• Ново
V5 2.8 X 3 3:2 LCD eyecup Визирот Зголемувачот Extender dslr фото ЕКИПАЖ за Nikon 1 J1 V1 Камера

V5 2.8 X 3 3:2 LCD eyecup Визирот Зголемувачот Extender dslr фото ЕКИПАЖ за Nikon 1 J1 V1 Камера

DEN 666.24
DEN 467.00 -30 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


***продажба на нови предмети***
FOTGA DP3000 Рамо Подлога поддршка стабилизатор 15mm f Род dslr фото екипаж Поддршка Железнички Систем US$ 89.99 /парче
FOTGA 3"флексибилни камшик брзина чудак f следат фокус 12mmx12mm порта бесплатен превозот САД$ 11.99 /парче
Fotga DP3000 QR следат фокус A/B тешко да престане поддршка dslr фото 5 D II III 7 D D90 опрема факултативна бесплатен превозот САД$ 119.99 /парче
FOTGA DP3000 Форумот Столб Железнички Блок Стегач за 15mm Род dslr фото HDV Железнички Екипаж Систем бесплатен превозот САД$ 14.99 /парче
нови пристигнување бесплатен превозот Fotga DP3000 следат фокус поддршка за dslr фото 5 D II III 7 D 600 D 15mm род опрема големина факултативна висок квалитет US$ 99.99 /парче
FOTGA DP3000 Светлина Стабилна Рамо Подлога за 15mm Род Поддршка Железнички Систем dslr фото Екипаж US$ 19.99 /парче
2013 НОВА пристигнување FOTGA DP3000 dslr фото Следат Фокус A/B Тешко Запира за 15mm Род 5 D II III 7 D GH2 60 D бесплатен превозот САД$ 104.99 /парче
2013 FOTGA нови пристигнување DP3000 QR Брзо Ослободување Следат Фокус Поддршка 15mm род f dslr фото HDSLR HDV Бесплатен превозот САД$ 119.99 /парче
V5 2.8 X 3" 3 : 2 LCD Визирот Зголемувачот Extender за Nikon 1 J1 V1 dslr фото Камера
Објектот Информации на Оваа LCD видите во него е корисна алатка за снимање на видео со дигитални рефлекс камера. Преку Визирот изградена-во зголемувачот, можете лесно да ги видите сликите од камерата прикажување, тоа ви помага со точно идеален фокус и слика брзина време за снимање на видео клип. Карактеристики : сликите видени од LCD дисплеј се едноставно и многу подобро. Стабилизира камерата при снимање видео рачни. Овозможува користење на LCD во светол бел ден на отворено. Тоа е стабилен и точни, кога под магнетни . Тоа е лесно и брзо закачите на камерата при инсталирањето. Со голем eyecup. Висок квалитет и компактен. Изработени од гума и крути пластични. 100% Сосема Нова Боја : Црна Зголемување : 2.8 X Нето тежина : 110g Погоден За : Nikon 1 J1 V1 Пакет, вклучувајќи : 1 X LCD пронаоѓачот на изглед (V5) 1 X Метал Tripod Планината Налепница
-повеќе точки на продажба-
Fotga 43cm flexiable брзина чудак камшик f следат фокус 12x12mm порта dslr фото 5 D II 7 D висок квалитет бесплатен превозот САД$ 31.98 /парче
Трговија на големо FOTGA E27 Четири 4 Континуирано Светилки Носителот Фото Студио US$ 23.99 /парче
Бесплатен превозот ! Трговија на големо LCD Екран Оптичко Стакло Заштитник За Canon EOS 60 D US$ 4.99 /парче
Трговија на големо Мека Кутија Брзина Прстен + Заградата Планината За Флеш Speedlite Softbox US$ 32.99 /парче
FOTGA Wholsale на камерата леќи на Камерата капа носителот чувар тока за 43mm 52mm 55мм големина Канон Nikon, Sony US$ 2.69 /парче
900 Флеш Заградата Зафат Quickflip за 120/135 Камера на Canon Nikon Pentax Олимп У НАС$ 23.99 /парче
Бесплатен превозот ! Трговија на големо Тешко LCD Покрие Екран Заштитник За Sony PCK-LH2 AM A200 US$ 7.99 /парче
Трговија на големо Fotga 77mm CPL Кружни Поларизирана C-PL PL-ЦИРА CPL Филтер за Леќа 77mm за CANON NIKON, SONY FUJI dslr фото Камера US$ 8.99 /парче

Особините

Пакет:
Yes
Бренд Име:
FOTGA
Број На Модел На:
V5 2.8 X 3 3
боја:
Црна
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

