• Ново
Лемење Железо Совети T12-KL BC1 BC2 BC3 Б Б2 Б3 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот заварување совет

Лемење Железо Совети T12-KL BC1 BC2 BC3 Б Б2 Б3 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот заварување совет

DEN 205.92
DEN 185.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Tntegrated Лемење Железо Совети T12
за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања. Или ние ќе брод големината на случаен избор. Ви благодариме. Можете да изберете големини од подолу : T12-Б, T12-B2, T12-B2 Z, T12-Б3, T12-Б4, T12-BC1, T12-BC1 Z, T12-BC2, T12-BC2 Z, T12-BC3, T12-BC3 Z, T12-BCF1, T12-BCF1 Z, T12-BCF2, T12-BCF2 Z, T12-BCF3, T12-BCF3 Z, T12-BL, T12 - BZ, T12-С1, T12-C4, T12-C4 Z, T12-CF4, T12-CF4 Z, T12-D4, T12-D08, T12-D12, T12-D16, T12-D24, T12-D52, T12-DL08, T12-DL12, T12-DL32, T12-DL52, T12-јас, T12-ИЛ, T12-ILS, T12-J02, T12 - JL02, T12-JS02, T12-К, T12-KF, T12-KL, T12-KR, T12-KU Примена : за HAKKO FX-950, FX-951, FX-952, FM-202, FM-203, FM-204, FM206, FM2028, FM2027 или други matchable лемење станици или лемење железо се справи. Температурата се прилагоди опсег : 200-450 centidegree Max. Моќност : 70 W Влезен Напон : 110 V - 220 V Карактеристики : 1) Добра способност за контрола на температура,брз коефициент на топлинска спроводливост, 2) Направи употреба на увезената суровина-бакар оксид, користат специјални калапи машина за процесот 3) Долго wroking живот : 40000-50000 лемење зглобовите, некои големини дури и може да достигне 70000 лемење зглобовите 4) површината на Производот се користи специјален материјал ракување, совет крајот со слој обработка, со цел да се обезбеди совет да не се претвори црно под висока температура 5) Добри перформанси во калај-на и калај топење, униформа и течно лемење, без празни лемење. 6) Со високи анти-оксидација, добра влажна перформанси

Особините

Излезна Моќност:
70W
Бренд Име:
SZBFT
Излезна Температура:
200C-480C
Текст Voltagle:
24v
Температурата Стабилност:
-5C-+5C
Број На Модел На:
T12-KL
Димензии:
T12

Купувачите избираат и

Лемење Железо Совети T12-D08 Б Б2 BC1 BC2 BC3 BCF1 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања...

DEN 185.00 205.92

БРЗ 857D доведе слободни прилагодливи топол воздух топлина пиштол со Спирален Правец на 580W SMD rework станица, со висок квалитет

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2) и Ali Express Џеб...

DEN 4080.00

FEITA T12-ILS T12-К T12-BCM2 T12-D12 T12-JL02 5PCS Лемење железо совети модел за FX951 Лемење Станица Битови DIY Електронски Поправка

FEITA 599 B Чистење Жица Сунѓерот Топката Лемење Лемење Железо Совет Почисто со залага за Лемење, заварување железо станицаЗаврши серијата на T12 лемење совети на располагање, кои се применуваат за Лемење станица FX951 / FX952 / FX950 / FM 203;Leadfree, животната срединапријателски, 100% да се прилагодувате кон ROHS стандардот, доведеТехнички индикатори стигне до оригиналната стандард;Користете под 400 степен температура(±20 степен), тоа може да има 50000 лемење зглобовите.Со T12 BC2 + T12 BCF2 функција, мило капацитет е голема.може да се сместат Голем број на калај,Пакување 5 Компјутери Совети(секој модел 1 парче) Модели : T12ILS X 1 PcT12K X 1 Pc T12D24 X 1 Pc T12JL02 X 1 Pc T12BCM2 X 1 Pc

DEN 1176.00

Јапонија GOOT Поправка Алатки KS-40R Брза Термичка Трајни Електрични Лемење Железо Влез 220 V Моќност 40W

Други Топла Продажба Заварување материјали, ве молиме посетете ги овие линкови : Руските купувачи ве молиме наведете вашето име и презиме! Полно име е вашето име + татково име + презиме.Потекло : Јапонија GOOT производи не само што е популарна во Јапонија, исто така, постојат повеќе од 60 агенти во Азија, Европа, Африка, Океанија и Америка...

