• Ново
Слободен испорака на високо квалитетни 15mm*10m златна фолија washi хартиена трака/златна боја различни јајца маска јапонија washi лента

Слободен испорака на високо квалитетни 15mm*10m златна фолија washi хартиена трака/златна боја различни јајца маска јапонија washi лента

DEN 90.72

Износот
Во форма достапна за нарачката


златна фолија washi хартија лента
100% висок квалитет, Одличен за убавината на вашата фото албум, ooks
Декорација на вашиот сакан дневник, лаптоп и личен простор
Добиете многу DIY задоволство и добро расположение со овие шарени лента
Материјал : Хартија
Боја : 1 боја (како на сликата покажува)
Ширина за : 15mm
Вкупната должина околу 10m
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме за разбирањето!

Особините

Тип:
селотејп
Бренд Име:
SOMIYA
Селотејп Тип:
Еден Страна Лента
Број На Модел На:
YWZQ-GO-29
Материјал:
Хартија
Големина:
15mm*10m
боја:
Golden
Техника:
златна фолија

Купувачите избираат и

36 компјутери/Многу Свежо лепливи ленти од Хартија washi лента 15mm*5m маскирање налепница Бележник декорација канцелариски училиште материјали FJ944

Добредојдовте на нашиот Канцелариски светот36 компјутери / Многу Свежо лепливи ленти од Хартија washi лента 15mm*5m маскирање налепница Бележник декорација канцелариски училиште материјали FJ944Функција : Инспирација : бонбони боја.Боја на каросеријата : 6 боја.Големина : Wideth е околу 1.5 cm, должина 500cm .Тежина : 10g.Функција : Декорација / Album foto Scrapbooking tools .Совет : Ова е 36 компјутери / Многу, се меша со 6 различни дизајн.

DEN 979.00 1152.00

3PCS/Многу Мешана Боја Јапонски Washi Лента Поставена во Пастелни Банер Модели Декоративни Лепило Маскирање Хартија Ленти

Опис : Состојба Сосема Нов + Висок Квалитет ! Материјал : хартија Модел печатење јасно, не исчезнат Хартиена трака, може да ја напишете во погоре, фина хартија заградени, мала големина, може да се стави во молив торба Може да се користи како рака сметка, собирање и DIY, едноставна и практична Лента може да биде ракаискинати, можете исто така да користите ножици исечете, материјал силна жилавост, оставајќи нема остатоци лепак Богата модели и бои, така да не треба премногу мисла, може да се стави една убава исклучителна ракотворби Не само што можат да бидат декорирани, но, исто така, направи запечатување паста, етикетата налепници, декорација книги, чаши, честитки и толку многу соодветно, лепливаСлики : Answer : ___________________________ Note : 1.Некои слики изгледа како поголем големина,ве молиме да забележите точниот предмети големина...

DEN 78.00 82.08

Боја на Знамето Washi Лента Diy Декорација Scrapbooking Излет Маскирање Лента селотејп Kawaii Канцелариски 10m*15mm

Опис на Производот Состојба Сосема Нов + Висок Квалитет ! Материјал Хартија Тежина За : 12g Боја Multicolor Големина Должина од 10 M ,wideth 1.5 CM во Пакување Листа : 1 x Washi Лента Забелешка : Фото боја може да биде малку различен од вистинскиот производпоради боја приказ на различни монитори.[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа

DEN 32.00 35.52

Нова Мода 30pcs/многу Канцелариски Мала Цртан филм Лента Шарени селотејп Канцеларија Училиште Материјали Студентот Награди Papelaria

30pcs / многу бесплатен превозот мода канцелариски мала цртан филмлента шарени селотејп Канцеларија Училиште Снабдува Студентите НаградиКарактеристики : 1 lot = 30 парчеСосема нов и висок квалитетДама и девојки омилениМодата Убави И ШарениПогоден за на Училиште, канцелариски МатеријалиСпецификации : Производ Димензии : Дијаметар 3.6 cm 1.5 cm широкПроизвод Материјал : селотејпТежина : 4gБоја : Сина / Зелена / Бела (Боја случаен испорака)Пакет Се Вклучени : 1lot X селотејп (30pcs / многу) (Боја случаен испорака)

DEN 393.00 426.72

2017 НОВИ 15mm*10m Шарени Пердув Декоративни Washi Лента DIY Scrapbooking Маскирање Лента Училиште Канцеларија Снабдување Escolar Papelaria

Добредојдовте на нашата продавница Сакате да имате среќен шопинг тука100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Washi Лента 1.Објектот големина : W 15mm * L 10m 2...

DEN 57.60

2017 Нови пристигнување 10 компјутери/многу лепило washi лента сет со евтини цена

2017 Нови пристигнување 10 компјутери / многу лепило washi лента сет со евтини ценаАко вашата цел е повеќе од $100,ние ќе се направи бесплатен превозот од DHLAnswer : ___________________________ Note : Ако сте заинтересирани во нашата лента,можете да испраќате фотографии Бр...

