• Ново
24V 5A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување за видео надзор Камерата/Monitor/LED

24V 5A DC Универзална Регулирани Префрлување Напојување за видео надзор Камерата/Monitor/LED

DEN 403.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спецификации : влезен напон : 110 VI220 V текст фреквенција : 47-63 Hz Пониска потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасност Краток спој/Текот вчитај/ Над напон/ Над temp заштита Авто-обнова по заштита Дизајн со Вграден-во EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизност Излезна моќност : 24 V 5 A Димензија : 199*98*42mm
Објектот Вклучуваат :
1 x 24 V DC 5 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

Особините

Бренд Име:
EFOSE
Број На Модел На:
EP-SP24V5A

Купувачите избираат и

Network Switch 24 Рое+2 Port Gigabit TP SFP Комбо 802.3 болест 15.4 W (1,2+/3,6-)

Опис : За да се исполни барањето на доволно Рое моќ за мрежни апликации со 10 / 100 Mbps жица брзина на пренос, ONV се воведува нов член во IEEE802.3af Рое Fast Ethernet Switch семејството, , на 24Port 10 / 100 Mbps IEEE802.3af Моќ над Ethernet Switch со 400 W Рое буџет...

DEN 15958.08

10/100 60W Една Порта Рое Инјектор. Поддршка LT Рое++ висока моќност стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af/ IEEE 802.3 на

Карактеристики◆Снабдување со моќност до 5 класи Ethernet мрежа камери за надзор◆2x 10 / 100 Mbps RJ45 порти◆Поддршка мрежна порта, молњадоказ моќност порта (секундарна молња заштита)◆Рое напојување метод : 4 / 5(+),7 / 8() или 1 / 2(+),3 / 6()◆Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE802.3af стандард и IEEE802.3at стандард◆Еден Рое порта излезна моќност е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 W◆Нема фанови, физичко ладење, мали и претенциозност, без бучава дизајн, погоден за десктоп или ѕидФизичка Конекција РеференцаСо Нарачување ИнформацииПроизвод Модел : ONVPSE3401Опис на производот : Еден port 10 / 100 60 W Рое инјектор, висока моќност Рое, поддржува LT Рое++ стандард и компатибилен со IEEE802.3af / IEEE802.3at стандард, на излезна моќност на секоја порта е 60 W, напонот е 48~57 V, и целата моќ е 75 WСо нарачување Забелешка : default напојување е среден век, може да се прилагоди крајот векДодатоци во Пакет : Пакување Листа10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор(ONVPSE3401)Производ ЕкранотТехнички параметар листа Име на Производ 10 / 100 60 W Една Порта Рое Инјектор Модел ONVPSE3401 Конектор Тип Во : 1x10 / 100 Mbps RJ45 портата; Излез : 2x 10 / 100 Mbps RJ45 пристаништа Мрежа Медиуми 10 BASET : Cat5 UTP(≤100); 100 BASETX : Cat5 или повеќе UTP(≤100) MTBF 190,000 часа (околу 21 години) Мрежни Протоколи IEEE 802.3 јас; 10 BASET IEEE 802.3 u; 100 BASETX IEEE 802.3 x Проток Контрола на IEEE 802.1 ab 1000 BASET; IEEE 802.1 болест DTE Моќ преку MDI LED Дисплеј По работен статус Моќност DC Во 52 V 2.15 НА Рое Порта Моќност Единствен Рое Порта Излезна Моќност : 60 W; Toal уред : 75 W Рое Стандард Поддршка LT Рое++ стандард, и е компатибилен со IEEE 802.3 af / IEEE 802.3 во Работната Средина Работна Температура : 0°~ 55°C, Температура на Чување : 20°~ 75°C Сертификација CE знак, комерцијални, Делот 15 од FCC Класа B, Ro HS Производ Големина Dxšxv : 80 x 76 x 25мм Гаранција 1 година гаранција (3 години за адаптер)

DEN 2173.44

Рое Инјектор Беа 25,5 W Моќ Над Ethernet Адаптер за 802.3 на IP Камера Wlan АП

Опис : Оваа 100 РОЕ Инјектор(DC), исто така наречен Power over Ethernet midspans уреди, на 100 РОЕ Инјектор(DC) вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 823.20

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни Цилиндри

14mm Lengh М2*14+3 Бакарни ЦилиндриГолемина на : Ве молиме Забелешка : Ова е цената за 2 пакет, секој пакет вклучува 20pcs бакарен цилиндар.Други спецификации можете да контактирате со насM2 X 3+3 4+3 5+3 6+3 7+3 8+3 9+3 10+3 11+3 12+3 13+3 14+3 15+3 16+3 17+3 18+3 19+3..М2*3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ..

