• Ново
Кристал Ѕид Светло Златна кристал Sconce Светлина K9 Врвот кристал спалната соба дневна соба светлина sconce кристал Светилка

Кристал Ѕид Светло Златна кристал Sconce Светлина K9 Врвот кристал спалната соба дневна соба светлина sconce кристал Светилка

DEN 2754.72
DEN 2534.00 -8 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


светлина тело материјал : Железо
боја класификација : Злато
Сенка Материјал : Кристално
Извор на светлина тип : блескаво светло , LED , заштеда на enargy
Техника : Позлата
број на извори на светло : три
irradiated област : 10 квадратни метри
дали светилки со светлина : без светлина
погоден извор на светлина моќ : 31-40 W
напон : 110 V - 220 V
применливи простор : Дневна Соба и трпезарија трпезарија, Кујна проучување Спалната соба други Декорација стил : едноставен и модерен

Особините

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Сенка Тип:
Кристално
Сенка Ветер:
Надолу
Техника:
обложено
Карактеристики:
кристал ѕид светилка
Тело Материјал:
Железо
Употреба:
празник
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Гаранција:
1 година
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Број на извори на светлина:
3
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Осветлување Област:
3-метри 5square
Стил:
Модерна
База Тип:
E14
Е dimmable:
Yes
Напон:
220V,110V
Материјал:
Кристално
Боја На Каросеријата:
Жолта
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Број На Модел На:
1111
Примена:
Дневна Соба, Трпезарија, Кујна, Студија, Кревет Соба
Материјал:
Железо, кристално
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Стил:
Европа
Боја На Каросеријата:
Злато
Напон:
120V, 240V
Wattage:
40
Големина:
Висок 26CM (10.3) X W 22CM (8.7)

Купувачите избираат и

Телото Индукција ПИР Светлина Соларен Погон Ѕид Светлина Отворено Градина Ѕид светилка

ПИР човечкото тело индукција светилкаСпецификации : Батерија : 3.7 V / 500m AHДвижење откривање спектар : 3 5мБоја температура : 2700 K3500 KСијалица тип : 1 предводена 0.5 w;1 предводена 0.07 wДимензија : 170*75*48.5 ммПрекинувач : AUTO & OFFСијалица Тип : 2 LEDМатеријал : не ' рѓосувачки челик,пластикаРаботно Време : 812hoursВодоотпорен : IP44КОЛИЧИНА : 1 PCS (Вклучува батерија)

DEN 509.28

Новиот Кинески антички ѕид светилка хотел влезот дневна соба и ходникот скалило класичната ѕид декорација ѕид светилка бесплатен превозот

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

DEN 4704.00

3 глави црна заврши железни цевки ѕид светилка со мерач индустриски lumiled осветлување тела водовод топло-продажба гроздобер sconce

Лофт гроздобер Американската држава цевка оброци pendant светилкаГолемина : L68cm*24cmE27 светилка фитингОдговараат за двете 110 V и 220 VМатеријал : железоБез светилкиБоја : црнапоголема количина може да добиете попуст.Ви благодариме!

DEN 4821.00 5184.00

новиот дизајн класичен антички злато прилагодливи ѕид светилка со долго замав рака за workroom кревет во спалната соба осветлување sconce

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина за 1,2 КГ Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел YYW12133 Боја антички злато Стил европа Заврши антички злато Материјал метал Шема Форма Извор на Енергија E27 MAX 1*60 W Напон 110240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите целВреме на испоракаВо принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 1535 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел...

DEN 2260.80

Едноставен модерен кристал светилка креативни спалната соба ноќни ламби хотел проектот 360 степен ротација Ѕид Светилки OLU-0049

Едноставен модерен кристал светилка креативни спалната соба ноќни ламби хотел проектот 360 степен ротација Ѕид Светилки OLU0049Превозот : брод на светотБидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации...

DEN 4704.00 9408.00

ТАВАНСКИ светилки попуст осветлување антички злато метал ѕид светилка/индустриски стил се прилагоди ѕид светилка за workroom Бања Суета Светла

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина 1.1 КГ Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел YYW1209Б Боја антички злато Стил АНТИЧКИ Заврши антички злато Материјал метал Шема Форма Извор на Енергија E27 MAX 1*60 W Напон 110240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел времето за ИспоракаВо принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 1535 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел...

