• Ново
10pcs од 2,5 mm x 1000mm Pultruded Плоштадот Солидна Карбонски Влакна Род

10pcs од 2,5 mm x 1000mm Pultruded Плоштадот Солидна Карбонски Влакна Род

DEN 720.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


10pcs од 2,5 mm x 1000mm Pultruded Плоштадот Солидна Карбонски Влакна Род
Надвор Плоштадот : 2.5 mm ( 0.098" )
Должина : 1000mm /еез
Тежина : 9.5 грам/еез Прибл
Супериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р/Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .
"Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р/Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R/C модел експо во Кина ), секоја година . Ние би можеле да понудат не само на карбонски влакна Род ,Цевка ,Ленти ,Ламинатни ,но исто така и други суровини ,реновиран-дизајн на производи, како и технологија за размена .
( Сликата е за illustartion како Квадратни Цевки можат да доаѓаат во различни големини )
Примена
- Сите itmes имаат стекнато Ro HS , 6 P Тест за сертификација .
- Супериорен квалитет и исклучително мазна завршница .
- Направен од висока затегнувачка и modulus еднонасочно карбонски влакна (Toray) врз основа на винил-естер смола(Епоксидна достапни на барање) .
- Карактеристика ,Висока јачина ,мала тежина ,Низок коефициент на експанзија ,погоден за носене ,Корозија-отпорни,топлина-отпор ,рендгенска проницаемост
- Овие јаглерод прачки се идеален за Р/Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, Spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл . Олово Време, Ние може да се испрати во рок од 7 дена обично . Најдолг олово време е не повеќе од 20 дена . Голема Цел За голема цел , ве молиме да се напомене и се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст .
Превозот
- Испорака низ целиот свет на располагање.
- Превозот ќе бидат направени во 8 дена (исклучи satuarday, недела и јавни празници).
- Item(s) ќе се провери внимателно пред породувањето.
- Точка(а), ќе бидат спакувани во многу добра состојба.
- Item(s) ќе биде прогласен како ПОДАРОК.
- Прогласување на пониска вредност може да биде направена по барање.
- Откако уплата е потврдена, ние ќе ве извести и организира испорака во 1-2 дена.
- Испорака обично трае околу 5-10days. Тоа зависи од тоа која област се.
- Ќе бидете известени преку е-маил со сите ажурирања.
Slaes во странство
- Источна Европа
- Северна Америка ,Јужна Америка
- Среден Исток/Африка
- Азија
- Во Западна Европа
- Австралија
Плаќање и цел ( Многу важно )
Ако не можете да се плаќа преку Alipay ,ве молиме не двоумете се да conatct нас
Ако сакате да ја нарачате и големини заедно ( Кол. Должина итн ), ве молиме не двоумете се да conatct ни За големи количини цел , ве молиме не двоумете се да conatct ни за попуст

Особините

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
НАЈДОБРИ ЈАГЛЕРОД
Примена:
R/C Хоби Модел,Змејот,Здравствен,Спортски,Зграда ,Едрење,Индустрија итн
Карактеристично:
Мала тежина ,Висока јачина
Материјал:
Карбонски Влакна Roving Заеднички со Висок Степен на Смола
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Купувачите избираат и

10pcs/многу Најлон Пластични Гром Рака Палецот Завртка M4 M5 M6 За РК Авионски Лет Модел

Достапни големина се М4 L30and M6 L50,М5 не е сега на располагањеНапомена : Нашата болт е БС (British Standard), тие не се погодни за Метрички Ореви10pcs / многу Најлон Пластични Гром Рака Палецот Завртка M4 M5 M6 За РК Авионски Лет МоделСпецификации : Тип : Најлон заврткиБоја : БелаФакултативна Големина На : М4*L 30ммM6*L50mmКоличина : 10pcsПовеќе ПроизводиИспорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

DEN 52.00 73.44

F18471 Ublox M8N GPS Компас Модул за NAZA M V2 ЛАЈТ Лет Контролер Одбор

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно...

