• Ново
DC 12V 1А Напојување Адаптер АУ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера

DC 12V 1А Напојување Адаптер АУ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера

DEN 295.20

Износот
Во форма достапна за нарачката


Спецификација :
-Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот(-)
- Текст : AC 100~240 V 50/60 Hz
- Излез : 12 V DC 1000m A
- Приклучок :
- OD : 5.5 мм
- ID : 2.1 mm
- Приклучок Тип : АУ приклучок
Објектот Вклучуваат :
1 X DC 12 V 1А Напојување Адаптер АУ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера
.

Особините

Бренд Име:
EFOSE
Број На Модел На:
EP-POW12V1A

Купувачите избираат и

Dahua Вода-доказ Делница Кутија Уредни & Интегриран дизајн Алуминиум IP66 делница кутија камера заградата PFA130-E

Оваа стапка е само применливи за Dahua Камери, со цел нека заградата подобро појавување на вашата камера, ве молиме обратете се до Dahua официјалната вебстраница за да се провери дали протезата се совпаѓаат со вашето камера,така што ќе може да одговараат совршено.ви благодариме~Ако ви треба било каква помош,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме~Функција>Уредни & Интегриран дизајн>Материјал : Алуминиум>IP66 делница кутијаСпецификација Модел DHPFA130E Општи Материјал Алуминиум Димензија Φ124mmx41mm(φ4.88"x1.61") Цевка тема G3 / 4" Тежина 0.35 kg(0.77 lb) Товарот 3.0 kg(6.61 lb) Бела Боја Заштита IP66 температурата на работа 40ºC ~60ºC(40°~+140°) Влажност

DEN 753.00 792.00

4 Port РОЕ Инјектор Моќ Над Ethernet Пасивни Адаптер 802.3 на за IP Камера

Опис : Оваа 100 802.3 на Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 100 802.3 на Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 3386.40

DC 12V 5A Напојување Адаптер +4 Сплит Моќ Кабел за видео надзор Безбедносна Камера Полнење

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 4 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 5 A Терминал ВрскаДо 4 Камери поддржани Карактеристики : Поддршка до 4 Камери4 безбедносни камери може да се напојува истовременоЛесно да се инсталира и користи НИ Приклучок Или ЕУ Приклучок Или АУ Приклучок или велика БРИТАНИЈА ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 4начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 5 A Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување

DEN 693.60

AC 100-240V DC 12V 1А НИ Plug AC/DC адаптер за полнач Адаптер за видео надзор Камера

AC 100240 V DC 12 V 1А НИ Plug AC / DC адаптер за полнач Адаптер за видео надзор Камера100% сосема нов и висок квалитетВлез : 100240 V AC 50 / 60 HzИзлез : 12 V DC 1А (1000m A)Совршен за секој електронски производиТоа е дизајниран за Европски СпецификацијаОвој висок квалитет адаптер помага да се спаси повеќе од 80% енергија разменаСо ниска бран и бучава може да се концентрира на вашата работа или студирањеТоа е совршено компатибилни со вашиот уредОва Напојување е CCC и CE сертифицирана и одобренаКутија Големина : 10cm x 9cm x 3cm(L x W x H)Приклучокот горниот Дијаметар : 2.1 mm (внатрешен), 5.5 мм(надворешен)Боја : ЦрнаНИ приклучок за САД и КанадаPackege Вклучува : Напојување Адаптер X 1

DEN 160.00 168.00

Home Security видео надзор Видео Камера Ѕид Монтирање на Плафон Метал 360 Gimbal заградата

Објектот Вклучуваат : 1 x Ѕид Монтирање Заградата за видео надзор Камера1 x Додатоци (3* завртки, 1* клуч)Спецификација : Метална конструкција Висина : 9.5 cm приближно База дијаметар : 8.6 cm приближно Имајќи Тежина Max да 2 KG Вртливата 360 степени Тежина : 93g

