• Ново
avr r448 за Генератор Generador Автоматски регулатор на напон

avr r448 за Генератор Generador Автоматски регулатор на напон

DEN 3071.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

avr r448 за Генератор Generador Автоматски регулатор на напон
Ние ги доставуваме
Веб-страница :
Карактеристики Напонот Пропис Меки Почеток Напон Ramping уреди со покажувач на Напон Загуба за Заштита на 120 или 240 VAC Сензори, Скокач Избор Под Фреквенција се Тркалаат Исклучување Protectio
Leroy Somer R448 AVR за Генератор
AVR ЗА ГЕНЕРАТОР R448 е за Leroy Somer 50-300 KW Brushless Генератор .
R448 Постојан Магнет Генератор или A. R. E. P или Помошни Ликвидација тип на генератор напонски регулатор е соодветна замена за Leroy Somer R448, R449, R438, и AEM110 RE016 и, исто така, Olympian FG Вилсон 922 124.
Карактеристики Напонот Пропис Оптоварување Прифаќање Модул (ЛАМ) 50/60 Hz Избор Под Фреквенција & Exc. Макс Заштита На Една Фаза Или Три Фаза Напон Уреди Со Покажувач На Факултативниот Меки Почеток Напон Ramping Нормално Брз Одговор На Време (Опција)
Технички Карактеристики
Уреди Со Покажувач На Текст
Терминал 0-110 V = 95~140 V
Терминал 0-220 V = 170~260 V
Терминал 0-380 V = 340~520 V
Фреквенција 50/60 Hz избор
Моќност
Напон 40~150 VAC 3 фаза
Излезна Струја
Max. 10 A
Тековната Droop
Max. 4% @ П. Ф.=0.8
Напонот Пропис
Напон start-up
Остаток на volts на AVR терминал > 5 VAC
Излезниот Напон
Max. 160 VDC @ 120 VAC
Надворешен Напон На Вредноста
±10% @ 1 К Ohm 1 вати тример
Помошни Ликвидација
6~150 VAC (Без оптоварување rms)
Време На Одговор
0.3~1 sec. @ ±20% напон на вибрации
ЛАМ Напон Droop го Оценувате
10% & 15% избор
Животна средина
Оперативен Температура : -40~60 °C
Складирање Температура : -40~85 °C
Релативна Влажност : Максимум 95%
Вибрации : 1.5 G @ 5~30 Hz / 5.0 G @ 30~500 Hz
AVR Контроли Функции
VOLT : Напон на Вредноста
ПРОБОДЕ : Стабилност на Вредноста
V/HZ : UFRO Коленото Точка Прилагодете
EXC.МАКС : Побудување Тековната Ограничување
СТАТИСТИКА : Droop на Вредноста
Димензии
203.0 (L) x 153.0 (W) x 60.5 (H) mm
Тежина
970g ±2%
Гаранција
Во рок од 1 година,ако кој било проблем купувачите можат да се враќа avr за размена на уште една нова,купувачи се одговорни за такси превозот и царина.
Политика На Враќање
Пред да се врати ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО.
Различни avr модели или верзии ќе имаат различни функции. Ве молиме прочитајте ги опис на производот внимателно и да научат функции поддржани пред ставање на ред .
On-line Сервис
Pls потврди адреса и вашата ТЕЛ број за испорака до против било грешка.
Превозот ден
Со ЕМС,DHL,TNT само 3 - 5 дена

Особините

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
R448
Употреба:
Генератор алтернатор дел
Пакет:
Стандардна картон
Големина:
18cm x 17cm x 6cm (7.09in x 6.69in x 2.36in)7in)

Купувачите избираат и

Електромагнетниот Исклучување Колекции За РСВ Бош SA-3800-12 1751-12 Volt Десен SA-3800

Бренд Нови ОЕМ Замена на Висок Квалитет По Пазарот ДелНапомена : 1 PC, Напон : 12 VОва Гориво Исклучи Електромагнетниот за Bosch РСВ Комплет,Bosch вбризгување на Пумпа, Perkins, Deutz...