DEN 995.00 1117.44

10pcs 4S1P 14.8 v РК Lipo Батеријата Рамнотежа Полначот JST-XH Конектор Адаптер Приклучок 5Pin

4 S1 P 14.8 v РК Lipo Батеријата Рамнотежа Полначот JSTXH Конектор Адаптер Приклучок 5 Pin Спецификација : Материјал : Пластични + силика гел Должина на : 20cm 10 Компјутери батеријата приклучок со жица и 10 Компјутери приклучок без жица за полначот 4 мобилен 14.8 v Lipo батеријата биланс на приклучокот на полначот, со #26 жица за подобро спроведување Нето Тежина : 34g Пакет Содржина : Батерија приклучок со жица*100 Батерија приклучок без жица*100 Модел : 00042095000036

DEN 223.00 239.52

2 парчиња 3K Сјајни Карбонски Влакна Цевка 16x14x500mm За РК Авион Крилја Конектор Цевка

2 парчиња 3 K Сјајни Карбонски Влакна Цевка 16x14x500mm За РК Авион Крилја Конектор ЦевкаСпецификации : 100% Сосема НовДолжина : 500mmНадворешниот Дијаметар : 16mmВнатрешен Дијаметар : 14mmМатеријал : 100% 3 K Чист Јаглерод ВлакнаСе користи за Multicopter ,авион крилја конектор цевка, итн.Пакетот Вклучува : 2 парчиња x 16mm*14mm*500mm карбонски влакна цевка

DEN 721.44

2 парчиња /многу 2.5/63.5 mm РК Авион СТП тркала со Кол-Кастинг Алуминиум Центар w/ Завртка

2 ПАРЧИЊА 2.5" / 63.5 mm РК Авион СТП тркала со КолКастинг Алуминиум Центар w / ЗаврткаГолемина : 2.5" / 63.5 mmДупка со дијаметар од(Д3) : 4mmКоличина : 1 Пар 2.5 " СТП ТркалаНие, исто така, имаат големина од 1,5"4.5" контактирајте не за цена.

DEN 455.52

1 Пар 5.8 G Omindirectional Печурки Антена за Auido Видео Tx 3 лист & Rx 4 лист (Fatshark сличен квалитет)

Опис : Точка Име : 5.8 GHz Антенски Приклучок : SMA Машки (внатрешната игла) / RPSMA(внатрешно дупка) Случај големина : 33.5 m(w) 16mm(h) RX антена : 4 лист TX антена : 3 лист RX антена тежина : 14g TX антена тежина : 12.9 gКарактеристики : Хард случај комплет ќе го заштити вашиот антени.Флексибилен кабел обезбедува лесен за позиционирање за оптимални перформанси.Флексибилен кабел може да биде свиткана во 90deg агол за очила со хоризонтална SMA, RPSMA излези.Пакет листата : 1 * Антени X 2 парчиња (испрати страна на вашиот избор)

DEN 607.20

Ultracote Покривање Филм за Радио Контрола на Авион Германија Oracover Monokote / LX 60cm*100cm 38 Бои да се Избере

Ultracote Покривање за Радио Контрола на Авион Германија Oracover 60cm*100cm 38 бои да се избереДимензии : 60cm*100cm(Може да се направи било колку сакате ,ве молиме ни email за цена.)имаме следниве бои за избор ,pls забелешка за нас која боја бројот што ќе се избередостапни бои : 010,071,091,023, 033,052,040,055,060,011,043,053

