• Ново
Ултразвучно Стоматолошки Scaler Лабораториска Опрема Совет GD1 GD2 GD3 GD4 GD5 GD6 Компатибилен Со SATELEC/DTE/GNATUS

Ултразвучно Стоматолошки Scaler Лабораториска Опрема Совет GD1 GD2 GD3 GD4 GD5 GD6 Компатибилен Со SATELEC/DTE/GNATUS

DEN 1439.52
DEN 1080.00 -25 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Ултразвучно Стоматолошки Scaler Лабораториска Опрема Совет GD1 GD2 GD3 GD4 GD5 GD6 Компатибилен Со SATELEC/DTE/GNATUS
ФУНКЦИЈА :
GD1 : Отстранете анализа и бактериски plasue на supragingival,
вратот на забите и тешко калкулус на забите точка.
GD2 : Отстранете supragingival тешки пресметки.
GD3 : Отстранување на калкулус и бактериски plasue на subgingival интерденталните калкулус.
GD4 : Отстранете ги сите supragingival анализа и бактериски plasue.
GD5 : Отстранете supragingival и вратот анализа и бактериски plasue.
GD6 : Отстранете supragingival тешки пресметки.
КОМПАТИБИЛЕН СО :
SATELEC,DTE,GNATUS,NSK VARIOS,HU-FRIEDY IQ СЕРИЈА,MICODONT SE,DTE Д1,Д3,D5,D7 SCALERS

Особините

Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
GD1,GD2,GD3,GD4,GD5,GD6
НЕТО-WT.:
40g
Состојка:
Нерѓосувачки Челик
Големина:
Small
Земја на потекло:
Кина
Услуга:
добро
Квалитет:
Висок
Акции:
Yes
Функција:
Забите Се Чисти
is_customized:
Yes
боја:
Сребро.
НЕТО-WT.:
6 g

Купувачите избираат и

10pcs Течни Прав Стакло Dappen Јадење Кристал Првенство за Нокти Acryl Liquidglassl Помине Алатки

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 496.00 527.52

500PCS Стоматолошка Лабораторија за Еднократна употреба ПОКРИЕ Пластични Ракави За рендгенска Сензор

500 PCS Стоматолошка Лабораторија за Еднократна употреба ПОКРИЕ Пластични Ракави За рендгенска Сензор Точка име : x зраци сензор покрие Материјал : Високо квалитетни пластичнипакување листа : 500 Pcs

DEN 767.00 815.52

20 КОМПЈУТЕРИ SCALER TIPS,СТОМАТОЛОШКИ СОВЕТИ,ШТО СЕ КОРИСТИ ЗА SATELEC,DTE,GNATUS,NSK VARIOS,HU-FRIEDY IQ,MICODONT SE

20 КОМПЈУТЕРИ SCALER TIPS,СТОМАТОЛОШКИ СОВЕТИ,ШТО СЕ КОРИСТИ ЗА SATELEC,DTE,GNATNSK VARIOS,HUFRIEDY IQ,MICODONT SEКОМПАТИБИЛЕН СО SATELEC, DET ,GNATUSМодел : Производ Карактеристики1.Име На Производ : Стоматолошки Ултразвучно Scaler Совет2.Висок квалитет со CE уверение.3.Направени на медицински нерѓосувачки челик материјали.4.Тоа е триењеотпорни и се противи да се прекине и да ' рѓа.5.46 производството чекори, тестирани од 8 пати.6.Површината прецизност во опсегот на десет илјади нарачки на millimetre.7.На врвни radian на scaler tips се конзистентност, мазна не му наштети на забите.8.Нежен третман за максимална ефикасност и конзервација на забната супстанција.9.Прилагодени на повеќето брендови на ултразвучно scaler на 24 KHz32 KHz.10.Најдобрите инструмент површината преку посебни полирање на процесот за долг животен век.Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

DEN 2304.00 2879.52

Добар квалитет на Стоматолошки клешти Khodorkovsky ортодонтски клешти алатки за инкрустирани волфрам челик директно глава вистински

Изработени од Високо Квалитетни Медицинска Одделение од Нерѓосувачки Челик од Суштинско значење за ефикасно лекувањеЦелосна Autoclavable / ОбновливиПроизведени за Оптимални Перформанси и ДолговечностВисок Степен на Естетски и Отпорност на КорозијаДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

DEN 1732.00 1823.52

50 Компјутери Стоматолошки Материјали За Еднократна Употреба Воздух-Вода Шприц Совети Пластични 3-Начин Шприц Пиштол Млазницата Совет Стоматолог Производи

50 Компјутери Стоматолошки Материјали за Еднократна употреба ВоздухВода Шприц Совети Пластични 3Начин Шприц Пиштол Млазницата Совет Стоматолог Производи F ree Превозот Функција : 1.Им овозможи на воздухот и водата да се повеќе лесно да се претвори 2.Нема остри рабови за пациентот удобност 3.Уникатен quad воздух core дизајн за да се обезбеди сув воздух...

