• Ново
НОВИ 3u индустриски жешки swap и R316 16 надградба на диск топла plug-во обвивка со backplane

НОВИ 3u индустриски жешки swap и R316 16 надградба на диск топла plug-во обвивка со backplane

DEN 21503.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

НОВИ 3u индустриски жешки swap и R316 16 надградба на диск топла plug-во обвивка со backplane
Карактеристики Челик материјал SGCC дебелината на челик 1.2 mm Панел материјал, ABS. Поддршка на плоча EEB(12"*13"CEB (12"*10.5") ATX Поддршка процесор тип ДП Xeon () ДП Opteron () Core () големината D * W * H (mm) 650 * 430 * 650 (mm) D * W * H (инчи) беа 25,5"*16.9"*5.1" Диск 3.5 "HDD 16 (MAX = 16) Тенок cd-rom-от 1 Тенок ФЛОПИ 1 Поддршка моќ тип Стандард ATX напојување / предниот панел Контролните копчиња На прекинувач/рестартирајте Индикатор светлото Моќта на светлината на Хард дискот светлина од светлина, На I/O USB интерфејс (2.0 * 2) слот за Експанзија и задното стакло Заден прозорец (стандард, кој се одвојува) слот за Експанзија отворање (7) Адаптер картичка (опционално) На задниот Член 4 на САС или minsas Системот, на вентилаторот за ладење Во задниот дел На стандардот 4 * 8038 голема брзина вентилатор (8000 r/PM) сервер Општите карактеристики Челик материјал SGCC дебелината на челик 1.2 mm Панел материјал, ABS. Поддршка на плоча EEB(12"*13"CEB (12"*10.5") ATX Поддршка процесор тип ДП Xeon () ДП Opteron () Core () големината D * W * H (mm) 650 * 430 * 650 (mm) D * W * H (инчи) беа 25,5"*16.9"*5.1" Диск 3.5 "HDD 16 (MAX = 16) Тенок cd-rom-от 1 Тенок ФЛОПИ 1 Поддршка моќ тип Стандард ATX напојување / предниот панел Контролните копчиња На прекинувач/рестартирајте Индикатор светлото Моќта на светлината на Хард дискот светлина од светлина, На I/O USB интерфејс (2.0 * 2) слот за Експанзија и задното стакло Заден прозорец (стандард, кој се одвојува) слот за Експанзија отворање (7) Адаптер картичка (опционално) На задниот Член 4 на САС или mini SAS Системот, на вентилаторот за ладење Во задниот дел На стандардот 4 * 8025 висока брзина на серверот вентилатор (8000 r/PM

Особините

Број На Модел На:
R316 16 надградба на диск
Излез Тип На:
Други
DIY Материјали:
Електрични
Компјутер случај тип:
Сервер
компјутер случај структура:
микро atx / atx

Купувачите избираат и

Нови 2U Серверот Компјутер Случај 6 Хард Диск 4 Фан 550mm Долго

Нови 2 U Серверот Компјутер Случај 6 Хард Диск 4 Фан 550mm ДолгоСпецификација за производ ( должина * ширина * висина ) 430 x 88x 550mmАдаптер ATX MICROATX плоча , матична плочаФан 4 ( T48 ) голема брзина фан 80mmx80mmx25mm1 дискDiskette вози 0Слот за експанзија 8Без моќПроизвод во боја црнаИзберете стандардна ATX или 2 U напојување

DEN 4344.00

Нови 1U 420mm Серверот Компјутер Случај Поддршка 12*9.6 Плоча

Нови 1 U 420mm Серверот Компјутер Случај Поддршка 12*9.6 ПлочаГолемина( мм )Длабоко 420mm×430mm×45mm широк, стандард 19 " рексервер шасија.Текстурата на материјалотНа животната средина , отпечатоци отпорни на 1.0 mm / SGCC.HDD1 стандарден 3.5 " хард диск.Вентилатор позицијаФан рамка е обезбедена со 3 4028 двојна топката имајќи фан, но не беа разнесени и од страна на, предниот панел и од страна на дизајн зрачи со дупки, може да се формира goodradiating воздушен каналНа I / O заден прозорецПрилагодени според барањата на клиентот.Погоден за матичната плочаИнсталирање на ATX 12 "x 9.6" и следните димензии ofvarioматични плочи.USB интерфејс1 пред USB интерфејс.Светла и прекинувачи2 NIC светла, 1 Моќ светла и 1 HDD светла, 1 моќ switchesand 1 resetswitch.НапојувањеМоже да се инсталира во должина од 190210mm стандард 1 U напојување.Апликацијата полињаМоже да се примени ( FTP / Web / Mail / Базата на податоци / VPN / САН / IDC ) и други области.

DEN 3288.00

Нови 13550 1U Серверот Компјутер Случај 1U Famework Тип на Компјутер Случај Индустриски Компјутер Случај Напојување

Нови 13550 1 U Серверот Компјутер Случај 1 U Famework Тип на Компјутер Случај Индустриски Компјутер Случај Напојување

DEN 3814.56

Нов Компјутер Случај Напојување Постави Американски Мал Компјутер СЛУЧАЈ NC-T01B 200w Напојување G41 G43 H61 Мот Тој Rboard

Нов Компјутер Случај Напојување Постави Американски Мал Компјутер СЛУЧАЈ NCT01 B 200w Напојување G41 G43 H61 Мот Тој Rboard

DEN 2482.56

Нови и Квалитетни Алуминиумски Панел 2U Компјутер Случај Алуминиум Цртање 2U Серверот Компјутер Случај Firewall Компјутер Случај

Нови и Квалитетни Алуминиумски Панел 2 U Компјутер Случај Алуминиум Цртање 2 U Серверот Компјутер Случај Firewall Компјутер Случај

DEN 4128.00