• Ново
22X15cm Шарени Ткиво Tulle се Тркалаат Гајтанот Занает Свадба Партија Декорација Organza Чиста Газа Елемент Табела Тркач Врвен квалитет

22X15cm Шарени Ткиво Tulle се Тркалаат Гајтанот Занает Свадба Партија Декорација Organza Чиста Газа Елемент Табела Тркач Врвен квалитет

DEN 1722.72
DEN 1637.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Материјал : 100% Полиестер
Големина : 22*15cm
Количина : 10rolls/многу
PS : ве молиме љубезно дозволете ми да знам боја на број по наредбата,ако не, ние ќе го испрати за вас од страна на случаен избор,ви благодарам.

Особините

Тип На Производ:
Чипка
Декорација:
Чипка
is_customized:
Yes
Материјал:
organza
Ширина:
15cm
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
IVINLA
Техника:
Плетени
Број На Модел На:
112
Ткаенина Тип:
organza

Купувачите избираат и

(3М/pack ) Трепките чипка намали цвет во облик на бела црна чипка ткаенина diy додатоци 41cm широк laciness

Ткаенина Материјал : Eyelash чипка везени газа Ткаенина Ширина : 41 CM Ткаенина Боја : Бела Црна Функција : Погоден за сите видови на облека,венчаница, Облека, Прав грб, кукли облека,DIY додатоци..

DEN 812.00 854.40

9.5 см ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3088

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 9.5 см ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3088Чипка ширина : 9.5 cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 81.12

Бесплатен Превозот 10Yards/многу ,2.37 инчен Мали Зголеми Цвет Везени Rayon Чипка Намали Бела Чипка Намали

Функција : 1 Материјал : полиестер / памук 2 Боја : бела 3 Големина : прибл 6cm / 2.37" 4 Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли, headbands, Beanies,губење на клипот..итн секаде каде што сакате...

DEN 618.00 671.52

Топла Продажба! 12 Бои 5Yards/Многу 5MM Пом Пом Трим Топката Дополнителните Лента DIY Шиење Додаток Чипка За Домашна Градина Партија Декорација

Опис На ПроизводотТопла Продажба! 12 Бои 5 Yards / Многу 5 MM Пом Пом Трим Топката Дополнителните Лента DIY Шиење Додаток Чипка За Домашна Градина Партија ДекорацијаДолжина : 5 дворови / многуNote1 : Можете да изберете различна боја сакате .Note2 : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.За Нас1)...

DEN 80.00 107.52

Рака Beaded француска Чипка Најновите Везови Чипка Ткаенина Applique Текстил, Модни француска Чипка трговија на Големо 3D Чипка За Фустан AFL84-1

Добредојдовте На Нашата продавницаНашата продавница е во Гуангжу,Guangdong Н Р Кина Имаме многу видови на африкански восок ткаенини и чипка ткаенини,сите тие се најновиот дизајни и 100% памук и висок квалитет на ткаенини!!! Имаме голем број на нови дизајни секој месец,и ние ќе ги објавиме овие нови дизајни во време на нашата вебстраница...

DEN 3449.00 4538.40

6.8 cm ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3135

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 6.8 cm ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3135Чипка ширина : 6.8 cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картонИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 76.32

2 дворови/многу црвени водат чипка намали, цвет Еластична чипка Ткаенина DIY Везови Чипка Здолниште Полите долна облека за Шиење Занает додатоци

Повеќе стилови на повеќе концесииСАД $ 9.89САД $ 4.49САД $ 7.39САД $ 23.9САД $ 18.99САД $ 7.79САД $ 6.19САД $ 5.09САД $ 7.49САД $ 22.99wyприклучокstartЖешка Стока$7.39$13.9$22.99$5.09$7.79$22.99$7.49$9.49wyприклучоккрајТемно црвена еластична чипкаШирина:23 смдолжина:1yard е 91cm,Континуирана должина2 дворови е 182 смПовеќе од бројот на купувања Повеќе за Бесплатен Превозот и Попуст прашање ве Молиме консултирајте се со мене

DEN 244.32

10yards 3cm бела чипка памук везови чипка француска чипка лента ткаенина guipure diy скратува искриват плетење шиење Додатоци3683