DEN 1996.80

Американската Антички Метал коноп јаже Бар Контра Ѕид Светилка Скалило Коридор Лофт Земја Балкон Ѕид Светилка Индустриски проект Ѕид Лам

Опис Item Type : Ѕид на Светилките Светлосен Извор : E27 блескаво Сијалица или LED сијалица(не се вклучуваат) Wattage : 4060 W Број на извори на светло : 2 Примена : Спална соба, ресторан, бар контра, дневна соба,Студија Соба,балкон,коридор Димензии : Ширина 40cm, Длабочина 25cm, Висина 45cm; База дијаметар 9cm Сертификација : CCC Крај : Насликани Осветлување Област : 1015 метри квадратни Стил : Земја Селски Е Dimmable : Нема Напон : 110130 V, 220240 V Материјал : метал Извор на Енергија : AC Е Светилки се Вклучени : Без Абажур Боја : ЦрнаИспоракаСите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.Политика на враќањеНие сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.Услуга на клиентитеАко имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

DEN 5280.00

Ретро ѕид светилка Ресторани студија простор бар студио облека продавница Изложба ѕид осветлување велосипед синџир декоративни AC110-240V

Ретро ѕид светилка Ресторани студија простор бар студио облека продавница Изложба ѕид осветлување велосипед синџир декоративни AC110240 V [Опис на Производот] [1] Бренд име : mmkled [2] Напон : AC110240 V [3] Големина : 19 * 34 *59cm [4] Материјал : Железо [5] Сертификат : CE & Rohs [6] извор на Светлина : E27 (led светилки, блескаво светилки, заштеда на енергија светилки) [7] соодветно место : дневна соба, спална соба, хотел, кафе, сала за состаноци, куќа, итн.

DEN 7054.00 8016.00

ѕидот тавански светилки гроздобер двојно долго рака ѕид светилка lamparas де споредено прилагодлива Рачка Метал Селски ѕид Светлина Sconce Тела

Предупредува : Објектот не вклучуваат светилки!1 Напон : AC220 V2 Боја : црна4 Извор на светлина тип : E27 светилки5...

DEN 1572.00 1917.60

креативни светла ѕидни украси ѕидот монтирани, светлата за читање стакло светилка нијанси за ѕид sconce ѕид монтирани ноќни читање

Материјал : сликарство colophony+матирано стакло *Големината на целиот : 1 светла / раце,W31*H32cm *Светлосен извор : Не се вклучени *Светилка носителот & Кол : E27, 1 светла,1*3 или 40w ( може да се користи за заштеда на енергија светилка или LED сијалица) Напон : 110 V 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

DEN 4055.00 4608.00

Индустриски стил Антички злато метал ѕид светилка за workroom Бања Суета Светла Коридор

Информации За ПроизводотТехнички ДеталиОбјектот Тежина 1.1 KGПроизвод Димензии КАКО СЛИКАРеден број на модел YYW1209AБоја антички златоСтилот на античкиМатеријал металИзвор на енергија E27 MAX 1*60 WНапон 110240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите целВнимание : НИЕ ви ПРЕПОРАЧУВАМЕ ИНСТАЛАЦИЈА ОД ЛИЦЕНЦИРАН ЕЛЕКТРИЧАР...

DEN 1502.00 2889.60

Нордиските Месинг E14 Европската Класична Анти Златна LED Месинг Ѕид Светилка Месинг Ѕид Sconce Со Стакло Сенка Месинг Ѕид Светилка Сјај

Нордиските Месинг E14 Европската Класична Анти Златна LED Месинг Ѕид Светилка Месинг Ѕид Sconce Со Стакло Сенка Месинг Ѕид Светилка СјајКупи Упатство1...

