• Ново
Расположливиот пластичен послужавник одговараат 10pcs / set

Расположливиот пластичен послужавник одговараат 10pcs / set

DEN 2688.00
DEN 2285.00 -15 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Особините

Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
Челик
НЕТО-WT.:
1000 g
Тип На Објект:
Белење На Заби
боја:
како на слика
Име на производ:
Edgewise Buccal Цевка
Функција:
за забни
MOQ:
како што следат
Е Прилагодена:
Yes
Бесплатен превозот :
Yes
трговија на големо цена:
Поддршка
Материјал:
Челик
Количина:
40pcs

Купувачите избираат и

20 КОМПЈУТЕРИ SCALER TIPS,СТОМАТОЛОШКИ СОВЕТИ,ШТО СЕ КОРИСТИ ЗА SATELEC,DTE,GNATUS,NSK VARIOS,HU-FRIEDY IQ,MICODONT SE

20 КОМПЈУТЕРИ SCALER TIPS,СТОМАТОЛОШКИ СОВЕТИ,ШТО СЕ КОРИСТИ ЗА SATELEC,DTE,GNATNSK VARIOS,HUFRIEDY IQ,MICODONT SEКОМПАТИБИЛЕН СО SATELEC, DET ,GNATUSМодел : Производ Карактеристики1.Име На Производ : Стоматолошки Ултразвучно Scaler Совет2.Висок квалитет со CE уверение.3.Направени на медицински нерѓосувачки челик материјали.4.Тоа е триењеотпорни и се противи да се прекине и да ' рѓа.5.46 производството чекори, тестирани од 8 пати.6.Површината прецизност во опсегот на десет илјади нарачки на millimetre.7.На врвни radian на scaler tips се конзистентност, мазна не му наштети на забите.8.Нежен третман за максимална ефикасност и конзервација на забната супстанција.9.Прилагодени на повеќето брендови на ултразвучно scaler на 24 KHz32 KHz.10.Најдобрите инструмент површината преку посебни полирање на процесот за долг животен век.Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

DEN 2304.00 2879.52

5x Стоматолошки Handpiece Клуч Bur Handpiece Игла Смена Алатки нерѓосувачки челик

100% сосема нов и висок квалитет на Material ItemПроизвод : Стоматолошки handpiece bur сменаМатеријал : Високо квалитетен не ' рѓосувачки steel It може да се користи за повеќето од насадни инструментиПакување Листа : 5 PC / Торба

DEN 587.00 624.00

10pcs Течни Прав Стакло Dappen Јадење Кристал Првенство за Нокти Acryl Liquidglassl Помине Алатки

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 496.00 527.52

Стоматолог Ендо 25 Дупки FG1.6mm Bur Носители Autoclavable Сива Дијамант Burs Блок,135 Степен Sterilized Датотеки

Стоматолог Ендо 25 Дупки FG1.6mm Bur Носители Autoclavable Сива Дијамант Burs Блок,135 Степен Sterilized Датотеки Бесплатен Превозот Карактеристики и Спецификации : 1) Направени од високо квалитетни пластични,може да се sterilized во 135 степен (Нормална температура на стерилизација на стоматолошки sterilizer)...

DEN 448.00 527.52

Нови Пристигнување Безжична Стоматолошки Интра-Оралната Камера SONY CCD 2.0 Мега Пиксели стоматолошки интраорална Камера endoscope 950AUW

