• Ново
Бесплатен Превозот 24V 160rpm 118 Пред Ролери-Кочница Мини Brushless Halless DC Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица CE/EN15194 Одобрени

Бесплатен Превозот 24V 160rpm 118 Пред Ролери-Кочница Мини Brushless Halless DC Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица CE/EN15194 Одобрени

DEN 8688.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот OR01 A3 24 V 160rpm 118 Пред Ролери-Кочница Мини Brushless Halless DC Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица/Кабел CE/EN15194 Одобрени E-велосипед/Електричен Велосипед/Pedelec Електричен Велосипед/Ebike/Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТ
За овој МОТОР : 24 V/160rpm Ролери-кочница Мотор.
Ширина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 80mm тесен, и 100mm обичните со Ролери-Кочница монтажа.
Стандард Штекер Кабел Должина : Вода-доказ за Приклучок на Жица/Кабел 200mm штекер+1800mm Проширување. Повеќе Потреба од Вода-доказ конектор кабли, pls купите заедно.
Стандардот зборуваше - дупка количество на моторот е 36 , ако посебни барања ,молам, спомене во вашиот налог .
Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно :
Предности и Поволности : Светлина-тежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина - axile прави Outrider моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилен-забави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини
4. Поголем вртежен момент момент од супер висока намалување на односот на брзина намалување систем : 12.5 : 1
5. Висока јачина ultrahigh отпорност на триење материјал за брзо намалување
6. Автентични Електронски Компоненти
7. Поголема ефикасност со smart прецизност и контрола
8. Оригиналниот напреден систем за контрола
9. Долг живот и бесплатно одржување од страна на freewheeling
10. Површински третман endures 100 часа до 400 часа сол-магла тестирање
11. Ниска струја е потребно во просек јава, така што подолго време и растојание Outrider Моторот може да се вози секоја целосна наплата
12. Подолг живот за контрола на системот
Спецификации :
Параметар : Висок-помоча Не-сала Brushless DC Мотор
Номинална Влезниот Напон : 24 V / 36 V
Номинална Излезна Моќност : 180 W-250 W
Max. Излезна Моќност : 350 W-500 W
Номинална Влезниот Струја : 6.2 A / 9.5 А
Ротација на ветер : 160-300 RPM
Max. Ефикасност : 80% / 82%
Боја : Сребрена, Црна
Предната вилушка големина : 80mm тесен / 100mm обичните
Max. дијаметар : 118mm
Тежина : 2.1-2.5 Kg
Одговараат на 12 - 28? тркала
Висок Квалитет На Патент 3-Pin Водоотпорен Места
Кабел должина : 200+1800mm / Прилагодени
Пакување : Стандард 5pcs / Картон
Ве молиме контактирајте со нас ако сакате да се дискутираат и да се ревидира shipcost од било кога!

Особините

Бренд Име:
outrider
дизајн:
Brushless
Напон:
24V
Тип На Мотор:
Brushless Опрема Центар Мотор
Wattage:
201 - 300w

Купувачите избираат и

250w 24v MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед мотор

250w 24v MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз земјаМодел no : MY1018номинална излезна моќност : 450 WНоминална брзина : 2750rpmефикасност : 78%За намалување на односот : 7 : 1фактичката брзина : 390Моторни тежина : 2.2 kg2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 2640.00

20inch-28inch тркала E Велосипед Конверзија Комплет 36V250W Brushless Опрема Предната Осовина Моторни Комплет за улична употреба

EUNORAU центар моторни комплет имаат 36 V250 W верзија и 48 V1000 W верзија,250 W верзија е за улична употреба, 1000 W верзија е за off road употреба,250 W комплет со предните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок, на 1000 W комплет со задните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок...

