• Ново
Системи за видео надзор 5V 20A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување за ЛЕР/Камерата ги Следи

Системи за видео надзор 5V 20A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување за ЛЕР/Камерата ги Следи

DEN 378.24

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спецификации : влезен напон : 110 V/220 V текст фреквенција : 47-63 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој/Текот вчитај/ Над напон/ Над temp заштита Авто-обнова по заштита Дизајн со Вграден-во EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 5 V 20 A LED индикатор за напојување на Големина : 199mm x98mm x42mm
Објектот Вклучуваат :
1 x DC 5 V 20 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани
.

Особините

Бренд Име:
EFOSE
Број На Модел На:
EP-JAH-A120-05

Купувачите избираат и

Home Security 24V 1А AC / DC адаптер за Напојување 2,5 mm x 5.5 мм Совет Центар

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 24 V DC 1000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2,5 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 1А Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 259.20

Network Switch 24 Рое+2 Port Gigabit TP SFP Комбо 802.3 болест 15.4 W (1,2+/3,6-)

Опис : За да се исполни барањето на доволно Рое моќ за мрежни апликации со 10 / 100 Mbps жица брзина на пренос, ONV се воведува нов член во IEEE802.3af Рое Fast Ethernet Switch семејството, , на 24Port 10 / 100 Mbps IEEE802.3af Моќ над Ethernet Switch со 400 W Рое буџет...

DEN 15958.08

4 Port РОЕ Инјектор Моќ Над Ethernet Пасивни Адаптер 802.3 на за IP Камера

Опис : Оваа 100 802.3 на Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 100 802.3 на Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 3386.40

Мало DC 12V 5A 60W LED Напојување Полнач за 5050/3528 SMD LED Светло или LCD Монитор видео надзор 3 години гаранција

1.100% Сосема нов 100 V 240 V AC да за DC Адаптер за Полнач2.За 5050 / 3528 SMD LED Светло или LCD Монитор или системи за видео надзор3.Текст : 100 V240 V 50 / 60 Hz4.Излез : За DC 12 V 5 A 60 W5.Од стави џек адаптер големина : 5.5 мм x 2.52.1 mm Компатибилен6.На адаптери за Конектори внатрешноста на позитивниот (+) надвор негативниот ()7.Напојување со LED индикатор8.Должина на кабел : За 110 CM1 X 12 V 5 A Напојување Адаптер Трансформатор (вклучени се и моќ линија приклучок)Забелешка : Ако треба ни ги прогласи ниска вредност на фактура за царина, pls ни остави порака и да ни каже колку тоа е подобро за вашата нарачка, ви благодариме за вашата соработка.Ние ќе ви ја испратиме стоката надвор во рок од 7 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.Во моментов, речиси сите производи во нашата продавница се бесплатен превозот...

DEN 331.00 570.24

Рое Инјектор Беа 25,5 W Моќ Над Ethernet Адаптер за 802.3 на IP Камера Wlan АП

Опис : Оваа 100 РОЕ Инјектор(DC), исто така наречен Power over Ethernet midspans уреди, на 100 РОЕ Инјектор(DC) вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 823.20

12V1A AC да DC Мини Адаптер за Непрекинато Напојување ПРОЗОРЦИ Обезбеди Итни Моќ Бекап за видео надзор Камера со Батерија Изградена-во

Производ Концепт и Примена : адаптер и мини ups 2 во 1 е антипренапони онлајн моќ DC трансформатор = AC да DC мини ПРОЗОРЦИ Адаптер (Трансформатор).тоа е DC ПРОЗОРЦИ Адаптер дизајниран да овозможи итни моќ бекап на сите видови на DC моќност опрема како што се рутери, модеми, settop box, VOIP телефонски системи, систем за надзор, алармен систем и за многу критична телекомуникациска опрема...

