• Ново
AC да AC Инвертор AC 100V-120V 50/60Hz на AC напон 220V-240V 50/60 Hz 100W погоден за 220v HIFI Засилувач или други апарати

AC да AC Инвертор AC 100V-120V 50/60Hz на AC напон 220V-240V 50/60 Hz 100W погоден за 220v HIFI Засилувач или други апарати

DEN 907.20

Износот
Во форма достапна за нарачката


AC да AC Инвертор AC 100 V-120 V 50/60 Hz на AC напон 220 V-240 V 50/60 Hz 100 W погоден за 220v HIFI Засилувач или други апарати(Модел Бр : ЈС-100 W-Б)
Некои работен напон или на други апарати е 220~240 V/50 Hz, која не е погодна за оние региони со 100~120 V. Ќе може да се купи соодветна AC да AC инвертор за да го промените 100~120 V до 220~240 V и да ги задоволи моќ барање на вашите апарати, па HIFI Засилувач или други апарати работи.
Карактеристики На Производот :
Текст на овој AC да AC инвертор е Американски три пол приклучок со заземјување функција, користете повеќе безбеден. Излез од оваа AC да AC инвертор е универзален приклучок, погоден за сите видови на приклучоци целиот свет.
Спецификација за производ на AC да AC Инвертор AC 100 V-120 V 50/60 Hz на AC напон 220 V-240 V 50/60 Hz 100 W погоден за 220v HIFI Засилувач или други апарати
Влезен напон : AC 100 V-120 V 50/60 Hz
Излезен напон : AC напон 220 V-240 V 50/60 Hz
Излезна Моќност : 100 W
Производ Пакување : Кутија
Производ Тежина : околу 1.1 kg
Производ големина(L * H * W) : 140mm × 75mm × 5.8 mm
Answer : ___________________________ Note :
Не преоптоварување, не го користете полно оптоварување, така што моќта на животот ќе биде подолг
Употреба : Погоден за 220 V-240 V мали апарати за домаќинство електрични апарати, но не може да надмине номинална моќност употреба
Користење на животната средина и за употреба :
Кина електрични производи во сад, Канада, Јапонија, Тајван и други земји и региони ќе бидат распределени кога се користи.
Таа е погодна за тоа дека моќта е помалку од 90 W / 220 V електрична опрема. Одземање на нето потрошувачка на трансформатор себе, и неговите вистински употребата на сила е 90 W или помалку.
За што не е потребен за домаќинство, широко се користи во сите видови на електрични апарати, како што се мали лента рекордери, касета играч, батерија полнач, електрични shavers, телефони, факс машини, VCD машини, електрични грејачи, стерео, ТВ, ориз шпорет, индукција шпорет, кафе машина, соја млеко, фрижидери, клима и други апарати и опрема. Толку долго како што можете да се сретнат на моќ барања, можете да користите трансформатор за претворање на напонот. Откако локално 110 v напон префрлени на 220v, може да бидат сигурни да се користи електрични апарати.
Во користење на AC да AC инвертор, ве молиме имајте во предвид големината на електрична енергија, моќ AC да AC инвертор ќе биде поголема од вашиот електрични апарати енергија, во спротивно, тоа ќе ја оштети електрични апарати, додека AC да AC инвертор е абнормален топлина дури и изгорени
Ве молиме купувачот провери нивните електрични nameplate, било електрична има "власт" или "потрошувачка" се одржа со цел да се утврди најмалку треба многу повеќе енергија трансформатор.
Трансакцијата Процес
Превозот Методи
По-продажбата на услугата
Ние ќе ги провери стоката внимателно и бидете сигурни дека за квалитетот пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини :
1.