DEN 15914.00 16752.00

55Kph 48V 1500W електричен велосипед конверзија комплет со 45H магнети мотор,синусен облик контролер,LCD систем за задните електричен велосипед

Answer : ___________________________ Note : ***Дали се сомневате дека вистината на моторот е вртежен момент и брзина,ова можете да го проверите : https : / / www.youtube.com / watch?v=tl COdz6 Wb4https : / / www.youtube.com / watch?v=pq A1yn2qxz8Можете да го видите на високи перформанси на колекции.eВелосипед Конверзија Комплет Делови се Вклучени : Овој комплет доаѓа со се што ви треба да се претвори вашиот велосипед да Електричен велосипед освен на батеријата...

DEN 28608.00

36V350W задните касета Моторни Bicicleta Електричен Велосипед Велосипед вртежен момент сензор Конверзија Комплет со 20/24/26/27.5/28 Задните Тркала

EUNORAU центар моторни комплет имаат 36 V250 W верзија,36 V350 W верзија,48 V500 W верзија и 48 V1000 W верзија,250 W верзија, 350 W верзија и 500 W верзија е за улична употреба, 1000 W верзија е за off road употреба,250 W комплет со предните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок, 35 0w комплет со задните тркала мотор,синусна бран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок 500w комплет со предните тркала мотор,блокбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучокот на 1000 W комплет со задните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок...

DEN 15914.00 16752.00

36V250W 8Fun/Bafang Brushless Насочена Центар Моторни SWXH Задните Тркала инсталација Ширина:135MM

На EUNORAU центар мотори Е повеќе од силна други мотори.моторите од EUNORAU обезбедување идеален моќ за возила, ако немате контролер сетови,батеријата, можете да го купите од нашите продавници.Ние сме ангажирани во електричен велосипед индустрија е повеќе од шест години, со професионален технички тим, високо квалитетни производи и прва класа на услуги...

DEN 8162.00 8592.00

Најновите Електричен Велосипед 36V 48V 1000W Brushless Gearless Пред Центар За Моторни Ebike Конверзија Комплет Со Испаѓање Ширина 100mm

Најновите Електричен Велосипед Центар Моторни 36 V 48 V 1000 W Ebike Brushless Gearless За Предно Тркало Конверзија Комплет Со Испаѓање Ширина 100mmСпецификација Напон : 36 V или 48 V Моќност : 1000 W Мотор Тип : Brushless Gearless Центар Моторни Боја : Црна Моторни Нето Тежина : 6.2 килограми Моторни Дијаметар : 24.3 cm Сала Сензор Количина : 3pcs Центар осипување ширина : 100mm Max...

DEN 7344.00

2018 најдобро продаваните 48V500W BBS02B 8fun /bafang средината на чудак вози мотор со 790/C965/850C екранот

Со интегрирана брзински сензор, ова срединатавози мотор, кој е компатибилен со 68120mm дното заграда, има номинална моќност од 250 W(6873mm),350 W(6873mm),500 W(6873mm),750 W(6873mm),1000 W(68120mm), намалување на односот на 1 : 21.9 и максимален вртежен момент од 80 N.м160 м Н., ќе се обезбеди rider со голема експлозивна сила при стартување на системот...

DEN 19106.00 20112.00

бесплатен превозот 80W 36v 4 инчен двојно вратило електричен скутер моторни електрични центар мотор за електричен скутер велосипед комплет

бесплатен превозот 80 W 36v 4 инчен двојно вратило електричен скутер моторни електрични центар мотор за електричен скутер велосипед комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.1.Мотор : brushless Неопрема центар мотор2.Напон : 36v3.Моќност : 80w4.Брзина : 4001500rpm5...

