• Ново
Нови RM2006-660-Б 6 Чинија Топла 2U Компјутер Случај Електрични

Нови RM2006-660-Б 6 Чинија Топла 2U Компјутер Случај Електрични

DEN 12228.48

Износот
Во форма достапна за нарачката

Нови RM2006-660-Б 6 Чинија Топла 2 U Компјутер Случај Електрични
Основни параметри
Случај тип на решетката
Шасијата структура на 2 U
За да се адаптираат на матичната плоча EEB ( 12*13 ) /CEB ( 12*10.5 ) /ATX ( 12*9.5 ) /Микро ATX
Поддршка одбор бренд , , ultrastructure , Таи ' анот , MSI , Gigabyte и сл.
Моќност тип на еден електрични и 1+1 излишни моќ
Поддршка на набавка количина 1
SGPIO не поддршка (изборен поддршка )
Поддршка топла swappable диск поддршка
Поддршка топла swappable фан поддршка
6 3.5 инчен хард диск поддршка топла swappable вози ( општо 6 2.5 инчи )
Диск за поддршка на 5.25 инчен диск или факултативен 1 3.5 инчен не жешка swappable хард диск позиција ( општо 2.5 инчи )
Хард диск shockproof систем на хард диск рамка усвојува EMI shrapnel дизајн , уникатен дизајн на shockproof вентилатор , долен фан и хард диск резонанца , не влијае на хард диск I/O брзина
Систем за ладење
Стандард на 4 брендови на 6038 вентилатор ( да се прошири до 5 )
Ветрот водич покрие појавување
Интелигентна контрола на температурата не поддржува контрола на температурата
Експанзија картичка 7 половина висина PCI или PCI-E продолжување картичка, изборен 3 крст на висока експанзија картичка поддршка slide
Појавување
Појавата параметри
Преден панел интерфејс
2 USB , 1 копче , 1 копчето за ресетирање , моќ индикатор за светло и хард диск 1 , мрежа светла 2
Завртка бесплатна демонтажа поддршка
Одредување на обичните
Обликот параметри
Производ материјал квалитет SGCC ( поцинкуван челик ) ABS панел и удирање со нето
Шасија големина ( должина и ширина и висина ) 660*433*89
820*564*210 MM пакување големина ( должина * ширина * висина )
Сертификација CE , ROHS

Особините

Излез Тип На:
Други
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
RM2006-660-Б
Компјутер случај тип:
Сервер
компјутер случај структура:
микро atx / atx / на

Купувачите избираат и

Пластични Thermocouple Сензор на Температура на Предавателот PT100 0-150 целзиусови степени 24VDC 0~10V

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерПреку предавателот, отпор сигнал на термичката отпорност може да се конвертира во 420m A тековната сигнал,лесно да го инсталирате, погодно да се користи со компјутер.Карактеристики : Сензор : PT100Мерење заѕвони : 0 150°CИзлез : 010 VРаботен напон : 24 V DCНа точноста : плус или минус 0.2 проценти FSДимензии : 45mm дијаметар(1.77 инчи)Материјал : ПластикаТежина : 22gПакетот вклучува : 1 X Предавателот

DEN 367.00 395.04

ZJ-322 76mm Пост Стојат Микроскоп Стојат

СпецификацијаОбемот носителот : Φ76mmВертикална Пост Висина : 280mmВертикална Пост Кол : Φ32mmБаза Димензии : 205x275x25mmКрупни / Парична Казна Фокус Тип : Крупен ФокусПатување Растојание : 50mmНето тежина : 2.53 kg (5.58 lbs)Димензии : 205x275x305mm

DEN 2880.00

32-милиметри Finderscope Држачот за Поврзување на Базата За Астрономски Телескоп Добар помошник Finderscope Стојат Планината

