• Ново
JFT Голема Брзина CNC Рутер Машина за Сечење 4 Оска CNC Рутер Софтвер 600W CNC Engraver Машина со USB 2.0 Порта 3020

JFT Голема Брзина CNC Рутер Машина за Сечење 4 Оска CNC Рутер Софтвер 600W CNC Engraver Машина со USB 2.0 Порта 3020

DEN 55920.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


JFT Голема Брзина CNC Рутер Машина за Сечење 4 Оска CNC Рутер Софтвер 600 W CNC Engraver Машина со USB 2.0 Порта 3020
Добро прилагодени машина за да ги задоволи вашите специфични апликации
помогне да се движат вашиот бизнис на следното ниво
Вовед
JFT CNC3020 600 W (4 Оска + USB Порт контролер ) Engraver е десктоп CNC машина, наменета за обработка стандард на ниво на гравирање апликација, погодна за двете Производство & Amatuer Употреба, како што се :
Прототип Градење / Модел на Одлуки / ПХБ / Adverstising Знаци / Уметнички дела / Занаети / Авион Модели / RC Модел делови / Накит : Прстени / Wood Art / изработка на Сувенири
Голем 3 D гравирање во меки дрво,МДФ одбор,мајчин дрво,ПВЦ,Акрилик
Многу слични на ставање на печатач за да КОМПЈУТЕР : Вие дизајн во различни пред крајот на софтвер, потоа гравирање на CNC3020 со различни материјали :
Не-Метал : ДРВО / ПММА / од пластика /МДФ одбор / мајчин дрво / ПВЦ / Акрилик / Повеќе ..
Метал Материја : Бронзирање / Алуминиум / Легура / Gold / Сребрена / Челик/ Железо / челик / Титаниум / Волфрам и повеќе ..
Висока Прецизност & Висока Брзина, но Поевтина Цена карактеристики JFT CNC 3020. ТЕНОК, но Сепак ефективни.
Карактеристики
Хардвер : Инсталацијата е едноставна, Работата е лесно.
Софтвер : Контролирана и Управувана од страна на Мах 3 софтвер или на NC СТУДИО.
Алуминиум рамка материјали
Гравирање повеќе materails со спирала flute битови : Метал & неметални.
Гравирање, поточно до 0.05 mm
Флексибилни цевки може да се користи за висок вртежен момент пренос.
Leadscrew : 3 Оска се води од страна на Оригиналниот TBI 1605 завртки направен во Тајван
Двете Жица & Безжична DSP off-line controlloing уред поддршка
1 година Гаранција.
Спецификации
-Апликација:
-CNC гравирање Моќ 600w Табела Големина 430 / 330 / 400 мм -X, Y, Z Работна Површина 300x200x80 mm Прецизност од 0,05 мм Вретеното Брзина 12000 / RPM Материјал Дебелина Гравирање Брзина 50-3000mm/min Max Без Работа Оптоварување Брзина 3500mm/мин Лизгачки Единица TBI20 Лагер Водичи Интерфејс USBl Порта Вретено
Променлива Фреквенција Серво Motor Ultro Низок Глас, Висок Precesion Радијална Runout Брзина Контрола На Владата
Од Мах 3 / NC Студио, или DSP Рачна контрола уред за Ладење на Воздухот Управувано Мотор
Автентични Рис ( Leisai)
57 две-фаза 3А 150 N.cm Независни диск
Чиста precison тековната контрола на технологијата
5.6 диск Тековната
128 subdivision Префрлување Напојување AC 360 W , DC36 V 10 A Излезниот Напон 220v / 110v Пакет Тежина 40 KG Ротари На оската
Намалување на Односот на 1 : 6 /центар висина : 65 mm/3-Вилицата Картичка Стандардно/Надградливите на 4-Вилицата Tailstock
Центар Висина : 65 mm
Се скалести во рок од 50mm - Струг структура: - 6061/6063 алуминиумски легури - X,Y,Z оската Топката Завртки -Оската collet : -ER11collet,6mm Заштита: Итни стоп копчето -Гаранција -1 Година, Бесплатна промена на делови во рамките на
CAD Датотека
Гаранција
- За Подемен, Струг Кревет & Стојат, Ние нудиме на целиот живот време гаранција.
- 24 часа техничка поддршка преку е-пошта, повик, видео и далечински управувач.
- За целата машина, една година гаранција ( вретено половина година ).

