• Ново
Универзална гориво пумпа за ХОНДА СПОГОДБА CD/RA1 17040-SV4-A04 17070-8B000 со инсталирање на комплет

Универзална гориво пумпа за ХОНДА СПОГОДБА CD/RA1 17040-SV4-A04 17070-8B000 со инсталирање на комплет

DEN 1627.20

Износот
Во форма достапна за нарачката


Универзална гориво пумпа за ХОНДА СПОГОДБА CD/RA1 17040-SV4-A04 17070-8 B000
Дел број : 195131-9400
овој висок универзална гориво пумпа,голема pin универзална пумпа :
КРСТОТ РЕФЕРЕНЦА АПЛИКАЦИЈА
за БОШ : 0580453417
0580453449
0580 454 067
за ХОНДА
за HYUNDAI
за ФОРД
за MAZDA
за МИЦУБИШИ
за ISUZU
за LADA
за NISSAN
за VAUXHAU
за ЏИП
за KIA
за "ОПЕЛ"
за DAEWOO
ОЕМ БРОЈ : ZL01-13-350 A 0580453417 0580453449 АВТОМОБИЛ МОДЕЛ : ЗА ТОЈОТА PASSO
Гаранција : Половина година гаранција за неисправни предмети(исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).Купи со доверба. 100% од сите испорачани производи ќе бидат тестирани пред превозот и ние гарантираме дека сите наши производи ќе добиете ќе се работат сите во право.

Особините

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Материјал Тип:
Железо
Специјални Функции:
ПУМПА ЗА ГОРИВО
Име На Модел:
за ХОНДА AC
Година:
сите
Објектот Ширина:
4cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
BQB
Зафатнина:
CC
Објектот Тежина:
0.5kg
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Објектот Висина:
4cm
Објектот Дијаметар:
4cm
Објектот Должина:
10cm
Бренд Име:
AR МОЌ
Притисок:
3.5 БАР
боја:
Метал
Проток:
255 LPH
Тип:
за denso тип
application1 гориво пумпа:
за ХОНДА ДОГОВОР
Место на Потекло:
Кина (Копно)
volts:
12v
Автомобил Производител:
Хонда

Купувачите избираат и

Stormcar Универзална Прилагодливи Гориво Регулатор на Притисок tomei тип Со оригинални мерач и инструкции

Универзална Прилагодливи Tomei стил Гориво Регулатор на Притисок Со оригинални мерач и инструкции Опис : 1.TOMEI стил гориво и регулаторот понудат соодветни гориво притисок прилагодување за високи перформанси апликации...

DEN 384.00 408.00

Висок Проток за HOLDEN LS1 ПАЛКА алуминиум ГОРИВО ЖЕЛЕЗНИЧКИ колекции сина FRK-HOL-01

Висок Проток за HOLDEN LS1 ПАЛКА алуминиум ГОРИВО ЖЕЛЕЗНИЧКИ колекции сина FRKHOL01Нашите Палка EFI Гориво шини функција прецизност обработка со тешки месеци за висок притисок апликации...

DEN 3791.52

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за Рено Лагуна II X74, 2001-2008 2002 2003 2004 2005 2006 2007 со инсталирање на комплет

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за Рено Лагуна II X74, 20012008Димензии : Вкупна Должина (совет за тл) : 4 1 / 2" (11.5 cm)Должина на Пумпа Тело Метал Случај : 2 5 / 8" (6.6 cm)Пумпа за Тело со Дијаметар : 1 1 / 2" (3.8 cm)Влезот Дијаметар : 5 / 16" (0.8 cm)Штекер Дијаметар : 5 / 16" (0.8 cm)АВТОМОБИЛ МОДЕЛ : за Рено Лагуна II X74ГОДИНА : 20012008Гаранција : Половина година гаранција за неисправни предмети(исклучувајќи предмети за оштетена и / или злоупотребени по приемот).Купи со доверба...

