• Ново
Топла Продажба Модни Жените Кимоно Yukata Haori Со Obi Јапонски Стил Вечер Партија Облечи Азискиот Облека Цвет Една Големина HW043

Топла Продажба Модни Жените Кимоно Yukata Haori Со Obi Јапонски Стил Вечер Партија Облечи Азискиот Облека Цвет Една Големина HW043

DEN 5760.00
DEN 3744.00 -35 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Опис на објектот :
Материјал : Сатен , Полиестер
Големина : Една Големина
Боја : Сина , Розова , Виолетова
3 Боја на вашиот избор (Како на сликата покажува)
100% Сосема Нов
Напомена :
1. може да мало боја разлика според вашиот монитор settings
2. Ве молиме овозможи 1-2cm разлики поради прирачник measuremen
Секси Гроздобер Јапонски Жените Кимоно Haori Yukata Вечер Фустан Цвет Една Големина
Мерења :
бистата е 118cm , рамо до рамо е 56cm ,
должина на ракавите е 32cm ,
фустан должина е 125cm.
Оваа Кимоно е една големина одговара ( S M L XL XXL XXXL 4 XL ) , тоа е има прилагодливи појас ,
појас, може да продолжите и да се скрати според вашата навика
-
Објектот Истакна :
1 . Ве молиме запомнете дека Ракување со времето на сите елементи како што е подолу : 3 работни Дена.
Ние брод item(s) по Ракување со времето база на плаќање е сосема чиста.
*Бизнис ден, освен во Викендите, недела и Федералниот Празник.
2 . Поштарина вклучува превозот надомест, складирање, пакување, материјали, трошоци за гориво, кутии, етикети и пакување на трошоците
3 . Сите item(s) ќе ја одбележи како 'ДАР' со пониски производ вредност. Купувачот е одговорен за какви било царински давачки / бесплатно / GST / V. А Т или други Увозни Даноци, доколку тоа е потребно. Продавачот не е одговорен за Извоз Даноци
4 . Ние НЕ ќе биде одговорен за задоцнување при испораката, како што се царинската поштенски проверка.
Превозот Време
Бесплатен Превозот ќе биде испорачуван кина пост/хонг конг пост Воздух Mail, Воздух Пошта може да пристигне во 15-45 дена .
и ЕМС / DHL / UPS / ТНТ / Федекс се достапни ако барањето цел пристигнување во 3-9 работни дена, но ќе треба да плати објект превозот цена.
Плаќање
јас ја прифати Кредитна Картичка , Западот се Обединат, и Банкарски Трансфер на Пари плаќање начин.
Размена и Политика на Враќање (35 Дена Гаранција за Враќање)
35 Дена Гаранција за Враќање услуги обезбедува тоа.
Ако сте на било кој начин незадоволни со нарачката,може да иницира врати во рок од 35 дена по приемот на нарачката.
јас ќе се вратат сите пари или ќе испрати нов објект за да можете побрзо кога добив врати објектот.
Купувачот мора да плати за враќање превозот, И стока мора да биде во оригинална состојба за препродажба!
Повратни информации
ако такса има било каков проблем, кога ќе добиете предмети , ве молиме да не остави негативни повратни информации или неутрална реакција , бидејќи не може да се решавање на секој проблем за вас , можете да ме контактирате прво , па јас може да го знам и решавање на проблем за вас , јас сум исправен продавачот , само сакам моето сите клиент е задоволителен за цел од мене ,
Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 е во детални продавачот извештаи за мене , ви благодарам многу!

Особините

Тип На Објект:
Азија & Пацифик Островите Облека
Посебни Употреба:
Традиционална Облека
Пол:
Жените
Тип:
кимоно
Број На Модел На:
HW043
Бренд Име:
QIANTANG
Sleeve Должина(cm):
Половина
Материјал:
Полиестер
боја:
Розова , Сина , Виолетова
Големина:
One Size
Материјал:
Сатен , Полиестер
Сезоната:
Пролет , Лето , Есен , Зима

Купувачите избираат и

Нов костим женски Јапонски за деца кимоно традиционалните ретро етничка Фан на студентите танц шоу костим yukata

Мерење Во cm & инчи ве Молиме, изберете ја големината според висината и тежината Големина см висина инчи XXS 120 47.24 XS 130 51.18 S 140 55.12 M 150 59.06 L 160 62.99 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

DEN 1244.00 2073.60

жена домот корејски традиционални Костими цвет печати Кореја танц перформанси облека женски hanbok суд pincess фустан

Големина на Табелата, Големина на Врвот Должина на Ракав Рамо Должина Ширина Биста Фустан Должина Единица CM CM CM CM CM S 48 39 43 86 133 М 49 40 47 96 L 135 50 41 54 106 137 XL 51 42 58 116 139 Совети : 1.Сите единица во CM, 1 CM=0.39 Инчи 2...

DEN 1307.00 1375.20

Моден Деца корејски Традиционалните Фустан за Девојки Везови Hanbok Костими Етничките Малцинства Фаза Танц Облека

вклучува : врвот + фустанТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката не можат да пристигнат на време ...

DEN 1731.00 2984.64

Нови 2018 Оригинални Гроздобер Етничка Бохемски Згусне Макси Облека Монголија Танц костим женски НОВ дизајн монголија фустан, Костим

Оригиналниот Гроздобер Етничка Бохемски Згусне Макси Облека Монголија Танц костим женски НОВ дизајн монголија фустан, Костим ЗАБЕЛЕШКА : ^ .^ Добар Квалитет и Материјали Само Ние не се продаваат евтино ѓубре Производи..Кога ќе го поставите цел,Pls забелешка вашата висина, тежина биста и половината големина 1....

DEN 2797.00 2976.00

Нова Партија Cosplay Cotume Јапонското Кимоно Жените Yukata Традиционалните Јапонски Kimonos Женски Bathrobe Јапонски Античка Облека 16

Нова Партија Cosplay Cotume Јапонското Кимоно Жените Yukata Традиционалните Јапонски Kimonos Женски Bathrobe Јапонски Античка Облека 16На облека вклучуваат грб+ појас + bowknotТопло PromptАко сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / ЕтикетатаДолжинаРамоSleeveБистаПоловинатаПредлагам ВисинаЕдиницаCMCMCMCMCMCMS11440651208096152155М12040651208096155160L13040651208096160167Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка Околу 23cm

DEN 3369.00 5615.52

Американски и Европски стандард христијански костими за возрасни псалм облека долго црква облека за возрасни црн петок бела облека

Христијанска Црква, Бела Сина Облека Алб Тркалаатјака Одежди Калуѓерката Gown Облека Христијански колекционерски предмети Религија & Духовност ЗАБЕЛЕШКА : ^ .^ Добар Квалитет и Материјали Само Ние не се продаваат евтино ѓубре Производи..Кога ќе го поставите цел,Pls забелешка вашата висина, тежина биста и половината големина 1 ст ....

DEN 2707.00 2880.00