• Ново
9.5 см ширина бела embroid шиење лента guipure чипка ткаенина трим искриват плетење DIY Облека, Додатоци африкански чипка #1793

9.5 см ширина бела embroid шиење лента guipure чипка ткаенина трим искриват плетење DIY Облека, Додатоци африкански чипка 1793

DEN 90.72
DEN 84.00 -7 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Име на производ : 9.5 см ширина Embroid Чипка
Производот НЕ : 1793
Материјал : памук и најлон
Чипка ширина : 9.5 cm(најмногу широк)
Боја : млеко или црна,pls се погледне на слики
Пакет : OPP торби и картон
дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот двор
Испорака И Услуга
* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката. Ако одлагање,ние ќе ви овозможи да се знае однапред.
* Ние нудиме Кина Пост Воздух или ЕМС на вашите нарачки.pls изберете за нив пред да се одржи на наредби.Epack пратите само во САД.Tks
* Ве молиме пратете на вашите прашања,да се распрашува и жалби до нас.Ние ќе ви даде одговор во 2 работни дена и решавање на проблемите.
* Увозни давачки,даноци и давачки кои се исклучува во објектот цена или превозот.Овие трошоци се на купувачот одговорност.
* Обично,Ние ќе напишете пониска вредност и марк ?подарок? или ?примерок? да ви помогне да се избегне данок или помалку вашиот данок.Ако ви треба целосна вредност на превозот сметка или фактура,ве молиме ги споделите со нас кога местото цел.
* Ние го прифаќаме врати за незадоволителен предмети. Ве молиме контактирајте со нас да извештајот неисправни предмети во рок од 7 дена по приемот. Вратени предмети мора да дојде со оригинални делови и додатоци.Купувачот е одговорен за сите врати превозот обвиненија.
Повратни информации
* Ако не сте задоволни со вашата нарачка,ние ќе бидеме благодарни за можноста да се реши проблемот пред прибегнување кон повратни информации.
* Ако ви се допаѓа tiems,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас,и ние ќе го прават истото за вас. Благодарение толку многу

Особините

боја:
Црна, Бела како млеко
Големина:
1 yard, 1 yard is 92cm
Тип На Производ:
Чипка
Ширина:
9.5 cm
Декорација:
Чипка
Материјал:
Најлон / Памук
Техника:
Извезена
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
xinhang
Ткаенина Тип:
Mesh
Број На Модел На:
1793
Бои:
2 бои
Техника:
искриват плетење

Купувачите избираат и

6cm бела чипка памук везови чипка француска чипка лента ткаенина guipure diy скратува искриват плетење шиење Додатоци3684

Име на производ : 6cm ширина Embroidey ЧипкаМатеријали : најлон и памукПроизводот НЕ : 3684Чипка ширина : 6cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картонИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 77.00 85.92

Трговија на големо 10cm широк Црно Бела Полиестер Везени Облека Accessary Чипка Намали Чипка Tassel Дополнителните Z579

Добредојдовте на нашата продавница! Име на производ : Tassel чипка намали Ширина : 10cm Боја : црна и бела Пакување : 4yards / многу...

DEN 512.00 575.52

крем Ретро флорални Везени чипка намали, Scalloped Трим чипка, гроздобер стил чипка ткаенина

Чипка Намали, Ретро везени Флорални Чипка Кроење, Чипка Ткаенина на продажба 2016 нов стил, булчински чипка, свадба ткаенинаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАслонова коска како видите од сликата...

DEN 216.00

10yards памук, чипка намали, надвор бел памук, чипка намали, scalloped чипка намали CMSR030H

Почитуван Господине / Госпоѓо Како времето лета!Нашите Пролетниот Фестивал се приближува, ве Молиме љубезно се советува дека нашите Кинеската Нова Година празник е закажана како што следи : f rom Февруари 5st,2018 да се Февруари 22st,2018.тоа е да се каже,ние ќе го врати во функција на Feb 22 крајот,2018(петок)...

DEN 959.52

6.8 cm ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3135

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 6.8 cm ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3135Чипка ширина : 6.8 cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картонИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 76.32

Рака Beaded француска Чипка Најновите Везови Чипка Ткаенина Applique Текстил, Модни француска Чипка трговија на Големо 3D Чипка За Фустан AFL84-1

Добредојдовте На Нашата продавницаНашата продавница е во Гуангжу,Guangdong Н Р Кина Имаме многу видови на африкански восок ткаенини и чипка ткаенини,сите тие се најновиот дизајни и 100% памук и висок квалитет на ткаенини!!! Имаме голем број на нови дизајни секој месец,и ние ќе ги објавиме овие нови дизајни во време на нашата вебстраница...