DEN 153.60

12V 5A DC Универзална Регулирани Напојување за Камера/LED

Спецификации : влезен напон : 110 V / 220 Vтекст фреквенција : 4763 HzПомала потрошувачка на Енергија, Пониска Температура, висока ефикасностКраток спој / Текот вчитај / Над напон / Над temp заштитаАвтообнова по заштитаДизајн со Вграденво EMI Филтер, подобрување на сигнал прецизностИзлезна моќност : 12 V 5 AОбјектот Вклучува : 1 x DC 12 V 5 A Префрлување Напојување Трансформатор Регулирани

DEN 140.64

4 Port Gigabit Моќ над Ethernet РОЕ Инјектор Пасивни Снабдување 802.3 болест 15.4 W

Опис : Оваа 4 Порти Gigabit Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 4 Порти Gigabit Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 4298.40

Мало DC 12V 5A 60W LED Напојување Полнач за 5050/3528 SMD LED Светло или LCD Монитор видео надзор 3 години гаранција

1.100% Сосема нов 100 V 240 V AC да за DC Адаптер за Полнач2.За 5050 / 3528 SMD LED Светло или LCD Монитор или системи за видео надзор3.Текст : 100 V240 V 50 / 60 Hz4.Излез : За DC 12 V 5 A 60 W5.Од стави џек адаптер големина : 5.5 мм x 2.52.1 mm Компатибилен6.На адаптери за Конектори внатрешноста на позитивниот (+) надвор негативниот ()7.Напојување со LED индикатор8.Должина на кабел : За 110 CM1 X 12 V 5 A Напојување Адаптер Трансформатор (вклучени се и моќ линија приклучок)Забелешка : Ако треба ни ги прогласи ниска вредност на фактура за царина, pls ни остави порака и да ни каже колку тоа е подобро за вашата нарачка, ви благодариме за вашата соработка.Ние ќе ви ја испратиме стоката надвор во рок од 7 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.Во моментов, речиси сите производи во нашата продавница се бесплатен превозот...

DEN 331.00 570.24

4 Port РОЕ Инјектор Моќ Над Ethernet Пасивни Адаптер 802.3 на за IP Камера

Опис : Оваа 100 802.3 на Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 100 802.3 на Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо...

DEN 3386.40

9CH AC до 12V DC 15A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

Спецификација : Влезен Напон : AC100~120 V, AC220~240 V Излез Тековната : 9 x 1500m A спои места Излезна Моќност : 180 W 15 Amp Димензија (mm) : 235(L)x205(W)x55(H)Објектот Вклучува : 1 X 9 CH AC до 12 V DC 15 A Регулирани Префрлување Моќ Конвертор Снабдување

DEN 940.80

10pcs Пластични видео надзор Одбор Камера МТВ М12 Планината Леќа Носителот за видео надзор камера плоча

Боја : ЦрнаMeterial : ПластикаКористење : Леќа НосителотПланината : М12Завртка дупка растојание : 20mmЗавртки : M2 (2mm)Пакувањето се вклучени : 10x М12 леќа планината носителотГаранција Термин : Една Година ГаранцијаПлаќање : 1...

DEN 171.00 201.60

5.5 x 2.1 mm 1 Женски 2 Машки AC DC Напојување Кабел Splitter За видео надзор LED Лента трговија на Големо

Карактеристики : ВАШИНГТОН "Y" Pigtail дозволува до ДВЕ безбедносна камера конекции за да еден адаптер.АДАПТЕР DC "Y" PIGTAIL 1 ДО 2Спецификации : Се користи за било 2.1 mm машки DC адаптер за напојување1 DC Женски 2.1 mm Барел Врска2 DC машки 2.1 mm Барел ВрскиПриклучокот Дијаметар : 5.5 мм надворешното, внатрешното 2.1 mmДолжина : 18 инчи долго.Објектот Вклучува : 1 X 1 До 2 CCTV 2начин на Напојување Splitter Кабел

DEN 19.68

AC 100-240V DC 12V 1А НИ Plug AC/DC адаптер за полнач Адаптер за видео надзор Камера

