• Ново
AC220V Греење/ладење термостат, HVAC системи кои се користат термостат може да се контролира моторните вентил или воздух амортизерите

AC220V Греење/ладење термостат, HVAC системи кои се користат термостат може да се контролира моторните вентил или воздух амортизерите

DEN 1288.32
DEN 1031.00 -20 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Соба термостат TFAE-Y307 L-220
Функција :
Голем LCD екран
Контрола и греење и ладење
три брзината на вентилаторот
Сино осветлување
Часовникот
Копчето за заклучување на функцијата
Прилагодувања за мемориска функција
Заштеда на енергија
Лесен за инсталација и лесен за користење
Спецификации :
Set-точка Опсег : 5 до 35 centigrade
Дисплеј : Големи LCD Карактер
Екранот Точност : +-1 centigrade
Напојување : 220 V +-15% 50/60 Hz
Вклучете Тековна Оценка :
Димензии : 86 86 x x 13.5 mm
Сетилните Елемент : NTC
Сместување : Пламен Ефекти ABS
Монтажа
1. На термостат е рамна планината, back кутија на идеално 45mm длабочина треба да се потонати во ѕидот пред инсталација.
2. Инсталација треба да се врши од страна на квалификуван електричар.
3. Изберете локација на околу 5 метри (1.5 метри) над подот со добра циркулацијата на воздух.
4. За да избегнете електричен шок, и за да се спречи оштетување на печки, клима уред и термостат, се исклучите од напојување пред почетокот на работа. Ова може да биде направено на fuse кутија. На коло прекинато или на апаратот.
ИНСТАЛАЦИИ ДИЈАГРАМИ
Подолу жици метод на конекција може да ве упати како да се поврзете со моторните вентили, воздушни апсорбери..

Особините

Тип:
Клима Уред Делови
Број На Модел На:
TFAE-Y307L-220
Примена:
Дома
сертификација:
CE
Тип:
термостат
Работен напон:
AC220V
Во собата точка Спектар:
5-35 centigrade

Купувачите избираат и

4 Канал FET Возачот Модул FET СТР Канал Возачот Контрола 5A Капацитет

Во дизајнот на колото, ние често се сретне со недостаток на возачки способност на IO порта три цевки, не е лесно да се користи, заземаат некои од нивните возачки коло проблеми, реле гуши, не може да се задржи чекор со ситуацијата и така натаму.Оваа продавница е нов 4 Pmos цевка модул може да реши многу проблеми за DC коло на микроконтролерски систем со користење на MOS контрола модул, со 4 IO пристаништа за контрола на 4 моќ уред вклучување и да престане, и со голема брзина наоф, само DC load, Не се погодни за AC load.Модул параметри : 1, вози сигнал : според актуелната состојба на изборот на високо или ниско ниво на возачот ...

DEN 576.00

клима уред притисок контролер YLKZQ5

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Притисок контролер YLKZQ5YK2.2 / 2.8 Да прекинеме :2.8 mpa Поврзете :2.2 mpa практична и издржлива погоден за клима Удобен и издржливи Евтини и парична казна Економски и ефективна заштеда на време и да Заштедите електрична енергија ќе искрено ви послужиdianxiaobao_3dianxiaobao_4

DEN 274.00 288.00

нови за Gree клима уред моторни FN20R = FN20X (YYR20-4А -) Вентилатор на моторен добра работа

Ако било прашање,pls дозволете ни да знаеме,ние ќе се обидеме нашата најдобра услуга за вас.Почитувани купувачи, ве молиме имајте во предвид : Ако нашиот опис на производот е напишано јасно е 100% нови производи се нови производи, останатите 90% нови сите се втора рака производи.(Иако тоа е втора рака производ, ние гарантираме дека тестот е добра работа пред пратката...

DEN 3705.00 3984.00

Оригиналната За Midea 13W Климатизација Фан DC Мотор Климатизација Делови

Известување 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината...

