• Ново
12V 7А 84W DC Адаптер за Напојување со 8 начини за видео надзор Безбедносна Камера DVR Комплет

12V 7А 84W DC Адаптер за Напојување со 8 начини за видео надзор Безбедносна Камера DVR Комплет

DEN 1024.32

Износот
Во форма достапна за нарачката


Вовед :
АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100-240 V 50/60 Hz
Излез 12 V DC 7А Терминал Врска
До 8 поддржани Камери Карактеристики :
Поддршка до 8 Камери
8 безбедносни камери може да се напојува истовремено
Едноставен за инсталација и употреба АУ Приклучок
Објектот Вклучуваат :
1 x 12 V 7А 84 W DC Адаптер за Напојување со 8 начини за видео надзор Безбедносна Камера DVR Комплет

Особините

Број На Модел На:
EP-POW12V7A8P
Бренд Име:
EFOSE

Купувачите избираат и

12V 5A DC Универзална Регулирани Напојување за Камера/LED

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 Vтекст фреквенција : 4763 HzПомала потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасностКраток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштитаАвтообнова по заштитаДизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизностИзлезна моќност : 12 V 5 AОбјектот Вклучува : 1 x DC 12 V 5 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 140.64

10/100 60W Една Порта Рое Инјектор. Поддршка LT Рое++ висока моќност стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af/ IEEE 802.3 на

Карактеристики◆Снабдување со моќност до 5 класи Ethernet мрежа камери за надзор◆2x 10 / 100 Mbps RJ45 порти◆Поддршка мрежна порта, молњадоказ моќност порта (секундарна молња заштита)◆Рое напојување метод : 4 / 5(+),7 / 8() или 1 / 2(+),3 / 6()◆Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE802.3af стандард и IEEE802.3at стандард◆Еден Рое порта излезна моќност е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 W◆Нема фанови, физичко ладење, мали и претенциозност, без бучава дизајн, погоден за десктоп или ѕидФизичка Конекција РеференцаСо Нарачување ИнформацииПроизвод Модел : ONVPSE3401Опис на производот : Еден port 10 / 100 60 W Рое инјектор, висока моќност Рое, поддржува LT Рое++ стандард и компатибилен со IEEE802.3af / IEEE802.3at стандард, на излезна моќност на секоја порта е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 WСо нарачување Забелешка : default напојување е среден век, може да се прилагоди крајот векДодатоци во Пакет : Пакување Листа10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор(ONVPSE3401)Производ ЕкранотТехнички параметар листа Име на Производ 10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор Модел ONVPSE3401 Конектор Тип Во : 1x10 / 100 Mbps RJ45 портата; Излез : 2x 10 / 100 Mbps RJ45 пристаништа Мрежа Медиуми 10 BASET : Cat5 UTP(≤100); 100 BASETX : Cat5 или повеќе UTP(≤100) MTBF 190,000 часа (околу 21 години) Мрежни Протоколи IEEE 802.3 јас; 10 BASET IEEE 802.3 u; 100 BASETX IEEE 802.3 x Проток Контрола на IEEE 802.1 ab 1000 BASET; IEEE 802.1 болест DTE Моќ преку MDI LED Дисплеј По работен статус Моќност DC Во 52 V 2.15 НА Рое Порта Моќност Единствен Рое Порта Излезна Моќност : 60 W; Toal уред : 75 W Рое Стандард Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af / IEEE 802.3 во Работната Средина Работна Температура : 0°~ 55°C, Температура на Чување : 20°~ 75°C Сертификација CE знак, комерцијални, Делот 15 од FCC Класа B, Ro HS Производ Големина Dxšxv : 80 x 76 x 25мм Гаранција 1 година гаранција (3 години за адаптер)

DEN 2173.44

12V 2A 24W Напојување Возачот Конвертор Лента Светлина 220V 110V DC Универзална Регулирани Префрлување за видео надзор Камерата/LED/Следат