DEN 3449.00 4538.40

23cm голема ширина Памук embroid чипка шиење лента guipure намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот3133

Напомена : 1 двор = 0.9144 метар.Име на производ : 23cm голема ширина Памук, Чипка EmbroidПроизводот НЕ : 3133Чипка ширина : 23cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 85.92

исклучување Бел Памук, Чипка Намали, гроздобер извезени се зголеми чипка лента, газа чипка лента

Чипка Намали, Ретро везени Флорални Чипка Кроење, Чипка Ткаенина на продажба 2016 нов стил, булчински чипка, свадба ткаенинаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАисклучување бела како се види од сликите.ГОЛЕМИНА4.9 см во ширина ( околу 1.92 инчи)...

DEN 143.52

Ширина 5cm 4yds/многу бели цвеќиња вода растворлив Venise Чипка Намали со Дизајн за Свадба, Свадба и Облека, Декорација 1741503

добредојдовте на нашата продавница 1.Мешани цел е добредојден ,секој дизајн копчето MOQ 2.Ве молиме укажуваат на вашите лични барања, како што се бои, пакети, вредноста на декларацијата итн, во порака кога ќе се грижат за нас...

DEN 372.00 412.80

10cm ширина Млеко embroid шиење лента guipure чипка намали или ткаенина искриват плетење DIY Облека, Додатоци бесплатен превозот 1794 година

Име на производ : 10 цм ширина Embroid ЧипкаПроизводот НЕ : 1794 годинаЧипка ширина : 10 cm(најмногу широк)Боја : млеко бела,pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 67.00 71.52

22X15cm Шарени Ткиво Tulle се Тркалаат Гајтанот Занает Свадба Партија Декорација Organza Чиста Газа Елемент Табела Тркач Врвен квалитет

Материјал : 100% ПолиестерГолемина : 22*15cmКоличина : 10rolls / многуPS : ве молиме љубезно дозволете ми да знам боја на број по наредбата,ако не, ние ќе го испрати за вас од страна на случаен избор,ви благодарам.

DEN 1637.00 1722.72

Новиот француски Нигериската sequins нето-чипка , Африкански tulle мрежа чипка ткаенина висок квалитет за партија венчаница 5yards/многу m10415

Известување Почитувани Купувачи, ви Благодариме на сите за давање нашата продавница целосна поддршка во 2017...

DEN 1537.00 3136.80

Неверојатна вечер фустан материјал бела француски tulle чипка ткаенина за дама Африкански нето чипка ткаенина со блеска UN35(5yards/многу)

Добредојдовте на нашата продавница,уживајте во вашата шопингОпис на производот : 1.ширина : 51" / 52"2.Материјал : полиестер / најлон3...

DEN 2759.00 4310.40

14 метри бисер beaded кабелот чипка намали, scalloped sequined трим чипка, свадба се облекуваат превез додатоци

сребрена боја на слонова коска чипка намали, слонова коска бисер beaded чипка намали, слонова коска alencon scalloped sequined трим чипкаЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАрозова или сребрена боја на слонова коска како можете да изберете кога местото цел...

DEN 3353.28

1 / метар 4 -боја во наборите се водат чипка

[ Ширина ] : ( прирачник за мерење , мала грешка )4 боја во [боја][Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облеказапочнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

DEN 21.00 40.32

Африкански Швајцарската voile чипка Sequin фустан ткаенина Најновите Нигериската Еко-Пријателски Висок Квалитет на Африкански Organza Чипка F4-285

Производот Се ПокажеПовеќе Новиот Дизајн се провериНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ1 Може ли да се добие било попуст?А1 : цената е да се преговара, ние може да ви понуди попуст според вашата цел количество...

DEN 4375.00 4704.00

22cm ширина еластична чипка намали DIY лента чипка швајцарската француска чипка булчински.headband,жартиера

Ширина : 22cmБоја : како на сликата прикажаниКоличина : 5yards / многуУпотреба : Идеален за Фустан, headbware, женски underware гребенот,чанта додаток, шапка...

DEN 456.00 518.40

1 двор 3D розова rosette трим, 3D мушка чипка applique со rosette, 3Д цветови, чипка applique, булчински чипка додатоци

1 двор 3 D розова rosette трим, 3 D мушка чипка applique со rosette, 3Д цветови, чипка applique, булчински чипка додатоциПочитувани клиенти, Топло Добредојде на Феј Материјали онлајн продавница.Ние, главно, снабдување со врвен квалитет чипка ткаенина, чипка намали, чипка appliques, кристал applique, headpeices, ткаенина цвеќиња, за шиење, булчински sash, DIY вештини, почетен прибор, венчаница, фото позадина, реквизит и така натаму..Исто така, ние може да обезбеди нешто што ќе може да не најдете во нашата производ на листата, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори.Феј материјали продавница оглас : ЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece и сè што можете да ...Нека вашиот инспирира работа!............................................................................................БОЈАовој оглас е за, како што се гледа на сликата...

