• Ново
Бесплатен Превозот 10 поставува=20pcs 6 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS16-6P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејс

Бесплатен Превозот 10 поставува=20pcs 6 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS16-6P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејс

DEN 1760.64
DEN 1620.00 -8 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


10 поставува=20pcs 6 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS16-6 P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејс
XS16 серија конектор за полнење широко се користи во воздухопловството, навигација, компјутер, телекомуникации, масло истражување, навигација, аларм, транспорт, машини и електроника, итн
XS16 серија push-pull кружни конектори имаат карактеристики на брзи врски,на мал волумен,и мала тежина и така натаму. Школки се направени од алуминиум или никел-обложено месинг. Тие се користат за електрична конекција на DC Ciruit или AC Ciruit во такви поле, како радиото ,инструменти и апарати ,и електронска опрема и така натаму.
Услови На Користење На Животната Средина
Температурата на работа : -60°C~+85 °C
Релативна Влажност : кога 40°C, се до 93%
Атмосферски Притисок : 4 k Pa
Вибрации : 10 Hz~2000 Hz,забрзување 100/s⊃2;
Шок : 250 m/s⊃2;
Технички Карактеристики
Дијаметар : 16mm
Номинална Струја : 5 A
Контакт Отпор : ≤5mΩ
Изолација Отпор : ≥2000 MΩ
Номинална Напон : 500 V

Особините

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
XS16-6P
Бренд Име:
SITOMESIA
Примена:
Осветлување
Примена:
Авијација, телекомуникации,машини и електроника, итн
Тип:
Авијација приклучок конектор
Пол:
машки и женски комплет
Pin/core:
6
Дијаметар:
16mm
Количина:
10 поставува=Приклучок+Plug=20pcs

Купувачите избираат и

Фабриката на продажба Коаксијален АНТЕНСКИ кабел N машки да се женски конектор N машки N женски RG58 Pigtail кабел 50cm брзо брод

Фабриката на продажба Коаксијален АНТЕНСКИ кабел N машки да се женски конектор N машки N женски RG58 Pigtail кабел 50cmТип : Коаксијален АНТЕНСКИ ,Pigtail КабелConversion type : NФункција : Конверзија и продолжување наКонектор 01 : N машки(приклучок)Конектор 02 : N женски(Jack)Кабел : RG58Должина : 50cmНие обезбедуваме прилагодено производство,ако треба други должина или конектор ве молиме контактирајте со нас!

DEN 139.20

Бесплатен превозот (5 парчиња/многу) UHF Bulkhead Женски Џек да се SMA Машки Приклучок Конектор RG316 1.5 М Кабел

Продолжување Кабелот Директно UHF Bulkhead Женски SMA Машки Приклучок Конектор Кабел RG316 1.5 МФункција : Должина : 1.5 М Кабел тип : RG316 Пол : Женски Машки Име на Производ : UHF Женски SMA Машки КабелНие, исто така, имаат 5cm,15см,20cm и 25cm должина,pls контактирате доколку ви треба каква било друга должина.

DEN 1691.52

5 set/Торба 5.5 мм x 2.1 mm Машки DC Моќност Приклучок Конектор+5 Компјутери Завртка за Заклучување Женски Панел Приклучок Адаптер за Монтирање

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Овие DC машки & женски Конектори се во прилог на моќта кабел користејќи лемење терминали, совршен за правење на кабел со посакувана должина или замена на скршен конектор...

DEN 51.00 58.56

Коаксијален АНТЕНСКИ Кабел UHF Машки да Машки Конектор UHF PL259 Машки да UHF Машки PL259 RG58 Pigtail Кабел 50CM

Коаксијален АНТЕНСКИ Кабел UHF Машки да Машки Конектор UHF PL259 Машки да UHF Машки PL259 RG58 Pigtail Кабел 50 CMСпецификација : Кабелот тип : UHF машки да UHF машкиДолжина : 50 CMКабел : РГ 58

DEN 234.24

6 Pin Женски 3,5 мм Комплет LSU 4.2 сензор конектор 936142-1,1J0973733

Опис : 100% Сосема НовКоличина : 5 / 10sets / многу Полнење 3.5 mm Терминали Топлина се СмалуваатСекој Пакет вклучува : 1 X 6 начин женски конектор за домување и вметнете / set6 X Силиконската гума кабел печати / set 6 X Женски терминали / set

DEN 474.00 474.24

ALLISHOP SMA Женски Bulkhead да SMA Машки Десен Агол RF Кабел RG-174 3M Висок Квалитет

ALLISHOP SMA Женски Bulkhead да SMA Машки Десен Агол RF Кабел RG174 3 M Висок Квалитет Ако сакате другите должина или кабел тип ,pls контактирајте со нас.Детали за производот Состојба : Brand New Широко се користат за Антени, Безжична LAN Уреди , Коаксијален кабел, WiFi Радија Надворешна АнтенаАпликацијата,s Безжична ОЕМ Апликации ,Безжична Инфраструктура ,микробранова печка апликации идигитален комуникациски систем кои бараат високи перформанси...

DEN 543.00 617.28

Бесплатен Превозот 10 поставува=20pcs 9 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS16-9P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејс

10 поставува=20pcs 9 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS169 P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејсXS16 серија конектор за полнење широко се користи во воздухопловството, навигација, компјутер, телекомуникации, масло истражување, навигација, аларм, транспорт, машини и електроника, итнXS16 серија pushpull кружни конектори имаат карактеристики на брзи врски,на мал волумен,и мала тежина и така натаму...