DEN 1824.00

AVR-20 Алтернатор Регулатор на Напон

AVR20 Алтернатор Регулатор на НапонПоловинаБран thyristor излез• 020 засилувачи излезна струја• 0115 volts излезниот напон• Релепомалку коло дизајн• Ниска фреквенција заштита• Изградена во напон на вредноста• Далечински напон на вредноста• Стабилност на вредноста• Лесна конекција шема• Компатибилен со различни видови на alternators

DEN 2731.20

НОВИ Запалива Токсични и Штетни Гас Предавателот TGas-1031-CO Јаглерод Моноксид

НОВИ Запалива Токсични и Штетни Гас Предавателот TGas1031CO Јаглерод МоноксидWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : TGas1031 Серија Запалива, Токсични и Штетни Гас Предавателот може да континуирано мерење на концентрација на сајтот гас, а се конвертира концентрација сигнал во 420m A излез...

DEN 14928.00

1pcs K502B Porous Пластични Поврзување Прачка Пластични Градежни Блокови DIY Играчки Делови Продаде Во Загуба САД, Белорусија и Украина

Пластични градежни блокови, е општата наука и технологија модел материјал, многу дупки, колку што се добри во размислување, развој простор може да биде многу голем.Вклучувајќи : 1 buc / многу Пластични ПоврзувањеДолжина : 90mmШирина : 15mmДебелина : 1.6 mmОтворот има 3 реда, средниот ред отворот 2.05 (лабава), два страна отворот 1.95 mm (тесни)Било во непосредна близина дупка растојание : 5mmПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

DEN 22.00 22.56

EMBR00301D Заеднички Железнички Инјектор R00301D A6710170121 6710170121 За SSANGYONG

EMBR00301 D Заеднички Железнички Инјектор R00301 D A6710170121 6710170121Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : Нови cid)Тип : Заедничка Железнички ИнјекторДел NO : EMBR00301 D R00301 D A6710170121 6710170121Примена : ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

DEN 12480.00

Инјектор Млазницата за John Deere Мотор 6059 6068 5.9 L 6.8 L 4039 4045 3.9 L

Инјектор Млазницата за John Deere Мотор 6059 6068 5.9 L 6.8 L 4039 4045 3.9 LWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianВовед : Дел Број : RE36939Примена : МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ)6059 МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 6068 МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 5.9 L МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 5.9 L МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 6.8 L МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 6.8 L МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 4039 МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 4045 МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 3.9 L МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ); 3.9 L МОТОР, ОЕМ (СЕРИЈА 300 ДИЗЕЛ);ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

DEN 907.20

Дизел генератор мотор DAHL65-w30 гориво вода сепаратор сад +бесплатен превозот

Дизел генератор мотор DAHL65w30 гориво вода сепаратор сад +БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТОсновни детали is_customized : Yes Име на Модел : DAHL65 Објект Ширина : 11 cm Материјал Тип : пластични Точка Висина : 13 cm Автомобил Производител : Надворешни Тестирање и Сертификација : ISO9001 Предмет Тип : Снабдување со Гориво & Третман на гориво : мал Автомобил Производител : Заменлив Посебни Карактеристики : филтер За нас, нашата компанија specilized во Filter и Филтер компоненти услуга...

DEN 8640.00

Бесплатен Превозот Дизел мотор S1100 107MM Кружни Директно вбризгување на цилиндар на главата Заптивка Changchai Changfa Jiangdong и така натаму

Бесплатен Превозот Дизел мотор S1100 Кружни Директно вбризгување на цилиндар на главата Заптивка одговараат за Changchai Changfa Jiangdong и така натаму

DEN 1985.00 2256.00

Стартер Макара Првенство за Кина Дизел генератор делови,Одвратна Стартер Макара Првенство 406CC 186F 186FE 418CC 186FA 186FAE Дизел Мотор

Стартер Макара Првенство за Кина Дизел генератор делови,Одвратна Стартер Макара Првенство 406 CC 186 F 186 FE 418 CC 186 FA 186 FAE Дизел Мотор1 X СТАРТЕР МАКАРАСЛИКИ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ ШТО НИЕ МОЖЕМЕ ДА ,ОНА ШТО ГО ГЛЕДАТЕ Е ОНА ШТО ЌЕ ДОБИЕТЕ ,ВЕ МОЛИМЕ БИДЕТЕ СИГУРНИ ДЕКА ТОА МОЖЕ ДА СЕ ВКЛОПИ ВО ВАШИОТ МОТОР BEFOR ЌЕ КУПУВАЊЕ НА ТОА.Ние, исто така може да ги обезбеди сите Генератор одвратна стартер

