• Ново
Креативни LED прозрачна Исклучен електронски аларм ал fajr despertador дигитален часовник дома декор klok зборник на ману saati календар пластика

Креативни LED прозрачна Исклучен електронски аларм ал fajr despertador дигитален часовник дома декор klok зборник на ману saati календар пластика

DEN 1110.72
DEN 566.00 -49 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

ал fajr часовник,аларм,автомобилот часовник,часовник,часовници,despertador,дигитален часовник,digital-види,електронски биро часовници,флип часовник,дома декор,inusitados relógio,klok,зборник на ману saati,кварц види,relogio де дрво,relogio де меса,reloj,reloj despertador,reloj inteligente,ретро часовник,saat,табела часовник,види,види биро,гледајте дигитална биро,да се види кварц,часовници,дрва,дрво часовник,дрво види,дрвен часовник,дрвена маса часовник,дрвени часовници,led дигитален часовник,гроздобер табела часовник,дигитален led табела часовник,предводена табела часовник,гроздобер табела часовник,механички табела часовник,дигитални табела часовник,гроздобер алармот,декоративни табела часовници,кварц часовникот механизам,декоративни табела часовници, дигитален часовник за аларм,предводена аларм,антички табела часовник
Бебе Опис :
Минималистички мода креативна личност ноќни аларм електронски часовник snooze LCD бел
материјал материјал : ABS пластика
Боја Боја : бела, црна
Велат Опис : Користете два 7 Алкални батерии, со мулти-јазик детални инструкции
Инструкции :
Прилагодувања за датум и време
1. Продолжи со притискање на "ВРЕМЕ SET" копчето за 2 секунди или повеќе, часови на дигитални флеш да се наведе времето на поставување на чекање, тогаш користете "12/24" или "C / F" копчето за да се прилагоди за да го поставите часа.
2. се прилагоди, а потоа со притискање на "ВРЕМЕ SET" копче еднаш за да го внесете прилагодување на државата, исто како и "12/24" или "C / F" копчето за да ја прилагодите сет минути.
3. Кога ќе заврши, притисок "ВРЕМЕТО ПОСТАВЕНО" копче еднаш за да го внесете прилагодување на статусот, исто како и со претходниот чекор, сет година, месец, ден поставување беа завршени. Откако поставувањето е завршено, неделата се автоматски прикажани.
4. Во принцип време државата, притиснете "12/24" копче за да го одберете времето на исклучување на 12 или 24-часовен екранот.
5. Кога поставеното време, со притискање на "АЛАРМ НАМЕСТЕТЕ" копчето, прилагодувањето не е завршена пред екранот државата не е поставен.
Времето за аларм подесување
1. Притиснете го копчето "АЛАРМ НАМЕСТЕТЕ" копчето, температура на екранот ќе се префрлат на времето на алармот.
2. Продолжи со притискање на "АЛАРМ НАМЕСТЕТЕ" копчето за 2 секунди или повеќе, LCD ќе се појави соодветниот симбол, времето на алармот часа на дигитални трепка, кој влезе аларм подесување на режим, потоа користете "12/24" или "C / F "копчето за да ја прилагодите сет часови.
3. По адаптација, под притисок "АЛАРМ НАМЕСТЕТЕ" копче еднаш за да го внесете прилагодување на државата, слично на "12/24" или "C / F" копчето за да ја прилагодите сет минути.
4. Кога прилагодување на времето на алармот, притиснете "ВРЕМЕ SET" копче ќе ја напушти аларм подесување на владата и ги прикажува последните поставите времето за аларм.
5. По времето за аларм поставувањето е завршено, ако не да се направи било каква акција, една минута по времето на алармот автоматски ќе се вратите на температура на екранот.

Особините

Тип:
Биро Часовници
Движење тип:
Стоперката
Дијаметар:
60mm
Бренд Име:
Meijswxj
Должина:
70mm
Motivity Тип:
Дигитални
Ширина:
60mm
Дисплеј Тип:
Дигитални
Обликот:
Плоштад
Стил:
Креативните
Материјал:
Пластични
Лист Големина:
3
Функција:
Календари,LUMINOVA
Функција:
Snooze Функција
Тежина:
200g
Број На Модел На:
AQ32clock
часовникот движење:
Електронски
Digital-Види Специјални функции:
Аларм, Календар
Дигитален Часовник digital watch стил:
Слободно време
часовникот Боја:
Бела, Црна
категорија:
Будилникот
Производот Категорија:
Тајмер / Тајмер
despertador Материјал:
Пластични
Големина:
7*6*3.5cm

Купувачите избираат и

Гроздобер Метал Воз Модел Табела Часовник Антички Железо Локомотива Steamer Часовници Занаетите за Дома Декор и Уметничка Колекција

1 Опис : Гроздобер Метал Воз Модел Табела Часовник Антички Железо Локомотива Steamer Часовници Занаетите за Дома Декор и Уметност Колекција.2...

DEN 2590.00 3120.00

Нови Дигитални LCD Дисплеј Термометар Calendar Alarm Clock Флексибилни Покрие Биро часовници P20

Карактеристики : Таа поддршка 12 / 24 часа формат опција.LCD часовник со календарот, дигитален термометар ( префрлате помеѓу Centigrade на Фаренхајтови ).Аларм со музика.Хронограф времето за одбројување ( времето за одбројување кои се движат од 23 : 59 до 00 : 00 ).5 копчиња на овој Голем LCD Алармот се лесно да притиснете.Голем LCD на овој Тајмер Термометар со флексибилни покрие дизајн,може да ја отворите и затворите, исто така, како стојат база во биро.Овој производ со сребрена боја и изглед и таа е направена од пластични материјали.Таа се напојува со CR2025 копчето ќелија.Спецификации : Големина : 87*78*12mmОблик : ПлоштадБоја : СребренаМатеријал : ПластикаЕкран Тип : LCDПакување содржина : 1 x Дигитален LCD будилник1 x CR2025 Батеријата1 x Упатство за Корисникот, англиски

DEN 165.00 206.40

Ѕиден Часовник Часовници Дигитален Часовник Подарок За Пријател Електронски Биро часовници 3D LED Часовникот на Ѕидот се Види

Дигитален Часовник Подарок За Пријател Електронски Биро часовници 3 D LED Часовникот на Ѕидот се Види

DEN 672.00 1343.52