32милиметри Finderscope Држачот за Поврзување на Базата За Астрономски Телескоп Добар помошник Finderscope Стојат ПланинатаСпецификацијаFinderscope Носителот Поврзување На БазаДијаметар : 32милиметриСтандарден Британски Систем 1 / 4 Камера Завртка Дупка.Оваа врска може да биде поврзан со Finderscope со цевка со дијаметар од 32милиметри finderscope.По тоа да биде инсталиран на конекција е повеќе стабилен и може да се ротира 360 °.Не само прифатлива исто убавина и комунални услуги.Производи ЕкранотПлаќање : Ние прифаќаме Alipay тука и сите поголеми creditcards прифатени од страна Alipay.Плаќање е потребно да се изврши во рок од 6 дена од крајниот рок на вашиот купи.Ако не се плати на време, ние може да не ветуваат ние ќе го задржи на објектот ќе понудата на залиха во секое време.Секој проблем со плаќање ве молиме контактирајте со нас на прво место.Превозот : Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.Објекти на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиваат во рамките на 1035 работни дена...

DEN 604.00 671.04

Ново 1 Пар Една Кука Клип Тест Сонда Мини Грабител За Multimeter G08 Капка брод

Опис : Материјал : Месинг и пластични Моќен пролет влече мин куки да се сфати мали компоненти цврсто и да се избегне било краткиколо Слободни раце за поправка,Можете да го поврзете клипови во мултиметар или DC моќност од страна на некој доведе Тоа ќе ви помогне да ги тестираат IC или поправка на мобилен телефон и други мини електронски производи повеќе погодно Должина : 4.3 cm / 1.69", Дувачкиот Кука Големина : околу 0.9 MMX0.4 MM Боја : Црвена и Црна Количина : 1pair Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме! Пакетот вклучува : Една Кука Клип Мини Грабител Тест Сонда За Multimeter x 1 Парови

DEN 41.28

Монтажа на шасија 50W 0.4 Ohm 5% Алуминиум Случај Wirewound Отпорник

Спецификација : Име на Производ Алуминиум Сместен Отпорник Отпор Вредност На 0,4 Ω Моќ Оценка 50 W Отпор на Толеранција од ± 5% (Ј) Големината на Телото 49 x 15mm / 1.9" x 0.59" (L*D) Монтирани Дупка Големина 1.8 mm / 0.07"; 3мм / 0.12" Вкупната Големина 72 x 22 x 15mm / 2.8" x 0.86" x 0.59" (L*W*T) Обвивка Материјал Алуминиум Боја на Злато Тон Тежина 25g Пакет Содржина 1 x Алуминиум Сместен ОтпорникОпис : Алуминиум домување за топлина дисипација, погоден за ладење плоча на инсталацијата, може да се користи во atrocioсредина...

DEN 276.96

50pcs/Многу 3296X 105 1M Ohm Висока Прецизност Multiturn Trimpot Тример Potentiometer Променлива Отпорник

Висока Прецизност Тример Potentiometer Променлива Отпорник Количина : 50pcs Модел : 3296 X 105 1 M Ohm се Врти : 25 врти Моќ : 0.5 W,1 / 2 W Resistive Материјал : Cermet Отпор Толеранција : ±10% Монтажа Тип : Преку Дупка Отпор Промени Тип : Линеарен Прилагодување Тип : Страна Прилагодување на температура на Чување : 55 °C ~ +125 °C, Температура Коефициент : ±100ppm / °C Плоштадот Големината на Телото : 9.5x4.8x10mm / 0.37"x0.19"x0.39"(L*W*H)Превозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1530days...