DEN 811.20

Нови 900M-Т-ЛИ 0.8 mm Точка со Дијаметар Лемење Лемење Железо Совети 5 Компјутери

Име На Производ : Лемен Железо СоветВкупна Должина : 51mm / 2"; Совет Дел Должина : 25мм / 0.97"Месо тело со Дијаметар : 6.5 mm / 0.25"Дупка во Внатрешноста Кол : 4mm / 0.157"Точка Кол...

DEN 152.64

Јапонија GOOT Поправка Алатки KS-30R Брза Термичка Трајни Електрични Лемење Железо Влез 220 V Моќност 30W

Други Топла Продажба Заварување материјали, ве молиме посетете ги овие линкови : Руските купувачи ве молиме наведете вашето име и презиме! Полно име е вашето име + татково име + презиме.Потекло : Јапонија GOOT производи не само што е популарна во Јапонија, исто така, постојат повеќе од 60 агенти во Азија, Европа, Африка, Океанија и Америка...

DEN 806.40

Преносни Професионални 5V 8W LED Индикатор USB Напојува Лемење Железо Пенкало Електрично Заварување Алатка за SMD & DHL/EMS Бесплатен Превозот

Име : Преносни Професионални 5 V 8 W LED Индикатор USB Напојува Лемење Железо Пенкало Електрично Заварување Алатка за SMDОпис : 1) Целосно функционирање USB напојува лемење железо.2) Мал и компактен за преносливост.3) Брзо се загреваат и размена на инстант обновување.4) Заварување глава може да се чистат лесно5) Греење во помалку од 15 секунди.6) заладување во помалку од 30 секунди.7) Долго време животот со заштитна капа8) Допир на метал момент повторно да повторно да започне работата : Малку допирање на метална точка на телото на лемење пенкало, тогаш LED светло ќе биде lightened и започна.Ако за напуштање на објектот се користи за 25 секунди, LED светлото ќе се исклучи и пенкало ќе влезе во режим на спиење автоматски.9) Комбинација на греење на елемент & лемење совет.10) Мал и компактен за преносливост.Спецификација : 1) Греење Време : 2) За Ладење Време : 3) Долг живот совет со заштитна капа4) Заштитна Капа : Завртка На5) Авто Исклучи : 25 вториот idle6) LED Индикатор : Да7) Влез : USB 5 V8) Моќност : 8 W9) Усогласеност : Ro HS Согласност10) Димензии (Ш x В x Д) : Приближно 170mm x 18mm x 18mm11) Тежина : 100g12) Пакет се вклучени : 1 X Лемење Железо Пенкало, 1 X USB Кабел(Прибл : 150см, 1 X Метал Стојат, 1 X Совет Маска, 1 X Мал Калем за ЛемењеПРЕТПАЗЛИВОСТ1.Се справи со загреана лемење железо со особено внимание, како на висока температура на железо може да предизвика пожар или болно боли.2.Првиот пат кога ќе користите лемење железо, тоа може да пушат малку како греење на елемент суши надвор...

