• Ново
Стоматолошки гипс гипс фрла на заби, забен восок модел

Стоматолошки гипс гипс фрла на заби, забен восок модел

DEN 1200.00
DEN 1140.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Особините

Тип На Објект:
Белење На Заби
НЕТО-WT.:
1000 g
Состојка:
Челик
Тип На Објект:
Белење На Заби
боја:
како на слика
Име на производ:
Edgewise Buccal Цевка
Функција:
за забни
MOQ:
како што следат
Е Прилагодена:
Yes
Бесплатен превозот :
Yes
трговија на големо цена:
Поддршка
Материјал:
Челик
Количина:
40pcs

Купувачите избираат и

Нови интра-оралната камера со USB + OTG стоматолошки камера за android телефон и Android Таблет на медицинска опрема

Опис На Производот 1 Користење на висока резолуција 1 / 4 CMOS чип 2 Висока резолуција, Висока чувствителност, Високи перформанси 3...

DEN 6749.00 7104.00

бесплатен превозот не ' Рѓосувачки челик песок огледало светлина памук брис кутија кутија за складирање на храна лименки козметички кутија памук брис тегла

почитувани сте се купи е 2бр бесплатен превозот не ' Рѓосувачки челик песок огледало светлина памук брис кутија кутија за складирање на храна лименки козметички кутија памук брис тегла

DEN 684.00 720.00

1Pc Стоматолошки Ортодонтски Студија Учат Заби Модел со Метални Заграда голема Заграда

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 1669.00 1775.52

Autoclavable Стоматолошки Заби Белење на Усна и Образ Ремените Устата Настроената Повторете го Користите Wholesales Пакет на 40 Брза Бесплатен Превозот

Класа : АПочитувани сте се купи е 40pcs Autoclavable Стоматолошки Заби Белење на Усна & Образ Ремените Стоматолог Устата Настроената Повторете ги Користат C Типима 3 големина , Големи, средни и мали,ве молиме да ни кажете, каква што треба, се меша големина е во РЕД.

DEN 1496.00 1625.76

500PCS Стоматолошка Лабораторија за Еднократна употреба ПОКРИЕ Пластични Ракави За рендгенска Сензор

500 PCS Стоматолошка Лабораторија за Еднократна употреба ПОКРИЕ Пластични Ракави За рендгенска Сензор Точка име : x зраци сензор покрие Материјал : Високо квалитетни пластичнипакување листа : 500 Pcs

DEN 767.00 815.52

Ултразвучно Стоматолошки Scaler Лабораториска Опрема Совет GD1 GD2 GD3 GD4 GD5 GD6 Компатибилен Со SATELEC/DTE/GNATUS

Ултразвучно Стоматолошки Scaler Лабораториска Опрема Совет GD1 GD2 GD3 GD4 GD5 GD6 Компатибилен Со SATELEC / DTE / GNATUSФУНКЦИЈА : GD1 : Отстранете анализа и бактериски plasue на supragingival,вратот на забите и тешко калкулус на забите точка.GD2 : Отстранете supragingival тешки пресметки.GD3 : Отстранување на калкулус и бактериски plasue на subgingival интерденталните калкулус.GD4 : Отстранете ги сите supragingival анализа и бактериски plasue.GD5 : Отстранете supragingival и вратот анализа и бактериски plasue.GD6 : Отстранете supragingival тешки пресметки.КОМПАТИБИЛЕН СО : SATELEC,DTE,GNATNSK VARIOS,HUFRIEDY IQ СЕРИЈА,MICODONT SE,DTE Д1,Д3,D5,D7 SCALERS

DEN 1080.00 1439.52

20 КОМПЈУТЕРИ SCALER TIPS,СТОМАТОЛОШКИ СОВЕТИ,ШТО СЕ КОРИСТИ ЗА SATELEC,DTE,GNATUS,NSK VARIOS,HU-FRIEDY IQ,MICODONT SE

20 КОМПЈУТЕРИ SCALER TIPS,СТОМАТОЛОШКИ СОВЕТИ,ШТО СЕ КОРИСТИ ЗА SATELEC,DTE,GNATNSK VARIOS,HUFRIEDY IQ,MICODONT SEКОМПАТИБИЛЕН СО SATELEC, DET ,GNATUSМодел : Производ Карактеристики1.Име На Производ : Стоматолошки Ултразвучно Scaler Совет2.Висок квалитет со CE уверение.3.Направени на медицински нерѓосувачки челик материјали.4.Тоа е триењеотпорни и се противи да се прекине и да ' рѓа.5.46 производството чекори, тестирани од 8 пати.6.Површината прецизност во опсегот на десет илјади нарачки на millimetre.7.На врвни radian на scaler tips се конзистентност, мазна не му наштети на забите.8.Нежен третман за максимална ефикасност и конзервација на забната супстанција.9.Прилагодени на повеќето брендови на ултразвучно scaler на 24 KHz32 KHz.10.Најдобрите инструмент површината преку посебни полирање на процесот за долг животен век.Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

DEN 2304.00 2879.52

Бесплатен превозот Нов Бренд MD-950SD 2.0 Мега пиксели Жичен Стоматолошки Интраорална Камера за Видео/S-video -ПАЛ

Опис Карактеристики : *Модел : MD950 SD *CE одобрено *Нов убав дизајн , безжичен приемник може слободно ratate 85 степен ...

DEN 18149.00 19104.00

Стоматолошки LED Лекување Светлина белење совет Одговара forvWoodpecker Лекување Светлина Cordless 12x15MM

Бренд Нови Стоматолошка Лабораторија 35 K вртежи во минута Handpiece за Стоматолошка Лабораторија, накит, убавина дрво, резба сите додатоци се вклучени...