Име на производ : 3 cm ширина Embroidey ЧипкаМатеријали : најлон и памукПроизводот НЕ : 3683Чипка ширина : 3cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 421.92

1 / метар 4 -боја во наборите се водат чипка

[ Ширина ] : ( прирачник за мерење , мала грешка )4 боја во [боја][Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облеказапочнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

DEN 21.00 40.32

6cm бела чипка памук везови чипка француска чипка лента ткаенина guipure diy скратува искриват плетење шиење Додатоци3684

Име на производ : 6cm ширина Embroidey ЧипкаМатеријали : најлон и памукПроизводот НЕ : 3684Чипка ширина : 6cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картонИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 77.00 85.92

Праска Висок Квалитет На Нигериската Чипка Ткаенини Со Beaded Африкански Француски Нето Чипка Ткаенина Везени Африкански Tulle Мрежа Чипка M1936

Известување Почитувани Купувачи, ви Благодариме на сите за давање нашата продавница целосна поддршка во 2017...

DEN 1201.00 2354.88

5yards 3cm бела чипка памук везови чипка француска чипка лента ткаенина guipure diy скратува искриват плетење шиење Додатоци3683

Име на производ : 3 cm ширина Embroidey ЧипкаМатеријали : најлон и памукПроизводот НЕ : 3683Чипка ширина : 3cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 225.12

XWL 12M/Многу Завеса Чипка Додатоци Три Боја на Дрво Монистра Чипка Tassel Дополнителните Скриј Лента DIY Завеса Троседот Valance Дома Декор

метарXWL Нови 12 M / Многу Завеса Чипка Додатоци Три Боја на Дрво Монистра Чипка Tassel Дополнителните Скриј Лента DIY За Завеса Насловна Оркестарот ТкаениниОпис : Материјал : P olyester&Дрвени монистраШирина : За 10.5 см / 4.13"Интервал меѓу две монистра : Околу 4.5 cm / 1.77"Боја : 7 боја за да изберетеПакет : 12 M / МногуКористете Завеса,светилки и крпа декорација100% сосема нов и висок квалитет.Висок квалитет и добра цена за вас.Напомена : 1.Бојата може многу малку поради бојата калибрација на секој поединечен мониторинг,големината однесуваат на детален опис.2.На производи се вештачки пакување,поединечни производи ќе имаат мала грешка,секој волумен arround 0.5 m грешка...

DEN 2628.00 3503.52

Африкански Швајцарската voile чипка Sequin фустан ткаенина Најновите Нигериската Еко-Пријателски Висок Квалитет на Африкански Organza Чипка F4-285

Производот Се ПокажеПовеќе Новиот Дизајн се провериНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ1 Може ли да се добие било попуст?А1 : цената е да се преговара, ние може да ви понуди попуст според вашата цел количество...

DEN 4375.00 4704.00

23cm голема ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3133

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 23cm голема ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3133Чипка ширина : 23cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 85.92

10yards памук, чипка намали, надвор бел памук, чипка намали, scalloped чипка намали CMSR030H

Почитуван Господине / Госпоѓо Како времето лета!Нашите Пролетниот Фестивал се приближува, ве Молиме љубезно се советува дека нашите Кинеската Нова Година празник е закажана како што следи : f rom Февруари 5st,2018 да се Февруари 22st,2018.тоа е да се каже,ние ќе го врати во функција на Feb 22 крајот,2018(петок)...

DEN 959.52

14 метри бисер beaded кабелот чипка намали, scalloped sequined трим чипка, свадба се облекуваат превез додатоци

сребрена боја на слонова коска чипка намали, слонова коска бисер beaded чипка намали, слонова коска alencon scalloped sequined трим чипкаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАрозова или сребрена боја на слонова коска како можете да изберете кога местото цел...

DEN 3353.28

100yards/ многу Најдобри продавачот најдобри чипка 7cm Ширина сина цвет мрежа чипка француска чипка ткаенина фустан додаток везени чипка панделки

Ширина : 7cmЗа сината линија делови, може да се промени друга боја Повеќе детали, добредојдени да се зборува за нас...