DEN 143.04

4 Port Gigabit Моќ над Ethernet РОЕ Инјектор Пасивни Снабдување 802.3 болест 15.4 W

Опис : Оваа 4 Порти Gigabit Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 4 Порти Gigabit Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 4298.40

10/100 60W Една Порта Рое Инјектор. Поддршка LT Рое++ висока моќност стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af/ IEEE 802.3 на

Карактеристики◆Снабдување со моќност до 5 класи Ethernet мрежа камери за надзор◆2x 10 / 100 Mbps RJ45 порти◆Поддршка мрежна порта, молњадоказ моќност порта (секундарна молња заштита)◆Рое напојување метод : 4 / 5(+),7 / 8() или 1 / 2(+),3 / 6()◆Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE802.3af стандард и IEEE802.3at стандард◆Еден Рое порта излезна моќност е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 W◆Нема фанови, физичко ладење, мали и претенциозност, без бучава дизајн, погоден за десктоп или ѕидФизичка Конекција РеференцаСо Нарачување ИнформацииПроизвод Модел : ONVPSE3401Опис на производот : Еден port 10 / 100 60 W Рое инјектор, висока моќност Рое, поддржува LT Рое++ стандард и компатибилен со IEEE802.3af / IEEE802.3at стандард, на излезна моќност на секоја порта е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 WСо нарачување Забелешка : default напојување е среден век, може да се прилагоди крајот векДодатоци во Пакет : Пакување Листа10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор(ONVPSE3401)Производ ЕкранотТехнички параметар листа Име на Производ 10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор Модел ONVPSE3401 Конектор Тип Во : 1x10 / 100 Mbps RJ45 портата; Излез : 2x 10 / 100 Mbps RJ45 пристаништа Мрежа Медиуми 10 BASET : Cat5 UTP(≤100); 100 BASETX : Cat5 или повеќе UTP(≤100) MTBF 190,000 часа (околу 21 години) Мрежни Протоколи IEEE 802.3 јас; 10 BASET IEEE 802.3 u; 100 BASETX IEEE 802.3 x Проток Контрола на IEEE 802.1 ab 1000 BASET; IEEE 802.1 болест DTE Моќ преку MDI LED Дисплеј По работен статус Моќност DC Во 52 V 2.15 НА Рое Порта Моќност Единствен Рое Порта Излезна Моќност : 60 W; Toal уред : 75 W Рое Стандард Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af / IEEE 802.3 во Работната Средина Работна Температура : 0°~ 55°C, Температура на Чување : 20°~ 75°C Сертификација CE знак, комерцијални, Делот 15 од FCC Класа B, Ro HS Производ Големина Dxšxv : 80 x 76 x 25мм Гаранција 1 година гаранција (3 години за адаптер)

DEN 2173.44

Home Security 24V 1А AC / DC адаптер за Напојување 2,5 mm x 5.5 мм Совет Центар

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 24 V DC 1000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2,5 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 1А Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 259.20

12V2A адаптер, 12V2000mA напојување, 12V 2A AC/DC адаптер за напојување, AC 100-240V влезен напон, Слободен брод

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 12 V DC 2000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2.1 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 2 A Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 280.32

12V 2A 24W Напојување Возачот Конвертор Лента Светлина 220V 110V DC Универзална Регулирани Префрлување за видео надзор Камерата/LED/Следат

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 12 V 2 A Големина : 85mm x58mm x32mmОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 2 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 129.60

DC 12V 3А Напојување Адаптер +4 Сплит Моќ Кабел за видео надзор Безбедносна Камера DVR

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 4 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 3А Терминал ВрскаДо 4 Камери поддржани Карактеристики : Поддршка до 4 Камери4 безбедносни камери може да се напојува истовременоЛесно да се инсталира и користи НИ Приклучок Или ЕУ Приклучок Или АУ Приклучок или велика БРИТАНИЈА ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 4начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 3А Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување

