• Ново
Рачни Дигитални Anemometer Воздушниот Волумен Правец на ветер Метар Мерење на Температура со Ване Сензор за Осветлување AM4836V

Рачни Дигитални Anemometer Воздушниот Волумен Правец на ветер Метар Мерење на Температура со Ване Сензор за Осветлување AM4836V

DEN 3120.00
DEN 2902.00 -7 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


AM4836 V Рачни Дигитални Anemometer Воздушниот Волумен Правец на ветер Метар Мерење на Температура со Ване Сензор за Осветлување
I. Вовед :
Инсталација, грешки и поправка за ладење индустрија, вентилација дуктус, животната средина и следење, навигација мерење, временска прогноза, собирање на времето податок за надворешна busywork и пожарна.
II.Параметри :
Екранот 0.5"(13mm) 4-digit LCD
Мерење unist Воздухот Брзина : m/s,km/h,ft/min,јазли
Проток на воздух : CMM(m3/min) CFM(ft3/мин)
Beaufort скала : Сила
Бран Висина : м
TEMP : C&F
Податоците се одржи Максимална Вредност
Податоци за памтење 24groups
Земање мостри стапка читање по втората прибл
Сензори воздухот брзина/проток на сензор :
Конвенционалните аглеста ване грб
Waith ниска триење топката имајќи
Сензор на температура : Прецизност thermistor
Автоматско исклучување 0-9minutes поставени од страна на корисниците
Податоци за излез RS232 C сериски интерфејс
Температурата на работа 14 to140 F(-10 до 60 C)
Оперативен влажност Max.80%RH
Напојување 260g(0.571 б)вклучувајќи батерии&сонда
Димензии главниот инструмент : 156x67x28mm(6.1x2.6x1.1)
Воздухот Брзина Спектар На Резолуцијата На Точноста
m/s (метри во дик) 0.4-45.0 0.1 m/s (2%+0.1 m/s)
km/h (км/час) 1.4-162.0 0.1 километри/час (2% +0.1 километри/час)
ft/min (метри во минута) 80-8860 0.1 ft/min (2% + 1ft/мин)
јазли (наутички MPH) 0.8-88.0 0.1 јазли (2% +0.1 nots)
Проток На Воздух
CMM (кубни метри/мин) 0-9999 0.001 to1 (2% +1m3;/мин)
CFM (кубни ft/min) 0-9999 0.001 to1 (2% +1ft3;/мин)
Beaufort Скала 0-12 0.1 0.5
Насока 0-360 22.5 22.5
Бран Висина 0-14 0.1 0.1
Температурата На Воздухот
14 - 140 F 0.1 С 0.9 F
-10-60 C 0.1 C C 0.5
-
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, и Т/Т. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2. Ако може да се't работа веднаш по завршувањето на аукцијата се затвори, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
3. Се истакна : купувачот во Бразил / Аргентина , Мора да бидат обезбедени од CNPJ (CPF) /ДДВ Бр. кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компанијата име не е на располагање и само за лични бизнис, пратката ќе биде мораше да се испорача со ЕМС САМО во Русија.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO).
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
5. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
1. Купувачот 's почетокот на потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите.
2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис 's развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.

Особините

Бренд Име:
cnlandtek
Број На Модел На:
AM4836V
Мерење unist Воздухот Брзина:
m/s,km/h,ft/min,јазли
Екранот:
0.5(13mm)4-digitLCD
Проток на воздух:
CMM(m3/min) CFM(ft3/мин)
Temp:
C&F

Купувачите избираат и

ТМ-404 Преносни Мултифункционален Температура Тестер,Влажност Метар,Воздухот Брзина Метар,Апсолутен Притисок Метар

Преносни Мултифункционален Температура Тестер,Влажност Метар,Воздухот Брзина Метар,Апсолутен Притисок Метар ТМ404 Опис на Производот : 1...