DEN 1627.20

AN8-0 0 Степен Алуминиум Масло Кулер Црево Фитинг Вртливата Црево Крајот Фитинг Адаптер Масло Гориво Линија

AN80 0 Степен Алуминиум Масло Кулер Црево Фитинг Вртливата Црево Крајот Фитинг Адаптер Масло Гориво Линија CNC Палка Алуминиумска Цевка Крајот Фитинг Големина : AN8 Тип : 0 Степен Количина : 1 100% осигурување на квалитет и тестирани за да се обезбеди врвен квалитет...

DEN 144.00

Гориво Пумпа за Piaggio X ЕВО 125 Евра 3 2007-2018,Слобода 125 2006-2018,Беверли 125 E3 2005-2018,Carnaby 125 2007-2010

Гориво Пумпа за Piaggio X ЕВО 125 Евра 3 20072018,Слобода 125 20062018,Беверли 125 E3 20052018,Carnaby 125 20072010 Димензии / Techinal Податоци· Влезен Напон : 12 V· Притисок : 2 PSI(0.014 Mpa)· Проток : 5060 LPH· Тековна : 1.0 Гориво Пумпа за Piaggio X ЕВО 125 Евра 3 20072018 Гориво Пумпа за Piaggio Слобода 125 20062018 Гориво Пумпа за Piaggio Беверли 125 E3 20052018 Гориво Пумпа за Piaggio Carnaby 125 20072010Гаранција : Половина година гаранција за неисправни предмети(исклучувајќи предмети за оштетена и / или злоупотребени по приемот).Купи со доверба...

DEN 1627.20

AN6-90 90 степени Алуминиум Масло Кулер Црево Фитинг Вртливата Црево Крајот Фитинг Адаптер Масло Гориво Линија

AN690 90 степени Алуминиум Масло Кулер Црево Фитинг Вртливата Црево Крајот Фитинг Адаптер Масло Гориво Линија CNC Палка Алуминиумска Цевка Крајот Фитинг Големина : AN6 Тип : 90 степени Количина : 1 100% осигурување на квалитет и тестирани за да се обезбеди врвен квалитет...

DEN 168.00

AN10-10 Е Директно Црево Крајот 180 Степен Вртливата Фитинзи за Полнење AN10 Нерѓосувачки Челик Плетенка Масло Гориво Црево Линија Трки Црево 1M

AN1010 Е Директно Црево Крајот 180 Степен Вртливата Фитинзи за Полнење AN10 Нерѓосувачки Челик Плетенка Масло Гориво Црево Линија Трки Црево 1 MОпис На Производот : 100% Сосема НовПримена : Универзален, како што се : Нафта / Гориво / Вода / ТечностВоздух ЛинијаСпецификација За Производ : Боја : Сребрена, црвена и синаОперативен температура : 40 Степен С до +350 Степен F* Гориво Црево Фитинг Материјал : Висок Квалитет Лесни Т6061 Алуминиум* Гориво Црево Материјал : Внатрешно црево : сипии синтетички каучукСредниот слој : 304 од не ' рѓосувачки челик жица mesh ракавНадворешниот слој : Висок квалитет плетенка најлон* Гориво Црево Фитинг Големина : AN10* Гориво Црево Димензии(Прибл.) : Внатре Дијаметар : 0.56" / 14.27 mmНадворешен Дијаметар : 0.82" / 20.83 mmРаботен Притисок : 500 PSI / 34.5 БарПукна Притисок : 2000 PSI / 138 БарПакетот вклучува : AN10 Директно ВРТЛИВАТА Црево Крајот × 1 КОМПЈУТЕРAN10 180 Степен Вртливата Црево Крајот × 1 КОМПЈУТЕРAN10 Двојно Нерѓосувачки Челик Плетенка Црево × 1 M

DEN 518.00 609.12

Универзална Прилагодливи Гориво Регулатор на Притисок Масло 160psi Мерач НА 6 Фитинг Крајот-Црна