DEN 2415.00 2944.80

Роботот тактилни insole флексибилни филм притисок сензор plantar притисок дистрибуција на префрлување може да се прилагоди

Добредојдовте на нашиот магазинТехнички параметри на сензор за притисок : Сензор ефективни област : 10мм, може да се прилагоди според барањата на клиентот,Сензор опсег : 10k Pa~5 MPa, може да се прилагоди според барањата на клиентотСензор материјал : може да се прилагоди според потребите на клиентитеСензор големина : прилагодено според барањата на клиентот

DEN 1728.00

Музика Тесла калем SSTC DRSSTC лак за гасење на музиката двоен режим лак за гасење

Добредојдовте на Кина KMDZМузика двоен режим на лак за гасењеОптички влакна на главата и на оптички влакна на главатаТука е без влакна на главатаОптички влакна на главатаПоддршка 9 V батеријаОпшти условиПроизводство и работење на цврста состојба Тесла калеми може да резултира со телесни повреди или оштетување на имот, се последиците од кои се неповрзани со дизајнер и продавачот на вашиот уред.Безбедност предупредувањеНа цврста состојба Тесла калем во силно магнетно поле и силно електрично поле состојба, во околните објекти метал, вклучувајќи индукција тековната жица и кабел, и околните електронска опрема, и генерирање на силна електромагнетна радијација.Забрането со пејсмејкер!Со пејсмејкери ве молиме да се држат настрана од опрема!Затоа, ако постои импланти / не импланти електронски медицински уред превозникот, подигање тест може да резултира со неуспех на овие уреди да доведе до опасни по живот.За горенаведената причина, ве молиме осигурајте се дека опремата што се користи е добро втемелен, и да се обезбеди безбедно растојание за време на работата од цврста состојба Тесла калем доволно, мора да бидете свесни за моќта на вашиот дизајн на Тесла калем и сигурни и безбедно растојание ќе преземе мерки за безбедност, и да се обезбеди дека сите кадри се наоѓа во безбедна област! Цврста состојба Тесла калем е многу опасно уред, операција секогаш треба да се обрне внимание да се задржи безбедно растојание! Answer : ___________________________ Note : растојанието е само растојанието од лак не е исто, не значи апсолутна безбедност, корисникот мора јасно да се знае Тесла калем други ефектиЦврста состојба Тесла калем контрола и излезна се поголеми од безбедноста напон на напон, работење и пуштање во употреба на директен контакт со делови од телото.Цврста состојба Тесла калем има голем капацитет енергија уред за складирање, по сила се уште е доволно да се смртоносни напон, првата порака на полнење што се зачувани во вашиот уред...

DEN 1248.00

95% нови добри работи за климатизација плоча компјутер одбор KFR-2801G/BP RZA-2-5172-095-XX-0 коло

100% тестирани за Hisense климатизација плоча компјутер одбор KFR2801 G / BP RZA25172095XX0 колоВе молиме проверете ја вашата одбор истиот троа ни фотографија.ако не ист pls испратите ваша слика за нас ...

DEN 2256.00 2400.00

7 * 24 ЧАСА програмабилни прилагодливи термостат за контрола на температурата се префрлите со дете кодот

7 * 24 ЧАСА програмабилни прилагодливи термостат за контрола на температурата се префрлите со дете кодотДопрете smart термостат, употребата на голем екран црна филм LCD дисплеј, панел покрива црна акрилна, појавата на фини highend...

DEN 1519.00 1598.40

WSP5110 гас сензор за детектирање на гас сензор модул

Гас сензор 1 PCS Име на производ : WSP5110 фреон за гас сензор 1, преглед : WSP5110 тип на фреон гас сензор врз основа на planar phlx напредна технологија на производство, со оган и метал оксид phlx гас формирање на микро L2 O3 керамичка подлога Чувствителен материјал, водат со electrode, ДА5 пакување...

DEN 3024.00

DsPIC Развој Одбор DsPIC33FJ Развој Одбор, DsPIC33FJ16GS502 Развој Одбор, DSP Експериментални Одбор

modname=ckeditorРазвој одбор коло : Одборот експерименти и рутини : 1 и ADC аналогна на дигитална конверзија експеримент2, Timer1, тајмер, експеримент3, IC1, текст, фотографирање, експеримент4, UART, serial, експеримент5 и 8 патот PWM експерименти6 и I2 C експерименти7 и SPI експерименти8, DAC чиста синусен облик излез експериментOnboard податоци : '

DEN 2640.00

95% нови добри работи за климатизација KFR-72L/DY-GA(ZG) pc одбор, одбор за контрола на продажба