DEN 8436.00 8880.00

ТМ-413 Дигитален Рачен Мултифункционален Воздухот Брзина Метар,Температура Тестер, Влажност Тестер Datalogger

Дигитален Рачен Воздухот Брзина Метар,Температура Тестер, Влажност Тестер Datalogger ТМ413 Опис на Производот : 1 45mm 4 пластика ване2 Висока чувствителност на 0.4 m / s.3 проток на Воздух, се пресметува функција.4 Max / Min / Avg и податоци задржете.5 Автоматско исклучување со исклучување функција.6 меморискиот капацитет : 99 евиденција.7 Меморија потсетиме функција.8 Светлото функција.9 Апсолутен Сензор За Притисок10 Сензор На ВлажностПримена : ТМ41 X серија мерки воздухот брзина, температурата и влажноста на воздухот...

DEN 6384.00 6720.00

ТМ-412 Рачни Дигитални Воздухот Брзина Метар, Airspeed Anemoscope Anemometer ,Температура Тестер

Рачни Дигитални Воздухот Брзина Метар, Airspeed Anemoscope Anemometer ,Температура Тестер ТМ412 Опис на Производот : 1 45mm 4 пластика ване2 Висока чувствителност на 0.4 m / s.3 проток на Воздух, се пресметува функција.4 Max / Min / Avg и податоци задржете.5 Автоматско исклучување со исклучување функција.6 меморискиот капацитет : 99 евиденција.7 Меморија потсетиме функција.8 Светлото функција.9 Апсолутен Сензор За Притисок10 Сензор На ВлажностПримена : ТМ41 X серија мерки воздухот брзина, температурата и влажноста на воздухот...

DEN 5700.00 6000.00

Ласерски Контакт Tachometer Дигитални Индуктивен Tachometer DT-2858

ДТ2858 Ласерски Контакт Tachometer Дигитални Индуктивен TachometerTachometer DT2858 е применлив на производот оддели на мотор, вентилатор, хартијапроизвод, пластика,хемиски влакна, перењемашина, автомобилот авион, steamer итн.Мерен опсег : Rotative брзина : 2.5~99999r / min (Ласерски)0.5~1999r / min(Допир)Површина : 0.051999.9 m / min, 0.2~6560ft / минЛасерски tach откривање на далечина : 50~600mmТочност : + / (0.05%n+1d)Резолуција : 0.01 / 0.1 / 1Меморија : max / min / последната вредностНапојување : 4x1.5 V АА (UM3) батеријаБатеријата индикатор : индикатор за слаба батеријаДимензии : 220x75x29mm (8.7x2.96x1.15 инчи)Тежина (не вклучувајќи сонда) : 174g / 0.38 lb1...

DEN 3840.00

СУМ-4826 Дигитални Anemometer Правец на ветер Тестер

Дигитални Anemometer Правец на ветер Тестер СУМ4826Мерен Опсег : 0.4~30.0 m / s1.4~108.0 km / h80~5910ft / мин0.8~58.3 јазлиТочност : + / 2%n+2dРезолуција : 0.1 / 1Дисплеј : ЛЦДНапојување : 1x9 V 6 F22 батеријатаБатеријата индикатор : индикатор за слаба батеријаДимензии : 141x72x31mm (5.55x2.84x1.22 инчи)Тежина : 248g / 0.55 lb (не вклучувајќи сонда)1...

DEN 2160.00

СУМ-4838 Правец на Дигитални мерни инструменти со Anemometer Проток на Воздух Anemometer (0.4-30m/s)

Производ синопсис : Примена : за Инсталација, грешки и поправка за ладење индустрија, вентилација дуктус, животната средина и следење, навигација мерење, временска прогноза, собирање на времето податок за надворешна busywork и пожарна...

DEN 4666.00 5184.00

АЗ-9671 Меморија Температура, Влажност, Брзина на Ветрот Правец на Метар Тестер

АЗ9671 Меморија Температура, Влажност, Брзина на Ветрот Правец на Метар Тестер* Мерење &снимањето на воздухот брзината / јачина на звук / влажност / температура / влажни сијалица температура* 3 мерење начини : единствена точка мерењеmanual record до 99 поениавтоматски рекорд до 2400 поени* Темп...