DEN 12480.00

Оригиналниот ЕУ/САД 220V/110V 700W Лемење Станица YOUYUE 8586 2 во 1 SMD Rework Станица на Топол Воздух Пиштол + Електрични лемење железо Станица

Origil ЕУ / САД 220 V / 110 V 700 W Лемење Станица YOUYUE 8586 2 во 1 SMD Rework Станица на Топол Воздух Пиштол + Електрични лемење железо Станица Карактеристики : Состојба : Brand new Топол воздух и жешко железо 2in1 rework лемење станица; Исклучително ниско ниво на бучава и простор за заштеда на енергија дизајн; Двоен LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура; SAMSUNG microcomputer контрола, брзо затоплувањеup; ПИД технологија за подобрување на температура стабилност; Прилагодување на струење и контрола на температурата ротација лесно; ntelligence автооткривање функција карактеристики безбедно лична операција; Автоматски стоп ротација кога температурата е помалку од 70'C; Рачка со сензор switch карактеристики пристап оперативен режим кога се зема или во режим на мирување, кога се утврдува; Автоматско ладење функција за ефикасно продолжување на оган 's живот и заштита на топол воздух пиштол; ESD дизајн на лемење железо за да се заштитат чувствителните компоненти; Меѓународен стандард грејач за практично користење и размена; Висок квалитет на отпор за трајни употреба; Пластичен држач за ставање на топла воздушна пушка; Метал се залагаме за одржување на железо од запаливи материјали; Одговара за греење се намали, сушење, лак отстранување, viscidity отстранување, мразнадвор, предгреење и лепак лемење; Напон : 110 V / AC.220 V / AC Димензија : 4" x 5.2" x 6"(10 x 13.2 x 15cm) за Топол Воздушен Пиштол Моќност : 700w Отпорни : Handpiece Големина : Temp Стабилност : ± 1'C Фан : Brushless топката Струење : 120 L / min(макс) на Бучава : Temp Контрола : 100~450'C Лемење Жешко Железо Моќ : 60 W Отпорни : Temp Стабилност : ± 1'C Железо : ESD дизајн Грејач Материјал : Nichrome Temp Контрола : 200~480'C noteif треба 110 V НИ pls make a note (запиши Забелешка : ве Молиме прочитајте корисникот 's manual пред употреба Погоден за : Unsoldering повеќе компоненти, како што се SOIC ,ЧИП, QFP, PLCC, BGA и температурачувствителни компоненти(особено за рамен кабли и кабелска конектори) ; Применливи за топла контракција, греење, depainting, degluing, одмрзнување...

DEN 2610.00 3480.48

Лемење Железо Совети T12-I К KF KU C4 ILS BC2 ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања...

DEN 185.00 205.92

YIHUA 60W Лемење Станица, од Универзална Лемење Железната Рачка

Пред купување, треба да се знае : 1За Русија клиенти : со цел да го добиете вашиот производ sucessfully и Наскоро, кога ставање на твојот ред, ве молиме бидете сигурни дека на корисниците име е твоето полно име...

DEN 812.00 864.00

Прецизност 15 во 1 220V 30W Електрично Заварување Лемење Железо Алатки Комплет Наместен

Карактеристики : Антиоксидација и антикорозија Лемење железо, железо стојат, лемење, колофон, tweezer, лемење морон, четка се вклучени користи за поправка, инсталација, и други електронски работи Преносни и повеќе погодно за секојдневна употреба Спецификација : Греење основни : Керамички coreГолемина : Прибл L : 21.5cm W : 25mmНапон : 220 V ACМоќност : 30 W Пакетот вклучува : 1 x 30 W Електрични Лемење Железо(Вклучени се 15 компјутери од додатоци) Детали слики :

DEN 1465.92

CXG 936d LCD Прилагодлива температура Дигитални Електрични Лемење станица ЕУ plug го Замени HAKKO 936 Лемење станица

Функција 1 Мала големина, двојно копчето дизајн, моќни функции 2.Брза греење нагоре,350 степен centigrade трае само 8 секунди 3...