Универзална Прилагодливи Гориво Регулатор на Притисок Масло 160psi Мерач НА 6 Фитинг КрајотЦрна 7 x Црево крајот фитинг / спојување 3 x Нерѓосувачки челик плетенка гориво црево 1 x 13 / 4" | 45mm мерач 1 x NPT мерач порт 1 x Гориво регулатор на притисок 1 x Дополнителни додатоци Универзална Прилагодливи Гориво Регулатор на Притисок Масло 100psi Мерач НА 6 Фитинг Крајот Поставите доаѓа со FPR, масло исполнет мерач и 7 црево крајот фитинзи PSI display / скала од 0 до 100 Подобрува гориво испорака ефикасност за повеќе во согласност зголемете ја Спречува гориво глад изработка на гориво проток постабилна Направени од T6061 многу издржливи Алуминиум материјал Компактен, високодолжност дизајн инженерните од најдобрите професионалци од автомобилската индустрија Олеснување на работата и контрола на гориво притисок од не ' Рѓосувачки челик плетенка црева вклучени

DEN 1224.00 1440.00

WLR - AN10 МАСЛО КУЛЕР ЗА ПОЛНЕЊЕ 30 РЕДОВИ МАСЛО КУЛЕР + МАСЛО ФИЛТЕР АДАПТЕР + НАЈЛОН НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ПЛЕТЕНКА ЦРЕВО СО PQY НАЛЕПНИЦА+КУТИЈА

WLRING ПРОДАВНИЦА AN10 МАСЛО КУЛЕР ЗА ПОЛНЕЊЕ 30 РЕДОВИ МАСЛО КУЛЕР + МАСЛО ФИЛТЕР АДАПТЕР + НАЈЛОН НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ПЛЕТЕНКАЦРЕВО СО PQY НАЛЕПНИЦА+КУТИЈА WLR 7030+KIT2ПРИМЕНА : УниверзалнаВО / ОД : Е10ГОЛЕМИНАБлок Сендвич Адаптер, Филтер Адаптер, Навој Акции Блок Тема Адаптери,Масло Филтер Навој Адаптер, 10 НЕКОЈ машки фитинзи, 1 / 8" NPT Bung Опфаќа(за употреба ако не се користи било сензори), Монтажа Заграда,Сите потребни Дихтунзи Како што е Прикажано Од Сликата ПогореНА МОНТИРАЊЕ& ПЛЕТЕНКА ЦРЕВО ЛИНИЈА ГОЛЕМИНА НА : 1.должина : 1 M(090 DEGREE)2.Должина : 1.2 M(090 DEGREE)Пакетот Вклучува : 1 Сет x МАСЛО КУЛЕР за ПОЛНЕЊЕСите предмети се Сосема Нови освен ако не е поинаку наведено на листата.Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци.Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате.Професионалната инсталација се препорачува.

DEN 3686.00 3880.32

злото енергија AN6 Директно 45 90 180 Степен Масло Гориво Вртливата Црево Крајот Фитинг Масло Црево Крајот на Адаптерот за Полнење Црна

AN8 Anoized Алуминиум Масло Гориво Вртливата Црево Директно 45 90 180 Степен Црево Крајот Масло Кулер Колекции Црна1.Големина : AN4,6,8,10,12 AN4,AN6, AN8, AN10,AN12 не значи 4mm,6mm, 8mm, 10мм,12mm...