DEN 265.00 384.00

1.5 cm*7m симпатична свежи акварел washi лента DIY декорација scrapbooking излет маскирање лента етикета налепница канцелариски

започнете Цена : $1.37 Цена : $1.53 Цена : $1.06 Цена : $0.86 Цена : $1.46 Цена : $1.84крајотМатеријал : Хартија WashiДимензии : Должина 7 M ,wideth 1.5 CMПакет : 1 x Washi Лента

DEN 44.00 60.48

2Designs (Прифати Одберете ) Јапонски Washi Декоративни селотејп Multicolor Twill Шари модел DIY Маскирање на Хартиена Трака Налепница

Материјал : Јапонски Washi Paper Size : 1 Тркалаат= Width15mm, Должина околу 5М Пакет : Лабава Употреба : За пакување & подарок & канцелариски & маскирање боја & декорација & рака занаети & крст бод & забелешка & мемо & labels & дневник Деко & фотографии филе & фестивал украси & DIY себе ......

DEN 46.56

(0.2 мм Дебел), Тенок 1.5 mm Широк *25M Силна Лепак Акрилик Леплива Двојно Двострано Лента за Телефон Батеријата Леќа LCD Дисплеј на Допир Рамки

Силно Лепливи Двојно Страна Јасно Лента за телефонот iphone, ipad Таблет Дисплеј LCD Digitzer, Батерија, Леќа Делови БондСилно Лепило, водоотпорен, висока температура отпорШироко користење на Мобилен Телефон, Таблет, Рампа, Камера електроника уред Екран на Допир, LCD Панел Стакло, Рамка, Рамки, Леќа, Digitzer, делови се собератПовеќе купи добиете повеќе попуст ОписШирина : 1.5 mmДолжина : околу 25 метриДебелина : околу 0.2 ммБоја : ЈасноЛепило Тип : АкриликСостојба : НоваКарактеристики и Придобивки Висока сврзување сила Филм превозникот додавање на димензионална стабилност за да пени и други супстрати Филм превозникот го прави за лесно ракување за време на slitting и да умресечење Широко се Користат за телефон, табела екран, lcd, bazel рамка Апликација батерија полнење на Батеријата Сврзување, Батерија Вратата Прилог, Рамки Сврзување, Модулот на Камерата Собранието, Случај Собранието, Поклопецот на Леќите Сврзување, Прикажување на Сврзување, Електрична Изолација Сврзување, Електронска Компонента Сврзување, Логото Сврзување, Ниска Површина Енергија Сврзување, Мемориската Картичка за Поврзување, Модул Поврзување на домашно МИЛЕНИЧЕ Картичка, Гумени Нозе Врска, Звучник Модул Собранието, Екран на допир Панел Сврзување, Touchpad Собранието, Touchpad Заградата Собранието Забелешка Слика за повикување само...

DEN 136.80

30 компјутери/многу DIY на Јапонска Хартија Декоративни селотејп Рака-насликани поделба линија Washi Лента/Маскирање Лента Налепници Големина 8мм*10m

Големина на : (А) : 0.8 *1000cmМатеријал : хартија .боја : 8 дизајн.Микс брод.30 тркалаат =1 многуПлаќање : Зачувам е нашиот препорачува метод на плаќање.ние, исто така, ја прифати различни плаќања како што е подолу : Доколку постои било каков проблем за плаќање, pls се чувствуваат слободни да контакт...

DEN 626.00 696.00

1 КОМПЈУТЕР 3cm*10m Цртан филм Животинско Среќен Мајмун Washi Лента Налепници DIY Маскирање Лента Бележник Декоративни Хартија селотејп

wyприклучокstartЖешка Стока$5.07 $6.11$2.82 $3.62$1.83 $2.34$0.96 $1.23$3.88$2.63 $2.99$4.38 $5.28$9.03 $9.5wyприклучоккрајзапочнетеПрочитајте Пред да ја Купите ве Молиме проверете превозот метод ќе се избираат внимателно, ние ќе го испратам врз основа на вашиот избор(trackable или untrackable)...

DEN 128.64

17Designs НОВО!! Парфем /Девојка /Пердув /Мачка Шема Јапонски Washi Декоративни Лепило DIY Маскирање на Хартиена Трака Налепница Етикета Подарок

Опис на производот Материјал : Јапонски Washi Paper Size : 1 Тркалаат= Ширина 20mm / 30мм, Должина околу 5М Пакет : Лабава Употреба : За пакување & подарок & канцелариски & маскирање боја & декорација & рака занаети & крст бод & забелешка & мемо & labels & дневник Деко & фотографии филе & фестивал украси & DIY себе ......

DEN 89.00 89.28

2cm*5m Креативноста Слатка колаж washi лента DIY декорација лента излет маскирање лента за статистика селотејп етикета налепница kawaii

започнетекрајот Совети : 1, За наредби ≥ $5 , Ние нудиме цел следење на број, можете да ги пратите сите на траекторијата!2, За наредби ≥ $ 20, системот автоматски го намалува $ 1За нарачки ≥ $ 59, системот автоматски го намалува $ 3За нарачки ≥ $ 98, системот автоматски го намалува $ 53, Ако сакате да купите повеќе од еден производ, ве молиме додадете сè да Количката прво...

DEN 58.00 89.28

2 парчиња/многу Убави зелени дрво washi Лента DIY декорација Scrapbooking Налепница Етикета Маскирање Лента Училиште Канцеларија Снабдување

wyприклучокstartЖешка Стока$10.65$1.95$1.95$1.95$1.09$1.32$1.05$1.99wyприклучоккрајМода прекрасна чипка DIY рачно изработени симпатична маскирање лента мултифункционален, новина дизајн, овој вид на лента е многу популарна за момчиња&девојки , децаНапомена : 1.5 cm * 10mПАКУВАЊЕ : 2 парчиња / многу

DEN 70.00 93.60