DEN 412.00 508.32

Стоматолог Ендо 25 Дупки FG1.6mm Bur Носители Autoclavable Сива Дијамант Burs Блок,135 Степен Sterilized Датотеки

Стоматолог Ендо 25 Дупки FG1.6mm Bur Носители Autoclavable Сива Дијамант Burs Блок,135 Степен Sterilized Датотеки Бесплатен Превозот Карактеристики и Спецификации : 1) Направени од високо квалитетни пластични,може да се sterilized во 135 степен (Нормална температура на стерилизација на стоматолошки sterilizer)...

DEN 448.00 527.52

Нови Розова Стоматолог FG РА КС Burs Mandrel Autoclavable Дезинфекција Носителот Блок

Нови Розова Стоматолог FG РА КС Burs Mandrel Autoclavable Дезинфекција Носителот Блок Мало Value >35 ДОЛАРИ! Multifuntional блок! 100% сосема нов, направен од висок квалитет на алуминиум Autoclavable под висока температура од 135 °C, а притисокот на 0.22 Mpa Компатибилен со ладна стерилизација и автоклав ( Што содржи 36 дупки за burs или mandrels со дијаметри се движат од 1.6 mm до 2.35 mm Burs на сликата не се вклученипакување листа : 1 Розова блок ( Burs на сликата не се вклучени)

DEN 970.00 1031.52

Топла Продажба 6Pcs/Set Модел Поранешниот База Калапи Модели Со Рецки Стоматолошка Лабораторија Бесплатен Превозот

комбо100% Сосема Нов и Висок Квалитет Совршен алатки специјално дизајнирани за Стоматолошка Лабораторија Работа! Специјален дизајн за вчитување на коцки, погоден за сите видови на коцки, чувајте ги на коцки чисти, санитарни...

DEN 744.00 791.52

бесплатен превозот 10pcs Дијамантски диск + 2 парчиња поврзување пол легура камен сечење диск дијаметар 20mm дебелина 0.6 mm

бесплатен превозот 10pcs Дијамантски диск со 2pcs поврзување пол легура камен сечење диск дијаметар 20mm дебелина 0.6 mmПердуви : 100% сосема нов и висок квалитет на Идеална за правење слотови, цепнатинки, се обложени на двете страни и круг на работ, бидејќи тоа е супер тенок се Погодни за сечење скапоцен камен, стакло, керамика, камен, алуминиум и бакар Спецификации : Диск Дијаметар : 20mm Вратило Должина : 40mm Бунари со Дијаметар на Врвот : 4.5 мм Бунари со Дијаметар на Дното : 3мм Компатибилен со поголемиот дел од ротари и воздухот алатки, вклучувајќи Dremel Пакет се Вклучени : 10 X 20mm Дијамант Сечење Дискови 2 X Mandrel

DEN 228.00 240.00

НОВИ 10 парче Стоматолошки Дијамант Чистење Голема Брзина Burs + 1 Дезинфекција Носителот Блок

НОВИ 10 Стоматолошки Дијамант Чистење Голема Брзина Burs + 1 ДезинфекцијаНосителот БлокВе молиме да ни кажете кој вид треба,секој тип не помалку од 10 компјутери ,ако не, ние ќе ја испорача commdities по случаен избор.

DEN 437.00 475.20

10pcs Големи Стоматолошки Двојно-на чело Т-Форма Интраорална Образ Усна Ремените Отварачки

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 671.52

50pcs Избрани Стоматолошка Лабораторија Полирање Тркала Burs Силикони Полирање Бела Браун

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

DEN 388.00 431.52

50PCS Стоматолошки за Еднократна употреба Хируршки Вшмукување Совети всисната Долг Тенок тип

50 PCS Стоматолошки за Еднократна употреба Хируршки Вшмукување Совети всисната Долг Тенок тип на Објект Име : Стоматолошки хируршки aspirator вшмукување совети должина : 21 CM Боја : Бела Материјал : Висок квалитет мазна пластични Мазна остро за пациентот удобност.пакување листа : 50 Pcs

DEN 992.00 1055.52

1Pc Стоматолошки Ортодонтски Студија Учат Заби Модел со Метални Заграда голема Заграда

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 1669.00 1775.52