DEN 546.72

Toptan 1 adet DC5V 1 S РК Lityum Pil Kompakt Denge3.7 v

DC5 V 1 S РК Lityum Pil Kompakt Denge arjaçklama : giri gerilimi : DC 5.0 Volarak çk gerilimi : 4.2 V ± 5%çk Akm : 350 MA410 MAar arj korumasters polarite korumasar scaklk otomatik akm düzenleme : oradauygulanabilir modeller : Genel piyasa küçük kel fi 3.7 V lityum pilbirçok modelleri Hubsan Syma UDI FY JXD пет dier uygulanabilirdestek Modeli : Hubsan : H107, H107 L, H107 C, H107 DWltoys : V977, V930, V202, V252, V939, V933, V955UDI : U816, U816 A, U830JXD : 385,388,392Syma : Х5, X5 CFY : FY310, FY310 BYIZHAN : X4JJRC : 1000 A, 1000 B, 5000DFD : F180Стр ackage dahil : 100% Marka Јени 1 x Х5 arjnakliye : öeler tüm dünyada ülkelere gönderilecektir, RUSYA HARIÇ (LCACS Рус Пост tarafndan etkileyecek oldu, yani yerel posta datm hizmetleri (ЕМС dahil) birçok kez gecikecek) tüm ülkelere nakliye maliyetleri ayndr...

DEN 116.00 124.32

РК Тело Школка Крило за 1/8 Скала HSP Himoto Redcat HPI Трки 4WD Електрични / Nitro Power Off Road Кабриолет Truggy Автомобили

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Крило Пакет се вклучуваат : 1 Парче ( Боја опција ) Компатибилен со : 1 / 8 Скала РК Off Road Кабриолет Truggy Функција : 100% Нов и висок квалитет, Направени од високо квалитетни Пластични Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашања Бојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и СледењеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

DEN 163.20

1pc 3х3.18mm/4x4mm Нерѓосувачки Челик Универзална Заеднички За FT011 FT012 RC Модел Брод Вратило Приклучок за Спојување Cardan Заеднички

1pc 3х3.18mm / 4x4mm Нерѓосувачки Челик Универзална Заеднички За FT011 FT012 RC Модел Брод Вратило Приклучок за Спојување Cardan Заеднички Спецификации : Материјал : не ' рѓосувачки челик 3х3.18mm(за FT012) Должина на : 37mm Внатрешен Дијаметар(Поврзете Со Моторни Вратило Страна) : 3.18 мм Внатрешен Дијаметар(Поврзете Со Тешко Вратило Страна) : 3мм 4x4mm(за FT011) Должина на : 43mm Внатрешен Дијаметар(Поврзете Со Моторни Вратило Страна) : 4mm Внатрешен Дијаметар(Поврзете Со Тешко Вратило Страна) : 4mm Пакетот вклучува : 1 x универзални заеднички(како боја слика show)

DEN 354.72

CNC Алуминиум Z30 V2 30мм Цевка Рака Виткање Конектор за Заштита на Растенијата UAV Multicopter

Z30 погоден за 30мм Цевка 5 степен натопи агол да помогне да се зголеми стабилноста 5 степен / 0 степен optonal Пролет Тип Automatic, леснотија и s imple да го користите! DIY е потребно! погоден за Quadcopter / Hexacopter / OctacopterОписи : Материјал : алуминиум легураМодел : Z30 V2Боја : ЦрнаТежина : околу 116 gКоличина : 1

DEN 1435.20

FPV 5.8 G антена Директно Форма внатрешна Дупка Mashroom 5.8 Ghz Антени Сет За RC Хеликоптер ZMR250 QAV280 QAV250 Висок Квалитет

За Boscam предавателот и приемникот 5.8 GHz Облак Дух Кружни Поларизирана Антена го Поставите RPSMA за Quadcopter FPV АнтенскиКомпатибилен со предавател.Со внатрешен понесе.Со добар перформанс како пренос антена.Мин SWR : 1.2Стекнат : ~1dbiНасока : СитеКомпатибилен со видео предавател.TX 5.8 G SWR Спецификации : Пакет големина : 11.3 * 8.6 * 4cm / 4.4 * 3.4 * 1.6 воПакет тежина : 58g / 2.0 мл1 x RX Антена1 x TX Антена1...

