПакет се вклучени : 1pcs fakra Ајкула Перка Антена1pcs 5m Антена за Замена на Кабел

DEN 829.00 1063.20