DEN 7580.00 8064.00

Дигитални Жешка Жица Anemometer,Проток на Воздух (јачина на звук) Пресметка,Температурата,Влажноста на Воздухот брзината на Мерење на ТМ-4001

Дигитални Жешка Жица Anemometer,Проток на Воздух (јачина на звук) Пресметка,Температурата,Влажноста на Воздухот брзината на Мерење на ТМ4001 Опис на Производот : 1 Брз одговор telescoping сонда.2 проток на Воздух јачина на звук.3 Голем LCD дисплеј.4 Прикажува на воздухот (ветер) брзина во метри / втор,нозете / минута километри / час, јазли, и милји / час.5 ја Прикажува максималната и минималната читања и има било читање.6 Рачно поставување на Податоци на Меморијата и прочитајте fucntion (99 евиденција).Примена : 1 HVAC перформансите на системот2 Пуштање во употреба3 Засади ја одржувањеСпецификација : 1 Size : 156 x73 x35 mm (L x W x H).2 Тежина : 250g.3 Моќ : LR6 (АА) 1.5 V x6 BatteriedПроток на воздух (јачина на звук) Пресметка : ЕдиницаОпсегРезолуцијаТочностаCMM0~99990.1CFM0~99990.1Температурата На Мерење : ЕдиницаОпсегРезолуцијаТочноста°C20~600.1±1°C°F4~1400.1±1.8°FВлажност : ЕдиницаОпсегРезолуцијаТочноста%RH20~800.1±3.5%RH%RH800.1±5%RHВоздухот брзината на Мерење : ЕдиницаОпсегРезолуцијаТочностаm / s0.01 до 40 m / s0.01±3% од читање±1%FSКилометри / час(км / ч)0.02 да се 144 км / час0.1mph0.12 да 89.5 MPH0.1Јазли(kts)0.01 да 77.75 јазли0.01ft / min(fpm)Од 0 до 7874.0 ft / min0.1Beaufort1~1211...

DEN 10944.00 11520.00

ТМ-403 Дигитални Преносни Воздухот Брзина Метар,Воздухот Брзина Метар,Температура Тестер,Влажност Метар

Дигитален Подвижен Воздухот Брзина Метар,Воздухот Брзина Метар,Температура Тестер,Влажност Метар ТМ403 Опис на Производот : 1...

DEN 7068.00 7440.00

Anemometer HoldPeak HP-866A Преносни USB Anemometer Правец на ветер Метар Правец на Logger Воздухот Брзина и Температура Мерка

Iterm Име : Hold Peak HP866 A AnemometerБренд : Hold PeakПроизводителот : ZHUHAI JIDA HUAPU ИНСТРУМЕНТ CO., LTD.Основната Функција : Правец На Ветер ТестПравец На Протокот ТестТемпературата На Воздухот ТестРелативната Влажност ТестНазад СветлинаАвто затвориПравец На Ветер Единица ИзборMin / Max / Моментална ВредностData HoldТемпературата Единица ИзборПоврзете на КОМПЈУТЕР преку USBВо Реално Време МеркаСпецификација За Производ : Производ Слика : Пакет Се Вклучени : Hold Peak HP866 A Anemometer x 1 USB Кабел x 1 CD Софтвер x 1Внимание : Кина Пост Воздух Mail, e Packet и eЕМС не дозволуваат да брод од CD...

DEN 2217.00 3695.52

DT2856 Ласерски Tachometer Преносни Дигитални Tachometer

Ласерски Tachometer Преносни Дигитални Tachometer DT2856 применуваат на производот оддели на мотор, вентилатор, хартијапроизвод, хемиски влакна, перењемашина, автомобил, авион, steamer итн...

DEN 3125.00 3360.00

АЗ-8918 Мини Windspeed Метар

АЗ8918 Мини Windspeed Метар Мали џебен нож форма & компактен дизајн Мерки на воздухот брзина ,температура, заоѓање на температура и влажност. 6 правец единици избор : KNT(јазол), BF(beaufort), FPM (метри во минута), ИСТОК(километри на час), MS(метар во секунди),KMH(километар на час) Темп...

DEN 3249.00 3456.00