DEN 1176.00 1238.40

10/100 60W Една Порта Рое Инјектор. Поддршка LT Рое++ висока моќност стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af/ IEEE 802.3 на

Карактеристики◆Снабдување со моќност до 5 класи Ethernet мрежа камери за надзор◆2x 10 / 100 Mbps RJ45 порти◆Поддршка мрежна порта, молњадоказ моќност порта (секундарна молња заштита)◆Рое напојување метод : 4 / 5(+),7 / 8() или 1 / 2(+),3 / 6()◆Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE802.3af стандард и IEEE802.3at стандард◆Еден Рое порта излезна моќност е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 W◆Нема фанови, физичко ладење, мали и претенциозност, без бучава дизајн, погоден за десктоп или ѕидФизичка Конекција РеференцаСо Нарачување ИнформацииПроизвод Модел : ONVPSE3401Опис на производот : Еден port 10 / 100 60 W Рое инјектор, висока моќност Рое, поддржува LT Рое++ стандард и компатибилен со IEEE802.3af / IEEE802.3at стандард, на излезна моќност на секоја порта е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 WСо нарачување Забелешка : default напојување е среден век, може да се прилагоди крајот векДодатоци во Пакет : Пакување Листа10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор(ONVPSE3401)Производ ЕкранотТехнички параметар листа Име на Производ 10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор Модел ONVPSE3401 Конектор Тип Во : 1x10 / 100 Mbps RJ45 портата; Излез : 2x 10 / 100 Mbps RJ45 пристаништа Мрежа Медиуми 10 BASET : Cat5 UTP(≤100); 100 BASETX : Cat5 или повеќе UTP(≤100) MTBF 190,000 часа (околу 21 години) Мрежни Протоколи IEEE 802.3 јас; 10 BASET IEEE 802.3 u; 100 BASETX IEEE 802.3 x Проток Контрола на IEEE 802.1 ab 1000 BASET; IEEE 802.1 болест DTE Моќ преку MDI LED Дисплеј По работен статус Моќност DC Во 52 V 2.15 НА Рое Порта Моќност Единствен Рое Порта Излезна Моќност : 60 W; Toal уред : 75 W Рое Стандард Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af / IEEE 802.3 во Работната Средина Работна Температура : 0°~ 55°C, Температура на Чување : 20°~ 75°C Сертификација CE знак, комерцијални, Делот 15 од FCC Класа B, Ro HS Производ Големина Dxšxv : 80 x 76 x 25мм Гаранција 1 година гаранција (3 години за адаптер)

DEN 2173.44

Системи за видео надзор НАПОЈУВАЊЕ DC АДАПТЕР 24V 4А-За PTZ Купола Камерата/DVR/NVR

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 24 V DC 4000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2,5 mm Приклучок Тип : НИ plug / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА прилагодениОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 4ААдаптер за Напојување НИ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 929.28

DC 12V 1А Напојување Адаптер АУ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 12 V DC 1000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2.1 mm Приклучок Тип : АУ приклучокОбјектот Вклучуваат : 1 X DC 12 V 1А Напојување Адаптер АУ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 295.20

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни Цилиндри

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни ЦилиндриГолемина на : Ве молиме Забелешка : Ова е цената за 2 пакет, секој пакет вклучува 20pcs бакарен цилиндар.Други спецификации можете да контактирате со насM2 X 3+3 4+3 5+3 6+3 7+3 8+3 9+3 10+3 11+3 12+3 13+3 14+3 15+3 16+3 17+3 18+3 19+3..М2*3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ..

DEN 153.60

Безбедносен видео надзор Безбедно 12V 15A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 12 V 15 A Димензија : 199*98*42mmОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 15 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 249.12

9CH AC до 12V DC 15A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

Спецификација : Влезен Напон : AC100~120 V, AC220~240 V Излез Тековната : 9 x 1500m A спои места Излезна Моќност : 180 W 15 Amp Димензија (mm) : 235(L)x205(W)x55(H)Објектот Вклучува : 1 X 9 CH AC до 12 V DC 15 A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