CAMVATE 2 ПАРЧИЊА 15mm Род 10CM Должина на Карбонски Влакна За Следат Фокус Рамо Екипаж Железнички Прачка за Поддршка на Системот dslr фото Комплет C0911

wyприклучокstartЖешка Стока$15$27.6$11.8$14.95$85$31.28$69.9$99wyприклучоккрајКарактеристики : Се обезбедат железнички род на 10cm должина.Со пречник од 15mm.Компатибилен со 15mm род менгемеНаправен од карбонски влакна,вистински квалитет со лесни.Идеален за dslr фото камера кафез / екипаж, следете фокус и други поддршка на системот.Спецификации : Материјал : Јаглерод влакнаШини Должина : 10см / 3.94 воНето Тежина : 12.1 g *2Пакет Се Вклучени : 2 x 15mm Карбонски Влакна Прачки 10cm Должина fr Прачка за Поддршка на Системот dslr фото Рамо Екипаж

DEN 573.60

10 компјутери ФДУ-EP12 око Првенство За Sony Алфа A77 SLT-A77 A57 A58 A65 -А3

ФДУEP12 око Првенство За Sony Алфа A77 SLTA77 A57 A58 A65 А3For Sony ФДУEP12 Окуларот Првенство штити визирот на SLTA77 камера и овозможува поудобно гледање кога камерата се чуваат за око, особено за очила wearers.Функција Минимизира скитници светлината влегува визиротПовеќе удобно гледањеПакет Се Вклучени : 10pcs x ФДУEP12 EyecupПлаќање > Можете да платите by Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички...

DEN 652.00 767.52

Meking Selens M11-083 4 hotshoes Speedlite чадор држач Вртливата Светлина Стојат Заградата Метал

Meking Selens M11083 4 hotshoes Speedlite чадор држач Вртливата Светлина Стојат Заградата МеталПакетот Вклучува : 1 * M11083 Флеш Заградата1 * tripod да lightstand адаптерM11083 4 Hotshoes Флеш ЗаградатаОва е универзален флеш заградата за студиото употреба.Фитинг за било светло стојат или Tripod (1 / 4" завртка или 3 / 8" завртки).Оваа планината може да ви овозможи прилагодување на флеш и чадор во секој агол ви се допаѓа да се земе голем шут на вашите слики.4 Hotshoes desige , можете да ги користите четири флеш во еден заградатаможете исто така да прилагодите растојанието од различни топла чевлиMeterial : висок квалитет на метал.Превозот ЗабелешкаПРЕВОЗОТ : 1.Вашата цел ќе бидат обработени за 13 дневна по вашата исплата е примена или бришат.2.Вашата цел ќе биде предаден преку Холандија Пост Воздух Mail.3.Тоа ќе трае околу 560days во транзит,ве молиме почекајте трпеливо.4.Ако не сте го доби пакет на време, ние може да се прошири испорака датум за вас.5.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви понуди задоволителен одговор.Следново е нормално пристигнување време курс за вашиот референца : ЗемјаРаботни Дена(не вклучувајќи одмор)591015162021252635>35СадНоминална(време пристигна)5.1%50.1%33.6%7.5%3.7%Контактирајте со насЕвропаНоминална(време пристигна)8.6%61.2%19.1%7.0%4.1%Контактирајте со насАвстралијаНоминална(време пристигна)4.7%52.6%30.2%9.6%2.9%Контактирајте со насКанадаНоминална(време пристигна)6.7%50.6%30.4%8.5%3.8%Контактирајте со насРусијаНоминална(време пристигна)1.5%10.3%29.7%41.2%18,8% сеКонтактирајте со насАзијаНоминална(време пристигна)10.5%30.6%43.8%12.1%4.0%Контактирајте со насДруга ЗемјаНоминална(време пристигна)3.5%25.0%47.9%17.9%5.7%Контактирајте со насПЛАЌАЊЕ : 1.Ние прифаќаме Escrew за плаќање.2.Ве молиме да се осигурате вашата адреса,телефонски број се во право кога ќе се плати.3.Ако производот што сте го добиле не е задоволен за вас,можете да контактирате со нас,и тогаш ние ќе ја или наплата.ПОВРАТНИ информации : 1.Ние ќе ја напуштат повратни информации за вас кога ќе се потврди цел,и ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас, ви благодариме.2.Ние ќе ви обезбедиме добри производи и услуги за вас,се надевам да се справи со вас цело време.ЗА НАС : Meking Студио е професионална фотографска опрема фабрика се наоѓа во Гуангжу, Кина.Добредојдовте да биде нашиот дистрибутер.