DEN 6703.00 7056.00

Топла Продажба 6Pcs/Set Модел Поранешниот База Калапи Модели Со Рецки Стоматолошка Лабораторија Бесплатен Превозот

комбо100% Сосема Нов и Висок Квалитет Совршен алатки специјално дизајнирани за Стоматолошка Лабораторија Работа! Специјален дизајн за вчитување на коцки, погоден за сите видови на коцки, чувајте ги на коцки чисти, санитарни...

DEN 744.00 791.52

Microbrush Микрофибер Прачки Applicators за Eyelash Продолжување Отстранување (4 буриња)

Microbrush Микрофибер Прачки Applicators за Eyelash Продолжување Отстранување (4 буриња)Редовни кол : 2,5 mmПарична казна кол : 1.5 mmUltrafine кол : 1mmCylider кол : 0.8~1.2 mmПревозот Метод & Time : 1...

DEN 908.00 955.20

Стоматолошката Клиника Имплант Анализа Круна Мост Демонстрација Заби Модел 1SET

Стоматолошката Клиника Имплант Анализа Круна Мост Демонстрација Заби Модел 1 SET 100% сосема нов и висок квалитет на Мало Value > 169 ДОЛАРИ! Оваа Учебни зголемена 5 : 1 Имплант Модел & Фиксни Протетски на Имплант...

DEN 1624.00 1727.52

50PCS Стоматолошки за Еднократна употреба Хируршки Вшмукување Совети всисната Долг Тенок тип

50 PCS Стоматолошки за Еднократна употреба Хируршки Вшмукување Совети всисната Долг Тенок тип на Објект Име : Стоматолошки хируршки aspirator вшмукување совети должина : 21 CM Боја : Бела Материјал : Висок квалитет мазна пластични Мазна остро за пациентот удобност.пакување листа : 50 Pcs

DEN 992.00 1055.52

Нови Пристигнување Безжична Стоматолошки Интра-Оралната Камера SONY CCD 2.0 Мега Пиксели стоматолошки интраорална Камера endoscope 950AUW

Опис на производот Карактеристики : * Модел : MD950 AUW * Нов убав дизајн * Нема потреба од било кабел , ги зачувувате сликите побрзо и поевтино * Со Пиедестал полнач, двојно фотографирање копче, лесно ракување * Со USB безжичен приемник работи за компјутер само * Висок квалитет на слики * Едноставна операција и инсталација * Светлина и лесно мобилност * Опремени со антимагла, несферични леќи * Суперширок, автоматски прилагодувањефокусот на леќата * дршка носителот со автоматски напојувањеисклучување на функцијата * за Да користите безжична интраоралната камера, ние може да се фати заби слики на пациентот и потоа се пренесува во компјутер преку безжичната LAN * Поддршка оперативен СИСТЕМ : Windows XP / Vista / 7 (32 бита и 64 бита) Mac OS 10.6 до (за Интер & AMD CPU) Specification : Image sensor : 1 / 4 Sony CCD резолуција на Слика : 2.0 мега пиксели Излезен приклучок : USB Светилка : 6 КОМПЈУТЕРИ бела LED(5600k) Акумулација Точка : 350мм Фотографирањето визуелна агол : 105 степен Singal формат : NTSC / PAL Канал : 4 канали Фреквенција : 5.8 GHz, Батерија : 350 Мр Литиум батерија (Може да работи околу 35 минути континуирано) Безжични Растојание : во Текот 10m

DEN 12221.00 12864.00

бесплатен превозот 10pcs Дијамантски диск + 2 парчиња поврзување пол легура камен сечење диск дијаметар 20mm дебелина 0.6 mm

бесплатен превозот 10pcs Дијамантски диск со 2pcs поврзување пол легура камен сечење диск дијаметар 20mm дебелина 0.6 mmПердуви : 100% сосема нов и висок квалитет на Идеална за правење слотови, цепнатинки, се обложени на двете страни и круг на работ, бидејќи тоа е супер тенок се Погодни за сечење скапоцен камен, стакло, керамика, камен, алуминиум и бакар Спецификации : Диск Дијаметар : 20mm Вратило Должина : 40mm Бунари со Дијаметар на Врвот : 4.5 мм Бунари со Дијаметар на Дното : 3мм Компатибилен со поголемиот дел од ротари и воздухот алатки, вклучувајќи Dremel Пакет се Вклучени : 10 X 20mm Дијамант Сечење Дискови 2 X Mandrel

DEN 228.00 240.00

5 Компјутери PS4 (SIRONA: 4PS) СТОМАТОЛОШКИ PERIO SCALER, ОРАЛНА ХИГИЕНА, СТОМАТОЛОШКИ ИНСТРУМЕНТ, СТОМАТОЛОШКИ ПРОИЗВОДИ ЗА SIRONA SIROSON

5 Компјутери PS4 (SIRONA : 4 PS) Стоматолошки perio scaler , орална хигиена, стоматолошки инструмент, стоматолошки производи за sirona siroson.Опис на погоре производот : Овој совет е само компатибилни со Sirona siroson piezo scalers,исто како Sirona : 4 PS.Овој совет е за perio,отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.Adviced scaler работа на владата : perio со водаAdviced scaler моќ : 13Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

DEN 2352.00 3359.52

Бесплатен превозот 3-во-1 Забни за еднократна употреба Впечаток BitAe Регистрација Коцки

Бесплатен превозот 3во1 Забни за еднократна употреба Впечаток Bit Ae Регистрација КоцкиПочитувани, ви наддавање 100pcs Стоматолошки за еднократна употреба Впечаток Bit Ae Регистрација Коцки, има 5 големина како што следи, се меша големина, 20 сет, како следете слика...

DEN 1815.00 1910.40