• Ново
Бесплатен Превозот 10 поставува=20pcs 5 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS16-5P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејс

Бесплатен Превозот 10 поставува=20pcs 5 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS16-5P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејс

DEN 1736.64
DEN 1598.00 -8 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


10 поставува=20pcs 5 Pin 16mm Машки & Женски микрофон кружни конектори за полнење XS16-5 P Приклучок+Приклучокот,Авијација приклучок интерфејс
XS16 серија конектор за полнење широко се користи во воздухопловството, навигација, компјутер, телекомуникации, масло истражување, навигација, аларм, транспорт, машини и електроника, итн
XS16 серија push-pull кружни конектори имаат карактеристики на брзи врски,на мал волумен,и мала тежина и така натаму. Школки се направени од алуминиум или никел-обложено месинг. Тие се користат за електрична конекција на DC Ciruit или AC Ciruit во такви поле, како радиото ,инструменти и апарати ,и електронска опрема и така натаму.
Услови На Користење На Животната Средина
Температурата на работа : -60°C~+85 °C
Релативна Влажност : кога 40°C, се до 93%
Атмосферски Притисок : 4 k Pa
Вибрации : 10 Hz~2000 Hz,забрзување 100/s⊃2;
Шок : 250 m/s⊃2;
Технички Карактеристики
Дијаметар : 16mm
Номинална Струја : 5 A
Контакт Отпор : ≤5mΩ
Изолација Отпор : ≥2000 MΩ
Номинална Напон : 500 V

Особините

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
XS16-5P
Бренд Име:
SITOMESIA
Примена:
Осветлување
Примена:
Авијација, телекомуникации,машини и електроника, итн
Тип:
Авијација приклучок конектор
Пол:
машки и женски комплет
Pin/core:
5
Дијаметар:
16mm
Количина:
10 поставува=Приклучок+Plug=20pcs

Купувачите избираат и

(5 парчиња/многу) Pigtail Продолжување кабел RG316 30CM RP-SMA Plug N Женски Џек конектор

Pigtail Продолжување кабел RG316 30 CM RPSMA Plug N Женски Џек конекторФункција : Конектор Тип : N Џек, женски pin & RPSMA Приклучокот,женски pin Кабел Тип : RG316 Должина : 30cm Состојба : 100% Неискористени,Сосема нов и Висок квалитет.Ние, исто така, имаат 5cm,15см,20cm и 25cm должина,pls контактирате доколку ви треба каква било друга должина.

DEN 900.48

10pcs Микро-Одговара 3.0 mm конектор обланда Двојна редови 2x1 2 Pin 4 6 8 10 12 14 16 18 20 24 Pin Директно Преку Дупка PCB Лемење 43045

МикроОдговара 3.0 mm конектор обланда Двојна редови 2x1 2 Pin 4 6 8 10 12 14 16 18 20 24 Pin Директно Преку Дупка PCB Лемење 43045Корисниците Кои Видени Оваа Точка Исто Така, Видени

DEN 160.00 168.00

2 Парчиња 4Pin XLR Приклучок машки Pin Аудио Адаптер приклучок Висок Квалитет

4 Pin XLR Приклучок машки Pin Аудио Адаптер приклучок Висок КвалитетОпис : Состојба Нови,неискористениот Семејство Коаксијален, Аудио Конектор Конвертирате Од (Адаптер Крајот) 4pin XLR Приклучок,машки Pin Да Конвертирате (Адаптер Крајот) Дупка за кабел Стил Директно Контактор позлата Nickelplated Тело Боја Црна & Сребрена Имајте на ум, исто Така, имаат 4pin женски,5pin машки и женски

DEN 312.48

N машки plug десен агол од 90 степен да BNC женски џек со RG316 Коаксијален АНТЕНСКИ Pigtail Скокач кабел 3feet 100cm RF Низок Губење кабли

Search > E g : Текст SMA N Кабел и кликнете на копчето , а потоа можете да ги дознаете Сите елементи за "SMA N Кабел" . Делови име : N машки plug десен агол да се BNC женски џек 3feet 100cm RG316 Коаксијален АНТЕНСКИ Pigtail кабел капацитет на производство : 1000pcs на ден ( Ако големо количество купување, pls...