Испорака метод : Кина пост воздух mail,1560days пристигнат,.ве молиме контактирајте со нас ако ви треба други превозот метод.Квалитет : користи (90% нови) и 100% тестирани пред испорака .Минималната количина : 1pcsГаранција : 1 месеци гаранција.100% тестирани за Midea климатизација KFR72 L / DYGA(ZG) pc одбор, одбор за контрола на продажбаЗдраво firend кога ќе се потврди цел pls се провери вашиот стар е исто нашиот одбор или не ,благодарамAnswer : ___________________________ Note : Почитувани меѓународни Клиенти,Добредојдовте на Гуангжу Deeli technology co.,ltd.Ви благодариме за поддржува и им верува на сад...

DEN 3023.00 3216.00

95% нови за Panasonic климатизација компјутер одбор користи коло A74592 добра работа

Ако било прашање,pls дозволете ни да знаеме,ние ќе се обидеме нашата најдобра услуга за вас Почитувани купувачи, ве молиме имајте во предвид : Ако нашиот опис на производот е напишано јасно е 100% нови производи се нови производи, останатите 90% нови сите се втора рака производи.(Иако тоа е втора рака производ, ние гарантираме дека тестот е добра работа пред пратката...

DEN 2589.00 2784.00

1/2 Би-проток на електромагнетниот вентили се главно се користи во систем за ладење и греење интегрирана машина, им овозможува на ладилни протокот без ограничување

Biпроток на електромагнетниот вентили се главно се користи за одмрзнување на воздухот извор на топлинска пумпа единица и одмрзнување на суперпазарот фрижидери, како и...

DEN 2052.00 2160.00

90% новиот американски долари добра работа за Централна воздух-фаза инверторот мост куп V3 мулти-линија мост rectifiers

Добредојдовте !Драги пријатели , Нашите опис на производот 95% нови и 90% ново значење втора рака производи, 100% ново значење на нов производ.Забелешка : понекогаш на изглед на втората рака производи ќе имаат малку нула, но не влијае врз работата на машината, купувачот ако умот ве молиме да не купи.ви благодаримеКога ќе го добиете производот има проблеми, ве молиме контактирајте со продавачот, а не да се спомене случаен спор, ние ќе го реши проблемот заедно.Здраво пријател кога ќе го потврди редот ,pls направи сигурни дека Вашата одбор и моделот е иста со нас ,ако не и исти pls пратите фотографија до нас проверете,ви благодаримеИспорака метод : Кина пост воздух mail,1560days пристигнат,.ве молиме контактирајте со нас ако ви треба други превозот метод.Квалитет : 100% тестирани пред испорака .Гаранција : 2 месеци гаранција.Answer : ___________________________ Note : Почитувани меѓународни Клиенти,Добредојдовте на Гуангжу Deeli technology co.,ltd.Ви благодариме за поддржува и им верува на сад...

DEN 2662.00 2832.00

Медицински piezoelectric керамички лист, 20mm atomization лист, 3um microporous atomizer, PZT piezoelectric керамички atomizer

Име на производ : PZT Piezoelectric керамички atomizer, медицински piezoelectric керамички лист, 20mm Atomizer, 3um MicroporoatomizerНапон : 3 12v DC Статични capacitance : 2300p F + / 20% resonant фреквенција : 108 k HzResonant отпорност : 130 ohm Излез бленда : 3 um Micropore број : 680 индивидуалниMicropore област : 4.5 мм Вода го Оценувате : >120 m L / hPiezoelectric керамички материјал : PZT4 FKt = 0.46 e T33 = 2500 Qm = 200 Кп = 0.65 %D33 = 680x1012 C / N t1 = 0.05 mm t2 = 0.58 mm

DEN 2064.00

Климатизација висок и низок притисок три - начин вентил QG-1

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Климатизација висок и низок притисок три начин вентил QG1карактеристики: Мазна површина, вистински материјал Предност: Направен од чист бакарупотреба : За климатизација надвор од шасија, висок и низок притисок отсечени вентил Удобен и издржливи Евтини и парична казна Економски и ефективна заштеда на време и да Заштедите електрична енергија ќе искрено ви послужиdianxiaobao_3dianxiaobao_4

DEN 477.00 501.60