• Ново
200X240mm 500W 120V Ultimaker 2 Клон 3D Печатач Загрева Кревет Keenovo Силикони Грејач Подлога

200X240mm 500W 120V Ultimaker 2 Клон 3D Печатач Загрева Кревет Keenovo Силикони Грејач Подлога

DEN 2159.52

Износот
Во форма достапна за нарачката


(Купувачи од Русија, исто така, може да се купи од нашите руската компанија : keenovo.ru, ви благодариме!)
Зошто Keenovo Печка?
Како еден од првите производители на флексибилни грејни во Кина, ние имаме разбирање за сигурноста на нашите греење елементи за вашите уреди,машини и опрема,НИКОГАШ не може да биде над-истакна, а ние нудиме најдобар квалитет по конкурентни цени со ветувања подолу :
а)Ние ги користиме САМО Arlon силиконска гума супстрат увезени од САД и автентични Du Pont Polyimide филм во продукција за да се обезбеди најдобри греење перформанси и најдолго служат како, особено при високи температури и во долго време греење процес.
б)Ние нудиме БЕСПЛАТНА помош во грејач дизајн за да се постигне идеална термички решение за вашата апликација.
c)Секоја грејач е ново направени да нарачате и фабрика-прегледано пред породувањето.
Тоа е Електрична енергија И Топлина ќе се соочите со, s o да НЕ се дозволи каков било ризик во вашата апликација кога ќе се keenovo како најдобар.
Клиент Сведоштва
........................................................................................................................
Подолу е опис на Објектот ќе се купуваат со овој линк :
Многу побезбеден и посигурен извор на топлина од Rep Rap PCB heatbeds.
Со NTC 100 K thermistor за температура смисла.( R-T табела лист на располагање по барање.)
Ве молиме контактирајте со нас за специјален попуст на голема количина купување.
Прилагодено Дизајн Добредојдени.
Општ Вовед на Силиконски Греалки
Грејач Структура Илустрација :
Ве молиме имајте во предвид дека сите силикони грејачи се жица рана стандардно, ве Молиме контактирајте со нас ако сакате гравирани фолија.
Типични Апликации на Siliocne Грејачи :
Вие исто така може да ви се допаѓа нашиот популарен предмети се следниве :

Особините

моќност:
101W & Up
Бренд Име:
keenovo
Материјал:
Синтетички Влакна
Топлина За Зачувување На Траење:
15 Часа & Up
Големина:
200mm X 240mm
моќност:
[email protected]
Додаток 1:
1000mm моќ жици(бела)
Додаток 2:
3M лепило поддршка
Додаток 3:
NTC 100K Thermistor+ 1m продолжување жица(црвено)

Купувачите избираат и

KEENOVO Силикони Грејач Подлога WVO SVO Автомобил Гориво Филтер за Дизел Грејач 50X250mm 12V 100W Прилагодено Дизајн Добредојде

(Купувачи од Русија, исто така, може да се купи од нашите руската компанија : keenovo.ru, ви благодариме!)Зошто Keenovo Печка?Како еден од првите производители на флексибилни грејни во Кина, ние имаме разбирање за сигурноста на нашите греење елементи за вашите уреди,машини и опрема,НИКОГАШ не може да биде надистакна, а ние нудиме најдобар квалитет по конкурентни цени со ветувања подолу : а)Ние ги користиме САМО Arlon силиконска гума супстрат увезени од САД и автентични Du Pont Polyimide филм во продукција за да се обезбеди најдобри греење перформанси и најдолго служат како, особено при високи температури и во долго време греење процес.б)Ние нудиме БЕСПЛАТНА помош во грејач дизајн за да се постигне идеална термички решение за вашата апликација.c)Секоја грејач е ново направени да нарачате и фабрикапрегледано пред породувањето.Тоа е Електрична енергија И Топлина ќе се соочите со, s o да НЕ се дозволи каков било ризик во вашата апликација кога ќе се keenovo како најдобар.Клиент Сведоштва........................................................................................................................Подолу е опис на Објектот ќе се купуваат со овој линк : Лесен за монтирање, нашата одлична силиконска гума филтер грејач држи вашиот филтер топло во ладно време за да се обезбеди соодветен проток за вашиот vehical...

