• Ново
Golss Метар Glossmeter 20 60 85 Степен 0.1 - 200Gu GM268

Golss Метар Glossmeter 20 60 85 Степен 0.1 - 200Gu GM268

DEN 14640.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


GM268 Golss Метар Glossmeter 20 60 85 Степен 0.1 - 200 Gu
Апликации :
Широко се користи во Подот одржување, Површина за чистење, контрола на квалитет, Камен и тула сјај за мерење, Проверка печатени прашање, контрола на Квалитетот на бои и мастило, Полиран метал површина ,мерење (хром позлата), Инспекција на бои заштита и шанса, Авто-тело боја инспекција,Површината inspectionof пластични украси, Евалуација на детергенти и подлошки,Проверка на ѕидани и подлошки, Проверка на градежни средини.
Карактеристики : * Во согласност со меѓународните стандарди ASTMD523, ASTMD1455, ASTMC346, ASTMC584, ASTMD2457, DIN ENISO2813, DIN67530, ENISO7668, JISZ8741, MFT30064, TAPPIT480, GB9754, GB/T13891, GB7706 и GB8807. Нејзините технички параметри се во согласност со JJG696-2002 година. * Точни мерења, добро repetitveness. * Мали во големина, лесно да се носат. * Auto calibration. * Интелигентен дизајн, брзи мерења. * Можете да ги зачувувате 254 групи на мерења. * Вградена литиум јонска батерија. * Светлото на екранот, погоден за слаба светлина средина. * Користете USB излез и РС-232 излез на податоци за да го поврзете со КОМПЈУТЕР. * Да се обезбеди Bluetooth податоци излез избор. Детали :
Приказ 4 Цифри позадинско осветлување на LCD Мерење Геометрија 20 / 60 / 85 Степени (ГМ-6 : 60 Степени, ГМ-26 : 20 Степени и 60 Степени) Опсег 0.1 ~ 200 Сјај Единици Сјај Единици GU Точноста 1.0 GU Резолуција 0.1 GU Повторливост 0.5 GU Мерење Област 7 x 14 mm(Елипса) Податоци за Памтење 254 Групи Работна Состојба Температура : 0 - 40 C Влажност : Напојување 3.7 V вградена Литиум Јонска Батерија Димензии : 140 x 45 x 75 mm Тежина 305 g (Вклучувајќи и Опремени Батерии)
Стандардни Додатоци :
1. Главната Единица
2. За Носител Со Калибрација Стандард
3. AC Адаптер
4. Оптички Ткаенина За Чистење
5. За Носење(B07)
6. Работата Упатство
Дополнителна Опрема :
1. USB, RS-232 Кабел за Податоци Со Софтвер
2. Bluetooth Податоци Од стави Со Софтвер
-
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, и Т/Т. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2. Ако може да се't работа веднаш по завршувањето на аукцијата се затвори, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
3. Се истакна : купувачот во Бразил / Аргентина , Мора да бидат обезбедени од CNPJ (CPF) /ДДВ Бр. кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компанијата име не е на располагање и само за лични бизнис, пратката ќе биде мораше да се испорача со ЕМС САМО во Русија.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO).
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
5. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.

Особините

Бренд Име:
cnlandtek
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
GM268
Екранот:
4 Цифри позадинско осветлување на LCD
Мерење На Геометријата:
20 60 85 Степени
Опсег:
0.1 ~ 200 Сјај Единици
Сјај Единици:
GU

Купувачите избираат и

60 Степен Еден Ангел Glossmeter Сјај Метар 0.1-200GU GM06

GM06 60 Степен Еден Ангел Glossmeter Сјај Метар 0.1200 GUАпликации : Широко се користи во Подот одржување, Површина за чистење, контрола на квалитет, Камен и тула сјај за мерење, Проверка печатени прашање, контрола на Квалитетот на бои и мастило, Полиран метал површина, мерење (хром позлата), Инспекција на бои заштита и шанса, Автотело боја инспекција, Површината inspectionof пластични украси, Евалуација на детергенти и подлошки,Проверка на ѕидани и подлошки, Проверка на градежни средини.Карактеристики : * Во согласност со меѓународните стандарди ASTMD523, ASTMD1455, ASTMC346, ASTMC584, ASTMD2457, DIN ENISO2813, DIN67530, ENISO7668, JISZ8741, MFT30064, TAPPIT480, GB9754, GB / T13891, GB7706 и GB8807...

DEN 7187.00 7728.00

DHL, или ЕМС P297 Ултравиолетови Сонда за мерење на UVB извор на светлина апликација LS125 УВ Интензитет Метар Radiometer

Сондата Параметар P297 Сонда 1) Одговор бранова должина : 280nm320nm; погоден за мерка UVB извор на светлина што врв бранова должина на 297nm,308nm,313nm итн...

DEN 9115.00 9594.24

УВ сонда,Linshang P297 UV детектор за LS125 УВ Светлина метар откривање UVB 297 308 313nm ултравиолетови моќ интензитет на зрачење метар

Сондата Параметар P297 Сонда 1) Одговор бранова должина : 280nm320nm; погоден за мерка UVB извор на светлина што врв бранова должина на 297nm,308nm,313nm итн...

DEN 8892.00 9360.00