• Ново
5pcs/многу 37Pins машки DB37 D-SUB DB-37 Адаптер сигнали Терминал Збег Одбор ROHS 2 ред

5pcs/многу 37Pins машки DB37 D-SUB DB-37 Адаптер сигнали Терминал Збег Одбор ROHS 2 ред

DEN 2186.88

Износот
Во форма достапна за нарачката


******************************************************
Повеќе детали :
5pcs/многу 37 Pins машки DB37 D-SUB DB-37 Адаптер
сигнали Терминал Збег Одбор ROHS 2 ред
************************************************
Слика :

Особините

Тип:
Додади На Картички
Бренд Име:
DEBROGLIE
Број На Модел На:
DB37 збег

Купувачите избираат и

Проширена Верзија Бела За IRON MAN LED Прозрачна НЕГОВИОТ Компјутер Главниот Кутија Вода за Ладење Графички Картички Поддржуваат Рамка на Екранот Картичка

Проширена Верзија Бела За IRON MAN LED Прозрачна НЕГОВИОТ Компјутер Главниот Кутија Вода за ладење Графички Картички Поддржуваат Рамка на Екранот Картичка​

DEN 966.00 1097.28

En-Лаборатории 2 Порти PCIE PCI-e да USB 3.0 Експанзија Картичка USB Хаб Контролер Express Картичка Адаптер за Десктоп PC w/ Molex 4 pin Моќ

Карактеристики : Додадете два USB 3.0 портови за десктоп компјутер преку PCI Express слот Чипсет : NEC u PD720202 Максимална трансфер го оценувате до 5 Gbps, до 10 пати на USB 2.0,Наназад компатибилен со USB2.0, USB1.1, USB1.0 Сила од страна на PCIe слот, но сепак вграден моќenhanced Molex 4 pin LP4 машки Интерфејс Поддршка USB hotplug функција во Согласност со PCIЕкспрес Спецификација Верзија 2.0; во Согласност со USB3.0 Super Speed спецификација верзија 1.0; во Согласност со x HCI спецификација верзија 1.0 Поддржува Windows XP / 2003 / Vista / win7 / win8 / 2003 / MAC10.8 погоре системи Specificaiton : Автобус Тип : PCI Express Тип Стандард : Профил (ЛП заградата вкл.) Чипсет : NEC u PD720202 Интерфејс : USB 3.0 Порт Тип и да го Оценувате : USB 3.0 5 Gbit / s Конектор Тип(s) 1 PCI Express x1 Машки Надворешни Пристаништа 2 USB ТипА (9 pin) USB 3.0 Женски Внатрешни Портови 1 Molex 4 pin Plug Packagen Содржина : 1 x PCI Express USB 3.0 картичка 1 x Возачот ЦД

DEN 571.00 671.52

16 Пристаништа RS-232 PCI Express контролер PCIe картичка во мулти Сериски DB9 Пристаништа конвертор за Индустриска автоматизација XR17V358 Чипсет

Plug and play,автоматски доделува IRQ и I / O адреса, PCI E на 16 сериски на експанзија картичкаПоддржува PCIE I / П споделувањеДостапни за промена на пристаништето на нови сериски интерфејс картичкаPCIe 2.0 Генералот 1 во согласност x1 Линк, dual симплекс, 2.5 Gbps во секоја насока Проширување автобус интерфејс До 25 Mbps сериски податоци го оценувате 16 мултицел влезови / излези (MPIOs) 16битни општа намена тајмер / counte Sleep mode со будење Индикатор за температурата на работа опсег : (40 °C до +85 °C) 16x Сериски (16 S) Модел Поддржува 16 независни 9пински RS232 Сериски порти 256бајтен TX и RX FIFOs Програмабилни TX и RX Предизвика Нивоа TX / RX FIFO Ниво Шалтери Фракционо baud rate генератор Автоматско RTS / CTS или DTR / НСД хардвер проток контрола со програмабилни hysteresis Автоматско Xon / Xoff софтвер за контрола на протокот Multidrop со Авто Адреса Откривање Инфраред (Ir DA 1.1) податоци енкодер / декодер Пакет со две 8port (DB9) фанout cableСе применува Спектар Индустриска автоматизација Моќ за контрола на комуникација ПОС системот за Статистика автоматизацијаСистем поддржан од : DOS, Windows 8.1, Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Сервер 20032008 32 / 64bit, Linux & Mac OS / X 10.5 оперативен системPCIe Картичка X 1DB62 да DB9 Фанout Cable X 230пински IDE Кабел x1Возачот ЦД X 1Општиот прирачник X 1Целосна Поставување :

