• Ново
Лемење Железо Совети T12-I К KF KU C4 ILS BC2 ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12-I К KF KU C4 ILS BC2 ект серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

DEN 205.92
DEN 185.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Tntegrated Лемење Железо Совети T12
за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952
Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања. Или ние ќе брод големината на случаен избор. Ви благодариме. Можете да изберете големини од подолу : T12-Б, T12-B2, T12-B2 Z, T12-Б3, T12-Б4, T12-BC1, T12-BC1 Z, T12-BC2, T12-BC2 Z, T12-BC3, T12-BC3 Z,T12 - BC4 Z,T12-BCF1, T12-BCF1 Z, T12-BCF2, T12-BCF2 Z, T12-BCF3, T12-BCF3 Z, T12-BL, T12 - BZ, T12-С1, T12-C4, T12-C4 Z, T12-CF4, T12-CF4 Z, T12-D4, T12-D08, T12-D12, T12-D16, T12-D24, T12-D52, T12-DL08, T12-DL12, T12-DL32, T12-DL52, T12-јас, T12-ИЛ, T12-ILS, T12-J02, T12 - JL02, T12-JS02, T12-К, T12-KF, T12-KL, T12-KR, T12-KU Примена : за HAKKO FX-950, FX-951, FX-952, FM-202, FM-203, FM-204, FM206, FM2028, FM2027 или други matchable лемење станици или лемење железо се справи. Температурата се прилагоди опсег : 200-450 centidegree Max. Моќност : 70 W Влезен Напон : 110 V - 220 V Карактеристики : 1) Добра способност за контрола на температура,брз коефициент на топлинска спроводливост, 2) Направи употреба на увезената суровина-бакар оксид, користат специјални калапи машина за процесот 3) Долго wroking живот : 40000-50000 лемење зглобовите, некои големини дури и може да достигне 70000 лемење зглобовите 4) површината на Производот се користи специјален материјал ракување, совет крајот со слој обработка, со цел да се обезбеди совет да не се претвори црно под висока температура 5) Добри перформанси во калај-на и калај топење, униформа и течно лемење, без празни лемење. 6) Со високи анти-оксидација, добра влажна перформанси

Особините

Излезна Моќност:
70W
Бренд Име:
SZBFT
Температурата Стабилност:
-5C~+5C
Излезна Температура:
200C-480C
Текст Voltagle:
24v
Број На Модел На:
T12 серија
Димензии:
I

Купувачите избираат и

Electrofusion заварчик PE цевка топла топи welder2.5/3.5 KW Целосно автоматски гас изведба на Заварени цевки машина Применливост безбедно заварчик

Electrofusion заварчик PE цевка топла топи welder2.5 / 3.5 KW Целосноавтоматско гас изведба на Заварени цевки машина Применливост безбедно заварчикАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотУредот параметри1, опрема модел : PE200 PE3152, заварување спецификации : 20200 203153, се применува напон : 220 ± 10% 220 ± 10%4, вкупна моќност : 2.5 3.5 KW KW5, напон контрола : 1058 V 1058 V6, тековната контрола : 160 A 160 A7, опрема тежина за : 17 KG 24 KGКарактеристикиОвој производ ги користи напредни microcomputer технологија за автоматско следење на целиот процес на заварување, и има константен напон со редовна AC напон трансформатор, силни, стабилни перформанси, мала големина, силна применливост, безбеден и сигурен, е Т.Е цевка фузија заварување идеална алаткаупотребаГлавно се користи за PE цевка заварување...

DEN 25392.00

Лемење Железо Совети T12-ILS јас ИЛ Б Б2 BC2 D24 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања...

DEN 185.00 205.92

110/220V САД/ЕУ Приклучокот Digital 936 Лемење Станица 907 лемење рачка + 10pcs 900M Лемење Совети +A1321 топлина елемент

110 / 220 V САД / ЕУ Plug 936 Лемење Станица 907 лемење рачка + 10pcs 900 M Лемење Совети +A1321 топлина елемент подобро од hakko 936Функција:1...

DEN 1878.00 2803.68

Најдобра Продажба 2 парчиња/многу 220V 36W Лемење Железо Core Греење на Елемент Замена на Резервни Дел Заварување Алатка За SY365-8

Најдобра Продажба 220 V 36 W Лемење Железо Core Греење на Елемент Замена на Резервни Дел Заварување Алатка За SY3658 Карактеристики : лемен железо core греење на елемент е најдобрата замена за стариот јадро, за да се обезбеди ефикасност и долг животен век на вашиот лемење железо Место на Потекло : Guangdong Кина (Копно) Тип : SY3658 Моќност : 36 W Voltagle : 220 V ~ 50 HZ Применлив Модел : SY3658 Вклучени : 2 x Лемење Железо Core Греење на ЕлементУслови за користење на услугите ИспоракаПлаќање Ние прифаќаме Alipay, T / T, Western Union, Paypal и Visa платежни...

