• Ново
Африкански Швајцарската voile чипка Sequin фустан ткаенина Најновите Нигериската Еко-Пријателски Висок Квалитет на Африкански Organza Чипка F4-285

Африкански Швајцарската voile чипка Sequin фустан ткаенина Најновите Нигериската Еко-Пријателски Висок Квалитет на Африкански Organza Чипка F4-285

DEN 4704.00
DEN 4375.00 -7 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Производот Се Покаже
Повеќе Новиот Дизајн се провери
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Q1. Може ли да се добие било попуст?
А1 : цената е да се преговара, ние може да ви понуди попуст според вашата цел количество. Ако се купуваат на големо за една прилика, Ние ви нудиме на големо цена. Ние исто така имаме промоции неколку пати годишно
Q2 : Колку долго ќе потрае за мојот пакет да се добие?
А2 : Нормално во 4-7 работни дена од DHL/ФЕДЕКС/UPS-от за да сите земји
Q3 : Колку се трошоците за превозот?
A3 : За објектите се уживаат во Бесплатен Превозот,тоа е обвинет за продавачи' страна
Q4 : Дали ви се нудат Капка-превозот?
A4 : Ние нудиме капка превозот услуги за двете фирми и поединци. Ние може да се организира за стоката да бидат испратени директно до вашите клиенти според вашето барање.
П5 : Како многу стилови за мојот одберете?
А5 : Многу видови за вашиот избере или како по прилагодено.

Особините

Тип На Производ:
Чипка
Бренд Име:
ulifelace
Ширина:
51-52inch
Број На Модел На:
F4-285
is_customized:
Yes
Материјал:
organza
Техника:
Извезена
Функција:
Еко-Пријателски
Декорација:
Sequins
Ткаенина Тип:
Mesh
Достапни Боја:
Девет
посебни:
Sequins Везени Organza Чипка Ткаенина
Употреба:
Фустан,Облека,венчаница,Партија,Облека,Подарок
Сезоната:
Пролет/Лето/Есен/Зима
Плетени Тип:
Искриват Tulle чипка ткаенина
Шема:
Обична Обоена
is_customized:
Yes
Пакет:
5 Дворови/ торба

Купувачите избираат и

1 / метар 2 боја мазна водат полиестер чипка

[ Ширина ] 2cm ( прирачник за мерење , мала грешка )【Бои : Бела, Црна[Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облекаСовети : чипка повремено малку пропустот засолниште , прашина, lint , но не влијае на користењето, про ум , ве молиме внимателно да ги шут О ! Поради компјутерски монитори, камера агол, светлина и други фактори, изложби и фотографии ќе има одредена боја , боја За мерење во тешки про внимателно шут О , па како не, да предизвика непотребни проблеми , онлајн шопинг добрите и лошите страни, про рационално купувачи !започнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

DEN 16.00 31.20

9.5 см ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3088

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 9.5 см ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3088Чипка ширина : 9.5 cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 81.12

Бесплатен Превозот 10Yards/многу ,2.37 инчен Мали Зголеми Цвет Везени Rayon Чипка Намали Бела Чипка Намали

Функција : 1 Материјал : полиестер / памук 2 Боја : бела 3 Големина : прибл 6cm / 2.37" 4 Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли, headbands, Beanies,губење на клипот..итн секаде каде што сакате...

DEN 618.00 671.52

10yards 3cm бела чипка памук везови чипка француска чипка лента ткаенина guipure diy скратува искриват плетење шиење Додатоци3683

Име на производ : 3 cm ширина Embroidey ЧипкаМатеријали : најлон и памукПроизводот НЕ : 3683Чипка ширина : 3cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 421.92

F0302 2018 Играчки, облека и обувки багаж мрежи без школки чипка додатоци 2cm топла продажба

Кликнете подолу за повеќе изберете : Драги пријатели, наредби се полни 5$ слободни поштенски ! Ве молиме оставете порака за нас откако ќе цел, и ние ќе го промени тоа во времетопла продажбаКликнете подолу за повеќе изберете :

DEN 11.00 19.20

Промоција Голема Швајцарската voile чипка ткаенина Африкански Швајцарската чипка со многу камења сребро проверки 5 метри fushia кралска сина зелена бела

