• Ново
Бесплатен Превозот 24V 160rpm 118 Пред V-Кочница Мини Brushless Halless DC Мотор со Левата Штекер CE/EN15194 Одобрени

Бесплатен Превозот 24V 160rpm 118 Пред V-Кочница Мини Brushless Halless DC Мотор со Левата Штекер CE/EN15194 Одобрени

DEN 7564.80

Износот
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот OR01 A1 24 V 160rpm 118 Пред V-Кочница Мини Brushless Halless DC Мотор Со Право Штекер CE/EN15194 Одобрени E-велосипед/Електричен Велосипед/Pedelec Електричен Велосипед/Ebike/Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТ
За овој МОТОР : 24 V/160rpm V-кочница Мотор со Право Штекер
Ширина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100mm обичните
Стандард Штекер Кабел Должина : 1800mm.
Вода-доказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.
Стандардот зборуваше - дупка количество на моторот е 36 , ако посебни барања ,молам, спомене во вашиот налог .
Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно
Предности и Поволности : Светлина-тежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина - axile прави Outrider моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилен-забави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини
4. Поголем вртежен момент момент од супер висока намалување на односот на брзина намалување систем : 12.5 : 1
5. Висока јачина ultrahigh отпорност на триење материјал за брзо намалување
6. Автентични Електронски Компоненти
7. Поголема ефикасност со smart прецизност и контрола
8. Оригиналниот напреден систем за контрола
9. Долг живот и бесплатно одржување од страна на freewheeling
10. Површински третман endures 100 часа до 400 часа сол-магла тестирање
11. Ниска струја е потребно во просек јава, така што подолго време и растојание Outrider Моторот може да се вози секоја целосна наплата
12. Подолг живот за контрола на системот
Спецификации :
Параметар : Висок-помоча Не-сала Brushless DC Мотор
Номинална Влезниот Напон : 24 V / 36 V
Номинална Излезна Моќност : 180 W-250 W
Max. Излезна Моќност : 350 W-500 W
Номинална Влезниот Струја : 6.2 A / 9.5 А
Ротација на ветер : 160-300 RPM
Max. Ефикасност : 80% / 82%
Боја : Сребрена, Црна
Предната вилушка големина : 80mm тесен / 100mm обичните
Max. дијаметар : 118mm
Тежина : 2.1-2.5 Kg
Одговараат на 12 - 28? тркала
Висок Квалитет На Патент 3-Pin Водоотпорен Места
Кабел должина : 200+1800mm / Прилагодени
Пакување : Стандард 5pcs / Картон
Ве молиме контактирајте со нас ако сакате да се дискутираат и да се ревидира shipcost од било кога!

Особините

Тип На Мотор:
Brushless Не-опрема Центар Мотор
Бренд Име:
outrider
дизајн:
Brushless
Напон:
24V
Wattage:
201 - 300w
Боја:
сребрена/црна
Брзина На Ротација:
160rpm
излез:
од десно
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

4 80W 24V тркала-моторни електричен скутер центар моторни електричен скутер конверзија комплет

4" 80 W 24 V тркаламоторни електричен скутер центар мотор ,електричен скутер конверзија комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.Пакување листа : 1pc 80 W 24v brushless неопрема мотор , електрично тркало центар мотор1pc контролер1pc wuxing гас1pc кочница4" 80 W 24v електрично тркало центар мотор,електрични центар мотор за скутербрзина : 4001500 RPMефикасност : 84%дијаметар со пневматик : 100mmTyer : тврда гумакочница : електричен сопирачкиНие може да зависност од вашите барања развој .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 6000.00

Бесплатен Превозот 36V175rpm 118 Пред Диск-Сопирачки, Brushless Halless DC Лево Штекер Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица CE/EN15194

Бесплатен Превозот OR01 A2 36 V175rpm 118 Пред ДискСопирачки, Мини Brushless Halless DC Мотор со Право Штекер CE / EN15194 Одобрени Eвелосипед / Електричен Велосипед / Pedelec Електричен Велосипед / Ebike / Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТЗа овој МОТОР : 36 V / 160rpm Дисксопирачки Мотор со Левата ШтекерШирина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100mm обичнитеСтандард Штекер Кабел Должина : 1800mm.Водадоказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.Стандардот зборуваше дупка количество на моторот е 36 , ако посебни барања ,молам, спомене во вашиот налог .Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно : Предности и Поволности : Светлинатежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина axile прави Outrider моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилензабави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини4...