DEN 1430.40

колекција Кутија Камера Торба Случај За Nikon D800 D500 D610 D600 D4 D3200 D7000 D7200 D7100 За canon 5D2 5D3 6D 5D4 1DX 1DX2

Функција100% сосема нов и висок квалитетОваа поместена торба е одличен начин да ги заштити вашите Дигитални dslr фото од случајно оштетување и гребнатини со своите цврсти и издржливи пена надворешноста и нејзините поместена антишок за внатрешни работи.Оваа торба е универзално дизајниран да се вклопуваат речиси сите дигитални камери на пазарот...

DEN 839.00 911.52

Noritsu minilab Дел A110017 Кина направени

Noritsu minilab Дел # A110017 Кина направени ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

DEN 2052.00 2160.00

11 инчен Articulating Магија Рака алуминиум + ' рѓосувачки челик за монтажа HDMI Следи LED светла Камера LF13

Нерѓосувачки челик рака магија 11 инчи : Материјал : алуминиум легура + нерѓосувачки челикПроцес : CNC тешко елоксирани површинаПерформанси : може да omniнасочен, универзална прилагоди LCD позиција, копчето за заклучување го поставите секој заедничкиМетар.Се поврзува со камера на врвот на чизми,На другиот крај на врската завртка дупка на дното на LCD екранот,Прилагодливи на секој Агол, само се стегне knob, а потоа стегнете ги сите активни зглобовитеПакетот Вклучува : 1× 11 инчен Articulating Магија Рака 1 X следење на број

DEN 2163.00 2351.52

Dual Channel Батерија Полнач За Panasonic DMW-BLF19 BLF19E DMC-GH4 DMC-GH3 GH4H

Dual Channel Батерија Полнач За Panasonic DMWBLF19 BLF19 E DMCGH4 DMCGH3 GH4 H итн.100% Сосема НОВ!! Висок Квалитет!!!Вовед : Карактеристики : Dual Channel Дигитални Батерија Полнач за Panasonic DMWBLF19 Батеријата.Пријави во една или две батерии истовремено.Smart LED индикаторот покажува статусот на полнење.Компактен Пренослив Дизајн, погодно за патниците и за бизнискорисници.Компатибилен Модел : за PANASONIC за Lumix DMCGH3 Серијаза PANASONIC LUMIX DMCGH3,за PANASONIC LUMIX DMCGH3 A,за PANASONIC LUMIX DMCGH3 H,за PANASONIC LUMIX DMCGH3 Kза PANASONIC LUMIX DMCGH3 GK,за PANASONIC LUMIX DMCGH3 AGK,за PANASONIC LUMIX DMCGH3 HGK,за PANASONIC LUMIX DMCGH3 KBODY,за PANASONIC LUMIX DMCGH4,за PANASONIC LUMIX DMCGH4 K,за PANASONIC LUMIX DMCGH4 KBODY,за PANASONIC LUMIX DMCGH4YAGH итн.Спецификации : Тип : Dual полначБоја : ЦрнаМатеријал : ПластикаТекст : 5 V2 A(Max)Излез : 8.4 V600m A(X2)Пакетот Вклучува : 1 * Dual USB Полнач1 * USB кабелAnswer : ___________________________ Note : батерии не се вклучени.Макро Автоматски Продолжување Цевка Поставена генералниот ДИРЕКТОРАТ за CANON EF EFS Леќа 13mm 20mm 36mm парчеНудиме OEM БОЛЕСТ Автоматски Автоматски Фокус 25мм генералниот ДИРЕКТОРАТ за II Макро Продолжување Цевка за Canon EOS EF EFS парчеFotga Адаптер Прстен Leica M39 L39 Планината Објективот на Canon EFEOS M mirrorless камера за ef / efs леќа парчеFotga 58mm Тенок fader ND филтер за прилагодлива променлива неутрален густина ND2 да ND400 НОВО!нудиме oem парчеПро DV стерео микрофон микрофон унинасока за Canon 500d 600d 5d II 1d III 50 D 60 D Nikon D90 D3100 D3000 D7000 dslr фото DV DC Камера парчеТрговија на големо Nicna 77 mm Fader ND Филтер Прилагодливи од ND2 да ND400 ND2ND400 МЕК Про МултиОбложени Филтер Леќа 77mm парче1.5x3m сива Неплетени ткаенини Фото Фотографија Позадина Позадина Крпа 5x10ft за студио опрема парчеТрговија на големо FOTGA 24" Преносни 60cm Softbox Мека Кутија за Блиц Светлина Speedlite Фото Speedlight парче

DEN 528.00 959.52

Универзална Камера Tripod Двојна Флеш Speedlite Светлина Заградата Планината Носителот Со 1/4 Завртка За Canon 7DII 70D dslr фото Камера за видео камера

Карактеристики : главното тело направени од метални материјали, поставено со не се лизга гумени подлога Дизајниран со 1 / 4"завртка дупка, и доаѓа со 2 парчиња од 1 / 4"адаптер навртки Можат да го поддржат 2 камери или флеш единици со топла чевли планината адаптер во исто времеСпецификации : Главен материјал : метал Димензии : 15.5 X2.5 X 1,5 см Производ тежина : 55g / 2oz Максимална вчитување капацитет : 3kg1 x Заградата1...