DEN 274.00 288.00

ALLISHOP коаксијален АНТЕНСКИ coax адаптер RP-SMA машки да SMA женски Антена за Конектори RG58 Pigtail Кабел 45m

ALLISHOP коаксијален АНТЕНСКИ coax адаптер RPSMA машки да SMA женски Антена за Конектори RG58 Pigtail Кабел 45mRF кабел собранието / Кабел / Скокач кабел / Интерфејс Кабел Спецификации : Дел Број : WKSMA / MSSMA / FSBRG58S pecificationImpendence50 ohmКонектор 1SMA женски праваКонектор 2RP SMA машкиКабелот типRG58Должина на кабел45 MПримена Широко се користат за Антени, Безжична LAN Уреди , Коаксијален кабел, WiFi Радија Надворешна АнтенаАпликацијата,s Безжична ОЕМ Апликации ,Безжична Инфраструктура ,микробранова печка апликации идигитален комуникациски систем кои бараат високи перформанси...

DEN 3670.00 4169.76

Висок Тековната 30A М5 Тип 4mm Засилувач Женски Банана Џек Штекер Тест Обврзувачки Пост L15

Функција : Површината е никел позлата обработка, па тоа не е brassy Бидејќи бакар производство патина лесно во воздухот, никел не е жив, може да се спречи патина, зголемување сјај, и многу повеќе се носатотпорОбврзувачки пост е инсталиран на моќност засилувач и звучници за конекција терминали, кои се поврзете со звучна кутија линијаСпецификации : Тип : Регулатор На НапонМатеријал : Coppper + ABSБоја : Црвена / Црна / Жолта / Зелена / БлуМаксимална Струја : 30 AВкупна должина : 45mmПанел Исечок Дијаметар : 13mmБанана Приклучок Дијаметар : 4mmНавој Дијаметар : 5mmКоличина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

DEN 48.00 50.88

1 Сет YL573 1 Начин 1 Pin Електрични Конектори Колекции Машки Женски Штекер Plug Мотоцикл Автомобил Во Парк Бесплатен Превозот

Вклучуваат: 1set 1 pin Конекторимаме другиОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

DEN 53.00 55.68

Бесплатен превозот (5 парчиња/многу) UHF Bulkhead Женски Џек да се SMA Машки Приклучок Конектор RG316 1.5 М Кабел

Продолжување Кабелот Директно UHF Bulkhead Женски SMA Машки Приклучок Конектор Кабел RG316 1.5 МФункција : Должина : 1.5 М Кабел тип : RG316 Пол : Женски Машки Име на Производ : UHF Женски SMA Машки КабелНие, исто така, имаат 5cm,15см,20cm и 25cm должина,pls контактирате доколку ви треба каква било друга должина.

DEN 1691.52

5 set/Торба 5.5 мм x 2.1 mm Машки DC Моќност Приклучок Конектор+5 Компјутери Завртка за Заклучување Женски Панел Приклучок Адаптер за Монтирање

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Овие DC машки & женски Конектори се во прилог на моќта кабел користејќи лемење терминали, совршен за правење на кабел со посакувана должина или замена на скршен конектор...

DEN 51.00 58.56

Бесплатен Превозот NIBP Продолжување Цевка NIBP HoseTube за Mindray,Goldway,Biolight Philips Монитор,Машки да се Женски Ткаенината Конектор СТП

Бесплатен Превозот Нормално NIBP Продолжување Цевка NIBP Цевка Цевка за Mindray,Goldway,Biolight Philips Монитор,Машки да се Женски NIBP Ткаенината Конектор СТПЦрево должина : 30 cm...

DEN 1068.00 1242.24

43025 директно двојно игла 6 pin MOLEX 3 мали проред 5557 игла PCB коло конектори

Molex 3.0 mmMolex 4.2 mmНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМПлаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачкатаАко не можете да проверите кога аукција затвори веднаш,ве молиме да чека неколку минути и Плаќањето мора да се заврши во рок од 3 дена.во светот превозот (Освен некои земји и APO / FPO)Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.Ние само брод да се потврди цел адреси...

DEN 174.72