DEN 6779.00 7135.20

Бакар надворешниот ѕид светилка двор водоотпорен балкон едноставна Континентална градина вила ретро спалната соба ѕид светилка LU725236

Добредојдовте на осветлување продавницаНие ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.Почитувани купувачиИнформации за производот преглед[боја] : како што е прикажаноГлавен материјал : БакарГлавен материјал : стаклоИзвор на светлина тип : E27Извор на светлина : без извор на светлина[напон] 90v260v (ние работиме со вашата земја)големина;види подолуstyle A : L D19 X H38 CMstyke B : S D16 X H 33 CM

DEN 7440.00

Ретро Лофт Индустриски ѕид стакло абажур LED сијалица слободни прилагоди метал долго замав рака за дневна соба и спалната соба ресторан, бар E27

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина од 2 КГ Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел YYBA17 L Боја КАКО слика гроздобер Стил Заврши железо Материјал метал Шема Форма надолу Извор на Енергија E27 MAX 1*40 W Напон 110240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите целВреме на испоракаВо принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 1535 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел...

DEN 2543.00 3580.80

Ретро Лофт Индустриски ѕид светилка стакло абажур слободни прилагоди долго замав рака за дневна соба и спалната соба ресторан, бар, ПРЕДВОДЕНА E27

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина од 2 КГ Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел YYBA17 L Боја КАКО слика гроздобер Стил Заврши железо Материјал метал Шема Форма надолу Извор на Енергија E27 MAX 1*40 W Напон 110240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите целВреме на испоракаВо принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 1535 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел...

DEN 2577.00 3628.80

Нордиските ЛОФТ Американски Гроздобер Ретро Индустриски 22CM Таванот Светлина E27 Lumiled Метал/Огледало Бар Оркестарот

ОписСветилка тело : Ковано железоПроцес : Сликарство матираноИзвор на светлина : E27x1 (светилки вклучени)Примена : Дневна соба, Спална соба, Студија, Бар, Кафуле, итнПогоден за светлосен извор на моќ : 4060 wНапон : 900 V 260 VГолемина на : (Како слика ја покажува)Одличен квалитет на ОЕМ Тела со Истиот Дизајн(КЛИКНЕТЕ НА СЛИКАТА ПОДОЛУ ЗА ОГЛЕДАЛО КАПАК.)(КЛИКНЕТЕ НА СЛИКАТА ПОДОЛУ ЗА СВЕТИЛКИ.)ДВЕ ОПФАЌА : ЖЕЛЕЗО или ОГЛЕДАЛО

DEN 1248.00

RH ЛОФТ РЕТКИ Гроздобер Индустриски Lumiled Ѕид Огледало Светилка Американската Со E27 сијалица Кафез Светло Црна Боја Злато AC110V или 220V

Светилка на телесна маса : ковано железо Процес : сликарство матирано извор На светлина број : 1 Зрачењето област : 1015 метри квадратни Погоден за светлосен извор на моќ : 4060 w Напон : 110 V ИЛИ 220 V Домашна облека стил : Европски стил

DEN 1505.00 1584.00

IWHD Лофт Ретро прилагодливи долго замав рака Ѕид светилка Држачи Гроздобер Lumiled сијалица wandlamp lamparas Led светла lampen sconce

Спецификации Светлината Информации Тип гроздобер Стил Заврши Бренд IWHD Димензии вкупна Висина (CM) како на слика вкупна Ширина (СМ) како на слика Целокупната Длабочина (CM) како на слика Сијалица Информации Број на Светилки Сијалица База Wattage по Сијалица (W) Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал за Декорација Материјал метал Тежина Нето Тежина(кг)За 0,7 кгрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 2016.00

Лофт Долго Замав рака Индустриски Месинг се прилагоди Ѕид Светилка sconce E27 ѕид светла за спални Бања Суета Светла тремот осветлување

Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина од 1,5 КГ Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел YYW1208 Боја црна / бела / бакар / сива бронза / железо рѓа боја Стил АНТИЧКИ Заврши антички Материјал метал Шема Форма Извор на Енергија E27 MAX 1*60 W Напон 80240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите целВреме на испоракаВо принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 1535 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел...

DEN 2327.00 3753.60

8 Европската Класична Цвеќиња Шема Обоено Стакло Ѕид Светлина Гроздобер Школка Абажур Затворен Коридор Балкон Ѕид Sconces WL323

СпецификацииЕвропската Класична Цвеќиња Шема Обоено Стакло Ѕид СветлинаДимензии7.9"D X 4.3"HМатеријал(s)Метал, ШколкаТип На СветилкаE26 / E27Светилки1 X E26 / E27 светилка (Не се вклучени)ОгласCEРеден БројWL323

DEN 5279.52