• Ново
НИ Plug 5V 5A AC/DC Адаптер за Напојување 8 Порта Splitter Pigtail за видео надзор .

НИ Plug 5V 5A AC/DC Адаптер за Напојување 8 Порта Splitter Pigtail за видео надзор .

DEN 714.24

Износот
Во форма достапна за нарачката


Вовед :
АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100-240 V 50/60 Hz
Излез 5 V DC 5 A Терминал Врска
До 8 поддржани Камери Димензија; 5.5*2,5 mm Карактеристики :
Поддршка до 8 Камери
8 безбедносни камери може да се напојува истовремено
Едноставен за инсталација и употреба АУ Приклучок
Објектот Вклучуваат :
1 x видео надзор 8-начин на Напојување Splitter Кабел
1 X 5 V/5 A Адаптер
1 X AC Кабелот за Напојување

Особините

Број На Модел На:
EP-POW5V5A8P
Бренд Име:
EFOSE

Купувачите избираат и

12V2A адаптер, 12V2000mA напојување, 12V 2A AC/DC адаптер за напојување, AC 100-240V влезен напон, Слободен брод

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 12 V DC 2000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2.1 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 2 A Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 280.32

12V 2A 24W Напојување Возачот Конвертор Лента Светлина 220V 110V DC Универзална Регулирани Префрлување за видео надзор Камерата/LED/Следат

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 12 V 2 A Големина : 85mm x58mm x32mmОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 2 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 129.60

10pcs Пластични видео надзор Одбор Камера МТВ М12 Планината Леќа Носителот за видео надзор камера плоча

Боја : ЦрнаMeterial : ПластикаКористење : Леќа НосителотПланината : М12Завртка дупка растојание : 20mmЗавртки : M2 (2mm)Пакувањето се вклучени : 10x М12 леќа планината носителотГаранција Термин : Една Година ГаранцијаПлаќање : 1...

DEN 171.00 201.60

Безбедносен видео надзор Безбедно 12V 15A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 12 V 15 A Димензија : 199*98*42mmОбјектот Вклучуваат : 1 x DC 12 V 15 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 249.12

24V 5A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување за видео надзор Камерата/Monitor/LED

Спецификации : влезен напон : 110 VI220 V текст фреквенција : 4763 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштита Автообнова по заштита Дизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 24 V 5 A Димензија : 199*98*42mmОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 5 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 403.20

4 Port Gigabit Моќ над Ethernet РОЕ Инјектор Пасивни Снабдување 802.3 болест 15.4 W

Опис : Оваа 4 Порти Gigabit Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 4 Порти Gigabit Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 4298.40

AC 100-240V DC 12V 1А НИ Plug AC/DC адаптер за полнач Адаптер за видео надзор Камера

AC 100240 V DC 12 V 1А НИ Plug AC / DC адаптер за полнач Адаптер за видео надзор Камера100% сосема нов и висок квалитетВлез : 100240 V AC 50 / 60 HzИзлез : 12 V DC 1А (1000m A)Совршен за секој електронски производиТоа е дизајниран за Европски СпецификацијаОвој висок квалитет адаптер помага да се спаси повеќе од 80% енергија разменаСо ниска бран и бучава може да се концентрира на вашата работа или студирањеТоа е совршено компатибилни со вашиот уредОва Напојување е CCC и CE сертифицирана и одобренаКутија Големина : 10cm x 9cm x 3cm(L x W x H)Приклучокот горниот Дијаметар : 2.1 mm (внатрешен), 5.5 мм(надворешен)Боја : ЦрнаНИ приклучок за САД и КанадаPackege Вклучува : Напојување Адаптер X 1

DEN 160.00 168.00

12V 7А 84W DC Адаптер за Напојување со 8 начини за видео надзор Безбедносна Камера DVR Комплет

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 7А Терминал ВрскаДо 8 поддржани Камери Карактеристики : Поддршка до 8 Камери8 безбедносни камери може да се напојува истовременоЕдноставен за инсталација и употреба АУ ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x 12 V 7А 84 W DC Адаптер за Напојување со 8 начини за видео надзор Безбедносна Камера DVR Комплет

DEN 1024.32

Рое Инјектор Беа 25,5 W Моќ Над Ethernet Адаптер за 802.3 на IP Камера Wlan АП

Опис : Оваа 100 РОЕ Инјектор(DC), исто така наречен Power over Ethernet midspans уреди, на 100 РОЕ Инјектор(DC) вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 823.20

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни Цилиндри

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни ЦилиндриГолемина на : Ве молиме Забелешка : Ова е цената за 2 пакет, секој пакет вклучува 20pcs бакарен цилиндар.Други спецификации можете да контактирате со насM2 X 3+3 4+3 5+3 6+3 7+3 8+3 9+3 10+3 11+3 12+3 13+3 14+3 15+3 16+3 17+3 18+3 19+3..М2*3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ..