Опис на производот Карактеристики : * Модел : MD950 AUW * Нов убав дизајн * Нема потреба од било кабел , ги зачувувате сликите побрзо и поевтино * Со Пиедестал полнач, двојно фотографирање копче, лесно ракување * Со USB безжичен приемник работи за компјутер само * Висок квалитет на слики * Едноставна операција и инсталација * Светлина и лесно мобилност * Опремени со антимагла, несферични леќи * Суперширок, автоматски прилагодувањефокусот на леќата * дршка носителот со автоматски напојувањеисклучување на функцијата * за Да користите безжична интраоралната камера, ние може да се фати заби слики на пациентот и потоа се пренесува во компјутер преку безжичната LAN * Поддршка оперативен СИСТЕМ : Windows XP / Vista / 7 (32 бита и 64 бита) Mac OS 10.6 до (за Интер & AMD CPU) Specification : Image sensor : 1 / 4 Sony CCD резолуција на Слика : 2.0 мега пиксели Излезен приклучок : USB Светилка : 6 КОМПЈУТЕРИ бела LED(5600k) Акумулација Точка : 350мм Фотографирањето визуелна агол : 105 степен Singal формат : NTSC / PAL Канал : 4 канали Фреквенција : 5.8 GHz, Батерија : 350 Мр Литиум батерија (Може да работи околу 35 минути континуирано) Безжични Растојание : во Текот 10m

DEN 12221.00 12864.00

Топла Продажба 6Pcs/Set Модел Поранешниот База Калапи Модели Со Рецки Стоматолошка Лабораторија Бесплатен Превозот

комбо100% Сосема Нов и Висок Квалитет Совршен алатки специјално дизајнирани за Стоматолошка Лабораторија Работа! Специјален дизајн за вчитување на коцки, погоден за сите видови на коцки, чувајте ги на коцки чисти, санитарни...

DEN 744.00 791.52

50PCS Стоматолошки за Еднократна употреба Хируршки Вшмукување Совети всисната Долг Тенок тип

50 PCS Стоматолошки за Еднократна употреба Хируршки Вшмукување Совети всисната Долг Тенок тип на Објект Име : Стоматолошки хируршки aspirator вшмукување совети должина : 21 CM Боја : Бела Материјал : Висок квалитет мазна пластични Мазна остро за пациентот удобност.пакување листа : 50 Pcs

DEN 992.00 1055.52

Добар квалитет на Стоматолошки клешти Khodorkovsky ортодонтски клешти алатки за инкрустирани волфрам челик директно глава вистински

Изработени од Високо Квалитетни Медицинска Одделение од Нерѓосувачки Челик од Суштинско значење за ефикасно лекувањеЦелосна Autoclavable / ОбновливиПроизведени за Оптимални Перформанси и ДолговечностВисок Степен на Естетски и Отпорност на КорозијаДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

DEN 1732.00 1823.52

Најдобри 10Cans Стоматолошки Материјали Протеза Флексибилни Акрилик Со Крв Редеа Мали

Најдобри 10 Cans Стоматолошки Материјали Протеза Флексибилни Акрилик Со Крв Редеа МалиОпис : Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитет на Мали можете : 9 g / може, 10 лименки / торба, 40*беа 25,5 mm Temp : 287° C Топење time : 1115minПакување Листа : 10 лименки / торба за Мали димензии со Крв РедеаПревозотПревозот Економија Изразат НИ 814 Дена 47 Дена НеНИ 920 Дена, 58 ДенаВраќање за замена & наплатаНие прифаќаме се враќа во рок од 14 дена по објект се доби...

DEN 550.00 597.60

5pcs Стоматолошка Лабораторија Дијамантски Диск за Стоматолошки Сечење Гипс Диск Тркало C06 накит чистење

5pcs Стоматолошка Лабораторија Дијамантски Диск за Стоматолошки Сечење Гипс Диск Тркало C06Опис : Стоматолошки додатоци : поделба,посебна,измислуваат,се обликуваат,оформат на стоматолошки ресторативна материјали; за керамика, злато, челик, итн.Месо телоHP, 2.35 мм дијаметарУпотреба сито диск; двојно двострано дијамант сечење брза и добра еластичност за одвојување и контура на керамика, acrylics и гипс; флексибилни, со добра визија резултат; висок материјал и намалување на мазна мелење перформанси;Предложи RPM 8,500 ВРТЕЖИ во минутаФорма : на работ обложениПакување листа : 5pcs