DEN 7996.80

16 Пред Задни Диск Центар Мотор Со LCD Гас Диск Кочница Поставите Електричен Скутер за Полнење За Дома Скутер Виткање скутер DIY

16" Пред Задни Диск Центар Мотор Со LCD Гас Диск Кочница Поставите Електричен Скутер за Полнење За Дома Скутер Виткање скутер DIYНаправи E скутер yoursself!Она што е вклучена во пакетот?Секој производ кој во конфигурација можете да изберете.(hub моторни тркала+nonmotorize тркала+контролер+гас, LCD, +кочница рачката+диск сопирачки)Технички податоци на центар моторни тркалаИме16" центар моторни тркалаНапон дизајн36v 48vНоминална Моќност250wКочница ДизајнДиск Кочница, V кочницаОтвори големинапред се вози 100mm / заден диск 125mmДолжина На Жица1.21.3 mНето Тежина3.7 кгИзбор На БојаМетал Црна, СребренаТркала пневматикЕдно тркалоПочитувани купувачи, тука е важно детали за вашиот скутер избор1...

DEN 9792.00

14.5 800W 36V мини smart скутер тркала центар моторни електричен скејтборд комплет електричен скутер за полнење elelctric мотоцикл комплет

14.5" 800 W 36 V мини smart скутер тркала центар моторни електричен скејтборд комплет електричен скутер за полнењенашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.14.5" 800w 36 V диск кочница тркала центар моторгуми тип : vaccum пневматик (14.5 / 706)брзина : 4001500rpmсо гуми дијаметар : 360mmефикасност : 83%Rim големина : 14.5 инченСопирачки : дискови сопирачкиПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 7920.00

бесплатни shippping 80W 36v 4 инчен еден вратило електрично тркало центар моторни електричен мотор скутери скејтборд електричен мотор

бесплатни shippping 80 W 36v 4 инчен еден вратило електрично тркало центар моторни електричен мотор скутери скејтборд електричен моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.1.Мотор : brushless Неопрема центар мотор2.Напон : 36v3.Моќност : 80w4.Брзина : 4001500rpm5...

DEN 5520.00

250w 24v MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед мотор

250w 24v MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз земјаМодел no : MY1018номинална излезна моќност : 450 WНоминална брзина : 2750rpmефикасност : 78%За намалување на односот : 7 : 1фактичката брзина : 390Моторни тежина : 2.2 kg2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 2640.00

48V500W TONGSHENG/SFM TSDZ2 електричен велосипед средината вози мотор комплет со палецот гас и 850C екранот

Оваа Tongsheng / SFM 48 V500 W средината вози мотор со вртежен момент сензор е најефтин и добра вртежен момент сензор средината на возење мотор во кина, може да се почувствува моќта од ногата за да започнете велосипед, тоа може да се конвертира вашиот стандарден 6873mm дното заградата велосипед и желба за увеселителен парк кочница велосипеди, ќе ви се љубовта по употребата на овој мотор.1.48 V500 W TSDZ2 средината вози мотор со вртежен момент сензор(Не увеселителен парк кочница)2.кочница лост TSDZ2 средината вози мотор3.Брзина сензор со магнети4 : палецот гас5.Eавтобус кабел поставете(еден кабел од моторот да се прикаже)6.850 C екранот7.Лево Чудак + Правото Чудак 8.42 Т Синџир тркалаНие сме ангажирани во електричен велосипед индустрија е повеќе од шест години, со професионален технички тим, високо квалитетни производи и прва класа на услуги...

DEN 17738.00 18672.00

бесплатен превозот 80W 36v 4 инчен двојно вратило електричен скутер моторни електрични центар мотор за електричен скутер велосипед комплет

бесплатен превозот 80 W 36v 4 инчен двојно вратило електричен скутер моторни електрични центар мотор за електричен скутер велосипед комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.1.Мотор : brushless Неопрема центар мотор2.Напон : 36v3.Моќност : 80w4.Брзина : 4001500rpm5...

DEN 5520.00

Најновите Електричен Велосипед 36V 48V 1000W Brushless Gearless Пред Центар За Моторни Ebike Конверзија Комплет Со Испаѓање Ширина 100mm

Најновите Електричен Велосипед Центар Моторни 36 V 48 V 1000 W Ebike Brushless Gearless За Предно Тркало Конверзија Комплет Со Испаѓање Ширина 100mmСпецификација Напон : 36 V или 48 V Моќност : 1000 W Мотор Тип : Brushless Gearless Центар Моторни Боја : Црна Моторни Нето Тежина : 6.2 килограми Моторни Дијаметар : 24.3 cm Сала Сензор Количина : 3pcs Центар осипување ширина : 100mm Max...

DEN 7344.00

10 500W 48v диск кочница електрична инвалидска количка центар мотор , електричен скутер мотор , електричен велосипед мотор

10" 500 W 48v диск кочница електрична инвалидска количка центар мотор , електричен скутер мотор , електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.Пакување листа : 1)...