Особините

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
3020 600W 4 USB
Бренд Име:
JFT

Купувачите избираат и

Бесплатен превозот pyrography пенкало лемење железо алатка set+28pcs Pyrography посебни железо совети за Кожа дрво gourd занаети Уметност DIY алатка

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Бесплатен превозот pyrography пенкало лемење железо алатка set +28pcs Pyrography посебни железо совет за Кожа дрво gourd занаети Уметност DIY алатка Опис : совршен Pyrography воведна алатка за да се Woodburning Доаѓа со 5 различни Woodburning точка Топлина shield им помага на заштита на вашите прсти и ги задржи кул најдобриот дел е, ова пенкало може да се користи со сите видови на дрво Карактеристики : Тоа е со НАС круг приклучок...

DEN 959.52

Вертикална 5 оска 1500W cnc дрво и метал хоби резба машина Table Column Тип со Прецизност Топката Завртка

Добредојдовте на нашиот магазин,имаат добар шопинг време Вертикална машини за обработка од кина 5 оска cnc рутер за дрво 3040 ZDQ,машина за резба ценаВовед : Производ параметри : 1 : Производ Димензии висина 715 * 699 * должина ширина 610 (MM) 2 : Ефективни удар 300 * 400 * (150) (MM) 3 : 1605 прецизност топката завртка 4 : XY железнички дијаметар 20 плус тешко хром бунари со дијаметар од 16 Zоската железнички и тешко хром вратило...

DEN 86400.00

LY 4030Z-800W USB 3 оска мини CNC engraver мелница со mach3 далечинска контрола

LY 4030 Z800 W USB 3 оска мини CNC engraver мелница со mach3 далечинска контролаВоведОва е многу добар област, во минатото ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне да заштедите на трудот, подобрување на производството и обработка на ефикасност, да се направи повеќе профит.Тоа може да ви помогне да се направи прототип производи брзо, го скрати дизајн циклус.Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

DEN 68688.00

Висока моќност дрво гравирање машина за поправка и механички дрво фреза + 12pcs мелење машина 110/220V 1600W

Висока моќност дрво гравирање машина за поправка и механички дрвофреза + 12pcs мелење машина 110 / 220 V 1600 WСликата покажува : 12pcs мелење машина : Deacription : Име на производ : Дрво гравирање машинаГлава дијаметар : 12mmВлезна моќност : 1600 WНеоптоварување на ветер : 23000r / минНоминална моќност : 50 HzНоминална напон : 110 / 220 VЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

DEN 5244.00 5520.00

Кинески cnc рутер машина три процесот на главата и ротациони

2018 доаѓа, се надевам дека мојот клиент бизнис добивам не подобро и подобро.JINAN UNICH МАШИНИ CO.,LTD ќе се обезбеди подобра машина за вас .Кинески cnc рутер машина три процесот на главата и ротациониJINAN UNICH МАШИНИ CO.,LTD имаат сопствена фабрика,може да дизајн на машината задоволни вашата потреба.Опис На ПроизводотМашината тело може да изборОпштата тело и тешки телоВретено...

DEN 576000.00

Нови пристигнување LY A150 линеарна лизгање платформа за CNC мелење машина

Нови пристигнување LY A150 линеарна лизгање платформа за CNC мелење машинаПроизвод Димензии 338 * 130 * 70 (MM)Ефективна удар 150 MM1605 прецизност топката заврткаЖелезнички дијаметар 16 Тешко хром окноПовторете прецизноста на позиционирањето 0.02 mmБрзина 04500 MM / min Производ Прима Известувањето ќе испрати парцели од најдобрите експрес испорака компании во безбедноста, DHL, ТНТ, UPSот,Проверка на стоката во парцели OK (ок) пред потпишување, ако постои штета, ве Молиме прашајте го изразат испорака компанија да обезбеди Штета СертификатАко Купувачот ни испратите Штета сертификат, ќе им понуди бесплатен замена на делови за скршени делови...