DEN 342.00 360.00

1PCS НОВИ 650nm 5mW Црвени Ласерски Линија Модул Стаклена Леќа Focusable Индустриска Класа

1 PCS НОВИ 650nm 5m W Црвени Ласерски Линија Модул Стаклена Леќа Focusable Индустриска Класапревозот : Aliexpress Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail : 1550 работни дена да повеќето земјиРуски Авион : 1550 работни дена да Русија,УкраинаEMS,DHL,FEDEX : 315 работни денаSun You Економски Воздух Mail ,Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ,Yanwen Економски Воздух Mail ,4 PX Сингапур Пост НП Pro : 2590 работни дена( не може да се следи )Тоа е Купувачот одговорност да ги сноси увозни даноци, Ако сте од Русија, ве молиме наведете вашето име и презиме ве Молиме проверете ја вашата адреса внимателно пред целАко не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас, не произволно спор, ние ќе ви ги даде задоволително решение, ви благодариме

DEN 96.96

DC 5V 12864 LCD Дисплеј Модул 128x64 ТОЧКИ Графички LCD Матрица Сино/Жолтите Светлото За Arduino Малина Пи

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : 12864 LCD Дисплеј Модул 128x64 Точки Графички Сина Боја на СветлинаОвој производ е LCD дисплеј модул со сини / жолто осветлување, мал и лесен изглед, suitbale за препишувач, факс машини, ласерски печатари, индустриска опрема за тестирање, вмрежувањеLCD дисплеј модул со сина светлина.Мал и лесен изглед, тоа е лесен и удобен за користење.Погоден за препишувач, факс машини, ласерски печатари, индустриски тест опрема,вмрежување опрема итн.Светлото : Сино / ЖолтитеПогледнете област : 7.0 cm(L) * 4.4 cm(W)Точки големина : 0.48 mm (L) * 0.48 mm (W)Точки на теренот : 0.52 mm (L) * 0.52 mm (W)LCD тип : STN (Сина)Агол на гледање : 6 о?часовникотОперативен температура : 20 до 70 степенТемпература на чување : 30 до 80 степенСпецификација : Оригиналната кутија : НикојБоја : ЗеленаОбјектот големина : 92*69*10ммНето тежина : 76gПакет тежина : 85gПакет : 1 PCS x 5 V LCD Дисплеј Модул 128x64 Точки Графички LCD Матрица 12864 Сино / Жолтите Светлото Нови

DEN 290.00 290.40

Алуминиум легура Топлина Мијалник Радијатор Heatsink Екструдиран Ладење Кулер за Електронски топлина дисипација (40x40x11mm)

Добредојдовте на фабрика директни бренд директна продажба!Hi DANCE Во highend корисници изберете мудрост! Повеќе избор : Стоки вести : UM25 C DC USB тестер Voltmeter ammeter тековната напон метри капацитет следи qc2.0 брз полнач за Батеријата Банка детекторАлуминиум Топлина Мијалник Радијатор Heatsink 40*40*11mm,Топла Продажба Точка

DEN 41.76

AideTek Остри игли тест води multimeter 600V1A 4mm банана приклучок plug редење Бесплатен Превозот 20155SET

Нови остри и тешко нерѓосувачки челик игла тест води 4 DMM multimeter + банана приклучок редење CE CATII 600 V MAX 1А 4mm приклучок A820155 Производ : Тест Сонда Примена предмет : Натпреварот со тест води на Multimeter или Oscilloscope Предност : Издолжени остри и тешко нерѓосувачки челик игла(Кол.1mm) лесно можат да пирс на површината на кабел, но не ги уништи тоа.Тоа може да се широко се користат за недеструктивни кабел тест во auto,Телеком,Индустрија или тест во внатрешноста на приклучок...

DEN 410.00 431.52

AideTek Про Диференцијални сонди DC 50Mhz ADP50 Max Напон 6500V ОЕМ Тајван

Aide Tek Про Диференцијални сонди DC 50 Mhz ADP50 Max Напон 6500 V ОЕМ ТајванКарактеристики : не користете ДП50 / 100 над 6500 V (DC + врв AC) помеѓу земјата и текст или 6500 V (DC + врв AC) помеѓу внесување на олово...