DEN 142.00 189.12

Моторот Пумпа Клипот Барел Елемент ZS1114 1114

Информација За Производот : ZS1114 Клипот Елемент слични Производи : 0 414 401 101 0414401101 PFM1 P100 S2001 KHD 021110660 414 401 102 0414401102 PFM1 P100 S2002 DeutzKHD 021113350 414 401 103 0414401103 PFM1 P100 S2003 KHD 021114180 414 401 104 0414401104 PFM1 P100 S2004 KHD 021114730 414 401 105 0414401105 PFM1 P100 S2005 KHD 021128600 414 401 106 0414401106 PFM1 P100 S1010 KHD 021130020 414 401 107 0414401107 PFM1 P100 S2007 KHD 021130010 414 491 101 0414491101 PFM1 P90 S1001 KHD 021268210 414 491 102 0414491102 PFM1 P90 S1002 KHD 021111390 414 491 103 0414491103 PFM1 P90 S1003 KHD 021112460 414 491 104 0414491104 PFM1 P90 S1004 KHD 021112800 414 491 105 0414491105 PFM1 P90 S1005 KHD 021115150 414 491 106 0414491106 PFM1 P90 S1006 KHD 021116630 414 491 107 0414491107 PFM1 P90 S1007 KHD 021116360 414 491 108 0414491108 PFM1 P90 S1008 KHD 021269300 414 491 109 0414491109 PFM1 P100 S1009 KHD 021124050 414 750 003 0414750003 02112707 0211 27070 414 750 004 0414750004 02112706 0211 27060414693005 0 414 693 005 02113694 0211 36940414693006 0 414 693 006 02113696 0211 36960414693007 0 414 693 007 02113695 0211 36950 414 287 005 / 0414287005 Deutz 04175852 0417 58520 414 287 006 / 0414287006 Deutz 04175850 0417 58500 414 287 007 / 0414287007 Deutz 04175848 0417 58480 414 287 008 / 0414287008 Deutz 04178047 0417 80470 414 287 009 / 0414287009 Deutz 04178125 0417 81250 414 287 013 / 0414287013 Deutz 04179431 0417 94310 414 287 014 / 0414287014 Deutz 04179429 0417 94290 414 287 015 / 0414287015 Deutz 04179981 0417 99810 414 297 001 / 0414297001 Deutz 04271701 0427 1701Начин На Плаќање : Можеме да го прифатиме вашата исплата преку Western Union, TT, Money gram и др само предвидено од страна Aliexpress Зачувам само...

DEN 924.00

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за ХОНДА Поток 2000-2007 2001 2002 2003 2004 2005 2006 со инсталирање на комплет

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за ХОНДА Поток 20002007Димензии : Вкупна Должина (совет за тл) : 4 1 / 2" (11.5 cm)Должина на Пумпа Тело Метал Случај : 2 5 / 8" (6.6 cm)Пумпа за Тело со Дијаметар : 1 1 / 2" (3.8 cm)Влезот Дијаметар : 5 / 16" (0.8 cm)Штекер Дијаметар : 5 / 16" (0.8 cm)АВТОМОБИЛ МОДЕЛ : за ХОНДА КракГОДИНА : 20002007ОЕМ : 16730 MATD0016730 MCF00316730 MCJ00Гаранција : Половина година гаранција за неисправни предмети(исклучувајќи предмети за оштетена и / или злоупотребени по приемот).Купи со доверба...

DEN 1627.20

Универзална Алуминиум Трки Масло Фати Резервоарот Круг Може Да Резервоарот Turbo

Универзална Алуминиум Трки Масло Фати Резервоар / МОЖЕ Коло Може да Резервоарот Турбо Ставка Опис & Спецификација На нафтата се фати резервоар се користи во турбо апликации, или високаперформанси трки апликации каде прекумерна ударстрана (истекување минатото клипот прстени) на воздух и гориво пареа се случува...

DEN 338.00 384.00

злото енергија AN8 Масло Гориво Спроведува Адаптер Масло Кулер Црево Фитинзи Stright Eblow Алуминиумско Фитинг Црево Црево Крајот Фитинзи Црна

AN8 Масло Гориво Спроведува Адаптер Масло Кулер Црево Фитинзи Stright Eblow Алуминиумско Фитинг Црево Црево Крајот Фитинзи ЦрнаAN4,AN6, AN8, AN10,AN12 не значи 4mm,6mm, 8mm, 10мм,12mm...