DEN 945.00 945.12

4Pcs 65x4mm Електрични Лемење Железо Совети Главата Заменливи 4mm месо тело За 40W Лемење Песна Најдобри Промоција

Функција : 100% нов и висок квалитет.Со прецизност обработка, специјални површински третман, антивисока температура оксидација и антикорозија носат.По главата температура калај третман, заварување, сигурен, лесно на калај, антикорозија.Топлината и брзо, погоден за различни надворешни термо електрични железо.Совет за водислободен лемење, живот ќе се намали, под премисата на усогласеност со заварување, лемење колку што е можно, да се прошири совет живот.По лемење совет за некое време, на површина ќе се појави слој на оксид,препорачливо е да се користат специјални tools да се отстранат, или анти не се појавува јадат калај.Додадете соодветен износ на колофон core лемење работи крајот совет редовно.Спецификации : Име на производ : Електрични железо главаМатеријал : БакарБоја : СребренаДолжина : Околу...

DEN 114.00 143.04

Најдобра Продажба 2 парчиња/многу 220V 36W Лемење Железо Core Греење на Елемент Замена на Резервни Дел Заварување Алатка За SY365-8

Најдобра Продажба 220 V 36 W Лемење Железо Core Греење на Елемент Замена на Резервни Дел Заварување Алатка За SY3658 Карактеристики : лемен железо core греење на елемент е најдобрата замена за стариот јадро, за да се обезбеди ефикасност и долг животен век на вашиот лемење железо Место на Потекло : Guangdong Кина (Копно) Тип : SY3658 Моќност : 36 W Voltagle : 220 V ~ 50 HZ Применлив Модел : SY3658 Вклучени : 2 x Лемење Железо Core Греење на ЕлементУслови за користење на услугите ИспоракаПлаќање Ние прифаќаме Alipay, T / T, Western Union, Paypal и Visa платежни...

DEN 148.00 172.32

60w 220v Прилагодлива Температура Лемење Железо за Полнење Совети Desoldering Пумпа+Лемење Железо Стојат Пинцети Лемење на Жица Колофон

60 W 220 V Електрично Прилагодливи на Температурата на Лемење, Заварување Лемење Железо Заварување Алатка со 5pcs Железо СоветиВовед : Овој компактен desgined станица е идеален за професионална употреба...

DEN 346.00 427.20

Слободен испорака на високо квалитетни висока фреквенција AT306DH AT306H 90W 36V AC 400KHz лемење станица железната рачка

Потрошувачка на енергија 90 WТемпературата 100500Висока фреквенција греење елементот железо грејач (електромагнетни грејач)Излезен напон 36 VACСовет до земјата отпор 2Ω или помалкуСовет земјата потенцијал 2m V или помалкуПрименливи лемење станица AT315 D1...

DEN 1038.00 1104.00

Lukey BGA Лемење Станица за Лемење Железо се Справи со 220 V Универзал за 936+ 936D 937 852 852D 852D+ 853 862D 868 858

МЕХАНИЧАР 10cc NCОДНОСНО 559ASMУВ(TPF) Заварување Флукс PCB Поправка Лемење Лемење Паста 2.39 Десктоп Зголемувачот Менгеме Тип Рака Лемење Железо Стојат Заварување помошна Алатка ПРЕДВОДЕНА од Стакло Зголемувачот 3.5 X 12 X 10.99 Бесплатен превозот Метал Лемење Железо Носителот Поправка на Опрема за Заварување Додатоци За лемење железо 6.39 29 компјутери / set Универзална BGA Матрицата Директно Греење Stencils+BGA reballing станица BGA Reball Комплет 8.64Lukey BGA Лемење Станица за Лемење Железо се Справи со 220 V Универзал за 936+ 936 D 937 852 852 D 852 D+ 853 862 D 868 858Не се користи за 936a 902 701 702

DEN 1136.64

Лемење Железо Совети T12-KF KU К Б BZ B2 B2Z ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања...

DEN 185.00 205.92

YH853D 3А USB лемење станица 3In1 Топол Воздух пиштол за Лемење Rework Станица Топлина Пиштол + Лемење Железо и 15V 1А Регулирани Моќ лемење

.Основната функција : YH853 D 3А USB 4 LED tegrate сите заслуги на 853 D+.тоа е подобрена од нашиот стар модел : YIHUA853 D+ 3А ,овој нов тип, исто така, дополнителни подолу нова функција : 1...

DEN 8794.00 10992.00