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 12 V 2 A Големина : 85mm x58mm x32mmОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 2 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 129.60

Мало DC 12V 5A 60W LED Напојување Полнач за 5050/3528 SMD LED Светло или LCD Монитор видео надзор 3 години гаранција

1.100% Сосема нов 100 V 240 V AC да за DC Адаптер за Полнач2.За 5050 / 3528 SMD LED Светло или LCD Монитор или системи за видео надзор3.Текст : 100 V240 V 50 / 60 Hz4.Излез : За DC 12 V 5 A 60 W5.Од стави џек адаптер големина : 5.5 мм x 2.52.1 mm Компатибилен6.На адаптери за Конектори внатрешноста на позитивниот (+) надвор негативниот ()7.Напојување со LED индикатор8.Должина на кабел : За 110 CM1 X 12 V 5 A Напојување Адаптер Трансформатор (вклучени се и моќ линија приклучок)Забелешка : Ако треба ни ги прогласи ниска вредност на фактура за царина, pls ни остави порака и да ни каже колку тоа е подобро за вашата нарачка, ви благодариме за вашата соработка.Ние ќе ви ја испратиме стоката надвор во рок од 7 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.Во моментов, речиси сите производи во нашата продавница се бесплатен превозот...

DEN 331.00 570.24

4PCS Безбедносен видео надзор на Видео Камерата Ѕид Монтирање на Плафон Метал 360 Gimbal заградата

Објектот Вклучуваат : 4 X Ѕид Монтирање Заградата за видео надзор Камера4 X Додатоци (3* завртки, 1* клуч).Спецификација : Метална конструкција Висина : 9.5 cm приближно База дијаметар : 8.6 cm приближно Имајќи Тежина Max да 2 KG Вртливата 360 степени Тежина : 93g / ЕЕЗ

DEN 506.40

Dahua Вода-доказ Делница Кутија Уредни & Интегриран дизајн Алуминиум IP66 делница кутија камера заградата PFA130-E

Оваа стапка е само применливи за Dahua Камери, со цел нека заградата подобро појавување на вашата камера, ве молиме обратете се до Dahua официјалната вебстраница за да се провери дали протезата се совпаѓаат со вашето камера,така што ќе може да одговараат совршено.ви благодариме~Ако ви треба било каква помош,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме~Функција>Уредни & Интегриран дизајн>Материјал : Алуминиум>IP66 делница кутијаСпецификација Модел DHPFA130E Општи Материјал Алуминиум Димензија Φ124mmx41mm(φ4.88"x1.61") Цевка тема G3 / 4" Тежина 0.35 kg(0.77 lb) Товарот 3.0 kg(6.61 lb) Бела Боја Заштита IP66 температурата на работа 40ºC ~60ºC(40°~+140°) Влажност

DEN 753.00 792.00

НИ АУ велика БРИТАНИЈА ЕУ 12V 5A DC Адаптер за Напојување 1 до 8 Splitter Кабел за видео надзор за Безбедност DVR Камера Бесплатен Превозот

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 5 A Терминал ВрскаДо 8 поддржани Камери Карактеристики : Поддршка до 8 Камери8 безбедносни камери може да се напојува истовременоЕдноставен за инсталација и употреба на ЕУ ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 8начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 5 A Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување

DEN 675.84

12V2A адаптер, 12V2000mA напојување, 12V 2A AC/DC адаптер за напојување, AC 100-240V влезен напон, Слободен брод

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 12 V DC 2000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2.1 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 2 A Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 280.32

12V1A AC да DC Мини Адаптер за Непрекинато Напојување ПРОЗОРЦИ Обезбеди Итни Моќ Бекап за видео надзор Камера со Батерија Изградена-во

Производ Концепт и Примена : адаптер и мини ups 2 во 1 е антипренапони онлајн моќ DC трансформатор = AC да DC мини ПРОЗОРЦИ Адаптер (Трансформатор).тоа е DC ПРОЗОРЦИ Адаптер дизајниран да овозможи итни моќ бекап на сите видови на DC моќност опрема како што се рутери, модеми, settop box, VOIP телефонски системи, систем за надзор, алармен систем и за многу критична телекомуникациска опрема...