Особините

Бренд Име:
IWISTAO
Број На Модел На:
ЈС-100W-Б
Пакет:
Yes
Тип На Објект:
Адаптер
Материјал:
AC да AC Инвертор
Влезен Напон:
AC 100V-120V 50/60Hz
Излезниот Напон:
AC напон 220V-240V 50/60 Hz
Излезна Моќност:
100W

Купувачите избираат и

GHXAMP 65.5 Core Бас Глас Серпентина Црна Алуминиум Со Звук Воздух Излезот Дупка За 10 инчен -15 инчен Subwoofer Говорникот 6.2 OHM

Спецификација Бренд : GHXAMP Име на Производ : 65.5 core круг црна алуминиум со звучна дупка бас серпентина Серпентина дијаметар : 65.5 mm Глас серпентина дијаметар : 66.7 mm Скелет висина : 55мм Серпентина висина : 18mm Жица со дијаметар : 0.27 mm Отпорност : 6.2 Ω Серпентина материјал : круг бакар два слоја Скелет материјал : алуминиум со црна звучна дупка / штекер дупка Црна алуминиум перфорирани бас прстен со висока чистота и голема моќ на дебели круг бакар и парична казна скелет, со пропустливи дупка (звучна дупка), потрајни Пакет се вклучени : 2 парчиња

DEN 676.00 719.52

DIY 1706-F6 Црна Preamp Шасија Целосна Алуминиум Засилувач Куќиште / Мини AMP Случај/ Dac Кутија 172*60*251mm

Детали за производот : Надворешни димензии : 172mm(W) * 60mm(H) * 251mm(Г) Внатрешни димензии : 158mm(W) * 48mm(H) * 240mm(Д) Тежина : околу 1.6 KGПакет се Вклучени : Шасија X1 Гумени влошки X4 Моќ штекер Knob X1 Прекинувач и копчето X1 Поддршка заврткаВе МОЛИМЕ ИМАЈТЕ на ум : Не вклучуваат power кабел и РКА терминали

DEN 1248.00

RT8205LGQW RT8205L WQFN-24 Оригинални и Нови 50PCS/МНОГУ Бесплатен Превозот

Детали За ПроизводотБрој на модел : RT8205 LGQWСостојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање на твојот ред, ве молиме потврдете го цените и други детали со добавувачот.♦ Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.♦ Кога купување на Ali Express, вашите плаќања се заштитени со Зачувам...

DEN 1183.20

SN74HC32N SN74HC32 НАТОПИ-14 Оригинални 10PCS/МНОГУ

Детали За ПроизводотБрој на модел : SN74 HC32 NСостојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање на твојот ред, ве молиме потврдете го цените и други детали со добавувачот.♦ Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.♦ Кога купување на Ali Express, вашите плаќања се заштитени со Зачувам...

DEN 79.20

M93S46-MN6T 93S46 СОП-8 Оригинални и Нови Во Парк 50PCS/МНОГУ

Детали За ПроизводотБрој на модел : M93 S46MN6 TПакет : СОП8Состојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање на твојот ред, ве молиме потврдете го цените и други детали со добавувачот.♦ Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.♦ Кога купување на Ali Express, вашите плаќања се заштитени со Зачувам...

DEN 424.80

KA393 НАТОПИ-8 Оригинални 20PCS/МНОГУ

Детали За ПроизводотБрој на модел : KA393 Пакет / Случај : НАТОПИ8Состојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање на твојот ред, ве молиме потврдете го цените и други детали со добавувачот.♦ Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.♦ Кога купување на Ali Express, вашите плаќања се заштитени со Зачувам...

DEN 88.80

GHXAMP Професионални Tweeter Глас Серпентина 24.8 mm Treble Титаниум Дијафрагмата 25 Core Алуминиум За 2412H-1 Серија Звучници Поправки

Спецификација Бренд : GHXAMP Забелешка : ефективни поправка делови, дијафрагмата шема полица сјај серија може да биде различен, со ист квалитет спецификации, различните пакети на случаен испорака...