DEN 605.00 864.00

FSK639D Брзина Контролер

FSK639 D Брзина КонтролерНапојување напон : 12 V или 24 VDCПотрошувачка на енергија : Излезна струја : Брзина флуктуација го оценувате : ± 0.25%Брзина на поставување опсег : 1 K7.5 KHzБрзина сигнал : 0.5120 VRMSЛебдат : Стабилна држава трансфер стапка (надолнини) : 05%Батеријата нисконапонски аларм : Реле капацитет : 2 A 30 VDC1А 125 DВибрации : Влијание : 2 GАмбиентална температура : 30 +70Релативна влажност : Брзина парична Казна : Номинална брзина ± 200 Hz

DEN 8640.00

Kutai Genset Контролер GCU-20 Мотор Генератор Contoller

Детален Опис на Производот GCU20 Автоматско Мотор & Генератор за Контрола на Единица има многу корисни функции како annunciator аларм за излез и selectable EM81 / EM121 MPU сигнал за брзо сензори...

DEN 7698.00 9744.00

AVR HVR-11 Електронски Автоматски Регулатор на Напон Одговара на Електричен Генератор Бесплатен Превозот

AVR HVR11 Електронски Автоматски Регулатор на Напон Одговара на Електричен Генератор Бесплатен ПревозотWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianВовед : Електронскиот регулатор HVR11 е направен со stateoftheart електронски компоненти кои дозволуваат да се добие, со намалени димензии, сите потребни функции за контрола на секој тип на алтернатор...

DEN 4224.00

RSK1001 ZX25-12 25A Rectifier Диоди во Собата За Алтернатор BC184 Brushless Генератор Rectifier

RSK1001 ZX2512 25 A Rectifier Диоди во Собата За Алтернатор BC184 Brushless Генератор RectifierТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИВовед : *RSK1001 ДИОДИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА BC16 / 18 СЕРИЈА ALTERNATORS.*RSK2001 ДИОДИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА UCI22 / 27 СЕРИЈА ALTERNATORS.*RSK5001 ДИОДИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА HC4 / HC5 СЕРИЈА ALTERNATORS.*RSK6001 ДИОДИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА HC7 / LV6 СЕРИЈА ALTERNATORS.СЛИКАДРУГИ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИКомпанијата ИнформацииФАБРИКАТА СЛИКАРОК НА ПЛАЌАЊЕМожеме да го прифатиме L / C, D / P, D / A, Alipay, Paypal, Пари Грам, Запад Унија, ТТ и ПаричниПРАТКАТА РОКАко ви треба други пратката, ве молиме контактирајте ме.ГАРАНЦИЈА Гаранција : 365days откако стоката е примена за Време на гаранција,објекти да уживате во слободен поправки или замена...

DEN 1283.00 1425.12

ESD 5220 Брзина Контролер ESD5220

ESD5220 дизел genset за Контрола на Брзината Единица ESD 5220Опис : На ESD5220 Серија за контрола на брзината единица е сите електронски уред дизајниран за контрола на моторот брзина со брз и прецизен одговор минливи оптоварување промени.IsochronoРабота / Сигурна Стабилност+ / 0.25% или подоброПонудата12 или 24 VDC Батеријата Системи(transientamp;обратна напон заштитени)Потрошувачка на енергија50 ма континуирано плус acutator тековнатаМаксимална Actuator Сегашните во 25ºC(77ºF)10 Засилувачи континуираноНа текстПонудата12 или 24 VDC Батеријата Систем (Минливи и Обратно Напон)ПоларитетотНегативни Земјата (Изолиран Случај)Потрошувачка На Енергија50 ma континуирано плус actuator тековнатаActuator Тековната Низа @77°F (25 °C) (Индуктивен Товар)Мин.2.5 Засилувачи; Max...