DEN 192.00 255.84

НОВИ Инјектор за Гориво (4) ЗА FITVolkswagen Golf IV Варијанта 1J5 L4 2.0 L Bi-Гориво 0280150563 2002-2006

Ефектот на бензин инјектор,Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот...

DEN 3744.00

Нови Intank EFI Гориво Пумпа со цедилка за DAIHATSU Trevis 1.0 L 2004-2009 2005 2006 2007 2008 со инсталирање на комплет

Нови Intank EFI Гориво Пумпа со цедилка за DAIHATSU Trevis 1.0 L 20042009Димензии : Вкупна Должина (совет за тл) : 4 1 / 2" (11.5 cm)Должина на Пумпа Тело Метал Случај : 2 5 / 8" (6.6 cm)Пумпа за Тело со Дијаметар : 1 1 / 2" (3.8 cm)Влезот Дијаметар : 5 / 16" (0.8 cm)Штекер Дијаметар : 5 / 16" (0.8 cm)АВТОМОБИЛ МОДЕЛ : за DAIHATSU Trevis 1.0 LГОДИНА : 20042009Гаранција : Половина година гаранција за неисправни предмети(исклучувајќи предмети за оштетена и / или злоупотребени по приемот).Купи со доверба...

DEN 1819.20

злото енергија AN10 Масло Гориво Вртливата Црево Anoized Алуминиум Директно Лактот 45 180 Степен Црево Крајот Масло Гориво за Обновливи Фитинг Црна

AN10 Масло Гориво Вртливата Црево Anoized Алуминиум Директно Лактот 45 90 степени Црево Крајот Масло Гориво за Обновливи Фитинг Црна1.Големина : AN4,6,8,10,12 AN4,AN6, AN8, AN10,AN12 не значи 4mm,6mm, 8mm, 10мм,12mm...

DEN 200.00 266.40

LZONE ТРКИ - Близнак Гориво Пумпа Заградата Палка Алуминиум Собранието ШТЕКЕР Колектор Во Црно за 044 гориво пумпа W/ PQY Логото LD2642-QY

start Isv Module Wrap9906end Isv Module Wrap9906LZONE ТРКИ Близнак Гориво Пумпа Заградата Палка Алуминиум Собранието ШТЕКЕР Колектор Во Црно за 044 гориво пумпаW / PQY ете оди JRLD2642Машински да се земе близнак 60mm пумпи како што 044, 910, 125, 984 & повеќе,овие палка на платите, исто така може да понуди и други корисна монтажа решенија!Силна Палка легура изградбаНерѓосувачки челик ален главата заврткиЕлоксирани финишЌе одговараат 044, 984 и 910 за гориво пумпа.Пакетот Вклучува : 1 x PC БЛИЗНАК ГОРИВО ПУМПА ЗАГРАДАТАСите предмети се Сосема Нови освен ако не е поинаку наведено на листата.Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци.Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате.Професионалната инсталација се препорачува.

DEN 624.00 693.12

Xpower-Сосема Нов 255LPH Високи Перформанси Електрични Intank Гориво Пумпа Со Инсталирате Комплет GSS342

Xpower Нови 255 LPH Високи Перформанси Електрична Гориво Пумпа Со Инсталирате Комплет GSS342Овие 255lph гориво пумпи испорача проток 255lph на 43 PSI речиси ист проток на walbro оние со тивка работа.Тие може да се поддржи преку 600 Hp природно aspriated моторот и 500 Hp турбо / supercharged оние одделно.Разликата на овие пумпи е дека тие ја испорача висок проток(190lph+) под висок притисок(80 PSI), многу конкуренти само да се направи и во 43 PSI, но во 6090 PSI, нивниот квалитет ќе биде сиромашните...

DEN 479.52

НОВИ Инјектор за Гориво (3) ЗА ОДГОВАРА Wuling Сонце Chery QQ 3cylinder Matiz MK1 MK2 M200 M250 0.8 L 15L L3 1998-2014

Ефектот на бензин инјектор,Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот...

DEN 2880.00