DEN 532.00 566.40

Најновите СТП ЕВА Носат Патување Патент Преносни Заштитна тежок Случај Покрие Торба за JBL Xtreme Пренослива Безжична Bluetooth Звучник Кутија

Најновите СТП ЕВА Носат Патување Патент Преносни Заштитна тежок Случај Покрие Торба за JBL Xtreme Пренослива Безжична Bluetooth Звучник КутијаОпис : Специјално Дизајнирани за JBL Xtreme Пренослива Безжична Bluetooth Звучници, Мека и Лесна за Носење, Голема Заштитна за JBL Xtreme Bluetooth Звучници, Заштита на Звучникот Од Гребнатини Dings и Вдлабнатини...

DEN 600.00 749.28

DIY WA63 Silve Целосна Алуминиумско Куќиште / Цевка amp Случај/ Preamplifier Шасија Кутија

Детали за производот : Надворешни димензии : Длабочина 250mm * Ширина 328mm * Висок 70mm Внатрешни димензии : Длабочина 230mm * Ширина 310mm * Висок 63mm Тежина : 2.7 КГ Боја : Сребро Процес : wiredrawing + sandblastingПакет се Вклучени : Шасија Куќиште X1 Машина нозе X4 Алуминиум knob X2 Моќност на Блокот X1 Поддршка ЗаврткаAnswer : ___________________________ Note : Не се вклучуваат power кабел и РКА терминали

DEN 2352.00

2SA1741 A1741 ДА-220F Оригинални и Нови 10PCS/МНОГУ

Детали За ПроизводотБрој на модел : 2 SA1741 Пакет / Случај : ДА220 FСостојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање на твојот ред, ве молиме потврдете го цените и други детали со добавувачот.♦ Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.♦ Кога купување на Ali Express, вашите плаќања се заштитени со Зачувам...

DEN 165.60

Mini Алуминиумски Засилувач Куќиште приклучок за Слушалки Шасија DIY Куќа Кутија DAC Случај

Детали за производот : Надворешни димензии : Длабочина 272mm * Ширина 190mm * Висок 65mm Внатрешни димензии : Длабочина 260mm * Ширина 175mm * Висок 55мм Тежина : 1.25 KG Процес : извлекување на жицаПакет се Вклучени : Шасија Куќиште X1 Машина нозе X4 копчето X1 Моќност на Блокот X1 Поддршка ЗаврткаAnswer : ___________________________ Note : Не се вклучуваат power кабел и РКА терминали

DEN 1440.00

Нови СТП ЕВА Патување Заштитни Случај За Bose Soundlink се Врти Bluetooth Звучник Носат Торбичка Торба Покрие Екстра Простор За Plug&Кабел

Нови СТП ЕВА Патување Заштитни Случај За Bose Soundlink се Врти Bluetooth Звучник Носат Торбичка Торба Покрие Екстра Простор За Plug&КабелОпис : Специјално Дизајнирани за Bose Soundlink се Врти Безжична Bluetooth Звучници и Полначот , Мека и Лесна за Носење, Голема Заштитна за Bose Soundlink се Врти Bluetooth Звучници, Заштита на Звучникот Од Гребнатини Dings и Вдлабнатини...

DEN 624.00 779.52

Finlemho 2 ПАРЧИЊА говорникот прашина капа поправка за woofer и subwoofer говорникот 90mm-150mm DIY поправка бесплатен превозот

Се инсистира на аудио бизнис 20 години само за најдобра опција денес Спецификација на Производот Производот Говорникот Прашина Капа Материјал Хартија Пречник 90mm150mm за опции за Обработка на Хард пулпа ( мала тежина ) Производ Екранот

DEN 335.00 335.04

IRLR3410PBF IRLR3410 LR3410 ДА-252 Оригинални 10PCS/МНОГУ

Детали За ПроизводотБрој на модел : IRLR3410 PBF Пакет / Случај : ДА252Состојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање на твојот ред, ве молиме потврдете го цените и други детали со добавувачот.♦ Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.♦ Кога купување на Ali Express, вашите плаќања се заштитени со Зачувам...

DEN 175.20