DEN 940.80

12V DC 10A 18 Канали видео надзор Напојување Кутија PTC Енергија Дистрибуција

Карактеристики : 1, Општа Заштита : Индивидуални PTC(Позитивни Температура Коефициент) Осигурувачот и LED индикатор за секој излез, кога проблемот се јавува, само што влијаат врз индивидуалните излез, други излези уште работат;2, Краток Спој Заштита : Кога краток спој се јавува, Индивидуални PTC на Осигурувачот ќе ја намали исклучување на колото и кога дефект отстранет, PTC осигурач автоматски ќе биде враќање на коло;3, Висок напон заштита : Кога висок напон се јавува, surge protection ќе биде хит преку заштита на поврзан уред;4, во Текот Тековната заштита : Кога над тековната случува, на напојување автоматски ќе се префрлат на автозаштита статус, кога тоа е отстранет, тогаш тоа ќе се вратат во нормална држава;5, Примена : системи за видео надзор Камера, PTZ, IR Illuminators, Видео Процес,Контрола на Пристап, итн.Спецификација : Влезниот Напон Спектар AC90 V264 V Текст Фреквентен Опсег 50 Hz60 Hz Излез Напон Спектар DC12 V+ / 5% Излезна Струја 10 Ampere Излезна Моќност Од 120 Вати Излез Бран&Бучава ≤51 MV Излез Ефикасност ≥81% Излезен Канал 18 Channel Излез Осигурач Тип PTC Излез Осигурач Оценка 1.1 На животната Средина Operatiing Amb.Temp 30℃~45℃ 20%~90%RH Envionment Складирање Temp 40℃~85℃ 10%~95%RH Производ Димензија 246*208*52mm Производ Тежина 1.61 Kg Пренос на Далечина 100 Гаранција од Една Година

DEN 1257.60

Home Security видео надзор Видео Камера Ѕид Монтирање на Плафон Метал 360 Gimbal заградата

Објектот Вклучуваат : 1 x Ѕид Монтирање Заградата за видео надзор Камера1 x Додатоци (3* завртки, 1* клуч)Спецификација : Метална конструкција Висина : 9.5 cm приближно База дијаметар : 8.6 cm приближно Имајќи Тежина Max да 2 KG Вртливата 360 степени Тежина : 93g

DEN 143.04

12V 7А 84W DC Адаптер за Напојување со 8 начини за видео надзор Безбедносна Камера DVR Комплет

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 7А Терминал ВрскаДо 8 поддржани Камери Карактеристики : Поддршка до 8 Камери8 безбедносни камери може да се напојува истовременоЕдноставен за инсталација и употреба АУ ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x 12 V 7А 84 W DC Адаптер за Напојување со 8 начини за видео надзор Безбедносна Камера DVR Комплет

DEN 1024.32

12V 2A 24W Напојување Возачот Конвертор Лента Светлина 220V 110V DC Универзална Регулирани Префрлување за видео надзор Камерата/LED/Следат

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 12 V 2 A Големина : 85mm x58mm x32mmОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 2 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 129.60

Dahua Вода-доказ Делница Кутија Уредни & Интегриран дизајн Алуминиум IP66 делница кутија камера заградата PFA130-E

Оваа стапка е само применливи за Dahua Камери, со цел нека заградата подобро појавување на вашата камера, ве молиме обратете се до Dahua официјалната вебстраница за да се провери дали протезата се совпаѓаат со вашето камера,така што ќе може да одговараат совршено.ви благодариме~Ако ви треба било каква помош,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме~Функција>Уредни & Интегриран дизајн>Материјал : Алуминиум>IP66 делница кутијаСпецификација Модел DHPFA130E Општи Материјал Алуминиум Димензија Φ124mmx41mm(φ4.88"x1.61") Цевка тема G3 / 4" Тежина 0.35 kg(0.77 lb) Товарот 3.0 kg(6.61 lb) Бела Боја Заштита IP66 температурата на работа 40ºC ~60ºC(40°~+140°) Влажност

DEN 753.00 792.00

НИ АУ велика БРИТАНИЈА ЕУ 12V 5A DC Адаптер за Напојување 1 до 8 Splitter Кабел за видео надзор за Безбедност DVR Камера Бесплатен Превозот

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 5 A Терминал ВрскаДо 8 поддржани Камери Карактеристики : Поддршка до 8 Камери8 безбедносни камери може да се напојува истовременоЕдноставен за инсталација и употреба на ЕУ ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 8начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 5 A Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување

DEN 675.84