DEN 122.00 176.64

Noritsu minilab Дел A036919 / A036919-01

Noritsu minilab Дел # A036919 / A03691901 ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

DEN 1003.00 1056.00

Tripod Планината Прстен НА II(W) работа за Canon EF 70-200mm f/4L USM300mm f/4L 400mm f/5.6 L Леќа

Tripod Планината Прстен На(W) заCanon EF 70200mm f / 4 L USMCanon EF 70200mm f / 4 L IS USMВоведНа tripod планината прстен планината на tripod, тоа ви помага да се поправи и биланс на вашиот теле леќа која е тешка или долго леќа виси надвор пред камерата.право на тежината и градење на силна страна на трети лица...

DEN 911.52

Черупка A033211 / A033211-01 Noritsu minilab дел

Черупка A033211 / A03321101 Noritsu minilab дел ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

DEN 1824.00 1920.00

CUREFOTO Flyweight dslr фото Рамо Планината Екипаж Преносни Режисер Систем со Мат Кутија Dual-рака Handgrip За dslr фото Видео Камера DV

CUREFOTO Flyweight dslr фото Рамо Планината Екипаж Преносни Режисер Систем со Мат Кутија Dualрака Handgrip За dslr фото Видео Камера DV Опис : Ако сте премногу зафатени да се погледне во купување на сите делови наоколу, изгледа на ЛЕК FOTO dslr фото екипаж поставете ги задоволува вашата основна потреба за снимање на видео или филм одлуки...

DEN 4301.00 6144.00

Оригиналниот USB школка За Nikon D7100 dslr фото КАМЕРА ;Камера Поправка делови

Оригиналниот USB школка За Nikon D7100 dslr фото КАМЕРА ;Камера Поправка деловиПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

DEN 1816.80

20*30cm Универзална Свитлива Флеш Diffuser 20x30cm Мека Кутија Фото Студио Додатоци за Повеќето Надворешен Блиц Светлина Speedlite

Универзална Свитлива Флеш Diffuser 20x30cm Мека Кутија Фото Студио Додатоци за Повеќето Надворешен Блиц Светлина SpeedliteКарактеристики : 1.Некои времиња малку softbox ќе ја заврши работата.оваа флеш softboxes користи велкро рака да се закачите на виткање softbox да жешка чевли флеш.2.светлината од ова мали softbox е neight тешко, ниту мека,и е совршен за брзо портрет пука кога се користи на светлината стојат или рачен од страна на асистент.3.Флеш Diffuser Мека Кутија, обезбедува лесен и удобен омекнување решение за вашата флеш фотографија потреби.4.Дифузија Материјал ефикасно да се шири светлина еднакво на вашиот предмет, спречување на остри сенки.5.Со својата еластична бенд, можете да инсталирате или да го избришам тоа лесно.6.Тоа е свитлива, со што ќе може да се свитка и расплетува тоа, и го донесе со вас секаде и секогаш кога ви треба.Се применуваат за : Nikon : SB900 / SB800 / SB700 / SB600, SB80 DX / SB28 DX SB28 / SB26 / SB24Canon : 580 EXII / 430 EXII, 580 EX / 430 EX / 550 EX / 540 EZ / 420 EX / 380 EXSony : F58 AM / F56 AM / F42 AM / F36 AMMinolta : 5600 HSD / 5400 HSD / 3600 HSDPentax : AF540 FGZ / AF360 FGZОлимп : F50 R / F36 RNissin : DI866 / DI622 / DI466Сигма : 5300 DG / 500 DGMetz : 76 MZ / 58 AF / 54 MZ / 44 AF / 40 MZ2 / 54 MZ3Sunpak : PZ42 X / PZ40 X / PZ30Yongnuo : YN560 YN468 YN467 YN465 YN460 II YN460 YN462Sunpa : PZ42 X / PZ40 X / PZ30Пакет содржина : 1 x 20cm*30cm Мека Кутија1 x торбичката

DEN 264.00