DEN 5520.00

14.5 800W 36V мини smart скутер тркала центар моторни електричен скејтборд комплет електричен скутер за полнење elelctric мотоцикл комплет

14.5" 800 W 36 V мини smart скутер тркала центар моторни електричен скејтборд комплет електричен скутер за полнењенашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.14.5" 800w 36 V диск кочница тркала центар моторгуми тип : vaccum пневматик (14.5 / 706)брзина : 4001500rpmсо гуми дијаметар : 360mmефикасност : 83%Rim големина : 14.5 инченСопирачки : дискови сопирачкиПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 7920.00

10 500W 48v диск кочница електрична инвалидска количка центар мотор , електричен скутер мотор , електричен велосипед мотор

10" 500 W 48v диск кочница електрична инвалидска количка центар мотор , електричен скутер мотор , електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.Пакување листа : 1)...

DEN 8880.00

15 инчен Електрични Количка Моторни 48v 350w/500w/ 800w центар моторни електричен скутер моторни ebike за полнење електрични karting мотор

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EMS / Кина Пост проценува време на испорака : 1530 дена3...

DEN 8402.00 9336.00

Бесплатен Превозот 36V175rpm 118 Пред Диск-Сопирачки, Brushless Halless DC Лево Штекер Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица CE/EN15194

Бесплатен Превозот OR01 A2 36 V175rpm 118 Пред ДискСопирачки, Мини Brushless Halless DC Мотор со Право Штекер CE / EN15194 Одобрени Eвелосипед / Електричен Велосипед / Pedelec Електричен Велосипед / Ebike / Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТЗа овој МОТОР : 36 V / 160rpm Дисксопирачки Мотор со Левата ШтекерШирина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100mm обичнитеСтандард Штекер Кабел Должина : 1800mm.Водадоказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.Стандардот зборуваше дупка количество на моторот е 36 , ако посебни барања ,молам, спомене во вашиот налог .Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно : Предности и Поволности : Светлинатежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина axile прави Outrider моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилензабави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини4...

DEN 7996.80

10 500W 36V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркала-мотор

10" 500 W 36 V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркаламоторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.10" 500 W 36 V пета центар моторефикасност : 83%брзина : 4001500rpmгуми тип : 10 X4.006со гуми дијаметар : 270mmНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 5040.00

9 вакуум гуми електричен скутер предните тркала ,електрични велосипеди тркала ,електрични велосипеди конверзија комплет, скутер тркала

9" вакуум гуми електричен скутер предните тркала ,електрични велосипеди тркала ,електрични велосипеди конверзија комплет, скутер тркаланашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.9" предните тркала центар моторНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 3120.00

14.5 500W 36V elecetric скутер за полнење електрични longboard скејтборд моторни комплет

14.5" 500 W 36 V elecetric скутер за полнење електрични longboard скејтборд моторни комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.14.5" 500w 36 V диск кочница тркала центар моторгуми тип : vaccum пневматик (14.5 / 706)брзина : 4001500rpmсо гуми дијаметар : 360mmефикасност : 83%Rim големина : 14.5 инченСопирачки : дискови сопирачкиПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 7920.00

750W 48v опрема моторни DIY комплет , електричен велосипед конверзија комплет,светлина електрични tricycle комплет

750 W 48v опрема моторни DIY комплет , електричен велосипед конверзија комплет,светлина електрични tricycle комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.ПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 9120.00

RisunMotor Ebike Колекции на Предните или Задните Тркала Електричен Велосипед Конверзија Комплет 36V 48V 250W Brushless Gearless Мотор Со LCD Дисплеј

Risun Motor 36 V / 48 V 250 W e Bike Комплет предното или Задното Тркало Конверзија Колекции 12"700 CМногу Важно Внимание : 1 Големина на тркало Опции : 16" 18" 20", 24", 26", 700 C, 28", 29er (сите зборуваше тркала), но 12" и 14" се составен / излиени тркала ( не се прикажани како на сликата можеме да наведени, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за повеќе информации)...

DEN 11760.00

5 250W 24V електрично тркало-мотор , електричен скутер моторни комплет , електрична инвалидска количка центар мотор

5" 250 W 24 V електрично тркаломотор , електричен скутер моторни комплет , електрична инвалидска количка центар моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата...

DEN 6480.00