DEN 148.00 172.32

Слободен испорака на високо квалитетни висока фреквенција AT306DH AT306H 90W 36V AC 400KHz лемење станица железната рачка

Потрошувачка на енергија 90 WТемпературата 100500Висока фреквенција греење елементот железо грејач (електромагнетни грејач)Излезен напон 36 VACСовет до земјата отпор 2Ω или помалкуСовет земјата потенцијал 2m V или помалкуПрименливи лемење станица AT315 D1...

DEN 1038.00 1104.00

3.82*3.82*66.36 мм лемење железо 220v 6g 30W Замена Лемење Железо Совет Лидер-Слободен Лемење Совет

Најдобра Продажба 30 W Замена Лемење Железо Совет ЛидерСлободен Лемење СоветОпис : Заменливи Лемење, Заварување Железо Молив Совети Големина на : 3.82*3.82*66.36 mm Пакување 1* 30 W Замена Лемење, Заварување Железо Молив СоветУслови за користење на услугите Пратката Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

DEN 149.00 156.48

60w 220v Прилагодлива Температура Лемење Железо за Полнење Совети Desoldering Пумпа+Лемење Железо Стојат Пинцети Лемење на Жица Колофон

60 W 220 V Електрично Прилагодливи на Температурата на Лемење, Заварување Лемење Железо Заварување Алатка со 5pcs Железо СоветиВовед : Овој компактен desgined станица е идеален за професионална употреба...

DEN 346.00 427.20

Оригиналниот ЕУ/САД 220V/110V 700W Лемење Станица YOUYUE 8586 2 во 1 SMD Rework Станица на Топол Воздух Пиштол + Електрични лемење железо Станица

Origil ЕУ / САД 220 V / 110 V 700 W Лемење Станица YOUYUE 8586 2 во 1 SMD Rework Станица на Топол Воздух Пиштол + Електрични лемење железо Станица Карактеристики : Состојба : Brand new Топол воздух и жешко железо 2in1 rework лемење станица; Исклучително ниско ниво на бучава и простор за заштеда на енергија дизајн; Двоен LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура; SAMSUNG microcomputer контрола, брзо затоплувањеup; ПИД технологија за подобрување на температура стабилност; Прилагодување на струење и контрола на температурата ротација лесно; ntelligence автооткривање функција карактеристики безбедно лична операција; Автоматски стоп ротација кога температурата е помалку од 70'C; Рачка со сензор switch карактеристики пристап оперативен режим кога се зема или во режим на мирување, кога се утврдува; Автоматско ладење функција за ефикасно продолжување на оган 's живот и заштита на топол воздух пиштол; ESD дизајн на лемење железо за да се заштитат чувствителните компоненти; Меѓународен стандард грејач за практично користење и размена; Висок квалитет на отпор за трајни употреба; Пластичен држач за ставање на топла воздушна пушка; Метал се залагаме за одржување на железо од запаливи материјали; Одговара за греење се намали, сушење, лак отстранување, viscidity отстранување, мразнадвор, предгреење и лепак лемење; Напон : 110 V / AC.220 V / AC Димензија : 4" x 5.2" x 6"(10 x 13.2 x 15cm) за Топол Воздушен Пиштол Моќност : 700w Отпорни : Handpiece Големина : Temp Стабилност : ± 1'C Фан : Brushless топката Струење : 120 L / min(макс) на Бучава : Temp Контрола : 100~450'C Лемење Жешко Железо Моќ : 60 W Отпорни : Temp Стабилност : ± 1'C Железо : ESD дизајн Грејач Материјал : Nichrome Temp Контрола : 200~480'C noteif треба 110 V НИ pls make a note (запиши Забелешка : ве Молиме прочитајте корисникот 's manual пред употреба Погоден за : Unsoldering повеќе компоненти, како што се SOIC ,ЧИП, QFP, PLCC, BGA и температурачувствителни компоненти(особено за рамен кабли и кабелска конектори) ; Применливи за топла контракција, греење, depainting, degluing, одмрзнување...

DEN 2610.00 3480.48

БРЗ 857D доведе слободни прилагодливи топол воздух топлина пиштол со Спирален Правец на 580W SMD rework станица, со висок квалитет

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2) и Ali Express Џеб...