DEN 22800.00 23999.52

адаптер картичка 7+17 PIN 64G 128G 256G 512G М. 2 NGFF SSD за 2012 MacBook Air A1465 A1466 MD223 MD224 MD231 MD232 8+18pin

Карактеристики : 1 : производ само поддршка 2012 верзија Apple Mac Book Air модел е A1465 A1466 (MD223 MD224 MD231 MD232).2 : брзина и други својства не се менува,само форма конверзија интерфејс.3 : Адаптер картичка + М...

DEN 465.60

М. 2 NVMe SSD NGFF ДА PCIE X4 адаптер М Клучни Б Key dual интерфејс картичка Suppor PCI Express 3.0 x4 2230-22110 Сите Големина м.2

АпликацииПредност лесно може да се стави М Клучни м.2 NGFF SSD (PCIE спецификација) и Б Копче(SATA интерфејс) во десктоп користење.Функција : PCI express 4x 3.0Поддршка М клучни М...

DEN 705.60

PCI-Express до 2 Портовите RS232 Сериски Картичка RS-232 DB9 COM Адаптер WCH 382L Чипсет

Виски Пумпа Kylie Оружје Инструменти Светилник Во Прав Chancery2 Порт RS232 Сериски PCIE Експанзија Картичка RS232 DB9 COM Адаптер WCH 382 L ЧипсетОколу Опис : 100% Сосема Нов И Висок квалитет.WCH 382 L Чипсет (FGEMT06 B)СпецификацииВОВЕДНа PCIЕкспрес I / O картичка користи најновата PCIЕкспрес интерфејс како проширување автобус, на стандарден интерфејс на која најчестите PC desktop систем во пазарот е широко се користи...

DEN 911.52

PCI-e да Б + M Копчето М. 2 SSD SATA 3.0 Вози картичка Десктоп PCI Express Б Копче NGFF SSD SATA 6Gbps адаптер со Низок Профил, Заградата

Функција : 100% Сосема нов и висок квалитет! Се поврзува една Б копче NGFF SSD и еден SATA 3.0 HDD / SSD во исто време Во согласност со PCI Express М...

DEN 881.00 927.84

Проширена Верзија Бела За msi ИГРИ LED Прозрачна Компјутер Главниот Кутија Вода за ладење Графички Картички Поддржуваат Рамка на Екранот Картичка НЕГОВАТА

Проширена Верзија Бела За msi ИГРИ LED Прозрачна Компјутер Главниот Кутија Вода за ладење Графички Картички Поддржуваат Рамка на Екранот Картичка НЕГОВАТА​

DEN 966.00 1097.28

бесплатен превозот оригинални GTX 770 што бараат GTX770M MS-1W0B1 3G DDR5 VGA графичка Видео Картичка ОДБОР за GT60 GT70 GT780 CR660 N14E-ГШ-А1 тест

проверете производот слика со оригиналниот објект јасно ,потврди тие се истидобар пакет : shippment : Повратни информации : 1.Ако сте среќни со делови сте го купиле, ве молиме да се земе еден миг да ни даде добар фидбек...

DEN 11081.00 11664.00

40-Pin 3.5 IDE Женски SATA 7+15Pin 22-Пински Машки 20330 Чипсет Адаптер Конвертор Хард Диск Конектор PATA ДА SATA Картичка