AC 100240 V DC 12 V 1А НИ Plug AC / DC адаптер за полнач Адаптер за видео надзор Камера100% сосема нов и висок квалитетВлез : 100240 V AC 50 / 60 HzИзлез : 12 V DC 1А (1000m A)Совршен за секој електронски производиТоа е дизајниран за Европски СпецификацијаОвој висок квалитет адаптер помага да се спаси повеќе од 80% енергија разменаСо ниска бран и бучава може да се концентрира на вашата работа или студирањеТоа е совршено компатибилни со вашиот уредОва Напојување е CCC и CE сертифицирана и одобренаКутија Големина : 10cm x 9cm x 3cm(L x W x H)Приклучокот горниот Дијаметар : 2.1 mm (внатрешен), 5.5 мм(надворешен)Боја : ЦрнаНИ приклучок за САД и КанадаPackege Вклучува : Напојување Адаптер X 1

DEN 160.00 168.00

12V DC 10A 18 Канали видео надзор Напојување Кутија PTC Енергија Дистрибуција

Карактеристики : 1, Општа Заштита : Индивидуални PTC(Позитивни Температура Коефициент) Осигурувачот и LED индикатор за секој излез, кога проблемот се јавува, само што влијаат врз индивидуалните излез, други излези уште работат;2, Краток Спој Заштита : Кога краток спој се јавува, Индивидуални PTC на Осигурувачот ќе ја намали исклучување на колото и кога дефект отстранет, PTC осигурач автоматски ќе биде враќање на коло;3, Висок напон заштита : Кога висок напон се јавува, surge protection ќе биде хит преку заштита на поврзан уред;4, во Текот Тековната заштита : Кога над тековната случува, на напојување автоматски ќе се префрлат на автозаштита статус, кога тоа е отстранет, тогаш тоа ќе се вратат во нормална држава;5, Примена : системи за видео надзор Камера, PTZ, IR Illuminators, Видео Процес,Контрола на Пристап, итн.Спецификација : Влезниот Напон Спектар AC90 V264 V Текст Фреквентен Опсег 50 Hz60 Hz Излез Напон Спектар DC12 V+ / 5% Излезна Струја 10 Ampere Излезна Моќност Од 120 Вати Излез Бран&Бучава ≤51 MV Излез Ефикасност ≥81% Излезен Канал 18 Channel Излез Осигурач Тип PTC Излез Осигурач Оценка 1.1 На животната Средина Operatiing Amb.Temp 30℃~45℃ 20%~90%RH Envionment Складирање Temp 40℃~85℃ 10%~95%RH Производ Димензија 246*208*52mm Производ Тежина 1.61 Kg Пренос на Далечина 100 Гаранција од Една Година

DEN 1257.60

12V1A AC да DC Мини Адаптер за Непрекинато Напојување ПРОЗОРЦИ Обезбеди Итни Моќ Бекап за видео надзор Камера со Батерија Изградена-во

Производ Концепт и Примена : адаптер и мини ups 2 во 1 е антипренапони онлајн моќ DC трансформатор = AC да DC мини ПРОЗОРЦИ Адаптер (Трансформатор).тоа е DC ПРОЗОРЦИ Адаптер дизајниран да овозможи итни моќ бекап на сите видови на DC моќност опрема како што се рутери, модеми, settop box, VOIP телефонски системи, систем за надзор, алармен систем и за многу критична телекомуникациска опрема...

DEN 1176.00 1238.40

Dahua Вода-доказ Делница Кутија Уредни & Интегриран дизајн Алуминиум IP66 делница кутија камера заградата PFA130-E

Оваа стапка е само применливи за Dahua Камери, со цел нека заградата подобро појавување на вашата камера, ве молиме обратете се до Dahua официјалната вебстраница за да се провери дали протезата се совпаѓаат со вашето камера,така што ќе може да одговараат совршено.ви благодариме~Ако ви треба било каква помош,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме~Функција>Уредни & Интегриран дизајн>Материјал : Алуминиум>IP66 делница кутијаСпецификација Модел DHPFA130E Општи Материјал Алуминиум Димензија Φ124mmx41mm(φ4.88"x1.61") Цевка тема G3 / 4" Тежина 0.35 kg(0.77 lb) Товарот 3.0 kg(6.61 lb) Бела Боја Заштита IP66 температурата на работа 40ºC ~60ºC(40°~+140°) Влажност

DEN 753.00 792.00