• Ново
Нови пристигнување! Бебе Дете Деца 8-Забелешка Мудрост Smart Умен Развој Музичка Играчка

Нови пристигнување! Бебе Дете Деца 8-Забелешка Мудрост Smart Умен Развој Музичка Играчка

DEN 276.00
DEN 249.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Нови пристигнување! Бебе Дете Деца 8-Забелешка Xylophone Мудрост Smart Умен Развој Музичка Играчка
[Рака Удар Пијано] Со пијано бар удар, кога тропа шарени metel состојба, таму ќе бидат издадени распеана музика. Тоа им помага да се поттикне децата на музика-љубов и креативен талент, обука страна и зголемување на флексибилноста на децата расправа е добар партнер на детето. 1. Се учат на вашето бебе да се знае бојата на пијано парчиња со допирање на пијано парчиња на различни бои се запознаат со различни звуци. 2. Дозволете бебето прашање енергично и нежно допрете го допрете го, се прават напори за да се донесе поинакво чувство различни timbre 3. Нека вашето бебе харфа стап низ пијано парче погоден, се доживее различни активности за да се создаде различни движења, но исто така го искористи можноста за да ја ротирате бебето зглоб флексибилност.

Особините

боја:
Сина или Жолта
Тип:
тастатура
Број На Модел На:
WDSTP008
Пол:
Унисекс
Гитара Свири Метод:
Тип Клуч
Играчка Тастатура Тип:
Младата Игра Тип
Чукам Пијано Скала:
8 Скали
Карактеристики:
Образовни,Не-електрични
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
> 3 години
Предупредување:
Никој
Бренд Име:
Hapybas
Количина:
1
Играчка Музички Инструмент Тип:
Ритам Стап

Купувачите избираат и

Бебе Пијано Играчка Бебе Дете Развојни Играчка Пластични Деца Музички Пијано Почетокот на Едукативни Играчки Музички Инструмент Подарок DS19

Сосема Нов и Висок Квалитет!Боја : розова ,сина ,жолта го испрати по случаен изборГолемина : 16*3*12 CMМатеријал : пластикаМоќност : 2 AA е потребно ( не се вклучени)Моден развојни мини пијано за прекрасна бебињаСпецијален дизајн ќе им помогне на бебето да го дофати лесноСнегулките ќе се сврти кога бебето се игра пијаноМоже да се развие бебиња' способноста да се разбере звук и музикаИсто така, добар помошник за акцизата за бебиња' координација1.Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ги вашитепозитивни повратни информации и 5 ѕвезди .Позитивни (5 ѕвезди) е многу важно за нас,ве молиме размислете два пати пред да замине ни повратни информации.2.Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас пред да остави негативни (13 ѕвезди) повратни информации или да направи детална оценка...

DEN 137.00 169.44

Бесплатен превозот на Децата Музика Дрвени играчки harmonica, Бебе дрвени Учење и образование играчка/подарок

Име : дрвени играчки harmonicaГлавен материјал : ДрвоГолемина : 13 * 2.8 * 2 CMБоја стилови, случаен испорака.Ве молиме рационален поглед на овој производ, само на играчка, а не на некој музички инструмент, ох...

DEN 432.00

ABWE Најдобри Продажба 6 Музички Tamborine Тапан Круг Ударни Подарок за КТВ Партија

Сосема нов и висок квалитетМатеријал : овча drumhead, дрвени прстен и нерѓосувачки челик бришеDrumhead дијаметар : 6" ( на околу 15 цм )Висина : околу 1.8" ( околу 4.5 cm )Со тркалезна дупка од 2.5 cm во дијаметар и 4 пара на челик бришеПакетот Вклучува : 1 x TambourineAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 156.00 169.44

Еден Пар Дрвени Castanets Дрво Ударни Flamenco Музички Инструмент Образование Детето Интелектуалниот Развој Способност за Слушање

Опис : Материјал : Дрвени Боја : Природна Дрво Боја, Големина : Дијаметар 5.5 cm / 2.16 инчен Придонесе за Дете' s Интелектуалниот развој, Зголемување на Стр воопшто недете Комуникација , јас nteractive играчки, Обука ракаоко координација, Вежба Детето Способност за Слушање.Пакетот Вклучува : 2 x CastanetsЗабелешка : ве Молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и монитор е brightness / contrast settings итн, на тон на боја на вебсајтот е фото и вистинскиот објект може да биде малку поинаков.Ве Молиме Прочитајте Го Пред Да Го КупатИСПОРАКА1.Во светот превозот, само освен неколку земји .2.Повеќето земји ние нудиме Бесплатен Превозот од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус , само очекуваме далечински сајтови.3...