DEN 13634.00 14352.00

ZJ-621 76mm Песна Стојат Микроскоп Стојат

Спецификација : Обемот носителот : Φ76mmПесна Должина : 300ммБазаСтојат Грлото Длабочина : 129mmДимензии : 290x240x20mmКрупни / парична Казна Фокус Тип : Крупен Фокус Патување Растојание : 104mmНето тежина : 2.63 kg (5.80 lbs)Димензии : 240x290x355mm

DEN 13944.00

Професионални 4 во 1 Отворете Алатки Комплет за Поправка Шрафцигер Сет За iphone 6G 5/5S/5C 4/4S, Samsung, Nokia

Професионални 4 во 1 Отворете Алатки Комплет за Поправка Шрафцигер Сет За iphone 6 G 5 / 5 S / 5 C 4 / 4 S, Samsung, NokiaВовед Во Крстарење ОфталмолошкиAcemax е професионална офталмолошки и оптички инструменти дистрибутер anddealer базирана во Шангај, Кина.Нашата мисија е да обезбеди високо standardoptical опрема во атрактивни цени.Нашиот раст, како во однос на domesticand интернационална мрежа, е резултат фокусиран приод кон customerssatisfied.Се фокусираше на optometric / eyecare industy, Ние се повеќе професионални.Нашите производи ги Опфаќа : Ophthalmic Instruments, Optometric Опрема, Labrotary, Леќа Процес Машина и othersurgicalИнструменти.Адреса : Рм 711, КинескоЖелезнички Замок, Бр 1115 Lingnan Road, Шангај, КинаТел : +8602166980766Товарни и Превозот Ракување ги Собереша...

DEN 144.00

Нова Комбинација Лабораторија PH Electrode BNC Конектор Сонда PH Сензор Тестер За PH Метар E-201

Нова Комбинација Лабораторија PH Electrode BNC Конектор Сонда PH Сензор Тестер За PH Метар E201Име на производ : p H electrode E201Барањето клучни зборови : PH electrode Лабораторија electrode PH композитни electrode1...

DEN 1631.04

Нови и оригинални ENC-1-3-Т-24 Autonics Ролери пораст на ротари енкодер

100% Нови и оригинални ENC13Т24 Autonics Ролери пораст на ротари енкодерПроизведено во КИНА Тркала тип ENC серија, пораст на ротари енкодер тркала тип откривање структура е погодна за оддалеченоста и брзината на движење на објектот откривање Користи во различни индустриски машини (како што пакување машини, шема производство на машини, текстилни машини, итн.) Во исто време, откривање спектар на излез waveform е меѓународно графичко (метрички, инчен) единица на цел број пати на скала, силна компатибилност, откривање повеќе погодно...

DEN 4080.00

Cleqee P1008A BNC Q9 На Двоен 4mm Пластовидно Банана Приклучок Со Тест Води Истрагата Кабел 120CM

Опис : Чист Бакар BNC Q9 На Двоен 4mm Пластовидно Банана Приклучок Со Тест Води Истрагата Кабел 120 CM Карактеристики : Целосна интеграција на шприц, прекрасен изглед, трајни и нежна.Шприцоване круг приклучок помеѓу кабел и диригент прави стабилност.Висок Квалитет на пластовидно банана приклучок, добра компатибилност и деликатна BNC конектор, мека еластомер диригент.Важи за сите BNC интерфејси (како што се Oscilloscopes, Сигнал генератори, Видео надзор и сл.) е fixedly поврзани со тестот сигнал, лесно да ги следи промените на сигналот.Спецификација : BNC Материјал : Чист БакарКабел надворешен Дијаметар : Φ4.0mmДиригент надворешен Дијаметар : Φ3.0mmMax...