DEN 13440.00

39pcs/set Декоративни Плоштадот цвет 3D модел за 4 оска кружен дијаграм 3D врежан скулптура cnc машина во STL датотека

39 Pcs / set Декоративни Плоштадот цвет 3 D модел за 4 оска кружен дијаграм 3 D врежан скулптура cnc машина во STL датотекаНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

DEN 605.00 960.00

CNC мермер гравирање машина цена cnc камен со две независни глави

CNC мермер гравирање машина цена cnc камен со две независни главиРаботна површина 2000*3000mmТешки рамкаТслот маса и нерѓосувачки челик резервоарот за водаТајван увоз hiwin железничкиX Y од опремата за пренос Z со топката завртка преносNcстудио контролерДве 5.5 kw вода за ладење вретенаFuling инвертерStepper моторни и leadshine возачотРазлични бои и опрема ротари за круг каменСе разбира, можете да избор за една глава.Бојата на машина и големината на машина можете да избор.Ако можете, исто така, имаат посебни барање на машина, можете да ми кажете директно.Ние ќе задоволен од вашата потреба.Помогне да ја завршат својата работа ефикасно♦ Примероци♦ Работните видеоhttps : / / www.youtube.com / watch?v=xf4v X7 Hn GQhttps : / / www.youtube.com / watch?v=ZZd Wck Yij REhttps : / / www.youtube.com / watch?v=s Qqc3 AGZYgs♦ Детали на машинаАко имате било какви треба, добредојдени сте да се јавите фиби во времето.ИспоракаВреме : машина треба 715 работни дена произведуваат времеПревозот тип : од Страна на морето, ве молам кажете ми ги вашите најблиски порт, тогаш можеме да превозот на машиназа вас.Од песна, да ми кажете на вашата адреса, што се провери тоа за васПревоз со себе, ако имате добри превозот агент, исто така, може да ми каже.Услуга за васДве години гаранција времеБесплатна обука во нашата фабрикаЖивотниот век на технологијата поддршкаВи одговори во рок од 12 часаИсто така може да испрати информации за мене сега

DEN 456012.48

DIY CNC рамка за cnc рутер 3020T со Трапезоидна завртка, цпу фреза дел

БЕЗ ДАНОК ! DIY CNC рамка за cnc рутер 3020 T со Трапезоидна завртка, цпу фреза делОпис На ПроизводотCNC рутер ,DIY CNC рамка за мали гравирање машина, гравирање машина багажник,погоден за CNC 3020 TИсто така, има некои други видови за 3020 Z / 3040 / 6040Технички ПараметриМашина Димензии560 X450 X450mmРек материјал6061 и 6063 Тешко алуминиум легура(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина300 X200mmZОската Мозочен Удар60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алаткаПрифатливи материјални дебелина≤60mmЖелезнички типChromeplate вратило+Линеарни Лагери,(Површината стврднување 61 HRC)Тип на елемент1404 Двојно тема Трапезоидна ЗаврткаДијаметар на Вретено мотор52mm ( 65mm опционално)Stepper моторни големината (не мора мотор)57mmПовторете Прецизноста на позиционирањето0.03 mmтежина20 кгОбјектот единици и сликиКако да го инсталирате???За Русија ДолжностБесплатен сервис (На Русија Клиенти само ! друга област треба плати царина !) A...

DEN 18240.00 19200.00

AKG6090 HIWIN Плоштадот водич железнички cnc резби во дрво вратата рутер 3d дрво машина за сечење

AKG6090 HIWIN Плоштадот водич железнички cnc резби во дрво вратата рутер 3d дрво машина за сечењеПараметар на мини cnc фреза : Модел AKG6090 Работна Површина 600x900mm Работната Маса Тслот Рамка Леано Железо тело Вретено Мотор 1.5 kw вода за ладење вретено Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper Водич Шини линеарна водич железнички Вози Механизам топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm / мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm / мин Диктира Formate Gкод,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V / 380 V 50 / 60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM / Type3 / Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 715 Работни Дена начин на Плаќање T / T карактеристика на мини cnc фреза : 1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен ,со висока цврстина и висока точност.2)Увезената висока точност топката завртка обезбедува стабилни движење и висока точност.3)watercooling вретено, ниско ниво на бучава, енергични сечење сила и долго време масовна обработка.4)Компатибилен софтвер : Отворете го стил на софтверски интерфејс...

