• Ново
бесплатен превозот 10pcs Дијамантски диск + 2 парчиња поврзување пол легура камен сечење диск дијаметар 20mm дебелина 0.6 mm

бесплатен превозот 10pcs Дијамантски диск + 2 парчиња поврзување пол легура камен сечење диск дијаметар 20mm дебелина 0.6 mm

DEN 240.00
DEN 228.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


бесплатен превозот 10pcs Дијамантски диск со 2pcs поврзување пол легура камен сечење диск дијаметар 20mm дебелина 0.6 mm
Пердуви : 100% сосема нов и висок квалитет на Идеална за правење слотови, цепнатинки, се обложени на двете страни и круг на работ, бидејќи тоа е супер тенок се Погодни за сечење скапоцен камен, стакло, керамика, камен, алуминиум и бакар Спецификации : Диск Дијаметар : 20mm Вратило Должина : 40mm Бунари со Дијаметар на Врвот : 4.5 мм Бунари со Дијаметар на Дното : 3мм Компатибилен со поголемиот дел од ротари и воздухот алатки, вклучувајќи Dremel Пакет се Вклучени : 10 X 20mm Дијамант Сечење Дискови 2 X Mandrel

Особините

Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
дијамант
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
50g
Број На Модел На:
20mm
боја:
како на слика
Име на производ:
Стоматолошки Дијамантски Дискови
Функција:
за забни
MOQ:
како што следат
Тип На Објект:
Белење На Заби
Бесплатен превозот :
Yes
трговија на големо цена:
Поддршка
Материјал:
Челик
Тежина:
100g

Купувачите избираат и

10pcs Големи Стоматолошки Двојно-на чело Т-Форма Интраорална Образ Усна Ремените Отварачки

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 671.52

стоматолошка употреба Мерење владетел на коренскиот канал мерната станица

стоматолошка употреба Мерење владетел на коренскиот канал мерната станицаПревозот Метод & Time : 1 Сите објектот ќе биде предаден, од Воздухопловната пост рок од 3 работни дена...

DEN 518.00 576.00

1 Парче LED Стоматолошки Устата Огледало ABS Справи со Анти Магла Крива Агол Заби Белење на Орална Хигиена Заби Белење на Стоматолог Алатка

Препорачаните Производи 1 Парче LED Стоматолошки Устата Огледало ABS Справи со Анти Магла Крива Агол Заби Белење на Орална Хигиена Заби Белење на Стоматолог Алатка Клучни карактеристики : 1...

DEN 365.00 561.60

Autoclavable Стоматолошки Заби Белење на Усна и Образ Ремените Устата Настроената Повторете го Користите Wholesales Пакет на 40 Брза Бесплатен Превозот

Класа : АПочитувани сте се купи е 40pcs Autoclavable Стоматолошки Заби Белење на Усна & Образ Ремените Стоматолог Устата Настроената Повторете ги Користат C Типима 3 големина , Големи, средни и мали,ве молиме да ни кажете, каква што треба, се меша големина е во РЕД.

DEN 1496.00 1625.76

5pcs Стоматолошка Лабораторија Дијамантски Диск за Стоматолошки Сечење Гипс Диск Тркало C06 накит чистење

5pcs Стоматолошка Лабораторија Дијамантски Диск за Стоматолошки Сечење Гипс Диск Тркало C06Опис : Стоматолошки додатоци : поделба,посебна,измислуваат,се обликуваат,оформат на стоматолошки ресторативна материјали; за керамика, злато, челик, итн.Месо телоHP, 2.35 мм дијаметарУпотреба сито диск; двојно двострано дијамант сечење брза и добра еластичност за одвојување и контура на керамика, acrylics и гипс; флексибилни, со добра визија резултат; висок материјал и намалување на мазна мелење перформанси;Предложи RPM 8,500 ВРТЕЖИ во минутаФорма : на работ обложениПакување листа : 5pcs