DEN 1343.52

2 X 4, 50W,120V, Keenovo Универзална Флексибилни Силикони Грејач Мат/Pad/Елемент моторното Масло Тавата Грејач,Chafer Грејач,Бесплатен Превозот

(Купувачи од Русија, исто така, може да се купи од нашите руската компанија : keenovo.ru, ви благодариме!)Зошто Keenovo Печка?Како еден од првите производители на флексибилни грејни во Кина, ние имаме разбирање за сигурноста на нашите греење елементи за вашите уреди,машини и опрема,НИКОГАШ не може да биде надистакна, а ние нудиме најдобар квалитет по конкурентни цени со ветувања подолу : а)Ние ги користиме САМО Arlon силиконска гума супстрат увезени од САД и автентични Du Pont Polyimide филм во продукција за да се обезбеди најдобри греење перформанси и најдолго служат како, особено при високи температури и во долго време греење процес.б)Ние нудиме БЕСПЛАТНА помош во грејач дизајн за да се постигне идеална термички решение за вашата апликација.c)Секоја грејач е ново направени да нарачате и фабрикапрегледано пред породувањето.Тоа е Електрична енергија И Топлина ќе се соочите со, s o да НЕ се дозволи каков било ризик во вашата апликација кога ќе се keenovo како најдобар.Клиент Сведоштва........................................................................................................................Подолу е опис на Објектот ќе се купуваат со овој линк : Ова е универзален Keenovo силикони грејач подлога...

DEN 1094.40

5X6 150W 220V KEENOVO Силикони Плоча Мотор Блок Масло Тавата Хидраулични Резервоарот Грејач w/ 2m Кабелот+Приклучок+3M PSA+90C Термостат+Сунѓерот

(Купувачи од Русија, исто така, може да се купи од нашите руската компанија : keenovo.ru, ви благодариме!)Зошто Keenovo Печка?Како еден од првите производители на флексибилни грејни во Кина, ние имаме разбирање за сигурноста на нашите греење елементи за вашите уреди,машини и опрема,НИКОГАШ не може да биде надистакна, а ние нудиме најдобар квалитет по конкурентни цени со ветувања подолу : а)Ние ги користиме САМО Arlon силиконска гума супстрат увезени од САД и автентични Du Pont Polyimide филм во продукција за да се обезбеди најдобри греење перформанси и најдолго служат како, особено при високи температури и во долго време греење процес.б)Ние нудиме БЕСПЛАТНА помош во грејач дизајн за да се постигне идеална термички решение за вашата апликација.c)Секоја грејач е ново направени да нарачате и фабрикапрегледано пред породувањето.Тоа е Електрична енергија И Топлина ќе се соочите со, s o да НЕ се дозволи каков било ризик во вашата апликација кога ќе се keenovo како најдобар.Клиент Сведоштва........................................................................................................................Подолу е опис на Објектот ќе се купуваат со овој линк : Стоп носат надвор на вашиот мотор!!!Оваа грејач чува на топло масло и тече без оглед на она што е надвор температурата.Ве молиме контактирајте со нас за специјален попуст на голема количина купување.Прилагодено Дизајн Добредојдени.Ако ви треба различни греење решение и менаџмент, само кажете ни ги вашите барања / пријави и нека нашите флексибилни термички добрите дизајн за вас.Грејач Структура Илустрација : Ве молиме имајте во предвид дека сите силикони грејачи се жица рана стандардно, ве Молиме контактирајте со нас ако сакате гравирани фолија.Типични Апликации на Siliocne Грејачи : Вие исто така може да ви се допаѓа нашиот популарен предмети се следниве :

DEN 2111.52

Пица Топла Храна Испорака Торба Силикони Грејач 6 x 12 100W 12V w/Термостат 65C | KEENOVO

(Купувачи од Русија, исто така, може да се купи од нашите руската компанија : keenovo.ru, ви благодариме!)Зошто Keenovo Печка?Како еден од првите производители на флексибилни грејни во Кина, ние имаме разбирање за сигурноста на нашите греење елементи за вашите уреди,машини и опрема,НИКОГАШ не може да биде надистакна, а ние нудиме најдобар квалитет по конкурентни цени со ветувања подолу : а)Ние ги користиме САМО Arlon силиконска гума супстрат увезени од САД и автентични Du Pont Polyimide филм во продукција за да се обезбеди најдобри греење перформанси и најдолго служат како, особено при високи температури и во долго време греење процес.б)Ние нудиме БЕСПЛАТНА помош во грејач дизајн за да се постигне идеална термички решение за вашата апликација.c)Секоја грејач е ново направени да нарачате и фабрикапрегледано пред породувањето.Тоа е Електрична енергија И Топлина ќе се соочите со, s o да НЕ се дозволи каков било ризик во вашата апликација кога ќе се keenovo како најдобар.Клиент Сведоштва........................................................................................................................Подолу е опис на Објектот ќе се купуваат со овој линк : Испорака Торба Силикони Грејач Подлога Големина : 152mm X 304mm ( 6" X 12") Моќност : 100 W @ 12 V ( прибл...

DEN 2543.52