DEN 115200.00

1PC Економски и Практични PYROGRAPHY АЛАТКА gourd pyrography машина +8 компјутери Pyrography penpoint 110V/220V 25W

1 PC Економски и Практични PYROGRAPHY АЛАТКА gourd pyrography машина +8 компјутери Pyrography penpoint 110 V / 220 V 25 W Информации : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Напомена : за оваа стока ,имаме 110 V / 220 V ,кога ќе се направи нарачката , ве молиме да ни оставите порака, која напон дали сакате , ако не ,ќе испрати 220 V стандардно ,ви благодариме !Pricture покажува : ОписПроизводот број : FC472Моќ : 25 wТемпература : 0800 степенинапон 110 V / 220vКонфигурација : 25 W домаќин*1pcPyrography пенкало*1pcPyrography пенкало точка *8pcsHufu penholder*1pcGourd заградата*1pcШрафцигер*1pcPyrography учење засновано на CD*1pc80000 pyrography превземи материјал

DEN 956.00 1006.56

AKJ1390 2017 Топла продажба добар квалитет чаши ласерско гравирање машина од Jinan AccTek

AKJ1390 2017 Топла продажба добар квалитет чаши ласерско гравирање машина од Jinan Acc TekПроизвод Краток Вовед на AKJ1390 чаши ласерско гравирање машинаПримена : Мермер, гранит, надгробниот камен, дрво, акрилик, органско стакло, кристал, ткаенина, хартија, кожа,гума, керамика, стакло и други неметални материјали,итн.Применливи Индустрии : налепница за сечење и гравирање.Мермер гравирање индустрија,реклама, подарок пакување, чевли,облека, играчки, модел, декорација, atrs и занаети, хартија индустрија,итн.ПараметарОбјектотAKJ1390 чаши ласерско гравирање машинаГравирање Површина1300 X 900mmЛасерски Моќ80 W / 100 W / 130 W / 150 WЛасерски типЗапечатени CO2 laser цевкаБрзина Гравирање0 40000mm / минМинимална Обликувањето КарактерАнглиски јазик : 1 x 1mmНапојување220 V±10% 50 HZ или 110 V±10% 60 HZРесетирање Прецизноста На Позиционирањето±0.05 mmБруто МоќТемпературата На Работа045°CОперативен Влажност5 95%Систем за контролаDSP ( USB порта )Возење системStepper / СервоСофтвер ПоддржаниCorel Draw Auto CAD PhotoshopГрафички Формат ПоддржанBMP,PLT, ЛИНИЈА, DXF, и ПИТабела типСаќе / Нож / Automatic до & долу факултативнаПрилоготПумпа за вода, Издувните Фан, Воздушна пумпаПакување ДијаметарЗависи од ласерски моќ и опционални деловиБруто ТежинаЗависи од ласерски моќ и опционални деловиЦелокупната Машина1...

DEN 151200.00

LY CNC 6040 2200w 4 оска метал гравирање машина линеарна водич Присутен DSP контрола дрво рутер dektop мелничката струг

13154 Топла Продажба на CNC Машина Додатоци Присутен DSP систем за контрола Линеарна Водич Железнички CNC рутер фреза LY CNC 6040 L гравирање машинаВоведНа CNC 6040 рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

DEN 183540.00

Најдобра цена cnc рутер 1325 4 оска cnc резби во дрво машина за мебел врата

Најдобра цена cnc рутер 1325 4 оска cnc резби во дрво машина за мебел вратаcnc рутер слики : 1325 дрво cnc рутер 1325 дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

DEN 264000.00

Висока брзина 1390 1313 280w 300w метален лист ласерски машина за сечење 3мм нерѓосувачки челик ласерски машина

Висока брзина 1390 1313 280w 300w метален лист ласерски машина за сечење 3мм нерѓосувачки челик ласерски машинаметални ласерски машина за сечење на слики : lsrengraving и машина за сечење 6090 1390 1325 ласерски машина за сечење метални ласерски машинаItem / МоделRTJ1390 MРаботна површина1300 x 900mmЛасерски моќ150w 180w 260w 280w 300wЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

DEN 364800.00

Висок квалитет на DIY мини cnc Мелничката гравирање машина 3060 USB порт 6030 со ER11 collet cnc рутер

Гравирање машина DIY CNC 3060 метал CNC Рутер / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

DEN 26035.00 35664.00

cnc engraver мдф машина за сечење 1318 1224 cnc рутер пена гума сечење

Ве молам дозволете ми да знам како infomation од : Whatsapp : +8613188937586Мојот skype : acctek011.Каков вид на материјал дали сакате да го процесот?2.Она што е димензија на вашиот работен материјал?Врз основа на горенаведената анализа, ние ќе го предложи најсоодветниот машина и најдобро решение за вас.cnc engraver мдф машина за сечење 1318 1224 cnc рутер пена гума сечењеВистински мдф машина за сечење 1318 1224 слика покаже : Краток Вовед за мдф машина за сечење 1318 1224 : 1...