DEN 562.56

9CH AC до 12V DC 15A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

Спецификација : Влезен Напон : AC100~120 V, AC220~240 V Излез Тековната : 9 x 1500m A спои места Излезна Моќност : 180 W 15 Amp Димензија (mm) : 235(L)x205(W)x55(H)Објектот Вклучува : 1 X 9 CH AC до 12 V DC 15 A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

DEN 940.80

Системи за видео надзор НАПОЈУВАЊЕ DC АДАПТЕР 24V 4А-За PTZ Купола Камерата/DVR/NVR

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 24 V DC 4000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2,5 mm Приклучок Тип : НИ plug / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА прилагодениОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 4ААдаптер за Напојување НИ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 929.28

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни Цилиндри

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни ЦилиндриГолемина на : Ве молиме Забелешка : Ова е цената за 2 пакет, секој пакет вклучува 20pcs бакарен цилиндар.Други спецификации можете да контактирате со насM2 X 3+3 4+3 5+3 6+3 7+3 8+3 9+3 10+3 11+3 12+3 13+3 14+3 15+3 16+3 17+3 18+3 19+3..М2*3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ..

DEN 153.60

4PCS Безбедносен видео надзор на Видео Камерата Ѕид Монтирање на Плафон Метал 360 Gimbal заградата

Објектот Вклучуваат : 4 X Ѕид Монтирање Заградата за видео надзор Камера4 X Додатоци (3* завртки, 1* клуч).Спецификација : Метална конструкција Висина : 9.5 cm приближно База дијаметар : 8.6 cm приближно Имајќи Тежина Max да 2 KG Вртливата 360 степени Тежина : 93g / ЕЕЗ

DEN 506.40

2 ПАРЧИЊА АУ Приклучок 12V 5A AC/DC Адаптер за Напојување 8 Порта Splitter Pigtail за видео надзор

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 5 A Терминал ВрскаДо 8 поддржани Камери Карактеристики : Поддршка до 8 Камери8 безбедносни камери може да се напојува истовременоЕдноставен за инсталација и употреба АУ ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 2x видео надзор 8начин на Напојување Splitter Кабел2 x 12 V / 5 A Адаптер2 x AC Кабелот за Напојување

DEN 1135.68

DC 12V 5A Напојување Адаптер +4 Сплит Моќ Кабел за видео надзор Безбедносна Камера DVR

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 4 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 5 A Терминал ВрскаДо 4 Камери поддржани Карактеристики : Поддршка до 4 Камери4 безбедносни камери може да се напојува истовременоЛесно да се инсталира и користи НИ Приклучок Или ЕУ Приклучок Или АУ Приклучок или велика БРИТАНИЈА ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 4начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 5 A Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување.

DEN 606.72

Безбедносен видео надзор Безбедно 12V 15A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 12 V 15 A Димензија : 199*98*42mmОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 15 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 249.12

5.5 x 2.1 mm 1 Женски 2 Машки AC DC Напојување Кабел Splitter За видео надзор LED Лента трговија на Големо

Карактеристики : ВАШИНГТОН "Y" Pigtail дозволува до ДВЕ безбедносна камера конекции за да еден адаптер.АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 2Спецификации : Се користи за било 2.1 mm машки DC адаптер за напојување1 DC Женски 2.1 mm Барел Врска2 DC машки 2.1 mm Барел ВрскиПриклучокот Дијаметар : 5.5 мм надворешното, внатрешното 2.1 mmДолжина : 18 инчи долго.Објектот Вклучува : 1 X 1 До 2 CCTV 2начин на Напојување Splitter Кабел

DEN 19.68

Network Switch 24 Рое+2 Port Gigabit TP SFP Комбо 802.3 болест 15.4 W (1,2+/3,6-)

Опис : За да се исполни барањето на доволно Рое моќ за мрежни апликации со 10 / 100 Mbps жица брзина на пренос, ONV се воведува нов член во IEEE802.3af Рое Fast Ethernet Switch семејството, , на 24Port 10 / 100 Mbps IEEE802.3af Моќ над Ethernet Switch со 400 W Рое буџет...

DEN 15958.08