DEN 1176.00 1238.40

5.5 x 2.1 mm 1 Женски 2 Машки AC DC Напојување Кабел Splitter За видео надзор LED Лента трговија на Големо

Карактеристики : ВАШИНГТОН "Y" Pigtail дозволува до ДВЕ безбедносна камера конекции за да еден адаптер.АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 2Спецификации : Се користи за било 2.1 mm машки DC адаптер за напојување1 DC Женски 2.1 mm Барел Врска2 DC машки 2.1 mm Барел ВрскиПриклучокот Дијаметар : 5.5 мм надворешното, внатрешното 2.1 mmДолжина : 18 инчи долго.Објектот Вклучува : 1 X 1 До 2 CCTV 2начин на Напојување Splitter Кабел

DEN 19.68

Home Security видео надзор Видео Камера Ѕид Монтирање на Плафон Метал 360 Gimbal заградата

Објектот Вклучуваат : 1 x Ѕид Монтирање Заградата за видео надзор Камера1 x Додатоци (3* завртки, 1* клуч)Спецификација : Метална конструкција Висина : 9.5 cm приближно База дијаметар : 8.6 cm приближно Имајќи Тежина Max да 2 KG Вртливата 360 степени Тежина : 93g

DEN 143.04

4 Port РОЕ Инјектор Моќ Над Ethernet Пасивни Адаптер 802.3 на за IP Камера

Опис : Оваа 100 802.3 на Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 100 802.3 на Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 3386.40

Рое Инјектор Беа 25,5 W Моќ Над Ethernet Адаптер за 802.3 на IP Камера Wlan АП

Опис : Оваа 100 РОЕ Инјектор(DC), исто така наречен Power over Ethernet midspans уреди, на 100 РОЕ Инјектор(DC) вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 823.20

24V 5A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување за видео надзор Камерата/Monitor/LED

Спецификации : влезен напон : 110 VI220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 24 V 5 A Димензија : 199*98*42mmОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 5 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 403.20

Home Security 24V 1А AC / DC адаптер за Напојување 2,5 mm x 5.5 мм Совет Центар

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 24 V DC 1000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2,5 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 1А Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 259.20

9CH AC до 12V DC 15A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

Спецификација : Влезен Напон : AC100~120 V, AC220~240 V Излез Тековната : 9 x 1500m A спои места Излезна Моќност : 180 W 15 Amp Димензија (mm) : 235(L)x205(W)x55(H)Објектот Вклучува : 1 X 9 CH AC до 12 V DC 15 A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

DEN 940.80

DC 12V 3А Напојување Адаптер +4 Сплит Моќ Кабел за видео надзор Безбедносна Камера DVR

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 4 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 3А Терминал ВрскаДо 4 Камери поддржани Карактеристики : Поддршка до 4 Камери4 безбедносни камери може да се напојува истовременоЛесно да се инсталира и користи НИ Приклучок Или ЕУ Приклучок Или АУ Приклучок или велика БРИТАНИЈА ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 4начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 3А Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување

DEN 562.56

DC 12V 5A Напојување Адаптер +4 Сплит Моќ Кабел за видео надзор Безбедносна Камера Полнење

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 4 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 5 A Терминал ВрскаДо 4 Камери поддржани Карактеристики : Поддршка до 4 Камери4 безбедносни камери може да се напојува истовременоЛесно да се инсталира и користи НИ Приклучок Или ЕУ Приклучок Или АУ Приклучок или велика БРИТАНИЈА ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 4начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 5 A Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување

DEN 693.60

4PCS 12V DC 1А (1000ma) Адаптер за Напојување CCTV Камери / LED Систем

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 12 V DC 1000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2.1 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 4 x DC 12 V 1А Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера

DEN 607.20