DEN 180000.00

CNC Рутер рамка за 6040 Гравирање машина со 16mm*5mm топката завртка

CNC Рутер рамка за 6040 Гравирање машина со 16mm*5mm топката заврткаРусија И Украина Купувачите Информации : Ние можеме да брод на машина со посебни превозот линија...

DEN 35846.00 37732.80

5pcs Декоративни Решетки 3D Модел STL помош за cnc STL формат Оркестарот 3D STL на мебел и декорација

5pcs Декоративни Решетки 3 D Модел STL помош за cnc STL формат Оркестарот 3 D STL на мебел и декорацијаНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

DEN 181.00 288.00

20 Вати Голема Големина Метал Означување Ласерски Влакна Ласерски Означување Машина Цена 600*900/1600*1600mm /1300*2500mm

20 Вати Голема Големина Метал Означување Ласерски Влакна Ласерски Означување Машина Цена 600*900 / 1600*1600mm / 1300*2500mmВлакна Функција на Голема Големина Метал Означување Ласерски Главно се користи за големи димензии на производот, кои се надвор од 300*300мм...

DEN 475200.00

десктоп cnc машина фреза за дрво прирачник, машина за сечење, 3d дрво гравирање

Ве молам дозволете ми да знам како infomation од : Whatsapp : +8613188937586Мојот skype : acctek011.Каков вид на материјал дали сакате да го процесот?2.Она што е димензија на вашиот работен материјал?Врз основа на горенаведената анализа, ние ќе го предложи најсоодветниот машина и најдобро решение за вас.десктоп cnc машина фреза за дрво прирачник, машина за сечење, 3d дрво гравирањеВистинска 3d дрво гравирање слика покаже : Краток Вовед за 3d дрво гравирање : 1...

DEN 180000.00

3 Оска CNC 4030 Гравирање машина 1500w вода за ладење дупчење мелничката струг со USB интерфејс

3 Оска CNC 4030 Гравирање машина 1500w вода за ладење дупчење мелничката струг со USB интерфејс​ВоведНа CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

DEN 57636.00 60669.60

десктоп cnc машини cnc комплет 3 оска cnc рутер машина за алуминиум/мини cnc гравирање машина

СпецификацииAK4040 метал cnc рутер1.вода за ладење вретено2.Тајван HIWIN железнички3.x и z со Тајван TBI Топката завртка4.најдобра ценадесктоп cnc машини cnc комплет 3 оска cnc рутер машина за алуминиум / мини cnc гравирање машина400*400*150mm 1.5 KW вода за ладење вретено X,Y,Z Тајван Плоштадот шини X,Z ballscrew Целата кастинг алуминиум подемен и табела вода за ладење со coolant цевка Mach3 систем за контрола Leashine чекор моторни и возачот Fuling инверторот Y оска табела се движатопција делови : 1) Ротари2) Повеќе голема моќ вретено3) DSP систем за контролаЗа сите подетални информации и работни видео за машина, pls ве молиме контактирајте со Џек Песна од : Мојот Whatsapp : +86 13188937586Мојот Skype : acctek01Карактеристики на мини cnc гравирање машина : 1...

DEN 129600.00

1.5 KW Метал Мелничката 3040 Engraver, Дрво Машина со USB интерфејс и резервоарот за вода , слободни данокот на Русија

1.5 KW Метал Мелничката 3040 Engraver, Дрво Машина со USB интерфејс и резервоарот за вода , слободни данокот на ЕУ​​ВоведНа CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

DEN 66181.00 69664.80

Нема Данок за Русија!! DIY CNC Рамка Комплет со топката завртка, оптички оска и лагери за cnc рутер 3040

Нема данок за Русија!! DIY CNC Рамка Комплет со топката завртка, оптички оска и лагери за cnc рутер 3040ВоведТехнички ПараметриМашина Димензии: 660×570×450 ммРек материјал: 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина: 400 X300mmZОската Удар: 60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката работ)Прифатливи материјални дебелина: ≤60mmЖелезнички тип: Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Вид на завртка: НОВИ Топката завртка 1605,Теренот 5mmДијаметар на Вретено мотор 52mm ( 65mm опционално)Stepper моторни големината (не мора мотор) 57mmПовторете Прецизноста на позиционирањето: 0.03 mmтежина: 26kgОбјектот сликиКако да се Инсталира : За Русија ДолжностБесплатен сервис (На Русија Клиенти само ! друга област треба плати царина !) A...

DEN 26676.00 28080.00