• Ново
Бесплатен Превозот 36V175rpm 118 Пред Диск-Сопирачки, Brushless Halless DC Лево Штекер Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица CE/EN15194

Бесплатен Превозот 36V175rpm 118 Пред Диск-Сопирачки, Brushless Halless DC Лево Штекер Мотор со 3-Pin Вода-доказ Жица CE/EN15194

DEN 7996.80

Износот
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот OR01 A2 36 V175rpm 118 Пред Диск-Сопирачки, Мини Brushless Halless DC Мотор со Право Штекер CE/EN15194 Одобрени E-велосипед/Електричен Велосипед/Pedelec Електричен Велосипед/Ebike/Pedelec МОТОРНИ КОМПЛЕТ
За овој МОТОР : 36 V/160rpm Диск-сопирачки Мотор со Левата Штекер
Ширина на моторни се вклопуваат со предната вилушка : 100mm обичните
Стандард Штекер Кабел Должина : 1800mm.
Вода-доказ конектор кабли за факултативна, pls купите заедно, стандарден излез 200mm+ продолжетоци 1800mm.
Стандардот зборуваше - дупка количество на моторот е 36 , ако посебни барања ,молам, спомене во вашиот налог .
Погоден функционална Контролер е потребно, и Водадоказ конектор кабел за факултативна ,Pls купите заедно :
Предности и Поволности : Светлина-тежина АлMg алуминиумски материјали Дизајн на половина - axile прави Outrider моторни помали и полесни Патент структура го прави Outrdier моторни super silent : Флексибилен-забави со алуминиумски ролки, наместо на вообичаена брзини
4. Поголем вртежен момент момент од супер висока намалување на односот на брзина намалување систем : 12.5 : 1
5. Висока јачина ultrahigh отпорност на триење материјал за брзо намалување
6. Автентични Електронски Компоненти
7. Поголема ефикасност со smart прецизност и контрола
8. Оригиналниот напреден систем за контрола
9. Долг живот и бесплатно одржување од страна на freewheeling
10. Површински третман endures 100 часа до 400 часа сол-магла тестирање
11. Ниска струја е потребно во просек јава, така што подолго време и растојание Outrider Моторот може да се вози секоја целосна наплата
12. Подолг живот за контрола на системот
Спецификации :
Параметар : Висок-помоча Не-сала Brushless DC Мотор
Номинална Влезниот Напон : 36 V / 36 V
Номинална Излезна Моќност : 180 W-250 W
Max. Излезна Моќност : 350 W-500 W
Номинална Влезниот Струја : 6.2 A / 9.5 А
Ротација на ветер : 160-300 RPM
Max. Ефикасност : 80% / 82%
Боја : Сребрена, Црна
Предната вилушка големина : 80mm тесен / 100mm обичните
Max. дијаметар : 118mm
Тежина : 2.1-2.5 Kg
Одговараат на 12 - 28? тркала
Висок Квалитет На Патент 3-Pin Водоотпорен Места
Кабел должина : 200+1800mm / Прилагодени
Пакување : Стандард 5pcs / Картон
Ве молиме контактирајте со нас ако сакате да се дискутираат и да се ревидира shipcost од било кога!

Особините

Тип На Мотор:
Brushless Не-опрема Центар Мотор
Бренд Име:
outrider
дизајн:
Brushless
Напон:
24V
Wattage:
201 - 300w
Боја:
сребрена/црна
Брзина На Ротација:
175rpm
излез:
од лево
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

8inch 350W 36V high-speed brushless gearless мотор, електричен скутер моторни комплет,скутер резервни делови

8inch 350 W 36 V highspeed brushless gearless мотор, електричен скутер моторни комплет,скутер резервни деловинашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.8inch 350w 36v центар мотор : Модел no : FLD Rim големина : 8inch Оценет напон : 36v, Отценети coltage : 350 W Брзина : 4001500 RPM Пневматик : шупливи слободни (200*5) Дијаметар со пневматик : 200mm Ефф : 83% Кочница : електричен сопирачкиПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 6960.00

15 инчен Електрични Количка Моторни 48v 350w/500w/ 800w центар моторни електричен скутер моторни ebike за полнење електрични karting мотор

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2...

DEN 8402.00 9336.00

Бесплатни сад Испорака 48V 1000W 26 Задните Моторни Тркала Ebike Конверзија Комплет+14.5 АХ PANA Мобилен Надолу Цевка Батеријата+5A Полнач

Бесплатни сад Испорака 48 V 1000 W 26" Задните Моторни Тркала Ebike Конверзија Комплет+ 48 V 14.5 АХ Јапонија PANA Мобилен Надолу Цевка Батеријата+5 A Брз ПолначМногу Важно Внимание : Големина на тркало : 26" Задните Тркала со 26x1.95" Гуми и ЦевкиЗадните Тркала Осипување со 7Брзински Менувач : 135mm Царина : Производот е веќе во сад, тоа е ДАНОК за сите американски држави Време На Испорака : Нормално, ние треба само 2 работни дена за да се испрати на полнење и батеријата...