DEN 8880.00

2018 најдобро продаваните 48V500W BBS02B 8fun /bafang средината на чудак вози мотор со 790/C965/850C екранот

Со интегрирана брзински сензор, ова срединатавози мотор, кој е компатибилен со 68120mm дното заграда, има номинална моќност од 250 W(6873mm),350 W(6873mm),500 W(6873mm),750 W(6873mm),1000 W(68120mm), намалување на односот на 1 : 21.9 и максимален вртежен момент од 80 N.м160 м Н., ќе се обезбеди rider со голема експлозивна сила при стартување на системот...

DEN 19106.00 20112.00

RisunMotor Ebike Колекции на Предните или Задните Тркала Електричен Велосипед Конверзија Комплет 36V 48V 250W Brushless Gearless Мотор Со LCD Дисплеј

Risun Motor 36 V / 48 V 250 W e Bike Комплет предното или Задното Тркало Конверзија Колекции 12"700 CМногу Важно Внимание : 1...

DEN 11760.00

20inch-28inch тркала E Велосипед Конверзија Комплет 36V250W Brushless Опрема Предната Осовина Моторни Комплет за улична употреба

EUNORAU центар моторни комплет имаат 36 V250 W верзија и 48 V1000 W верзија,250 W верзија е за улична употреба, 1000 W верзија е за off road употреба,250 W комплет со предните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок, на 1000 W комплет со задните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок...

DEN 15914.00 16752.00

9 вакуум гуми електричен скутер предните тркала ,електрични велосипеди тркала ,електрични велосипеди конверзија комплет, скутер тркала

9" вакуум гуми електричен скутер предните тркала ,електрични велосипеди тркала ,електрични велосипеди конверзија комплет, скутер тркаланашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.9" предните тркала центар моторНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 3120.00

Бесплатен Превозот 24V 175RPM BRUSHLESS МОТОР 118 ПРЕД РОЛЕРИ-КОЧНИЦА Мини CE/EN15194 Одобрени

Бесплатен Превозот OR01 A3 24 V 175 RPM BRUSHLESS 118 ПРЕД РОЛЕРИКОЧНИЦА Мини Моторни CE / EN15194 Одобрени Електричен Велосипед / Ebike / Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТЗа овој МОТОР : 24 V / 175rpm Ролерикочница МоторШирина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100 mmСтандард Штекер Кабел Должина : 1000mm Водадоказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедноПредности и Поволности : Светлинатежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина axile прави Outrdier моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилнизабави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини4...

DEN 8342.40

14.5 500W 36V elecetric скутер за полнење електрични longboard скејтборд моторни комплет

14.5" 500 W 36 V elecetric скутер за полнење електрични longboard скејтборд моторни комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.14.5" 500w 36 V диск кочница тркала центар моторгуми тип : vaccum пневматик (14.5 / 706)брзина : 4001500rpmсо гуми дијаметар : 360mmефикасност : 83%Rim големина : 14.5 инченСопирачки : дискови сопирачкиПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 7920.00

55Kph 48V 1500W електричен велосипед конверзија комплет со 45H магнети мотор,синусен облик контролер,LCD систем за задните електричен велосипед

Answer : ___________________________ Note : ***Дали се сомневате дека вистината на моторот е вртежен момент и брзина,ова можете да го проверите : https : / / www.youtube.com / watch?v=tl COdz6 Wb4https : / / www.youtube.com / watch?v=pq A1yn2qxz8Можете да го видите на високи перформанси на колекции.eВелосипед Конверзија Комплет Делови се Вклучени : Овој комплет доаѓа со се што ви треба да се претвори вашиот велосипед да Електричен велосипед освен на батеријата...

DEN 28608.00

Бесплатни сад Испорака 48V 1000W 26 Задните Моторни Тркала Ebike Конверзија Комплет+14.5 АХ PANA Мобилен Надолу Цевка Батеријата+5A Полнач

Бесплатни сад Испорака 48 V 1000 W 26" Задните Моторни Тркала Ebike Конверзија Комплет+ 48 V 14.5 АХ Јапонија PANA Мобилен Надолу Цевка Батеријата+5 A Брз ПолначМногу Важно Внимание : Големина на тркало : 26" Задните Тркала со 26x1.95" Гуми и ЦевкиЗадните Тркала Осипување со 7Брзински Менувач : 135mm Царина : Производот е веќе во сад, тоа е ДАНОК за сите американски држави Време На Испорака : Нормално, ние треба само 2 работни дена за да се испрати на полнење и батеријата...

DEN 43104.00

5 250W 24V електрично тркало-мотор , електричен скутер моторни комплет , електрична инвалидска количка центар мотор

5" 250 W 24 V електрично тркаломотор , електричен скутер моторни комплет , електрична инвалидска количка центар моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата...

DEN 6480.00

10 500W 36V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркала-мотор

10" 500 W 36 V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркаламоторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.10" 500 W 36 V пета центар моторефикасност : 83%брзина : 4001500rpmгуми тип : 10 X4.006со гуми дијаметар : 270mmНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 5040.00