DEN 7450.00 12626.88

Новиот француски Нигериската sequins нето-чипка , Африкански tulle мрежа чипка ткаенина висок квалитет за партија венчаница 5yards/многу m10415

Известување Почитувани Купувачи, ви Благодариме на сите за давање нашата продавница целосна поддршка во 2017...

DEN 1537.00 3136.80

Guipure африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења африка злато чипка ткаенина fushia розова нигериската tulle нето чипка ткаенина

Guipure африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења африка злато чипка ткаенина fushia розова нигериската tulle нето чипка ткаенинаПоврзани со топла производот : Информација за производот : 1.Број на модел : C50670 2.Материјал : африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења 3.Тип на производ : злато чипка ткаенина 4.Techins : Везени 5.Ширина : 5152" ,120cm130cm 6.Име : Ourwin нето чипка ткаенина 7.Боја : Fushia розова,кралска сина,злато,јоргованот,бела,розова,единствена боја 8.MOQ : 5 метри по компјутери 9.Испорака : Од DHL / ФЕДЕКС / ТНТ / ПРОЗОРЦИ и др бесплатен превозот 10.Испорака време : во Рок од 5 работни дена откако ќе го добие исплата од Alipay...

DEN 1885.00 3696.00

Smiry 1pc Чипка Ткаенина Црна Lvory Бел Памук Везени Applique DIY High-end Свадба Фустан Додатоци рачно изработени

Smiry 1pc Чипка Ткаенина Црна Lvory Бел Памук Везени Applique DIY Highend Свадба Фустан Додатоци рачно изработениСостојба : 100 % нов и висок квалитетМатеријал : ПолиестерБоја : ЦрнаМодел : ЧипкаШирина : Прибл...

DEN 192.00 239.52

Јагоди, Ананас Овошје Laciness Чипка Декорација Додатоци Детска Облека Косата Додаток Laciness Декорација MaterialYN092

Ширина : јагода 3.2 cm, ананас 3.2 cm, банана3cm, цреша 3.5 см пакувањето на Производот = 5 метри / торба (код еквивалент на 34 јагоди, 32 банани, 22 ананас или така, цреша 27 или така) Опсег : децата облека, облека, дом, текстил, модни додатоци, накит, DIY ракаВи благодарам многу за вашата посета.Продавница оглас : Ние ги чува сите производи се сите вистински снимање...

DEN 360.00

F0302 2018 Играчки, облека и обувки багаж мрежи без школки чипка додатоци 2cm топла продажба

Кликнете подолу за повеќе изберете : Драги пријатели, наредби се полни 5$ слободни поштенски ! Ве молиме оставете порака за нас откако ќе цел, и ние ќе го промени тоа во времетопла продажбаКликнете подолу за повеќе изберете :

DEN 11.00 19.20

DoreenBeads Бела Црна Имитација Бисер Лента Beaded Чипка Rhinestones Фустан, Здолниште Кеси Шапка Чорапи Applique За 0.9 м 1PC

COUNTACT НАСМожете да Контактирате со Оставање на Порака , Трговија со датотеки, или email .Ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори во рок од 24 часа ...

DEN 123.00 170.88

1 / метар 2 боја мазна водат полиестер чипка

[ Ширина ] 2cm ( прирачник за мерење , мала грешка )【Бои : Бела, Црна[Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облекаСовети : чипка повремено малку пропустот засолниште , прашина, lint , но не влијае на користењето, про ум , ве молиме внимателно да ги шут О ! Поради компјутерски монитори, камера агол, светлина и други фактори, изложби и фотографии ќе има одредена боја , боја За мерење во тешки про внимателно шут О , па како не, да предизвика непотребни проблеми , онлајн шопинг добрите и лошите страни, про рационално купувачи !започнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

DEN 16.00 31.20

22cm ширина еластична чипка намали DIY лента чипка швајцарската француска чипка булчински.headband,жартиера

Ширина : 22cmБоја : како на сликата прикажаниКоличина : 5yards / многуУпотреба : Идеален за Фустан, headbware, женски underware гребенот,чанта додаток, шапка...

DEN 456.00 518.40