DEN 43104.00

5 150W 36V 2 тркала електричен скутер тркала центар мотор , електрични selfbalancing центар мотор , електрични скутери центар мотор

5" 150 W 36 V 2 тркала електричен скутер тркала центар мотор , електрични selfbalancing центар мотор , електрични скутери центар моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата...

DEN 6480.00

10 500W 36V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркала-мотор

10" 500 W 36 V електричен скутер мотор , електрично тркало центар мотор , тркаламоторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.10" 500 W 36 V пета центар моторефикасност : 83%брзина : 4001500rpmгуми тип : 10 X4.006со гуми дијаметар : 270mmНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 5040.00

2018 најдобро продаваните 48V500W BBS02B 8fun /bafang средината на чудак вози мотор со 790/C965/850C екранот

Со интегрирана брзински сензор, ова срединатавози мотор, кој е компатибилен со 68120mm дното заграда, има номинална моќност од 250 W(6873mm),350 W(6873mm),500 W(6873mm),750 W(6873mm),1000 W(68120mm), намалување на односот на 1 : 21.9 и максимален вртежен момент од 80 N.м160 м Н., ќе се обезбеди rider со голема експлозивна сила при стартување на системот...

DEN 19106.00 20112.00

750W 48v опрема моторни DIY комплет , електричен велосипед конверзија комплет,светлина електрични tricycle комплет

750 W 48v опрема моторни DIY комплет , електричен велосипед конверзија комплет,светлина електрични tricycle комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.ПАКУВАЊЕ : 1...

DEN 9120.00

Најновите Електричен Велосипед 36V 48V 1000W Brushless Gearless Пред Центар За Моторни Ebike Конверзија Комплет Со Испаѓање Ширина 100mm

Најновите Електричен Велосипед Центар Моторни 36 V 48 V 1000 W Ebike Brushless Gearless За Предно Тркало Конверзија Комплет Со Испаѓање Ширина 100mmСпецификација Напон : 36 V или 48 V Моќност : 1000 W Мотор Тип : Brushless Gearless Центар Моторни Боја : Црна Моторни Нето Тежина : 6.2 килограми Моторни Дијаметар : 24.3 cm Сала Сензор Количина : 3pcs Центар осипување ширина : 100mm Max...

DEN 7344.00

55Kph 48V 1500W електричен велосипед конверзија комплет со 45H магнети мотор,синусен облик контролер,LCD систем за задните електричен велосипед

Answer : ___________________________ Note : ***Дали се сомневате дека вистината на моторот е вртежен момент и брзина,ова можете да го проверите : https : / / www.youtube.com / watch?v=tl COdz6 Wb4https : / / www.youtube.com / watch?v=pq A1yn2qxz8Можете да го видите на високи перформанси на колекции.eВелосипед Конверзија Комплет Делови се Вклучени : Овој комплет доаѓа со се што ви треба да се претвори вашиот велосипед да Електричен велосипед освен на батеријата...

DEN 28608.00

RisunMotor Ebike Колекции на Предните или Задните Тркала Електричен Велосипед Конверзија Комплет 36V 48V 250W Brushless Gearless Мотор Со LCD Дисплеј

Risun Motor 36 V / 48 V 250 W e Bike Комплет предното или Задното Тркало Конверзија Колекции 12"700 CМногу Важно Внимание : 1...

DEN 11760.00

бесплатен превозот 80W 36v 4 инчен двојно вратило електричен скутер моторни електрични центар мотор за електричен скутер велосипед комплет

бесплатен превозот 80 W 36v 4 инчен двојно вратило електричен скутер моторни електрични центар мотор за електричен скутер велосипед комплетнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.1.Мотор : brushless Неопрема центар мотор2.Напон : 36v3.Моќност : 80w4.Брзина : 4001500rpm5...

DEN 5520.00

800W 36V бранеа висока-брзина на мотор , електричен мотор за скутер ,Електричен скутер мотор одговара на ЕВО скутер

800 W 36 V бранеа високабрзина на мотор , електричен мотор за скутер ,Електричен скутер мотор одговара на ЕВО скутернашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : бидејќи различни компјутерски екран cplors differertly,боите на вистинските предмети може да се разликува малку од горенаведените слики ,tnanks за вашиот understangding .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

DEN 2640.00

20inch-28inch тркала E Велосипед Конверзија Комплет 36V250W Brushless Опрема Предната Осовина Моторни Комплет за улична употреба

EUNORAU центар моторни комплет имаат 36 V250 W верзија и 48 V1000 W верзија,250 W верзија е за улична употреба, 1000 W верзија е за off road употреба,250 W комплет со предните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок, на 1000 W комплет со задните тркала мотор,гревотбран контролер и шарени LCD дисплеј со USB приклучок...

DEN 15914.00 16752.00

250W 24V Четка со Голема Брзина DC Мотор,UNITEDMOTOR MY1016 Електричен Велосипед ESCOOTER Бранеа Мотор,Ebike Моторни Tricycle Додатоци

250 W 24 V Четка со Голема Брзина DC Мотор,UNITEDMOTOR MY1016 Електричен Велосипед ESCOOTER Бранеа Мотор,Ebike Моторни Tricycle ДодатоциДруги модели на моторни и контролорот може да го контактирате овластениот сервис...

DEN 2666.40