DEN 3456.00

Пригушување Моторни 151-9326 за 318B 318BN

Пригушување Моторни 1519326 за 318 B 318 BNWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел Број : 1519326 ( 6 игли и 1650mm Кабли )Applicaton : 318 B 318 BN БагерПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

DEN 20400.00

Турбополнач C4051432 4051320 4051432 HX40W за ISC CM2150

Турбополнач C4051432 4051320 4051432 HX40 W за ISC CM2150Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел Број : 4051320Една Нова Резервни Замена Турбополнач, кој одговара на Моторот : ISC CM2150, В ГАС ПЛУС CM556, QSL9 CM2250 L115, QSL9.3 CM2880 L113, ISL8.9 CM2150 L110, QSL9 CM2350 L118, ISL G CM2180, ISC8.3 CM2250, QSL9 CM2250, QSL9 М CM2250 L106, QSC8.3 CM554, ISL9 CM2250, ISL9 CM2350 L111, G8.3 CM558, QSL9 CM554, ISL9 CM2350 L101, L9.3 L105, G8.3, QSL9 CM850, L8.9, QSL9 G CM558, ISC CM554, QSC8.3 CM2250, QSL9 CM2350 L107, ISC CM850, ISL CM554, ISLE4 CM850, QSL9 CM2350 L102, ISL8.9 CM2880 L112, 6 C8.3, GTA8.3 CM558, L ГАС ПЛУС CM556, QSC8.3 CM850, ISL CM2150, ISL9 CM2150 SN, ISL CM850ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

DEN 12240.00

Нови Спојки Плоча Покрие 31210-26172 3121026172 За Тојота Hiace TRH223 2TR 2014-

Нови Спојки Плоча Покрие 3121026172 3121026172 За TRH223 2 TR 2014Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Спојки ПлочаБренд : НоваДел# : 3121026172 3121026172Применаза TRH223 2 TR 2014ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

DEN 7440.00

Бесплатен Превозот Дизел Genset Control Panel 5210

F ree Превозот Дизел Genset Control Panel 5210ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИНа DSE5210 е Автоматски Старт Контрола Модул дизајниран автоматски да започнете и да престане дизел и гориво генерирање поставува, кои вклучуваат електронски не мотори...

DEN 7301.00 8112.00

Стартер Макара Првенство за Кина Дизел генератор делови 170F започнете купот на земјоделски машини микро tillage машина 178F стартер

ОВАА ЛИСТА ОБЈЕКТОТ Е СОСЕМА НОВИ ВИСТИНСКИ ОДВРАТНА СТАРТЕР НОКТОТ ЗА РОБИН СУБАРУ МОТОРИ ЌЕ ДОБИЕТЕ ТОЧНО ПОКАЖА НА СЛИКАТА ПОДОЛУ(S), ВЕ МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ НА СЛИКАТА(S) ЗА КОМПАТИБИЛНОСТ СО ВАШИОТ СТАР ОБЈЕКТ ПРЕД ДА НАРАЧАТЕ ТОА ,ИМАМЕ ГОЛЕМА ДОВЕРБА СО КВАЛИТЕТОТ НА НАШИТЕ ДЕЛА...

DEN 684.00 720.00

Брза испорака 30pcs 1R-0716 1R0716 Масло филтер за Копирање на дизел мотор

Брза испорака 30pcs 1 R0716 1 R0716Масло филтер за Копирање на дизел моторAnswer : ___________________________ NOTE : Оваа цена е Копирате Филтер.САД $ 39.00 / многу многу многу парче парче многу многу многу

DEN 27127.00 30825.60

Harsen Genset Контролер GU641B Генератор Контролер

GU641 B е нова генерација Автоматска Мрежа (Алатка) Неуспехот модул за еден Genset, кој донесува трицинов преглед конфигурација, да се фокусираат на барањата на клиентите, и совршено ја подобрува работата на контролорот...