DEN 4080.00

FEITA T12-ILS T12-К T12-BCM2 T12-D12 T12-JL02 5PCS Лемење железо совети модел за FX951 Лемење Станица Битови DIY Електронски Поправка

FEITA 599 B Чистење Жица Сунѓерот Топката Лемење Лемење Железо Совет Почисто со залага за Лемење, заварување железо станицаЗаврши серијата на T12 лемење совети на располагање, кои се применуваат за Лемење станица FX951 / FX952 / FX950 / FM 203;Leadfree, животната срединапријателски, 100% да се прилагодувате кон ROHS стандардот, доведеТехнички индикатори стигне до оригиналната стандард;Користете под 400 степен температура(±20 степен), тоа може да има 50000 лемење зглобовите.Со T12 BC2 + T12 BCF2 функција, мило капацитет е голема.може да се сместат Голем број на калај,Пакување 5 Компјутери Совети(секој модел 1 парче) Модели : T12ILS X 1 PcT12K X 1 Pc T12D24 X 1 Pc T12JL02 X 1 Pc T12BCM2 X 1 Pc

DEN 1176.00

Заварување Вакуум Цицање Станица Анти-Статички Вакуум Вшмукување Пенкало QUICK382A Дијафрагмата Пумпа 10W

Заварување вакуум цицање станица антистатички вакуум вшмукување пенкало QUICK382 A дијафрагмата пумпа 10 WЛесно да се подготви чип СМД отпорници, кондензатори и различни кружни, микро елементи.Вграденво воздухот пумпа, може да привлече објекти тежина до 120g.Антистатички дизајнВшмукување млазницата и вшмукување подлоги може да се користи во комбинација, а може да се замениМоќност : 10 WПумпа : ДијафрагматаМаксимална вакуум : 0.03 MpaВшмукување подлога : проводници силиконската гумаГолемина : 185 (L) X 157 (W) X 105 (H) mmТежина : околу 2,5 кг

DEN 6240.00

Јапонија GOOT Поправка Алатки KS-30R Брза Термичка Трајни Електрични Лемење Железо Влез 220 V Моќност 30W

Други Топла Продажба Заварување материјали, ве молиме посетете ги овие линкови : Руските купувачи ве молиме наведете вашето име и презиме! Полно име е вашето име + татково име + презиме.Потекло : Јапонија GOOT производи не само што е популарна во Јапонија, исто така, постојат повеќе од 60 агенти во Азија, Европа, Африка, Океанија и Америка...

DEN 806.40

Бесплатен Превозот 12ml Гас Удар Факел Лемење Лемење Железо Пиштол со Алатка Совет Cordless Пенкало Режач Лемење железо глава

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Cordless Заварување Пенкало Режач Бутан Гас Удар Факел Лемење Лемење Железо Пиштол со топлина основни Карактеристики : 1...

DEN 527.52

4Pcs 65x4mm Електрични Лемење Железо Совети Главата Заменливи 4mm месо тело За 40W Лемење Песна Најдобри Промоција

Функција : 100% нов и висок квалитет.Со прецизност обработка, специјални површински третман, антивисока температура оксидација и антикорозија носат.По главата температура калај третман, заварување, сигурен, лесно на калај, антикорозија.Топлината и брзо, погоден за различни надворешни термо електрични железо.Совет за водислободен лемење, живот ќе се намали, под премисата на усогласеност со заварување, лемење колку што е можно, да се прошири совет живот.По лемење совет за некое време, на површина ќе се појави слој на оксид,препорачливо е да се користат специјални tools да се отстранат, или анти не се појавува јадат калај.Додадете соодветен износ на колофон core лемење работи крајот совет редовно.Спецификации : Име на производ : Електрични железо главаМатеријал : БакарБоја : СребренаДолжина : Околу...

DEN 114.00 143.04

YH853D 3А USB лемење станица 3In1 Топол Воздух пиштол за Лемење Rework Станица Топлина Пиштол + Лемење Железо и 15V 1А Регулирани Моќ лемење

.Основната функција : YH853 D 3А USB 4 LED tegrate сите заслуги на 853 D+.тоа е подобрена од нашиот стар модел : YIHUA853 D+ 3А ,овој нов тип, исто така, дополнителни подолу нова функција : 1...

DEN 8794.00 10992.00

Лемење Железо Совети T12-D08 Б Б2 BC1 BC2 BC3 BCF1 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања...

DEN 185.00 205.92

1pcs 5V 8W Мини Преносни USB Електричен Погон Лемење Железо Пенкало Совет Топла

Електрични Лемење Малку Замена за USB Напојува 5 V 8 W Електрични Лемење ЖелезоКарактеристики На Производот : 1.15 секунди за брзо затоплување2.30 секунди за брзо ладење3...

