• Ново
Бесплатен Превозот 36V 235RPM BRUSHLESS МОТОР 118 ПРЕД РОЛЕРИ-КОЧНИЦА Мини CE/EN15194 Одобрени

Бесплатен Превозот 36V 235RPM BRUSHLESS МОТОР 118 ПРЕД РОЛЕРИ-КОЧНИЦА Мини CE/EN15194 Одобрени

DEN 8342.40

Износот
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот OR01 A3 36 V 260 RPM BRUSHLESS 118 ПРЕД РОЛЕРИ-КОЧНИЦА Мини Моторни CE/EN15194 Одобрени
Опис :
Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно,и ако ви треба ролери кочница, треба да се купат уште една,ве молиме да ни кажете пред да плаќаат!
Предности и Поволности : Светлина-тежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина - axile прави Outrdier моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent :
Флексибилни-забави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини
4. Поголем вртежен момент момент од супер висока намалување на односот на брзина намалување систем : 12.5 : 1
5. Висока јачина ultrahigh отпорност на триење материјал за брзо намалување
6. Автентични Електронски Компоненти
7. Поголема ефикасност со smart прецизност и контрола
8. Оригиналниот напреден систем за контрола
9. Долг живот и бесплатно одржување од страна на freewheeling
10. Површински третман endures 100 часа до 400 часа сол-магла тестирање
11. Ниска струја е потребно во просек јава, така што
подолго време и растојание Outrider Моторот може да се вози секоја целосна наплата
12. Подолг живот за контрола на системот
Спецификации :
Параметар : Висок-помоча Не-сала Brushless DC Мотор
Номинална Влезниот Напон : 24 V / 36 V
Номинална Излезна Моќност : 180 W-250 W
Max. Излезна Моќност : 350 W-500 W
Номинална Влезниот Струја : 6.2 A / 9.5 А
Ротација на ветер : 160-300 RPM
Max. Ефикасност : 80% / 82%
Боја : Сребрена, Црна
Предната вилушка големина : 80mm тесен / 100mm обичните
Max. дијаметар : 118mm
Тежина : 2.1-2.5 Kg
Одговараат на 12 - 28? тркала
Висок Квалитет На Патент 3-Pin Водоотпорен Места
Кабел должина : 200+1800mm / Прилагодени
Пакување : Стандард 5 компјутери / Картон
ВИЕ ИСТО ТАКА МОЖЕ ДА ИМААТ ИНТЕРЕС ВО ОВИЕ :
Ве молиме контактирајте со нас ако сакате да се дискутираат и да се ревидира shipcost од било кога!

Особините

Тип На Мотор:
Brushless Не-опрема Центар Мотор
Напон:
36V
Бренд Име:
outrider
дизајн:
Brushless
Wattage:
100 - 200w
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Бесплатен Превозот OR01A2 24V 160rpm 118 Пред Диск-Сопирачки, Мини Brushless Halless DC Мотор со Левата Штекер CE/EN15194 Одобрени

Бесплатен Превозот OR01 A2 24 V 160rpm 118 Пред ДискСопирачки, Мини Brushless Halless DC Мотор со Право Штекер CE / EN15194 Одобрени Eвелосипед / Електричен Велосипед / Pedelec Електричен Велосипед / Ebike / Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТЗа овој МОТОР : 24 V / 160rpm Дисксопирачки Мотор со Левата ШтекерШирина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100mm обичнитеСтандард Штекер Кабел Должина : 1800mm.Водадоказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.Стандардот зборуваше дупка количество на моторот е 36 , ако посебни барања ,молам, спомене во вашиот налог .Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно : Предности и Поволности : Светлинатежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина axile прави Outrider моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилензабави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини4...

DEN 7651.20

Центар Моторни 10 24v 250W-500W 25-45Km/h 500-1000RPM 10*4.00-6 Off-road Гуми Ebike Тркала Електричен Скутер Велосипед Мотор Наназад

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EMS / Кина Пост проценува време на испорака : 1530 дена3...