DEN 153.60

DC 12V 1А Напојување Адаптер АУ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 12 V DC 1000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2.1 mm Приклучок Тип : АУ приклучокОбјектот Вклучуваат : 1 X DC 12 V 1А Напојување Адаптер АУ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 295.20

12V 5A DC Универзална Регулирани Напојување за Камера/LED

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 Vтекст фреквенција : 4763 HzПомала потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасностКраток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштитаАвтообнова по заштитаДизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизностИзлезна моќност : 12 V 5 AОбјектот Вклучува : 1 x DC 12 V 5 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 140.64

Dahua Вода-доказ Делница Кутија Уредни & Интегриран дизајн Алуминиум IP66 делница кутија камера заградата PFA130-E

Оваа стапка е само применливи за Dahua Камери, со цел нека заградата подобро појавување на вашата камера, ве молиме обратете се до Dahua официјалната вебстраница за да се провери дали протезата се совпаѓаат со вашето камера,така што ќе може да одговараат совршено.ви благодариме~Ако ви треба било каква помош,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме~Функција>Уредни & Интегриран дизајн>Материјал : Алуминиум>IP66 делница кутијаСпецификација Модел DHPFA130E Општи Материјал Алуминиум Димензија Φ124mmx41mm(φ4.88"x1.61") Цевка тема G3 / 4" Тежина 0.35 kg(0.77 lb) Товарот 3.0 kg(6.61 lb) Бела Боја Заштита IP66 температурата на работа 40ºC ~60ºC(40°~+140°) Влажност

DEN 753.00 792.00

4PCS 12V DC 1А (1000ma) Адаптер за Напојување CCTV Камери / LED Систем

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 12 V DC 1000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2.1 mm Приклучок Тип : приклучете НИ сеОбјектот Вклучуваат : 4 x DC 12 V 1А Напојување Адаптер за НАС Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера

DEN 607.20

Home Security видео надзор Видео Камера Ѕид Монтирање на Плафон Метал 360 Gimbal заградата

Објектот Вклучуваат : 1 x Ѕид Монтирање Заградата за видео надзор Камера1 x Додатоци (3* завртки, 1* клуч)Спецификација : Метална конструкција Висина : 9.5 cm приближно База дијаметар : 8.6 cm приближно Имајќи Тежина Max да 2 KG Вртливата 360 степени Тежина : 93g

DEN 143.04

10/100 60W Една Порта Рое Инјектор. Поддршка LT Рое++ висока моќност стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af/ IEEE 802.3 на

Карактеристики◆Снабдување со моќност до 5 класи Ethernet мрежа камери за надзор◆2x 10 / 100 Mbps RJ45 порти◆Поддршка мрежна порта, молњадоказ моќност порта (секундарна молња заштита)◆Рое напојување метод : 4 / 5(+),7 / 8() или 1 / 2(+),3 / 6()◆Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE802.3af стандард и IEEE802.3at стандард◆Еден Рое порта излезна моќност е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 W◆Нема фанови, физичко ладење, мали и претенциозност, без бучава дизајн, погоден за десктоп или ѕидФизичка Конекција РеференцаСо Нарачување ИнформацииПроизвод Модел : ONVPSE3401Опис на производот : Еден port 10 / 100 60 W Рое инјектор, висока моќност Рое, поддржува LT Рое++ стандард и компатибилен со IEEE802.3af / IEEE802.3at стандард, на излезна моќност на секоја порта е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 WСо нарачување Забелешка : default напојување е среден век, може да се прилагоди крајот векДодатоци во Пакет : Пакување Листа10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор(ONVPSE3401)Производ ЕкранотТехнички параметар листа Име на Производ 10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор Модел ONVPSE3401 Конектор Тип Во : 1x10 / 100 Mbps RJ45 портата; Излез : 2x 10 / 100 Mbps RJ45 пристаништа Мрежа Медиуми 10 BASET : Cat5 UTP(≤100); 100 BASETX : Cat5 или повеќе UTP(≤100) MTBF 190,000 часа (околу 21 години) Мрежни Протоколи IEEE 802.3 јас; 10 BASET IEEE 802.3 u; 100 BASETX IEEE 802.3 x Проток Контрола на IEEE 802.1 ab 1000 BASET; IEEE 802.1 болест DTE Моќ преку MDI LED Дисплеј По работен статус Моќност DC Во 52 V 2.15 НА Рое Порта Моќност Единствен Рое Порта Излезна Моќност : 60 W; Toal уред : 75 W Рое Стандард Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af / IEEE 802.3 во Работната Средина Работна Температура : 0°~ 55°C, Температура на Чување : 20°~ 75°C Сертификација CE знак, комерцијални, Делот 15 од FCC Класа B, Ro HS Производ Големина Dxšxv : 80 x 76 x 25мм Гаранција 1 година гаранција (3 години за адаптер)

DEN 2173.44

Системи за видео надзор НАПОЈУВАЊЕ DC АДАПТЕР 24V 4А-За PTZ Купола Камерата/DVR/NVR

Спецификација : Поларитетот : внатрешен(+) / надворешниот() Текст : AC 100~240 V 50 / 60 Hz Излез : 24 V DC 4000m A Приклучок : OD : 5.5 мм ID : 2,5 mm Приклучок Тип : НИ plug / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА прилагодениОбјектот Вклучуваат : 1 x 24 V DC 4ААдаптер за Напојување НИ Приклучокот за видео надзор за Безбедност на камера.