DEN 84.00 93.60

ELECALL ESI-C40 НИ Plug 220V 40W Homoiothermic Трајни Електрични Железо Пиштол за Лемење, Заварување Железо Алатка Со Индикатор Светлина

12325 ТОПЛА ПРОДАВАЧОТ ЛЕМЕЊЕ ЖЕЛЕЗО АЛАТКА ELECALL ESIC40 НИ Plug 220 V 40 W Homoiothermic Трајни Електрични Железо Пиштол за Лемење, Заварување Железо Алатка Со Индикатор Светлото Карактеристики 100% квалитет и Сосема нов Брзо греење и висок квалитет на 40 W homoiothermic лемење железо со AC Кабелот Изглед, роман структура, лесен за употреба и чисти Desoldering Одлична за електроника, компјутерска опрема, види поправка и многу други хоби и занает проекти Тоа лесно може да се промени компоненти од коло симнат без оштетување на компоненти и кола Опис : 220 Volts φ3.1 мм совет тип, совршен за вашата лемење потреби Лемење Железо Должина : 230mm Должина на Кабелот за Напојување : 1.3 м Бара домаќинство AC штекер (НИ стандард) Моќност : 40 W Пакет се Вклучени : 1* 40 W лемење железо со НАС Plug Жица.Услови за користење на услугите ИспоракаПлаќање Ние прифаќаме Alipay, T / T, Western Union, Paypal и Visa платежни...

DEN 386.00 448.80

Преносни Професионални 5V 8W LED Индикатор USB Напојува Лемење Железо Пенкало Електрично Заварување Алатка за SMD & DHL/EMS Бесплатен Превозот

Име : Преносни Професионални 5 V 8 W LED Индикатор USB Напојува Лемење Железо Пенкало Електрично Заварување Алатка за SMDОпис : 1) Целосно функционирање USB напојува лемење железо.2) Мал и компактен за преносливост.3) Брзо се загреваат и размена на инстант обновување.4) Заварување глава може да се чистат лесно5) Греење во помалку од 15 секунди.6) заладување во помалку од 30 секунди.7) Долго време животот со заштитна капа8) Допир на метал момент повторно да повторно да започне работата : Малку допирање на метална точка на телото на лемење пенкало, тогаш LED светло ќе биде lightened и започна.Ако за напуштање на објектот се користи за 25 секунди, LED светлото ќе се исклучи и пенкало ќе влезе во режим на спиење автоматски.9) Комбинација на греење на елемент & лемење совет.10) Мал и компактен за преносливост.Спецификација : 1) Греење Време : 2) За Ладење Време : 3) Долг живот совет со заштитна капа4) Заштитна Капа : Завртка На5) Авто Исклучи : 25 вториот idle6) LED Индикатор : Да7) Влез : USB 5 V8) Моќност : 8 W9) Усогласеност : Ro HS Согласност10) Димензии (Ш x В x Д) : Приближно 170mm x 18mm x 18mm11) Тежина : 100g12) Пакет се вклучени : 1 X Лемење Железо Пенкало, 1 X USB Кабел(Прибл : 150см, 1 X Метал Стојат, 1 X Совет Маска, 1 X Мал Калем за ЛемењеПРЕТПАЗЛИВОСТ1.Се справи со загреана лемење железо со особено внимание, како на висока температура на железо може да предизвика пожар или болно боли.2.Првиот пат кога ќе користите лемење железо, тоа може да пушат малку како греење на елемент суши надвор...

DEN 12480.00

НОВИ 220V AOYUE 852A++ SMD Топол Воздух Пиштол за Лемење станица/Desoldering Станица,Aoyue852A++ Топол Воздух Rework Станица

Карактеристики : Олабави 3 навртки кои сигурно се справи Лизгајте го исклучите пластична цевка Во внатрешноста на цевката, кварц стакло и топлинска изолација е инсталиран...

DEN 5759.52

YOUYUE 8858 110V/220V Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пиштол Подобро Saike 8858 со 3 млазници пинцети

YOUYUE 8858 110 V / 220 V Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пиштол Подобро Saike 8858 со 3 млазници пинцетиОпис : 1...

DEN 1761.00 2200.80

Нови 900M-Т-ЛИ 0.8 mm Точка со Дијаметар Лемење Лемење Железо Совети 5 Компјутери

Име На Производ : Лемен Железо СоветВкупна Должина : 51mm / 2"; Совет Дел Должина : 25мм / 0.97"Месо тело со Дијаметар : 6.5 mm / 0.25"Дупка во Внатрешноста Кол : 4mm / 0.157"Точка Кол...

DEN 152.64

Бесплатен превозот Lead-free Железо Совети 5pcs/многу T12 лемење совети лемење железо совети за FX951 BAKON 950D лемење станица

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободниБесплатен превозот Leadfree Железо Совети 5pcs / многу T12 лемење совети лемење железо совети за Hakko FX951 BAKON 950 D лемење станица

DEN 743.04