DEN 3625.00 4368.00

250w 24v MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед мотор

250w 24v MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз земјаМодел no : MY1018номинална излезна моќност : 450 WНоминална брзина : 2750rpmефикасност : 78%За намалување на односот : 7 : 1фактичката брзина : 390Моторни тежина : 2.2 kg2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 2640.00

10 500W 48v диск кочница електрична инвалидска количка центар мотор , електричен скутер мотор , електричен велосипед мотор

10" 500 W 48v диск кочница електрична инвалидска количка центар мотор , електричен скутер мотор , електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.Пакување листа : 1)...

DEN 8880.00

10 500W 36V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркала-мотор

10" 500 W 36 V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркаламоторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.10" 500 W 36 V пета центар моторефикасност : 83%брзина : 4001500rpmгуми тип : 10 X4.006со гуми дијаметар : 270mmНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 5040.00

250W 24V Четка со Голема Брзина DC Мотор,UNITEDMOTOR MY1016 Електричен Велосипед ESCOOTER Бранеа Мотор,Ebike Моторни Tricycle Додатоци

250 W 24 V Четка со Голема Брзина DC Мотор,UNITEDMOTOR MY1016 Електричен Велосипед ESCOOTER Бранеа Мотор,Ebike Моторни Tricycle ДодатоциДруги модели на моторни и контролорот може да го контактирате овластениот сервис...

DEN 2666.40

2018 најдобро продаваните 48V500W BBS02B 8fun /bafang средината на чудак вози мотор со 790/C965/850C екранот

Со интегрирана брзински сензор, ова срединатавози мотор, кој е компатибилен со 68120mm дното заграда, има номинална моќност од 250 W(6873mm),350 W(6873mm),500 W(6873mm),750 W(6873mm),1000 W(68120mm), намалување на односот на 1 : 21.9 и максимален вртежен момент од 80 N.м160 м Н., ќе се обезбеди rider со голема експлозивна сила при стартување на системот...

DEN 19106.00 20112.00

14.5 800W 36V мини smart скутер тркала центар моторни електричен скејтборд комплет електричен скутер за полнење elelctric мотоцикл комплет

14.5" 800 W 36 V мини smart скутер тркала центар моторни електричен скејтборд комплет електричен скутер за полнењенашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.14.5" 800w 36 V диск кочница тркала центар моторгуми тип : vaccum пневматик (14.5 / 706)брзина : 4001500rpmсо гуми дијаметар : 360mmефикасност : 83%Rim големина : 14.5 инченСопирачки : дискови сопирачкиПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 7920.00

Бесплатен Превозот 36V175rpm 118 Пред Диск-Сопирачки, Brushless Halless DC Лево Штекер Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица CE/EN15194

Бесплатен Превозот OR01 A2 36 V175rpm 118 Пред ДискСопирачки, Мини Brushless Halless DC Мотор со Право Штекер CE / EN15194 Одобрени Eвелосипед / Електричен Велосипед / Pedelec Електричен Велосипед / Ebike / Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТЗа овој МОТОР : 36 V / 160rpm Дисксопирачки Мотор со Левата ШтекерШирина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100mm обичнитеСтандард Штекер Кабел Должина : 1800mm.Водадоказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.Стандардот зборуваше дупка количество на моторот е 36 , ако посебни барања ,молам, спомене во вашиот налог .Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно : Предности и Поволности : Светлинатежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина axile прави Outrider моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилензабави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини4...