DEN 9290.00 11760.00

Нова Единица Пумпа 04286683 0428 6683 Вбризгување На Гориво Пумпа За Deutz 2011 Мотор

Нова Единица Пумпа 04286683 0428 6683 Вбризгување На Гориво Пумпа За 2011 МоторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianСпецификација : Дел Број : 04287054 04286683Примена : 2011 Мотор BFM2011Answer : ___________________________ Note : Ве молиме дај ни вашиот Мотор Серија број,тогаш можеме да го потврди тоа за вас.ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

DEN 14640.00

Бесплатен Превозот 3PCS HGM1770 контролер генератор контролер Старт и Стоп Функција

Бесплатен Превозот 3 PCS HGM1770 контролер генератор контролер Старт и Стоп ФункцијаHGM1770 Серија генератор контролер интегрирање на дигитални, интелигентни и мрежни техники е што се користи за автоматски систем за контрола на дизел генератор.Тоа може да извршуваат функции, вклучувајќи автоматски старт / стоп, податоци, мерење и алармантна.Контролорот го користи за LCD дисплеј...

DEN 12768.00 13440.00

Брза Испорака Дизел Мотор CZ480Q Клипот Pin Прстен Оригинални Changchai Вода за Ладење

Брза Испорака Дизел Мотор CZ480 Q Клипот Pin Прстен Оригинални Changchai Делови на Вода за ЛадењеКлипот 4pcклипот прстен 4setклипот pin 4pcЦилиндар Ракав 4pc

DEN 6521.00 6864.00

4Pcs 45mm Клипот Прстени За ET950 Бензин Замена на генератор

950 Бензински генератор клипот прстен во собата.2 поставува= 4 ПАРЧИЊА.Следново е клипот големина, прстен одговара на овој клипот.1 E45 F.Топло брзо да руски клиентиКажи ми ги твоето полно име како оваа,Kalinin Сергеј Dmitrievich.Ве молиме изберете превозот начин пред да го купат.ПроизводотАко производот е оштетен, ве молиме контактирајте со нас пред да даде негативни повратни информации, ние ќе ви даде задоволителен одговор.Плаќање1...

DEN 300.00

Автоматски Регулатор на Напон AVR SX440 за Генератор

1.SX440 е две фаза чувствува Автоматски Регулатор на Напон(AVR) и се составен дел на exciation системза четкапомалку генератор.2.На AVR сетила на напон во главниот генератор ликвидација и контрола на моќта храни exciter stator иhance главната роторот за одржување на генератор излезниот напон во рамките на определени граници, компензирање за оптоварување sprrd,температура и фактор на моќност на генераторот.3.Побудување моќ е изведен од трифаза постојан магнет генератор(PMG),да ги изолира AVR контрола кола од ефектите на нелинеарни товари и за намалување на радио фреквенција пречки на генератор терминали.постојан генератор краток спој струја е уште една карактеристика на PMG систем.4.На AVR има faclity за droop КТ конекција,за да се овозможи паралелно работи и со други слично опремени генератори.Спецификација : Сетилните Текст : Напон : 190264 V ac max, 1 фаза 2 жицаФреквенција : 5060 HZ номиналнаМоќ inpotНапон : 140220 V ac max, 3 фаза,3 жицаАктуелни : 3А / фазаФреквенција : 100120 HZ номиналнаОд ставиНапон : max 120 V / DCАктуелни : континуирано 2.7 A / DCПовремени 6 A за 10 секундиОтпор : 15 ohms минимумРегулатива : + / 1%Термички лебдат : 0.03% по сте.C промена во AVR амбиентниотУслужни почеток pamp време : 3 дикТипичен систем за одговорAVR respone : 10msПоднесени тековната до 90% : 80msМашина Volts да 97% : 300msНадворешен напон на вредноста : + / 10% со 1k ohm 1 W тримерПод фреквенција заштитаВо собата точка : 95%HZПатека : 170% надолу за да 30 HZЕдиница моќ дисипација : 12 w максимумАналоген влезМаксимална текст : + / 5 V DCОсетливост на ум 1 V за 5% Генератор Volts(прилагодливи)Текст отпор 1k ohmQuadrature droop на текст10 ohms товарMax.осетливост : 0.07 за 5% droop OPFMax.текст : 0.33 НаСо текот на побудување заштитаВо собата точка : 75 V / DCВременско реле : 10 секЖивотната срединаВибрации : 20 100 HZ (50мм / сек), 100 Hz 2k HzТемпературата на работа : 40ºC до +70 ºCРелативна Влажност : 95%Температура на чување : 55ºC на +80ºCТежина : 650g

DEN 2880.00