DEN 192.96

Енергија Свири Три Ѕвонење со Mallet Исклучителна Дете Децата Музичка Играчка Ударни Инструменти

Се состои од дрво база и метална цевка, таписерии и издржливи.Работа со малку mallet, направи пријатен звук.Корисно за менаџирање на училница, да се привлечат дете внимание ефикасно.Голем музички подарок за децата да се развијат музичките смисла.Боја : Како што се Состојат од дрво база и метална цевка, таписерии и издржливи.Работа со малку mallet, направи пријатен звук.Корисно за менаџирање на училница, да се привлечат дете внимание ефикасно.Голем музички подарок за децата да се развијат музичките смисла.Боја : Како што е прикажаноПроизвод големина : 16 * 8 * 3cm / 6.3 * 3.2 * 1.2 воБоја : Како што е прикажано1 x Енергија Свири1 x Mallet

DEN 410.00 445.92

Симпатична Дете Ladybugs Тропаат На Пијано Бубамара На Бебето Загатка Инсекти Пијано Музички Инструмент Играчка Образовни Играчка

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Убав и уникатен дизајн Боја : видете слики Материјал : ABS + PS + PP Продажбата Начин : Мало и трговија на Големо Големина : Една Големина Должина : 15cm (5.91 во) Ширина : 10cm (3.94 во) Висина : 1cm (0.39 in) Количина : 1 PC Забелешка : Големина За Рачни Мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

DEN 66.00 83.52

Топла Продажба На Бебето Образовни Играчка Музика Блиц Светлина Круг Монистра Промена Сцени Микрофон На Телефонот Море Животинско Мулти Функција Во 1

Смешни играчки за деца,вашите деца ќе го сакам толку многу.Оваа фотографија е од страна на царинските : Најдобро за Подарок

DEN 2196.96

ABWE Бебе Бебе Handbell Рака Бел 8-Забелешка Метал Шарени Дете Децата Музичка Играчка Ударни Инструменти се Развие Интелигенција

8 handbells во 1 сет, направен од метал, трајни, таписерии и шарени.Право во мелодија, резонираат гласно и јасно.И двете бројки и копчињата на блузи, обезбеди насоки за играње.Одличен подарок за децата да научат музика, трпение и соработката што тие учат да се игра едноставни песниБоја : Како што е прикажаноПроизвод големина : Околу 14 * 7 * 7cm / 5.5 * 2.8 * 2.8 воПроизвод тежина : 92g / 3.2 озПакет се Вклучени : 8 x Handbell8 handbells во 1 сет, направен од метал, трајни, таписерии и шарени.Право во мелодија, резонираат гласно и јасно.И двете бројки и копчињата на блузи, обезбеди насоки за играње.Одличен подарок за децата да научат музика, трпение и соработката што тие учат да се игра едноставни песниБоја : Како што е прикажаноЗа ПревозотНие брод предмети од Кина Пост Воздухопловната на светот со следење на број .обично може да се постигне повеќето земји во 3960 работни дена...

DEN 826.00 897.60

5 pack 1 Пар Пластични Ударни Музички Јајце Maracas Shakers црвена

100% сосема нов и висок квалитет! Боја : Црвена Должина : 2.2 инчен (5.6 cm) се Игра заедно со вашите омилени песни или едноставно да се тресат вашиот сопствен забава ритам 100% сосема нов и висок квалитет!Боја : ЦрвенаДолжина : 2.2 инчен (5.6 см)Игра заедно со вашите омилени песни или едноставно да се тресат вашиот сопствен забава ритамИдеален за средно ученици или основно ученици, деца клубови, црква групи, ударни ансамбли, или дури и едукативна играПакет Содржина : 1 пар x Музички ЈајцеAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 161.00 175.20

Две Тон Дрво Блок Beater 2-tone графики на дрво Guiro Дрвена Рачка Ударни Играчка HC6U Пад на превозот

Карактеристики : забава парче од страна ударни со одличен звук Може да се користи со било која возраст и со секое ниво на вештина Испорачува светли тонови кога удри со beater (вклучени) се Добие washboard или guiro звук од стружење со beater Мазна дрвени заврши, лесно да се игра и вид на вашите раце на Нашите ударни не е recommened за деца под 3 годиниСпецификации : Боја : Дрвени Боја Материјал : Дрвени Големина : 20.5 x 20cm / 8.07" x 7.87" Beater : 18 х 4.5 cm / 7.09" x 1.77" Количина : 1 Set Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 03cm грешка поради прирачник за мерење...

DEN 214.00 284.64

Хармоника Музички Инструмент Дрвени играчки oyuncak за девојка деца 7 Копчињата Копче за Пијано учење Brinquedo Menina Juguetes

новите музички инструменти за деца хармоника играчки звучи навистина, има 3 копчиња и 7 воздушни вентили копчиња белешки.Затворена хармоника димензии : 16.5 x 18 x 10 cm

DEN 965.00 1892.16

Мулти-функција Електронски Орган Играчки на Децата Рано Образование Загатка 32 Копчиња Може да Игра На Пијано Музика Наставата Пијано

започнетекрајотМатеријал : Пластични + електронски деловиГОЛЕМИНА : 46 x 15 x 4 СММоќност : користете 3 дел АА батерија (не се вклучуваат)

DEN 1440.00

Шарени Дрвени Труба Бебе Дете Децата Дрвени Играчки Музички Инструмент Труба Hooter Bugle Suona Играчка

Шарени Дрвени Труба Бебе Дете Децата Дрвени Играчки Музички Инструмент Труба Hooter Bugle Suona ИграчкаКарактеристикиСосема Нов и висок квалитет.Шарени и nontoxicТоа е погоден за деца за учење рогБидат од голема помош за да се посветам на децата 's интерес во музикаСпецификација : Материјал : дрвоБоја : случајни бојаВкупна должина : 13cm / 5.1'Дупка Кол...

DEN 47.00 60.48