DEN 186.24

PPSEN USB да RS485 Конвертор со LED Индикатор за ТЕЛЕВИЗОРИ Пренапонска Заштита

PPSEN USB да RS485 Конвертор со LED Индикатор за ТЕЛЕВИЗОРИ Пренапонска Заштита Спецификација : Возачот поддршка WIN7, XP, Linux, итн., специјално за контрола на пристап, PTZ, PLC, индустриски инструменти и комуникации дизајнКонвертор се користи високоперформанси ch340 T чипови, поддршка за најновиот оперативен систем Win7 (вклучува 64битна Win7 систем) работниТипични апликации : 1.контрола на пристап системи, карти, присуство2.колона САЛАДИН, УХМР и комуникации3.метар со комуникација индустрија4.видео контрола на PTZФункција : Компактен (помали од заедничката У диск)Заштита (ТЕЛЕВИЗОРИ двонасочна пренапонска заштита)Инструкции (со transceiver ДОВЕДЕ, може да се гледа во реално време автобус data state)Baud Rate Опсег : 300 ~ 115200bsp!Доаѓа ТЕЛЕВИЗОРИ пренапонска заштитаМногу лесен за носење, со заеднички У диск скоро.Конвертор е USB2.0 интерфејс, компатибилен со USB1.1.Погоре може да биде вклучен директно во компјутер, и ниту надворешно напојување и податоци линии.Пакет : 1*USB485 конверторНачин на плаќање : Paypal склопотПревозот и Испорака Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или e Packed,и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број...

DEN 284.64

XH-M131 DC 12V Автоматско Светлина Контрола Switch Модул Photoresistor Реле Модул Откривање Сензор Бесплатен Превозот

ДОЛАРИ 3.857.62 / 100000015 ДОЛАРИ 0.881.53 / 100000015 Овој модул може да се користи за светлина откривање, откривање на светлината, со моќ индикатор на светлина (црвени) и реле индикатор (сина), и со four M3 The шраф за монтирање дупки, кој е удобен да го инсталирате, може да донесе одборот реле преку potentiometer прилагодување чувствителност, и може да биде избор на светлината откривање контрола прекинувач, може да се користи во такви светла, ноќе автоматски се отвори, на денот автоматски да го изгаснат, и други автоматизација опрема...

DEN 108.00 119.52

Cleqee P1011 BNC Q9 Машки Plug На Двоен Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Доведе Кабел 110cm Wholeasle

Cleqee P1011 BNC Q9 Машки Plug На Двоен Алигатор Клип Oscilloscope Тест Сонда Доведе Кабел 110cm WholeasleБренд нови BNC на двоен алигатор клип oscilloscope сонда.Со стандардни BNC завршува може да се користи за сите oscilloscope.Да се применуваат со 35mm средна големина алигатор клип.Со меѓународните стандарди BNC приклучок, убав изглед, здрав и издржливи.

DEN 138.24

2 мегапикселна VGA камера BNC две-во-едно микроскоп камера три групи на крстот-линија отстранлив 1/3 инчен инчен стандард C интерфејс

Апликацијата областНа тестирањето, истражување, материјал за анализа, клинички тестирања, микроскопска слика набљудување и анализа, ласерска обработка, прецизни мерења на локации, опрема за пакување, медицинска опрема за тестирање, PCB тестирање, инспекција, Phlx и компонента откривање и други областиПрвиот HD 2 мегапикселна VGA + AV двојна излез индустриски камераПодобрување на ефикасноста на производството; новата генерација на ултрависока дефиниција индустриски камера1, производ модел 200 VGAAV;2, поддршка VGA, XGA, SVGA сигнал & AV сигнал во исто време излез;Слика сензор; 2 милиони пиксели, 1 / 3 INCH Ефективни пиксели; 1600 × 1200Рамка го оценувате;Јасност; до 800 линии (хоризонтална)Леќа; CS за тестирањеБаланс на белата боја; автоматскоОсветленоста контрола;Боја; боја / сивоНегативни поддршкаОгледало; поддршка на лево и десно / нагоре и надолуЗа да го замрзнетеOSD; познавање на англиски / КинескиСлика спаси; поддршка, во зависност од резолуцијата, до 24 (512 M НПД)Контрастот на сликата; поддршка на статичните слики и динамички слики 1 / 2 екран разликаРабот подобрување; поддршкаКонтраст поддршкаChroma;Крстот курсорот; поддршка, multicolorХоризонтална линија; поддршка, мултибоја, два, локацијата може да биде преместенаДигитални намалување на шумот;VGA (RGB); 720 P / 1024 × 768 / 1280 × 1024 / 1366 × 768 @ 60 HZAV излез; HD 520 линииЛеќа; стандард Cтип интерфејс