DEN 470.00 522.24

бесплатен превозот не ' Рѓосувачки челик песок огледало светлина памук брис кутија кутија за складирање на храна лименки козметички кутија памук брис тегла

почитувани сте се купи е 2бр бесплатен превозот не ' Рѓосувачки челик песок огледало светлина памук брис кутија кутија за складирање на храна лименки козметички кутија памук брис тегла

DEN 684.00 720.00

Висок Квалитет на Нови Голема Моќ Стоматолошка Лабораторија Опрема Мини Место Заварувач CE Одобрено

Опис На Производот 1.Техника Параметар : Напојување : AC110 V,60 Hz / AC220 V,50 Hz Моќ : Максимум моментален тековната 20 A Трансформатор излезна моќност : 2000 W излезен напон : 5 V Неточни операција аларм : Кога работата состојба не се усогласат со ПОСТАВИТЕ режимот,екранот се покажува Грешка beep Security type : Припаѓаат на класа I,тип Б Трансформатор прегревање заштита : 85 contigrade Енергија регулатива : на самото Место заварување 130 Лемење 19 Калење 19 Димензии на weldment : 0.2 мм~1.8 mm нерѓосувачки челик жица Осигурач жица : 5 x 20mm, 20 A Средина услови : Температурата 5 contigrade~40 contigrade, Релативната влажност ≤80% Складирање состојба : Температура 10 contigrade~55 contigrade, Релативната влажност ≤80% Пакување Листа : Името НЕ Количина 1 Главната машина 1 2 кабелот за Напојување 1 3 Нога switch 1 4 Осигурач 20 A 1 5 Држава Блок 1 6 Сертификат 1 7 Гаранциона Картичка 1 8 Прирачник 1 9 Темперамент менгеме 1

DEN 15960.00 16800.00

EMUKS scaler мулти-функционални комплет ОДГОВАРА ЕМС scaler Perio Основен Систем на стоматолошка опрема

Scaler Мултисе користи за Полнење Сребро.КОМПАТИБИЛЕН СО : EMS / VISTA / DMETEC / BAOLAI / ROLLENCE / WOODPECKER / SYBRONENDO / W&H Piezo серија / ХЕНРИ SCHEIN EСерија УЛТРАЗВУЧНО PIEZO SCALERSПроцес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

DEN 2117.00 2352.00

5 Компјутери PS4 (SIRONA: 4PS) СТОМАТОЛОШКИ PERIO SCALER, ОРАЛНА ХИГИЕНА, СТОМАТОЛОШКИ ИНСТРУМЕНТ, СТОМАТОЛОШКИ ПРОИЗВОДИ ЗА SIRONA SIROSON

5 Компјутери PS4 (SIRONA : 4 PS) Стоматолошки perio scaler , орална хигиена, стоматолошки инструмент, стоматолошки производи за sirona siroson.Опис на погоре производот : Овој совет е само компатибилни со Sirona siroson piezo scalers,исто како Sirona : 4 PS.Овој совет е за perio,отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.Adviced scaler работа на владата : perio со водаAdviced scaler моќ : 13Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

DEN 2352.00 3359.52

Бесплатен превозот 3-во-1 Забни за еднократна употреба Впечаток BitAe Регистрација Коцки

Бесплатен превозот 3во1 Забни за еднократна употреба Впечаток Bit Ae Регистрација КоцкиПочитувани, ви наддавање 100pcs Стоматолошки за еднократна употреба Впечаток Bit Ae Регистрација Коцки, има 5 големина како што следи, се меша големина, 20 сет, како следете слика...

DEN 1815.00 1910.40

Нови интра-оралната камера со USB + OTG стоматолошки камера за android телефон и Android Таблет на медицинска опрема

Опис На Производот 1 Користење на висока резолуција 1 / 4 CMOS чип 2 Висока резолуција, Висока чувствителност, Високи перформанси 3...