DEN 929.28

АУ Приклучок 12V 10A AC/DC Адаптер за Напојување со 8 Порта Splitter Pigtail за видео надзор

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 8 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 10 A Терминал ВрскаДо 8 поддржани Камери Карактеристики : Поддршка до 8 Камери8 безбедносни камери може да се напојува истовременоЕдноставен за инсталација и употребаАУ ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 X Security AC 100240 V Да DC 12 V 10 A Напојување Адаптер За CCTV Камери Систем1 x AC Кабелот за Напојување1 x видео надзор 8начин на Напојување Splitter Кабел

DEN 1919.52

DC 12V 5A Напојување Адаптер +4 Сплит Моќ Кабел за видео надзор Безбедносна Камера Полнење

Вовед : АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 4 на Текст AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез 12 V DC 5 A Терминал ВрскаДо 4 Камери поддржани Карактеристики : Поддршка до 4 Камери4 безбедносни камери може да се напојува истовременоЛесно да се инсталира и користи НИ Приклучок Или ЕУ Приклучок Или АУ Приклучок или велика БРИТАНИЈА ПриклучокОбјектот Вклучуваат : 1 x видео надзор 4начин на Напојување Splitter Кабел1 x 12 V / 5 A Адаптер1 x AC Кабелот за Напојување

DEN 693.60

2 ПАРЧИЊА 2 Начини DC Напојување Splitter Кабел за 12V видео надзор Камера Полнење 2.1 mm X 5.5 мм

Карактеристики : ВАШИНГТОН "Y" Pigtail дозволува до ДВЕ безбедносна камера конекции за да еден адаптер.АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 2Спецификација : се Користи за било 2.1 mm машки DC адаптер за напојување1 DC Женски 2.1 mm Барел Врска2 DC машки 2.1 mm Барел ВрскиПриклучокот Дијаметар : 5.5 мм надворешното, внатрешното 2.1 mmДолжина : 18 инчи долго.Објектот Вклучуваат : 2 X 12 системи за видео надзор 2начин на Напојување Splitter Кабел

DEN 182.88

12V DC 10A 18 Канали видео надзор Напојување Кутија PTC Енергија Дистрибуција

Карактеристики : 1, Општа Заштита : Индивидуални PTC(Позитивни Температура Коефициент) Осигурувачот и LED индикатор за секој излез, кога проблемот се јавува, само што влијаат врз индивидуалните излез, други излези уште работат;2, Краток Спој Заштита : Кога краток спој се јавува, Индивидуални PTC на Осигурувачот ќе ја намали исклучување на колото и кога дефект отстранет, PTC осигурач автоматски ќе биде враќање на коло;3, Висок напон заштита : Кога висок напон се јавува, surge protection ќе биде хит преку заштита на поврзан уред;4, во Текот Тековната заштита : Кога над тековната случува, на напојување автоматски ќе се префрлат на автозаштита статус, кога тоа е отстранет, тогаш тоа ќе се вратат во нормална држава;5, Примена : системи за видео надзор Камера, PTZ, IR Illuminators, Видео Процес,Контрола на Пристап, итн.Спецификација : Влезниот Напон Спектар AC90 V264 V Текст Фреквентен Опсег 50 Hz60 Hz Излез Напон Спектар DC12 V+ / 5% Излезна Струја 10 Ampere Излезна Моќност Од 120 Вати Излез Бран&Бучава ≤51 MV Излез Ефикасност ≥81% Излезен Канал 18 Channel Излез Осигурач Тип PTC Излез Осигурач Оценка 1.1 На животната Средина Operatiing Amb.Temp 30℃~45℃ 20%~90%RH Envionment Складирање Temp 40℃~85℃ 10%~95%RH Производ Димензија 246*208*52mm Производ Тежина 1.61 Kg Пренос на Далечина 100 Гаранција од Една Година

DEN 1257.60

5.5 x 2.1 mm 1 Женски 2 Машки AC DC Напојување Кабел Splitter За видео надзор LED Лента трговија на Големо

Карактеристики : ВАШИНГТОН "Y" Pigtail дозволува до ДВЕ безбедносна камера конекции за да еден адаптер.АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 2Спецификации : Се користи за било 2.1 mm машки DC адаптер за напојување1 DC Женски 2.1 mm Барел Врска2 DC машки 2.1 mm Барел ВрскиПриклучокот Дијаметар : 5.5 мм надворешното, внатрешното 2.1 mmДолжина : 18 инчи долго.Објектот Вклучува : 1 X 1 До 2 CCTV 2начин на Напојување Splitter Кабел

DEN 19.68