DEN 470.00 522.24

500PCS Стоматолошка Лабораторија за Еднократна употреба ПОКРИЕ Пластични Ракави За рендгенска Сензор

500 PCS Стоматолошка Лабораторија за Еднократна употреба ПОКРИЕ Пластични Ракави За рендгенска Сензор Точка име : x зраци сензор покрие Материјал : Високо квалитетни пластичнипакување листа : 500 Pcs

DEN 767.00 815.52

Бесплатен превозот 3-во-1 Забни за еднократна употреба Впечаток BitAe Регистрација Коцки

Бесплатен превозот 3во1 Забни за еднократна употреба Впечаток Bit Ae Регистрација КоцкиПочитувани, ви наддавање 100pcs Стоматолошки за еднократна употреба Впечаток Bit Ae Регистрација Коцки, има 5 големина како што следи, се меша големина, 20 сет, како следете слика...

DEN 1815.00 1910.40

10pcs Големи Стоматолошки Двојно-на чело Т-Форма Интраорална Образ Усна Ремените Отварачки

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 671.52

1 Парче LED Стоматолошки Устата Огледало ABS Справи со Анти Магла Крива Агол Заби Белење на Орална Хигиена Заби Белење на Стоматолог Алатка

Препорачаните Производи 1 Парче LED Стоматолошки Устата Огледало ABS Справи со Анти Магла Крива Агол Заби Белење на Орална Хигиена Заби Белење на Стоматолог Алатка Клучни карактеристики : 1...

DEN 365.00 561.60

Чистење на забите Стоматолошка Лабораторија за Орална Нега 5 пакети за Полнење чепкалки за заби забен Конец ги Собереш 15 милиони Долго цел 1

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 383.52

5 Компјутери Стоматолошки За Еднократна Употреба За Наводнување Шприц Криви Совети Криви Совет Комунални Алатка

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

DEN 223.20

Нови Розова Стоматолог FG РА КС Burs Mandrel Autoclavable Дезинфекција Носителот Блок

Нови Розова Стоматолог FG РА КС Burs Mandrel Autoclavable Дезинфекција Носителот Блок Мало Value >35 ДОЛАРИ! Multifuntional блок! 100% сосема нов, направен од висок квалитет на алуминиум Autoclavable под висока температура од 135 °C, а притисокот на 0.22 Mpa Компатибилен со ладна стерилизација и автоклав ( Што содржи 36 дупки за burs или mandrels со дијаметри се движат од 1.6 mm до 2.35 mm Burs на сликата не се вклученипакување листа : 1 Розова блок ( Burs на сликата не се вклучени)

DEN 970.00 1031.52

Стоматолошката Клиника Имплант Анализа Круна Мост Демонстрација Заби Модел 1SET

Стоматолошката Клиника Имплант Анализа Круна Мост Демонстрација Заби Модел 1 SET 100% сосема нов и висок квалитет на Мало Value > 169 ДОЛАРИ! Оваа Учебни зголемена 5 : 1 Имплант Модел & Фиксни Протетски на Имплант...

DEN 1624.00 1727.52

5 Компјутери PS4 (SIRONA: 4PS) СТОМАТОЛОШКИ PERIO SCALER, ОРАЛНА ХИГИЕНА, СТОМАТОЛОШКИ ИНСТРУМЕНТ, СТОМАТОЛОШКИ ПРОИЗВОДИ ЗА SIRONA SIROSON

5 Компјутери PS4 (SIRONA : 4 PS) Стоматолошки perio scaler , орална хигиена, стоматолошки инструмент, стоматолошки производи за sirona siroson.Опис на погоре производот : Овој совет е само компатибилни со Sirona siroson piezo scalers,исто како Sirona : 4 PS.Овој совет е за perio,отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.Adviced scaler работа на владата : perio со водаAdviced scaler моќ : 13Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

DEN 2352.00 3359.52