• Ново
Електрична Опрема Testo 510 Digital Auto-кои се Движат Притисок Differiental Manometer Метар од 0 до 100 hPa со слободни shiping

Електрична Опрема Testo 510 Digital Auto-кои се Движат Притисок Differiental Manometer Метар од 0 до 100 hPa со слободни shiping

DEN 7920.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Testo 510
диференцијална притисок метар вкл. заштитна капа, батерии и калибрација на сертификатот. Дисплеј во Pascal факултативна текот на целиот мерен опсег. Точност : ±0.03 h Pa (од 0 до 0.30 h Pa) / ±0.05 h Pa (0.31 да 1.00 h Pa). Температурна компензација. Switchable единици : h Pa, mbar, Па mm H2 O, mm Hg, in H2 O, in Hg, psi, m/s, fpm
Карактеристики
Дисплеј во Pascal факултативна текот на целиот мерен опсег
Точност : ±0.01 "H20 (од 0 до 0.12 "H20) / ±0.02 "H20 (0.13 да 0.4 "H20)
Температурна компензација
Магнетни назад дозволи слободна рака работа
Проток брзината мерење со Pitot цевка (Pitot цевка не е вклучено во испорака)
Воздухот густина надомест
Заштитна капа за безбедно чување
Вклучувајќи ја врвката за околу рака и спојувалка за каиш
Позадинско осветлување приказ
Switchable единици : h Pa, mbar, Па mm H2 O, mm Hg, in H2 O, in Hg, psi, m/s, fpm
Температурата на работа 32 до +122 °F
Батерија тип 2 Тип ААА батерии
На животниот век на батеријата 50 час
Димензии 4.5 x 1.7 x 1 во
Сондата тип Диференцијална притисок
Meas. Опсег од 0 до 40.15 in H2 O
Точност ±0.01 in H2 O (од 0 до 0.12 in H2 O) ±0.02 in H2 O (0.12 да 0.4 in H2 O) ±(0.04 in H2 O + 1,5% од rdg.) (0.41 до 40 in H2 O)
Резолуција 0.01 in H2 O
Не батеријата,бидејќи на транспортната компанија политика
Превозот Рок
1) ве Молиме да бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна. Ние само ќе го следат вашиот адресата наведена во ЗАЧУВАМ платен за превозот.
2) Ние нема да бидеме одговорни за царинење задоцнување или било какви други прашања од страна на вашиот локалните обичаи. Ве молиме проверете ја од вашиот countrys царинска политика пред да ја купите
3) Оператор на Транзит Време е provied од страна на превозникот и локалните обичаи/давачки. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.
Испорака Метод :
1) имаме нормални Воздухопловната, Воздухопловната regisred, Изразат испорака сервис да се избере. Превозот услуга е наведен за оваа точка како што се следниве.
2) Сите објекти ќе биде предаден во рамките на 1-3 работни дена по расчисти исплата(со исклучок на сабота и недела)
Плаќање
Кредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на T/T и Western Union.
Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.
Повратни информации
Вашето задоволство е наша цел,ве молиме оставете 4 или 5 ѕвезди на повратни информации .Многу благодарност однапред.
Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Неутрален повратни информации или Негативни повратни информации,ние ќе ви помогне да ги реши сите проблеми.Инаку ние не ќе обезбеди техничка поддршка или други решенија.

Особините

DIY Материјали:
Електрични
Излез Тип На:
види опис
Број На Модел На:
testo 510

Купувачите избираат и

Нови 1U Компјутер Случај 4 Хард Диск Двојно Серверот Големи-Panel 1U Индустриски Компјутер Случај 1U Серверот Компјутер Случај

Нови 1 U Компјутер Случај 4 Хард Диск Двојно Серверот ГолемиPanel 1 U Индустриски Компјутер Случај 1 U Серверот Компјутер Случај

DEN 4062.72

Нови Целосна Отворена Врата 2U Серверот Компјутер Случај 2U Напојување Големи-Panel 4 Хард Диск Индустриски Компјутер Случај

Нови Целосна Отворена Врата 2 U Серверот Компјутер Случај 2 U Напојување ГолемиPanel 4 Хард Диск Индустриски Компјутер Случај

DEN 5025.60

Нови 4U D416N Серверот Компјутер Случај Двојно Плоча КТВ Домаќин Компјутер

Нови 4 U D416 N Серверот Компјутер Случај Двојно Плоча КТВ Домаќин КомпјутерОпшти карактеристики на плоча материјал SGCCЧелик дебелина на 1.0 mmПанел материјал, ABSВо поддршка на матичната плоча EEB ( 12 "*13 ") CEB ( 12 "*10.5 " ) ATXПоддршка за процесор тип ДП Xeon ( ) ДП Opteron ( ) Core ( )Димензија D*W*H ( mm )650*430*176D*W*H ( инчи ) беа 25,5 "*16.9 " *7.0 "Диск 3.5 " HDD 10 (MAX=15 изборен хард диск кафез )5.25 " CDROM 33.5 " ФЛОПИ 0Поддршка тип стандард ATX напојување напојувањеPin пред тоа ? ? контрола на копчето прекинувач / resetИндикатор светилка извор на енергија водечки светла хард диск индикатор мрежа укажува светилкаНа I / O интерфејс на USB ( 2.0*1 )Слот за експанзија и задното стакло заден прозорец ( стандард , способни за detaching )Слот за експанзија отвори ( 1)Адаптер картичка ( изборен)На backplane безНа безбедност на серверот , VOD сервер ;> > Сервер на интернет (Web / mail / firewall / VPN / меморија на фотографии ) ;Мрежата играта на серверот ( DB / Игра / Портата / логирај се / Web / SQL ) ;Високата технологија на серверот група ;>>NAS и SAN ;

DEN 5657.28

Нови R316 3U Топла Pluggabel Компјутер Случај 16 Хард Диск од Топли Pluggabel 3U Компјутер Случај на Серверот Компјутер Случај

Нови R316 3 U Топла Pluggabel Компјутер Случај 16 Хард Диск од Топли Pluggabel 3 U Компјутер Случај на Серверот Компјутер Случај

DEN 25236.48

Нови 1U Ултра-Кратко Компјутер Случај Firewall Компјутер Случај Itx Компјутер Случај Индустриски Компјутер Случај Алуминиумски Панел

Нови 1 U УлтраКратко Компјутер Случај Firewall Компјутер Случај Itx Компјутер Случај Индустриски Компјутер Случај Алуминиумски Панел

DEN 3045.12

Нови 4U Компјутер Случај Со Екран на Допир Серверот Компјутер Случај

Нови 4 U Компјутер Случај Со Екран на Допир Серверот Компјутер СлучајПроизвод параметар : Случај големина : 19 "x 7" x 19.7 " / 482 x 177 x 500 ( mm ) ( стандард 19 " wide * висок * длабочина )Случај материјал : поцинкуван челик со 1.2 mm , панел е направен од високоодделение алуминиум ленти , високоодделениеПримена на матична плоча : 12 "*13 " ( 305mm*332mm ) .Примена на моќ : КОМПЈУТЕР или сервер за напојувањеСтандард : пред USB , switch , индикатор за светло , панел доаѓа стандард со 9 " LCD екран со допир функцијаФан : стандард на 2 9 CM делта фанПростор : 1 вози +4 диск позицијаБоја : ЦрнаAnswer : ___________________________ Note : оваа цена е за празна кутија , не содржи плоча моќ додатоци !

DEN 21479.04