DEN 3854.40

Cleqee P1009 BNC Q9 На Двоен 4mm Пластовидно Банана Приклучок со Чашката Тест Води Истрагата Кабел 120CM

Опис : BNC Q9 На Двоен 4mm Пластовидно Банана Приклучок со Чашката Тест Води Истрагата Кабел 120 CM Карактеристики : Целосна интеграција на шприц, прекрасен изглед, трајни и нежна.Шприцоване круг приклучок помеѓу кабел и диригент прави стабилност.Висок Квалитет на пластовидно банана приклучок, добра компатибилност и деликатна BNC конектор, мека еластомер диригент.Важи за сите BNC интерфејси (како што се Oscilloscopes, Сигнал генератори, Видео надзор и сл.) е fixedly поврзани со тестот сигнал, лесно да ги следи промените на сигналот.Спецификација : Слабеењето Коефициент : 1 : 1Кабел надворешен Дијаметар : Φ4.0mmДиригент надворешен Дијаметар : Φ3.0mmMax...

DEN 170.40

DC волтметар DC 3.3 V~30V Voltmeter Жолти Led дисплеј Дигитални Метар/Panel Метар DC 12V 24V Volt Метар/Monitor/Тестер

DC волтметар DC 3.3 V~30 V Voltmeter Жолти Led дисплеј Дигитални Метар / Panel Метар DC 12 V 24 V Volt Метар / Monitor / ТестерФункција : Мерење на точноста : 1% Освежете го оценувате : за 200m S / пати се Прикаже : Три 0.36 "дигитални цевка за Мерење Напон Спектар : DC 3.3 V~30 V (Може да се Измери Напојување 3.3~30 V Директно) Влезниот Напон Спектар : DC 3.3 V~30 V Дисплеј во Боја : Жолта Оперативни струја : Помалку од 20m A Оперативни температура : 10°c ~ 65°c Текст отпорност : За 100 K Димензии : 35 x 14 x 10мм Апликација : индустриска опрема,електронска опрема, Енергија дистрибуција кутија, дистрибуција кабинет, регулатори, нагледни средства, апарати за домаќинство мала дистрибуција кутија, акумулатор Автомобил,Мотоцикл, Автомобил, Eвелосипед, АТВ, Скутер, и Сите видови Мерење на Напон.платформи.Инсталации : Црвено : Напојување +, Мерка + Црна : Напојување Мерка Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter ( Дигитален Тестер )

DEN 312.00

200A 1600V Диоди Модул Една Фаза Мост Rectifier MDQ-200A

Име на производ : Мост Rectifier;Модел : MDQ200 A;Max Просечната Напред бидат исправени Струја : 200 A Повторувачки Врв Обратна Напон : 1600 V;Фаза : слободен Фаза;Терминали : 4 Димензија : 95 x 75 x 40mm / 3.7" x 3" x 1.6" (LWT);Монтирани Дупка Кол...

DEN 672.00

AC 80-260V 100A AC Ammeter Voltmeter Моќност / Енергија Метар Мерач Voltimetro Amperimetro со STN LCD заднинско Осветлување & CT серпентина

AC 80260 V 100 A AC Ammeter Voltmeter Моќност / Енергија Метар Мерач Voltimetro Amperimetro со STN LCD заднинско ОсветлувањеТип на производ : PZEM011А...

DEN 514.08

За стереоскопски микроскоп широк агол окуларот големи поле на гледање висока око точка 20 пати отворот интерфејс 30мм

Стерео Микроскоп Окуларот Вметнување Делумно Дијаметар : 30ммЦената за цената на две eyepieces, WF20 X висока око точка широк агол окуларот;

DEN 3264.00