DEN 264.00

5yards 3cm бела чипка памук везови чипка француска чипка лента ткаенина guipure diy скратува искриват плетење шиење Додатоци3683

Име на производ : 3 cm ширина Embroidey ЧипкаМатеријали : најлон и памукПроизводот НЕ : 3683Чипка ширина : 3cm(најмногу широк)Боја : pls се погледне на сликиПакет : OPP торби и картондворот дворот дворот дворот дворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

DEN 225.12

5yards/многу Дополнителните Мрежа Чипка Намали Бела Tassel Чипка Дополнителните Средување на Чипка Diy Оркестарот Свадба Фустан Додатоци 8cm-Време

Добредојдовте Виножито Мала Куќа1.Големина на : ширина : 8cm2.Боја : Црна,Бела3.Материјал : Mesh+ПолиестерMOQ е 5 метри / многу

DEN 269.00 283.20

F0302 2018 Играчки, облека и обувки багаж мрежи без школки чипка додатоци 2cm топла продажба

Кликнете подолу за повеќе изберете : Драги пријатели, наредби се полни 5$ слободни поштенски ! Ве молиме оставете порака за нас откако ќе цел, и ние ќе го промени тоа во времетопла продажбаКликнете подолу за повеќе изберете :

DEN 11.00 19.20

1 двор 3D розова rosette трим, blur мушка чипка applique, слонова коска 3D цвеќиња скратува, булчински чипка appliques свадба sash додатоци

1 двор 3 D розова rosette трим, blur мушка чипка applique, слонова коска 3 D цвеќиња скратува, булчински чипка appliques свадба sash додатоциЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАцрна исклучување на бела или светло розе, лубеницата розова, пурпурна и светло сина како можете да изберете...

DEN 264.00

Праска Висок Квалитет На Нигериската Чипка Ткаенини Со Beaded Африкански Француски Нето Чипка Ткаенина Везени Африкански Tulle Мрежа Чипка M1936

Известување Почитувани Купувачи, ви Благодариме на сите за давање нашата продавница целосна поддршка во 2017...

DEN 1201.00 2354.88

Guipure африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења африка злато чипка ткаенина fushia розова нигериската tulle нето чипка ткаенина

Guipure африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења африка злато чипка ткаенина fushia розова нигериската tulle нето чипка ткаенинаПоврзани со топла производот : Информација за производот : 1.Број на модел : C50670 2.Материјал : африкански француска чипка ткаенина висок квалитет со камења 3.Тип на производ : злато чипка ткаенина 4.Techins : Везени 5.Ширина : 5152" ,120cm130cm 6.Име : Ourwin нето чипка ткаенина 7.Боја : Fushia розова,кралска сина,злато,јоргованот,бела,розова,единствена боја 8.MOQ : 5 метри по компјутери 9.Испорака : Од DHL / ФЕДЕКС / ТНТ / ПРОЗОРЦИ и др бесплатен превозот 10.Испорака време : во Рок од 5 работни дена откако ќе го добие исплата од Alipay...

DEN 1885.00 3696.00

1 / метар 2 боја мазна водат полиестер чипка

[ Ширина ] 2cm ( прирачник за мерење , мала грешка )【Бои : Бела, Црна[Материјал] полиестер нишка[Апликации] облека , ракотворби, предмети за домаќинството, бебе облекаСовети : чипка повремено малку пропустот засолниште , прашина, lint , но не влијае на користењето, про ум , ве молиме внимателно да ги шут О ! Поради компјутерски монитори, камера агол, светлина и други фактори, изложби и фотографии ќе има одредена боја , боја За мерење во тешки про внимателно шут О , па како не, да предизвика непотребни проблеми , онлајн шопинг добрите и лошите страни, про рационално купувачи !започнетекрајот дворот дворот метар метар метар метар метар 0.33 / метар

DEN 16.00 31.20

DoreenBeads Бела Црна Имитација Бисер Лента Beaded Чипка Rhinestones Фустан, Здолниште Кеси Шапка Чорапи Applique За 0.9 м 1PC

COUNTACT НАСМожете да Контактирате со Оставање на Порака , Трговија со датотеки, или email .Ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори во рок од 24 часа ...

DEN 123.00 170.88