Производ 5 метри Швајцарската чипка Материјал 100% Природен Памук + Сјајна Камења + Метален Проверки Испорака Брзо бесплатен превозот од DHLПојавување На ПроизводиТопла Fushia Африкански Џорџ Ткаенина Нигерија Џорџ чипка Со Многу Sequins G019 парчеНајновите Fushia Sequins Африкански Џорџ Ткаенина Африкански Швајцарската Џорџ Чипка ткаенина G649 Висок Квалитет на 5 метри парче5 Метри Fushia / злато Џорџ Африкански Чипка Ткаенина Швајцарската Voile Чипка Со Многу Sequins 647 парчеНајновите Африкански Џорџ Швајцарската Voile Чипка Ткаенина Со Многу Sequins 5 метри по парче Fushia парче

DEN 3876.00 4560.00

(3М/pack ) Трепките чипка намали цвет во облик на бела црна чипка ткаенина diy додатоци 41cm широк laciness

Ткаенина Материјал : Eyelash чипка везени газа Ткаенина Ширина : 41 CM Ткаенина Боја : Бела Црна Функција : Погоден за сите видови на облека,венчаница, Облека, Прав грб, кукли облека,DIY додатоци..

DEN 812.00 854.40

Неверојатна вечер фустан материјал бела француски tulle чипка ткаенина за дама Африкански нето чипка ткаенина со блеска UN35(5yards/многу)

Добредојдовте на нашата продавница,уживајте во вашата шопингОпис на производот : 1.ширина : 51" / 52"2.Материјал : полиестер / најлон3...

DEN 2759.00 4310.40

чипка лажни јака бела везени лажни чипка јака трим diy жените applique материјали за шиење африкански guipure чипка јаки3526

Име на производ : бела чипка везени лажни јакаПроизводот НЕ : 3526Боја : бела,pls се погледне на сликиФункција : чипка embroidПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 81.00 85.92

100yards/ многу Најдобри продавачот најдобри чипка 7cm Ширина сина цвет мрежа чипка француска чипка ткаенина фустан додаток везени чипка панделки

Ширина : 7cmЗа сината линија делови, може да се промени друга боја Повеќе детали, добредојдени да се зборува за нас...

DEN 7450.00 12626.88

DoreenBeads Бела Црна Имитација Бисер Лента Beaded Чипка Rhinestones Фустан, Здолниште Кеси Шапка Чорапи Applique За 0.9 м 1PC

COUNTACT НАСМожете да Контактирате со Оставање на Порака , Трговија со датотеки, или email .Ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори во рок од 24 часа ...

DEN 123.00 170.88

2 дворови/многу црвени водат чипка намали, цвет Еластична чипка Ткаенина DIY Везови Чипка Здолниште Полите долна облека за Шиење Занает додатоци

Повеќе стилови на повеќе концесииСАД $ 9.89САД $ 4.49САД $ 7.39САД $ 23.9САД $ 18.99САД $ 7.79САД $ 6.19САД $ 5.09САД $ 7.49САД $ 22.99wyприклучокstartЖешка Стока$7.39$13.9$22.99$5.09$7.79$22.99$7.49$9.49wyприклучоккрајТемно црвена еластична чипкаШирина:23 смдолжина:1yard е 91cm,Континуирана должина2 дворови е 182 смПовеќе од бројот на купувања Повеќе за Бесплатен Превозот и Попуст прашање ве Молиме консултирајте се со мене

DEN 244.32

23cm голема ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3133

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 23cm голема ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3133Чипка ширина : 23cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 85.92

14cm ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3090

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 14cm ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3090Чипка ширина : 14cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 79.20

крем Ретро флорални Везени чипка намали, Scalloped Трим чипка, гроздобер стил чипка ткаенина

Чипка Намали, Ретро везени Флорални Чипка Кроење, Чипка Ткаенина на продажба 2016 нов стил, булчински чипка, свадба ткаенинаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАслонова коска како видите од сликата...

DEN 216.00

1 двор 3D розова rosette трим, 3D мушка чипка applique со rosette, 3Д цветови, чипка applique, булчински чипка додатоци

1 двор 3 D розова rosette трим, 3 D мушка чипка applique со rosette, 3Д цветови, чипка applique, булчински чипка додатоциПочитувани клиенти, Топло Добредојде на Феј Материјали онлајн продавница.Ние, главно, снабдување со врвен квалитет чипка ткаенина, чипка намали, чипка appliques, кристал applique, headpeices, ткаенина цвеќиња, за шиење, булчински sash, DIY вештини, почетен прибор, венчаница, фото позадина, реквизит и така натаму..Исто така, ние може да обезбеди нешто што ќе може да не најдете во нашата производ на листата, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори.Феј материјали продавница оглас : ЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece и сè што можете да ...Нека вашиот инспирира работа!............................................................................................БОЈАовој оглас е за, како што се гледа на сликата...