40Pin 3.5" IDE Женски SATA 7+15 Pin 22Пински Машки 20330 Чипсет Адаптер Конвертор Хард Диск Конектор PATA ДА SATA КартичкаОколу Опис : Функција : 100% Сосема нов и Висок квалитет!Адаптер претвора вашиот 40pin HDD да Sata конектор.Се конвертира паралелно АТА да Сериски SATAКомпатибилен со SATA 1.0 / 2.0 / 3.0Одговара за 40pin IDE уред,како што 3.5 IDE,CDROM,CDRW и слично.Поддршка АТА 100 / 133Во согласност со Serial ATA спецификацијаЦелосно plug and play,без диск потребни.Големина(L*W) : 60mm*22mm(прибл.)Поддршка WIN XP / WIN7 / WIN8 32bit / 64bitНе подржува топла swap.Компатибилен За Windows 98 / 98 SE / ME / 2000 / XP / Win 7 32bit / 64bitВие ќе добиете : 1 x 3.5" IDE да SATA HDD Адаптер1 x 4 Pin Моќ Кабел ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

DEN 196.32

MCS9904 Чипсет PCI Express 4 сериски порти rs232 db9 PCIe контролер картичка со фан излез

КарактеристикиВо согласност со PCI Express База Спецификација 1.1.Поддржува x1, x2, x4, x8, x16 (линиско) PCI Express Bконектор копчиња.Поддршка 4 x UART сериски портиВграденво 16 C950 компатибилен UART128bype длабоко се пренесува на / примање FIFOsТрансфер на податоци го оценувате до 230400bpsФакултативна RS232 сигнал или излезна да сериски уредPlugnИгра, I / O адреса и IRQ доделена од страна на biosот.Системски ПобарувањаWindows98 / 98e / МИWindows 32bit 2000 / XP / 2003 Server / Vista / 7 & Windows 64bit XP / 2003 Server / Vista / 7 / 8Linux Кернелот 2.4 & 2.6Еден достапни PCI Express слотПакет Содржина1.1 x Напојува преку RS232 4Port PCIe Картичка2.1 x Возачот ЦД3.1 x Упатство4.1 x сериски кабел

DEN 1593.60

SATA 3.0 М. 2 Б Копче слот SSD PCI-e Картичка SATA III 6Gbps HDD М. 2 Б & М Клучни SSD за PCI Express картичка со Низок Профил, Заградата ASM1061

Добредојдовте на нашата Продавница!Функција : 100% Сосема нов и висок квалитет! Се поврзува една Б копче NGFF SSD и еден SATA 3.0 HDD / SSD во исто време...

DEN 2290.00 2544.00

оригиналниот G750JW HDD хард диск одбор G750JW_HDD ОДБОР тест добар бесплатен превозот

проверете производот слика со оригиналниот објект јасно ,потврди тие се истидобар пакет : shippment : Повратни информации : 1.Ако сте среќни со делови сте го купиле, ве молиме да се земе еден миг да ни даде добар фидбек...

DEN 1733.00 1824.00

оригиналниот лаптоп X455L X455LD USB ОДБОР X455LD IO ОДБОР тест добар бесплатен превозот

проверете производот слика со оригиналниот објект јасно ,потврди тие се истидобар пакет : shippment : Повратни информации : 1.Ако сте среќни со делови сте го купиле, ве молиме да се земе еден миг да ни даде добар фидбек...

DEN 888.00

оригиналната За Nexus 7 ME571KL полначот и USB допир одбор за контрола ME571KL_SB РЕВ 1.4 60NK0090-SU1030 тест добар бесплатен превозот

проверете производот слика со оригиналниот објект јасно ,потврди тие се истидобар пакет : shippment : Повратни информации : 1.Ако сте среќни со делови сте го купиле, ве молиме да се земе еден миг да ни даде добар фидбек...

DEN 2736.00 2880.00

оригиналниот U55GT USB одбор QP78 U55GTSUB тест добар бесплатен превозот

проверете производот слика со оригиналниот објект јасно ,потврди тие се истидобар пакет : shippment : Повратни информации : 1.Ако сте среќни со делови сте го купиле, ве молиме да се земе еден миг да ни даде добар фидбек...

DEN 1596.00 1680.00

PCI-e да Надворешни 3 порти USB 3.0+ RJ45 Gigabit Ethernet Мрежна картичка USB3.0 + 1000M LAN Комбо PCI express картичка

Добредојдовте на нашата Продавница!3 ports USB 3.0+ RJ45 портата Хибрид PCI Express Контролер Картичката поддржува сите постоечки USB уреди и RJ45 уред.Чипсет : VLI VL805 + Realtek RTL8153...

DEN 904.00 951.84