DEN 6749.00 7104.00

50pcs Избрани Стоматолошка Лабораторија Полирање Тркала Burs Силикони Полирање Бела Браун

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

DEN 388.00 431.52

Microbrush Микрофибер Прачки Applicators за Eyelash Продолжување Отстранување (4 буриња)

Microbrush Микрофибер Прачки Applicators за Eyelash Продолжување Отстранување (4 буриња)Редовни кол : 2,5 mmПарична казна кол : 1.5 mmUltrafine кол : 1mmCylider кол : 0.8~1.2 mmПревозот Метод & Time : 1...

DEN 908.00 955.20

Стоматолог Ендо 25 Дупки FG1.6mm Bur Носители Autoclavable Сива Дијамант Burs Блок,135 Степен Sterilized Датотеки

Стоматолог Ендо 25 Дупки FG1.6mm Bur Носители Autoclavable Сива Дијамант Burs Блок,135 Степен Sterilized Датотеки Бесплатен Превозот Карактеристики и Спецификации : 1) Направени од високо квалитетни пластични,може да се sterilized во 135 степен (Нормална температура на стерилизација на стоматолошки sterilizer)...

DEN 448.00 527.52

Топла Продажба 6Pcs/Set Модел Поранешниот База Калапи Модели Со Рецки Стоматолошка Лабораторија Бесплатен Превозот

комбо100% Сосема Нов и Висок Квалитет Совршен алатки специјално дизајнирани за Стоматолошка Лабораторија Работа! Специјален дизајн за вчитување на коцки, погоден за сите видови на коцки, чувајте ги на коцки чисти, санитарни...

DEN 744.00 791.52

Нови Розова Стоматолог FG РА КС Burs Mandrel Autoclavable Дезинфекција Носителот Блок

Нови Розова Стоматолог FG РА КС Burs Mandrel Autoclavable Дезинфекција Носителот Блок Мало Value >35 ДОЛАРИ! Multifuntional блок! 100% сосема нов, направен од висок квалитет на алуминиум Autoclavable под висока температура од 135 °C, а притисокот на 0.22 Mpa Компатибилен со ладна стерилизација и автоклав ( Што содржи 36 дупки за burs или mandrels со дијаметри се движат од 1.6 mm до 2.35 mm Burs на сликата не се вклученипакување листа : 1 Розова блок ( Burs на сликата не се вклучени)

DEN 970.00 1031.52

Стоматолошки LED Лекување Светлина белење совет Одговара forvWoodpecker Лекување Светлина Cordless 12x15MM

Бренд Нови Стоматолошка Лабораторија 35 K вртежи во минута Handpiece за Стоматолошка Лабораторија, накит, убавина дрво, резба сите додатоци се вклучени...

DEN 6703.00 7056.00

1 Парче Стоматолошки Сина Транспарентен Возрасни Стоматолошки Смола Реставрација Модел Стоматологија, Стоматолошки Материјал Алатки Стоматологија Лабораториск?

Кликнете на "Wish List" и "Додади во Кошничка" на оваа страница, таму ќе биде повеќе попуст за вас! Предмет Тип : Белење на Заби НЕТО WT : 280 g Боја : Како на сликата име на Производ : Стоматолошки заби модел Функција : за стоматолошки Бесплатен превозот : да трговија на Големо цена : Поддршка Материјал : Смола Количина : 1 buc Број на Модел : 2010050102 Оваа реставрација на забите модел е составен од maxillary заби и mandibular заби,тоа е сино транспарентен,лесно да се знае на видот и структурата на возрасни забите; Возрасни патолошки модел со имплант реставрација модел,нагласи патолошки карактеристики во детали,подобрување на ефикасноста на комуникацијата,широко се користат во стоматолошката клиника,медицински факултет,шоу соба, итн.места; Направени од смола материјал,привлечен изглед и издржливи; 1pcs / кутија

DEN 1188.00 1583.52