DEN 287.52

Функција panel/DIY автомобил школка плоча/перфорирани пластична фолија/пластична плоча/експериментите материјали/quadcopter/рк/серво/fpv/g

големина : 120x75mm дебелина : 2,5 mm дупка : 2.1 мм За превозот : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус испорака метод не цел со информации за песната.јас само што обезбеди лево кина информации...

DEN 129.00 143.52

JMT Мотор Опрема Пакет 12pcs Во Вкупно DIY Модел Додатоци Технологија Мали Производство на Материјали во Микро-DC Мал Мотор

Моторни Опрема Пакет 12pcs Во Вкупно DIY Модел Додатоци Технологија Мали Производство на Материјали во МикроDC Мал Мотор Мотор опрема пакет (12), цените вклучува 12 мотор на мапата, и, исто така, испратени 12 вретено опрема...

DEN 145.00 157.44

Рк Автомобил Рк Бранеа Брзина Контролер Max 320A со Обратна, Кочница

320 A Бранеа Брзина Контролер за Рк Автомобил, Камион; Кога е поврзан со мотор, тоа е способен за снабдување до 320 Засилувачи (напред) е мала и моќна, која може да се користи за различни тип на автомобил...

DEN 341.00 370.56

P-51 90*160mm За ФМС 1400mm / 1.4 М P51 Mustang РК Слика Пилот

P51 90*160mm За ФМС 1400mm / 1.4 М Mustang РК Слика ПилотСпецификацијаГолемина : 90*160mmКоличина : 1pcAnswer : ___________________________ Note : Ние, исто така имаат тече тип,да дознаете во нашата продавница или само ни емејл.Ви благодариме.

DEN 523.68

02024 Разл.Опрема Заврши HSP Резервни Делови 1/10 RC Модел ЕЛЕКТРИЧНИ НИТРО Автомобили -ЦРВЕНА

Карактеристики : 100% Сосема НовДел Име : Раководител Еден начин Лежишта Комплетна ОпремаДел Број#02024Боја : Исто Како И Слики.Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика.Содржина : Како Слики

DEN 820.00 863.52

2 ПАРЧИЊА Легура Истражувачки Центар Превозникот Зглоб на Раката За Рк Модел на Автомобил 1/10 Himoto Голема Нога Чудовиште Камион E10Mtl E10Mt E10Bp Hopup Делови

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.

DEN 511.00 623.04

30pcs 8teeth дупка 2mm месинг опрема/моторот бакар опрема/DIY Играчка Додатоци/технологија модел делови/quadcopter/рк/серво/fpv/gimbal 82A

Modul: 0.5 заби : 8 надворешниот дијаметар : 4.9 mm висок : 5mm Вратило дупка : 1.97 (тесни одговара 2mm вратило) За превозот : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус испорака метод не цел со информации за песната.јас само што обезбеди лево кина информации...

DEN 228.00 239.52

4PCS 8inch Пропелер Заштита Покрие Fiberglass Anticollision За FPV РК Летало Quadcopter F330 F450 Q380 Рамка Резервни Делови

4 PCS 8inch Пропелер Заштита Покрие Fiberglass Anticollision За FPV РК Летало Quadcopter F330 F450 Q380 Рамка Резервни Делови ДодатоциОпис : 1.5 дебели Fiberglass материјал Користење на М3*8 завртка Заштита на вашиот летало во текот на висока брзина на летање 8in, погоден за F330 F450 Q380 рамкаПакет се вклучени : 4 PCs заштита маска + завртки.

DEN 406.56

8 Парчиња РК Автомобили Резервен Дел 8*4*3мм Топката Имајќи За РК Модел на Автомобил 1/10 Скала Kyosho Оптима 4WD Хоби Кабриолет Далечински Управувач Автомобил

8 Парчиња РК Автомобили Резервен Дел 8*4*3мм Топката Имајќи За РК Модел на Автомобил 1 / 10 Скала Kyosho Оптима 4 WD Хоби Кабриолет Далечински Управувач АвтомобилДобредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Топката Имајќи 8*4*3мм Пакет : 8 парчињаВе молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

DEN 139.20