DEN 264.00

10yards памук, чипка намали, надвор бел памук, чипка намали, scalloped чипка намали CMSR030H

Почитуван Господине / Госпоѓо Како времето лета!Нашите Пролетниот Фестивал се приближува, ве Молиме љубезно се советува дека нашите Кинеската Нова Година празник е закажана како што следи : f rom Февруари 5st,2018 да се Февруари 22st,2018.тоа е да се каже,ние ќе го врати во функција на Feb 22 крајот,2018(петок)...

DEN 959.52

Ширина 65mm Мода 2 Метри Надвор Бела Памучна Облека за Шиење Поврзана Ткаенина DIY Везени Нето Ткаенини Кабелот Чипка Комбинација Accessorie

Состојба : 100 % нов и висок квалитетМатеријал : Микро ВлакнаБоја : Бела OffМодел : ФлоралниШирина : Прибл 6.5 см / 2.56 инчиДолжина : околу...

DEN 90.00 95.04

5yards/многу Дополнителните Мрежа Чипка Намали Бела Tassel Чипка Дополнителните Средување на Чипка Diy Оркестарот Свадба Фустан Додатоци 8cm-Време

Добредојдовте Виножито Мала Куќа1.Големина на : ширина : 8cm2.Боја : Црна,Бела3.Материјал : Mesh+ПолиестерMOQ е 5 метри / многу

DEN 269.00 283.20

14 метри бисер beaded кабелот чипка намали, scalloped sequined трим чипка, свадба се облекуваат превез додатоци

сребрена боја на слонова коска чипка намали, слонова коска бисер beaded чипка намали, слонова коска alencon scalloped sequined трим чипкаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАрозова или сребрена боја на слонова коска како можете да изберете кога местото цел...

DEN 3353.28

Рака Beaded француска Чипка Најновите Везови Чипка Ткаенина Applique Текстил, Модни француска Чипка трговија на Големо 3D Чипка За Фустан AFL84-1

Добредојдовте На Нашата продавницаНашата продавница е во Гуангжу,Guangdong Н Р Кина Имаме многу видови на африкански восок ткаенини и чипка ткаенини,сите тие се најновиот дизајни и 100% памук и висок квалитет на ткаенини!!! Имаме голем број на нови дизајни секој месец,и ние ќе ги објавиме овие нови дизајни во време на нашата вебстраница...

DEN 3449.00 4538.40

Африкански носат везени beaded Швајцарската voile памук, чипка ткаенина Висок квалитет загарантирана розова свадба партија се облекуваат FLP-615

Африкански носат везени beaded Швајцарската voile памук, чипка ткаенина Висок квалитет загарантирана розова свадба партија се облекуваат FLP6151.Позадина : памук / полиестер2.Ширина : 51"~52" ширина3.Пакување : 5 y или 15 y пакување4.Време на испорака : 3~5 работни дена од DHL, EMS, UPSот5.Минимална цел : 150 метри на секоја боја.6.Плаќање : Запад union, Money gram, T / TНие снабдување со висок квалитет на Африканската laces, француски laces, vevelt laces, швајцарската voile laces, handcut voile laces, organza laces и др...

DEN 2376.00 3168.00

6.8 cm ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3135

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 6.8 cm ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3135Чипка ширина : 6.8 cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картонИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 76.32

исклучување Бел Памук, Чипка Намали, гроздобер извезени се зголеми чипка лента, газа чипка лента

Чипка Намали, Ретро везени Флорални Чипка Кроење, Чипка Ткаенина на продажба 2016 нов стил, булчински чипка, свадба ткаенинаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАисклучување бела како се види од сликите.ГОЛЕМИНА4.9 см во ширина ( околу 1.92 инчи)...

DEN 143.52

1 / метар 2 боја во 3CM широк водат чипка

ставка детали[ Широк ] : 3cm[Боја] црна, бела , морнарица[Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облеказапочнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

DEN 37.00 43.20

Праска Висок Квалитет На Нигериската Чипка Ткаенини Со Beaded Африкански Француски Нето Чипка Ткаенина Везени Африкански Tulle Мрежа Чипка M1936

Известување Почитувани Купувачи, ви Благодариме на сите за давање нашата продавница целосна поддршка во 2017...

DEN 1201.00 2354.88