DEN 1648.00 1791.36

Бесплатен Превозот NIBP Продолжување Цевка NIBP HoseTube за Mindray,Goldway,Biolight Philips Монитор,Машки да се Женски Ткаенината Конектор СТП

Бесплатен Превозот Нормално NIBP Продолжување Цевка NIBP Цевка Цевка за Mindray,Goldway,Biolight Philips Монитор,Машки да се Женски NIBP Ткаенината Конектор СТПЦрево должина : 30 cm...

DEN 1068.00 1242.24

5 Компјутери РКА Женски РКА Женски Аудио Видео Кабел Џек Приклучок Адаптер за Полнач L15

Карактеристики : Женски Женски РКА СпојкаAV Адаптер исто така, може да се користи како пол бендерМоже да се користи за да се приклучат на две стерео A / V, component video каблиОдлично за поврзување краток РКА кабли да биде еден долг кабелТројно РКА Компонента видео Спојка / Кабел joinerГолемина : 31.7x10.8ммКоличина : 5 КомпјутериAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

DEN 34.00 36.48

2 Парчиња 4Pin XLR Приклучок машки Pin Аудио Адаптер приклучок Висок Квалитет

4 Pin XLR Приклучок машки Pin Аудио Адаптер приклучок Висок КвалитетОпис : Состојба Нови,неискористениот Семејство Коаксијален, Аудио Конектор Конвертирате Од (Адаптер Крајот) 4pin XLR Приклучок,машки Pin Да Конвертирате (Адаптер Крајот) Дупка за кабел Стил Директно Контактор позлата Nickelplated Тело Боја Црна & Сребрена Имајте на ум, исто Така, имаат 4pin женски,5pin машки и женски

DEN 312.48

ALLISHOP коаксијален АНТЕНСКИ coax адаптер RP-SMA машки да SMA женски Антена за Конектори RG58 Pigtail Кабел 45m

ALLISHOP коаксијален АНТЕНСКИ coax адаптер RPSMA машки да SMA женски Антена за Конектори RG58 Pigtail Кабел 45mRF кабел собранието / Кабел / Скокач кабел / Интерфејс Кабел Спецификации : Дел Број : WKSMA / MSSMA / FSBRG58S pecificationImpendence50 ohmКонектор 1SMA женски праваКонектор 2RP SMA машкиКабелот типRG58Должина на кабел45 MПримена Широко се користат за Антени, Безжична LAN Уреди , Коаксијален кабел, WiFi Радија Надворешна АнтенаАпликацијата,s Безжична ОЕМ Апликации ,Безжична Инфраструктура ,микробранова печка апликации идигитален комуникациски систем кои бараат високи перформанси...

DEN 3670.00 4169.76

2000pcs 5P SMD Микро USB Порта Женски Приклучок за DIY Додатоци Телефон 5Pins Микро USB Полнење Конектори Приклучоци

5 P SMD Микро USB Порта Женски Приклучок за DIY Додатоци Телефон 5 Pins Микро USB Полнење Конектори Приклучоци2000 PCSЗадоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

DEN 3802.00 4636.80

1 Пар 4mm 30V-60V Изолација Пирсинг Игла Не-деструктивни Тест Сонди Алатка Црвена/Црна L15

Опис : Антикршење меки рачки, бакар игли, тест сонди манипулира во тест повеќе чувствителни и повеќе точни, добар квалитет и ултраиздржливи.Линија моќ метар може да се користи .сонди се многу остри игли, многу погодна за мерење на мали IC игли, LED сијалици и компоненти.Спецификации : Материјал : не ' Рѓосувачки челик, бакарБоја : Црвена / ЦрнаИзолатор : АПВкупна должина : 80mmТабела перо должина : 20mmТабела перо Големина : 0.7 mmОтворот дијаметар : 4mmСтруја : 1АНапон : 30 V60 VПогодни за : MultimetersКоличина : 1 ПарAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

DEN 151.00 192.96

Висок Тековната 30A М5 Тип 4mm Засилувач Женски Банана Џек Штекер Тест Обврзувачки Пост L15

Функција : Површината е никел позлата обработка, па тоа не е brassy Бидејќи бакар производство патина лесно во воздухот, никел не е жив, може да се спречи патина, зголемување сјај, и многу повеќе се носатотпорОбврзувачки пост е инсталиран на моќност засилувач и звучници за конекција терминали, кои се поврзете со звучна кутија линијаСпецификации : Тип : Регулатор На НапонМатеријал : Coppper + ABSБоја : Црвена / Црна / Жолта / Зелена / БлуМаксимална Струја : 30 AВкупна должина : 45mmПанел Исечок Дијаметар : 13mmБанана Приклучок Дијаметар : 4mmНавој Дијаметар : 5mmКоличина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

DEN 48.00 50.88

(5 парчиња/многу) Pigtail Продолжување кабел RG316 30CM RP-SMA Plug N Женски Џек конектор

Pigtail Продолжување кабел RG316 30 CM RPSMA Plug N Женски Џек конекторФункција : Конектор Тип : N Џек, женски pin & RPSMA Приклучокот,женски pin Кабел Тип : RG316 Должина : 30cm Состојба : 100% Неискористени,Сосема нов и Висок квалитет.Ние, исто така, имаат 5cm,15см,20cm и 25cm должина,pls контактирате доколку ви треба каква било друга должина.

DEN 900.48