DEN 7996.80

4 80W 24V тркала-моторни електричен скутер центар моторни електричен скутер конверзија комплет

4" 80 W 24 V тркаламоторни електричен скутер центар мотор ,електричен скутер конверзија комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.Пакување листа : 1pc 80 W 24v brushless неопрема мотор , електрично тркало центар мотор1pc контролер1pc wuxing гас1pc кочница4" 80 W 24v електрично тркало центар мотор,електрични центар мотор за скутербрзина : 4001500 RPMефикасност : 84%дијаметар со пневматик : 100mmTyer : тврда гумакочница : електричен сопирачкиНие може да зависност од вашите барања развој .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 6000.00

750W 48v опрема моторни DIY комплет , електричен велосипед конверзија комплет,светлина електрични tricycle комплет

750 W 48v опрема моторни DIY комплет , електричен велосипед конверзија комплет,светлина електрични tricycle комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.ПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 9120.00

450w 36V MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед мотор

450w 36 V MY1018 рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle , DC опрема бранеа мотор, Електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз земјаМодел no : MY1018номинална излезна моќност : 450 WНоминална брзина : 2750rpmефикасност : 78%За намалување на односот : 7 : 1фактичката брзина : 390Моторни тежина : 2.2 kg2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 3259.20

55Kph 48V 1500W електричен велосипед конверзија комплет со 45H магнети мотор,синусен облик контролер,LCD систем за задните електричен велосипед

Answer : ___________________________ Note : ***Дали се сомневате дека вистината на моторот е вртежен момент и брзина,ова можете да го проверите : https : / / www.youtube.com / watch?v=tl COdz6 Wb4https : / / www.youtube.com / watch?v=pq A1yn2qxz8Можете да го видите на високи перформанси на колекции.eВелосипед Конверзија Комплет Делови се Вклучени : Овој комплет доаѓа со се што ви треба да се претвори вашиот велосипед да Електричен велосипед освен на батеријата...

DEN 28608.00

20inch-28inch тркала E Велосипед Конверзија Комплет 36V250W Brushless Опрема Предната Осовина Моторни Комплет за улична употреба

EUNORAU центар моторни комплет имаат 36 V250 W верзија и 48 V1000 W верзија,250 W верзија е за улична употреба, 1000 W верзија е за off road употреба,250 W комплет со предните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок, на 1000 W комплет со задните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок...

DEN 15914.00 16752.00

Бесплатен Превозот 24V 175RPM BRUSHLESS МОТОР 118 ПРЕД РОЛЕРИ-КОЧНИЦА Мини CE/EN15194 Одобрени

Бесплатен Превозот OR01 A3 24 V 175 RPM BRUSHLESS 118 ПРЕД РОЛЕРИКОЧНИЦА Мини Моторни CE / EN15194 Одобрени Електричен Велосипед / Ebike / Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТЗа овој МОТОР : 24 V / 175rpm Ролерикочница МоторШирина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100 mmСтандард Штекер Кабел Должина : 1000mm Водадоказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедноПредности и Поволности : Светлинатежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина axile прави Outrdier моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилнизабави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини4...

DEN 8342.40

9 вакуум гуми електричен скутер предните тркала ,електрични велосипеди тркала ,електрични велосипеди конверзија комплет, скутер тркала

9" вакуум гуми електричен скутер предните тркала ,електрични велосипеди тркала ,електрични велосипеди конверзија комплет, скутер тркаланашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.9" предните тркала центар моторНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 3120.00

16 Пред Задни Диск Центар Мотор Со LCD Гас Диск Кочница Поставите Електричен Скутер за Полнење За Дома Скутер Виткање скутер DIY

16" Пред Задни Диск Центар Мотор Со LCD Гас Диск Кочница Поставите Електричен Скутер за Полнење За Дома Скутер Виткање скутер DIYНаправи E скутер yoursself!Она што е вклучена во пакетот?Секој производ кој во конфигурација можете да изберете.(hub моторни тркала+nonmotorize тркала+контролер+гас, LCD, +кочница рачката+диск сопирачки)Технички податоци на центар моторни тркалаИме16" центар моторни тркалаНапон дизајн36v 48vНоминална Моќност250wКочница ДизајнДиск Кочница, V кочницаОтвори големинапред се вози 100mm / заден диск 125mmДолжина На Жица1.21.3 mНето Тежина3.7 кгИзбор На БојаМетал Црна, СребренаТркала пневматикЕдно тркалоПочитувани купувачи, тука е важно детали за вашиот скутер избор1...

DEN 9792.00